FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-11-2006, 22:13   

Bianca napisał/a:

Aha, i wlasnie dlatego pigulki antykoncepcyjne przepisywane sa po to, by rownowage w organizmie kobiety przywrocic........ Czy ja cos mowilam o podstawach wiedzy biologicznej?..........


Cóż, nie ja to wymyśliłem, ale ciągnąc Twój wątek: Jeżeli równowagę mogą przywrócić, to wydaje się oczywistym wnioskiem, że zażywane w stanie równowagi mogą tę równowagę zaburzyć....

A może te wszystkie przypadki bezpłodności spowodowanejantykoncepcją hormonalną to blef? Z tego co wiem to nie jest to oczywiście norma, niemniej jednak zdarzają się przypadki utraty płodności pod wpływem środków hormonalnych u niektórych kobiet. (jeżeli się mylę to chętnie dowiem sięjak jest naprawdę i skonsultuję to z p. profesor, tak się składa że akurat jutro na 1 lekcji mam wdż to będzie okazja :) )

PS. No offense, mam pełną świadomość mojej nikłej wiedzy biologicznej, więc po prostu powtarzam słowa osoby która ma o tym pojęcie. Chętnie też nadrobię braki / skoryguję błędy :)

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2006, 22:20   

Vodh napisał/a:
Cóż, nie ja to wymyśliłem, ale ciągnąc Twój wątek: Jeżeli równowagę mogą przywrócić, to wydaje się oczywistym wnioskiem, że zażywane w stanie równowagi mogą tę równowagę zaburzyć...


Ekhm... dwoja z logiki.
ŹLE dobrane środki mogą zaszkodzić, to prawda, ale po to powinno robić się badania przed ich wypisaniem. W praktyce często tych badań nie ma i stąd ewentualne problemy.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-11-2006, 22:24   

Vodh napisał/a:
A owszem rozregulowuje. Nie każda, ale ta hormonalna już napewno :P
mamusiu... jako biolog i kobieta stwierdzam "głupoty waćpan piszesz" - jutro poszukam, bo dzisiaj mam co innego na głowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-11-2006, 22:43   

SPROSTOWANIE:

Faktycznie, mocno przesadziłem. To zdanie powinno brzmieć:
Antykoncepcja hormonalna może coś rozregulować.


Abigail napisał/a:
mogą

Czyli dwója czy nie? bo napisałem że moga, nic więcej i nic mniej, a Ty stwierdziłaś że owszem, mogą. Gdzie dziura?

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2006, 23:18   

Vodh napisał/a:
Czyli dwója czy nie? bo napisałem że moga, nic więcej i nic mniej, a Ty stwierdziłaś że owszem, mogą. Gdzie dziura?


Pewnie po prostu w tym, że alergicznie reaguję na słowo "oczywisty" itp w momencie, gdy wcale to takie oczywiste nie jest.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-11-2006, 02:47   

Vodh napisał/a:
Cóż, nie ja to wymyśliłem, ale ciągnąc Twój wątek: Jeżeli równowagę mogą przywrócić, to wydaje się oczywistym wnioskiem, że zażywane w stanie równowagi mogą tę równowagę zaburzyć....

Nie - oczywiste wydaje sie, ze nie dostanie sie ich bez recepty. I jesli cokolwiek zaburza w sposob trwaly/ktorys z rzedu to ktos (np lekarz, ktory je przepisal), powinien stracic licencje

Vodh napisał/a:
A może te wszystkie przypadki bezpłodności spowodowanejantykoncepcją hormonalną to blef? Z tego co wiem to nie jest to oczywiście norma, niemniej jednak zdarzają się przypadki utraty płodności pod wpływem środków hormonalnych u niektórych kobiet. (jeżeli się mylę to chętnie dowiem sięjak jest naprawdę i skonsultuję to z p. profesor, tak się składa że akurat jutro na 1 lekcji mam wdż to będzie okazja :) )

O ile mi wiadomo, znacznie wieksza czesc bezplodnosci wiaze sie ze stresem.... Nie za bardzo istnieje fizyczna mozliwosc by nastapila utrata plodnosci z racji na srodki hormonalne, chyba ze w wyniku bledu lekarskiego (albo farmakologicznego - ale tu znacnie czesciej rzecz konczy sie 5 albo 9-raczkami w momencie, gdy kobieta zdecyduje sie srodki odstawic) - no ale przepraszam, blad lekarski to nie jest argument przeciwko srodkom hormonalnym.

Natomiast "nieplodnosc spowodowana uzywaniem prezerwatyw" to zbdura tak oczywista, ze tlumaczyc chyba nie musze (a taki argument tez padl)....... a smutna prawda glosi, ze przy takiej a nie innej rozwiazlosci plciowej wsrod mlodziezy i braku zrozumienia, ze prezerwatywy nie sa od chronienia tylko przed ciaza, jest nieco dziwne, ze nie mamy epidemii wenerykow, i wcale prawdopodobne, ze mamy od groma nie wykrytych przypadkow zachorowan na AIDS - co na dluzsza mete nie sprzyja posiadaniu dzieci
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-11-2006, 10:30   

Bianca napisał/a:
a smutna prawda glosi, ze przy takiej a nie innej rozwiazlosci plciowej wsrod mlodziezy i braku zrozumienia, ze prezerwatywy nie sa od chronienia tylko przed ciaza, jest nieco dziwne, ze nie mamy epidemii wenerykow, i wcale prawdopodobne, ze mamy od groma nie wykrytych przypadkow zachorowan na AIDS - co na dluzsza mete nie sprzyja posiadaniu dzieci


Prawdopodobnie tylko dlatego, że system zawiódł w 15 miejscach i epidemii jeszcze nikt nie wykrył, a ona sobie pomału narasta i narasta, by wyskoczyć jak diabeł z pudełka, gdy już będzie za późno na cokolwiek...

W końcu kto by się przejmował jakimiś krostami na penisie, a AIDS może przez długie lata pozostawać niewykryte.

Nie jest prawdą, że żyjemy w ciekawych czasach. My dopiero weszliśmy do cyrku i czekamy na początek przedstawienia.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-11-2006, 11:34   

Cytat z innego forum:
Cytat:
13 listopada (dzień rozpoczęcia zakazu komórkowego) mamy wyjąć na lekcji komórki dokładnie o 12 i włączyć dzwonki.

............. gratuluję pomysłodawcom "ah jakże nieszczęśliwym, że nie wolno komórek używać na lekcjach, a tylko na przerwach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-11-2006, 11:44   

A do tej pory było wolno o___O?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 10-11-2006, 12:04   

u mnie w szkole starej jak komus zadzwonil to zabierali... wiec co to za roznica?
A teraz w collegu to mozna normalnie gadac przez telefon i jeszcze ludzie mowiu do nauczyciela SHUT UP! i cisza bo ktos gada...

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-11-2006, 19:36   

W sprawie antykoncepcji hormonalnej pozostaje mi zacytować dzisiejszy WDŻ
"Jest wiele przypadków takich, że antykoncepcja hormonalna wpływa negatywnie na organizm kobiety". Mówiła to niejaka pani Wanago (niestety nie pamiętam jakie literki ma przed nazwiskiem, ale conajmniej mgr, wiem też że uczy na wyższej uczelni więc podaję jej nazwisko - świat jest mały, a nuż ktoś kojarzy?:P)
Z dalszej dyskusji wyłącza mnie moja niewiedza w tym temacie.


..::Lila::.. napisał/a:
A teraz w collegu to mozna normalnie gadac przez telefon i jeszcze ludzie mowiu do nauczyciela SHUT UP! i cisza bo ktos gada...

Pogratulować kultury :/ Przykro mi to stwierdzać, ale tacy ludzie to plaga i są godni co najwyżej pogardy. (mówię o tych mówiących do nauczycieli "shut up" bo ci śmią im przeszkadzać w rozmowie przez komórkę na lekcji)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-11-2006, 19:44   

Co do komórek - problem tkwi w tym, że młodzież ZNOWU nie zrozumiała o co chodzi...

Pierwotny plan Giertycha w sprawie komórek polegał na całkowitym zakazie wnoszenia komórek do szkół. ALE zrezygnował z tego z powodu oczywistego (i słusznego) oburzenia opinii publicznej. Natomiast młodzież JAK ZWYKLE nie myśli perspektywicznie, JAK ZWYKLE rozumie to tylko jako "ograniczanie swojej wolności", JAK ZWYKLE nie potrafi wyrażać swojego zdania w sposób konstruktywny == Aż mi wstyd, za moje pokolenie...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-11-2006, 19:46   

Cytat:
W sprawie antykoncepcji hormonalnej pozostaje mi zacytować dzisiejszy WDŻ
"Jest wiele przypadków takich, że antykoncepcja hormonalna wpływa negatywnie na organizm kobiety".


Cóż, zapewne ma to związek z ogólnym poziomem medycyny w tym kraju, bo ktoś źle doradził...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-11-2006, 20:15   

Ysengrinn napisał/a:
Cóż, zapewne ma to związek z ogólnym poziomem medycyny w tym kraju, bo ktoś źle doradził...

Jest to nader prawdopodobne...



Mai_chan napisał/a:
Natomiast młodzież JAK ZWYKLE nie myśli perspektywicznie, JAK ZWYKLE rozumie to tylko jako "ograniczanie swojej wolności", JAK ZWYKLE nie potrafi wyrażać swojego zdania w sposób konstruktywny == Aż mi wstyd, za moje pokolenie...



Może to nieco chore skojarzenie, ale strasznie mi to przypomina poglądy obrońców Liberum Veto oraz ciemną szlachtę z XVIII wieku... Krzyczą, nie wiedzą o co chodzi, ale są święcie przekonani, że ich się atakuje >.<

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-11-2006, 21:42   

Vodh napisał/a:
"Jest wiele przypadków takich, że antykoncepcja hormonalna wpływa negatywnie na organizm kobiety". Mówiła to niejaka pani Wanago (niestety nie pamiętam jakie literki ma przed nazwiskiem, ale conajmniej mgr, wiem też że uczy na wyższej uczelni więc podaję jej nazwisko - świat jest mały, a nuż ktoś kojarzy?:P)

wiesz, obawiam sie, ze po tym jak slyszalam pania z prof. przed nazwiskiem, ktora opowiadala, ze "wlasciwie dobrana dieta dla kobiety w ciazy pomoze ustalic pozadana plec dziecka" (tudez wielce nam szanownego profesora G., ktory w zyciu nie widzial ani owczarka ani jamnika i twierdzi ze nie istnieja bo przecza jego teorii powstania swiata)................ moge powiedziec tylko BUHAHA. Zeby nie bylo, mam w domu 2 osobniki z dr. przed nazwiskiem (dr. biologii, zeby nie bylo), wiec tego...

Troche bardziej na powaznie... to tak, antykoncepcja hormonalna (jesli lekarz jest niedouczony i nie patrzy/nie mysli co zapisuje) moze zle wplywac na kobiety. Tak samo zreszta moga zle wplywac zle zapisane witaminy, antybiotyki, i chyba 90% lekow. Czy w zwiazku z tym powinno sie ich wszystkich zakazac?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group