FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-11-2006, 21:59   

Mai_chan napisał/a:
Natomiast młodzież JAK ZWYKLE nie myśli perspektywicznie, JAK ZWYKLE rozumie to tylko jako "ograniczanie swojej wolności", JAK ZWYKLE nie potrafi wyrażać swojego zdania w sposób konstruktywny == Aż mi wstyd, za moje pokolenie...

Wiesz Maieczko... mam w klasie dziewczynę, która potrafi całą lekcję tylko smsować. Dla niej to by było okropne ograniczenie wolności. Burę dostała już nie raz, a telefon nadal co chwilę ma w łapie. Nie posunęła się co prawda do jawnego pyskowania nauczycielom, ale i tak dochodzimy do granicy absurdu. I tak, mi też wstyd.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sakura_chan
Gość
PostWysłany: 13-11-2006, 15:24   wychowanie do życia w rodzinie

Dostałam to dziś mailem. Fragment podręcznika do wychowania do życia w rodzinie dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zatwierdzony przez MEN


Jestem kobietą szczęśliwą. Rano wstaję razem z moim mężem i gdy on goli się w łazience, przygotowuję mu pożywne kanapki do pracy. Potem, gdy całuje mnie w czoło i wychodzi, budzę naszą piątkę dzieciaczków, jedno po drugim, robię im zdrowe śniadanie i głaszcząc po główkach żegnam w progu, gdy idą do szkoły.
Zaczynam sprzątanie. Odkurzam, podlewam kwiatki, nucąc wesołe piosenki. Piorę skarpetki i gatki mojego męża w najlepszym proszku, na który stać nas dzięki pracy Mojego męża, i rozwieszam je na sznurku na balkonie. W międzyczasie dzwoni często mamusia mojego męża i pyta o zdrowie Swojego dziubdziusia. Teściowa jest kobietą pobożną i katoliczką, znalazłyśmy wiec wspólny punkt widzenia. Po miłej rozmowie, jeśli już skończyłam pranie i sprzątanie, które dają mi tyle radości i poczucie spełnienia się w obowiązkach, idę do kuchni i przygotowuję smaczny obiad dla naszego pracującego męża i ojca, który jest podporą naszej rodziny i dla naszych pięciu pociech. Kiedy już garnki wesoło pyrkoczą na gazie, a mieszkanie jest czyste, pozwalam sobie na chwilę relaksu przy płycie z Ojcem Świętym i robię na drutach sweterki i śpioszki dla naszej szóstej pociechy, która jest już w drodze, a którą Pan Bóg pobłogosławił nas mimo przestrzeganego kalendarzyka, co jest jawnym znakiem Jego woli.
Nie włączam telewizji, ponieważ płynący z niej jad i bezeceństwo mogłyby zatruć wspaniałą atmosferę naszej katolickiej rodziny. Czasami haftuję tak, jak nauczyłam się z kolorowego
katolickiej rodziny. Czasami haftuję tak, jak nauczyłam się z kolorowego pisma dla katolickich pań domu, albowiem kobieta nie umiejąca haftować nie może się w pełni spełnić życiowo. Kiedy moje dzieci wracają ze szkoły radośnie świergocząc, wysłuchuje z uśmiechem, czego dziś nauczyły się w szkole. Opowiadają mi o lekcjach przygotowania do życia w rodzinie, których udziela im bardzo miła pani z przykościelnego kółka różańcowego. Córeczki proszą, abym nauczyła je szyć, ponieważ chcą być prawdziwymi kobietami, nie zaś wynaturzonymi grzesznicami z okładek magazynów, chłopcy natomiast szepczą na ucho, że na pewno nigdy nie popełnią tego strasznego grzechu, który polega na dotykaniu samych siebie, ani nie będą oglądać zdjęć podsuniętych przez samego szatana. Karcę ich lekko za wspominanie o rzeczach obrzydliwych, lecz jestem szczęśliwa, że wczesne ostrzeżenie uchroni moich dzielnych chłopców przed zboczeniemi abominacją.
Mój maż wraca z pracy po południu. Witamy go wszyscy w progu, poczym myje on ręce i zasiada do posiłku, a ja podsuwam mu najlepsze kąski, aby zachował siłę do pracy. Potem mój mąż włącza telewizor i zasiada przed nim w poszukiwaniu relaksu, a ja zmywam talerze
i garnki i zabieram jego skarpetki do cerowania, słuchając z uśmiechem odgłosów meczu sportowego w telewizji. Wieczorem kąpię nasze pociechy i kładę je spać. Kiedy wykąpiemy się wszyscy, mój mąż szybko spełnia swój obowiązek małżeński, ja zaś przeczekuję to w milczeniu, ze spokojem i godnością prawdziwej katoliczki, modląc się w myśli o zbawienie tych nieszczęsnych istot, które urodziły się kobietami, ale którym lubieżność Szatana rzuciła się na mózgi, które w obowiązku szukają wstrętnych i grzesznych przyjemności. Zasypiam po długiej modlitwie i tak mija kolejny szczęśliwy dzień mojego życia.


Litości ! Dobrze że już nie muszę się uczyć ale kondolencje dla wszystkich uczniów

Czy to jest XXI wiek czy średniowiecze ? Bo mam dylemat


Przed dopisywaniem się do jakiegokolwiek tematu proszę przeczytać, czego on dotyczy i co już w nim powiedziano, oraz napisano. Ten fragment był podany w tym miejscu: http://forum.tanuki.pl/tematy18/2469,60.htm#94950 w TYM temacie.

IKa
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-11-2006, 16:19   

Ja chyba poszukam tego podręcznika w bibliotece UMCS...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-12-2006, 08:06   

Raport z pracy "trójek Giertycha" wywoła szok
Cytat:

Pierwsze "trójki" ruszyły do boju w połowie listopada - przypomina dziennik. Teraz powstają pierwsze, nieoficjalne jeszcze podsumowania. Tylko w województwie kujawsko-pomorskim pokuszono się o wstępne statystyki. Obraz, jaki się tam wyłonił z kontroli, może rodziców uczniów porazić: z anonimowych ankiet wychodzi, że połowa gimnazjalistów pali, 30 proc. pije, nieobca jest prostytucja.


Jeśli jakiegokolwiek rodzica porazi to ten rodzic się powinien zastanowić co robił do tej pory.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-12-2006, 09:24   

Jak wygląda przybycie trójki:

Wpada 3 osoby do szkoły i w 15 minut mają porozmawiać z uczniami. Więc rozmawia:
- Palicie?
- Taaaaaaak! - odpowiedziały dzieci, bo wsyd się przed kolegami nie przyznać.
- Pijecie? - pytają dalej.
- Taaaaaaaaaaak! - odpowiadają dzieci.
- Dużo? - pyta się zszokowany policjant.
- Duuuuuuuużo!
- A seksa uprawiacie?
- No jaaaaaasne!

Powiedzmy sobie szczerze: z pracy trójek nie wynika nic. Tak zorganizowana praca może przynieść jedynie krótkotrwały rozgłos, który potrwa do momentu, aż gdzieś jakieś bachory nie zakatują kolejnego kolegi... Wtedy będzie znów "gdzie rodzice, gdzie nauczyciele, gdzie trójki". A niestety trójki wpisują się w piękną, radziecką tradycje zarządzania wzrostu gospodarczego...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-12-2006, 15:41   

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/religia-na-maturze-od-2010-roku,848695,2943

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-12-2006, 16:05   

Generalnie nie mam nic przeciwko maturze z religii. Jak słusznie zauważono w artykule, byłoby to świetną sprawą dla osób chcących zdawać na teologię. Dlaczego religia miałaby być gorsza niż historia sztuki czy węgierski? Dopóki jest to kwestia wolnego wyboru ucznia, a nie odgórne zarządzenie - jestem neutralna w kierunku "za".

...inna sprawa, że NAJPIERW warto by zająć się takim drobnym szczegółem, jakim jest program, sposób nauczania, kadry...
Bo, słoneczka kochane pultające się na wszystkich możliwych frontach na temat rzekomej "matury z pacierza i wiary", to NIE może tak wyglądać... "Religia" jako taka to rzetelna WIEDZA. O św. Tomaszu z Akwinu i jego "Suma teologica" na przykład, o oficjalnym stanowisku Kościoła w sprawie takiej a takiej, o historycznych dowodach na istnienie Chrystusa czy o sakramentach i sakramentaliach. Miałam szczęście w zeszłym roku mieć świetnego katechetę, który właśnie takich rzeczy uczył i ich wymagał. Zmienili mi księdza i...
...no właśnie. Ostatni temat z mojego zeszytu to "Życzliwość Boga". Poprzedni to "Bóg sługa". W międzyczasie zapałętała się powtórka z Adwentu na poziomie podstawówki i pamiętna lekcja o matce św. Jana Bosco, na której ksiądz pokazywał nam obrazki... Nie, nawet nie zdjęcia, obrazki. Ryciny domu Jana Bosco, rycina kija (!), który miał zawsze stać w kącie... Mam dziwne wrażenie, że gdybym gdzieś znalazła zeszyt od religii z podstawówki notatki wyglądałyby tak samo. Ale, na wszystkie światy, ja mam 18 lat, a to jest liceum!!

Wprowadzenie matury z religii - ok. Ale niech W KOŃCU zaczną jej uczyć ludzie KOMPETENTNI, a nie księża pracujący w ramach "służby" (tak, z reguły w ten sposób to wygląda) i nie mający POJĘCIA o nauczaniu!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2006, 16:38   

Usunięte po celnym komentarzu Mai-chan. Ech, muszę jeszcze popracować nad czytaniem...


Ostatnio zmieniony przez Teukros dnia 19-12-2006, 09:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-12-2006, 16:50   

Teukros, nie czytasz ze zrozumieniem =='

Teukros napisał/a:
Do osiągnięcia pełnoletności dziecka, obowiązkowa religia mogłaby zostać potraktowana jako naruszenie prawa rodziców do wychowania religijnego zgodnie ze swoim przekonaniem.


Powiedz mi GDZIE i KTO mówił COKOLWIEK o obowiązkowości religii? Owszem, mówi się o obowiązkowej religii LUB etyce do wyboru ucznia. Nie wiem, czy wiesz, ale etyka to *trochę* inny przedmiot... Traktowany koszmarnie po macoszemu, bo "po co zatrudniać nauczycieli dla kilkorga uczniów"... Uznanie religii/etyki za przedmiot "pełnoprawny" mogłoby faktycznie przyczynić się do realnego wprowadzenia etyki dla szkół.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 18-12-2006, 21:10   

Religia na maturze, dlaczego nie, pod warunkiem że będzie to porządny egzamin ze znajomości tematu, a nie odmawianie pacierza, zresztą nie będę powtarzać słów Mai_chan.
Jeżeli zmieni się system nauczania religii, to matura z tego przedmiotu będzie miała sens.
Mam tylko jedno pytanie, co z osobami innego wyznania, które też będą chciały zdawać z tego maturę, czy ma być egzamin tylko z jednej słusznej religii czyli rzymsko-katolickiej?
Poza tym czy w polskim szkolnictwie nie ma bardziej palących problemów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fonewm Płeć:Kobieta
*Der Elf Drache*


Dołączyła: 03 Gru 2006
Skąd: Chorzów
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2006, 21:34   

Mnie od zawsze irytowała religia w szkole i chyba do końca życia będzie mi się będzie źle kojarzyć (co nie znaczy, że nie mam coś przeciwko religii katolickiej). W ogóle nie pojmuje, że w szkołach zajęć religii mogą być aż dwie godziny za to przedmioty jak np. geografia i chemia sprowadzają się tylko do jednej. Nie wiem czyj to był pomysł ale nie był dobry.
Co do etyki. Bardzo mi jej brakuje, ponieważ zamiast religii jestem zwalniana do domu. Tak jak mówiła Mai-chan jest za mało uczni by utworzyć klasę z etyką. No szkoda i to wielka, ale co zrobić. Nawet największy strajk by niczego nie zmienił :/

_________________
...navigare necesse est, vivere non est necesse...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-12-2006, 21:38   

Dopóki rządzi Wielkie Gie - mam nadzieję, że nie...

Cytat:
Mam tylko jedno pytanie, co z osobami innego wyznania, które też będą chciały zdawać z tego maturę, czy ma być egzamin tylko z jednej słusznej religii czyli rzymsko-katolickiej?


Teoretycznie mogą zdawać z etyki. Z wiedzy o religii własnej nie mogą po prostu dlatego, że umowy owych religii z rządem polskim nie przewidują tego.

Heh. Z mojej perspektywy nauka religii w szkołach to wielka pomyłka. Jeden z moich katechetów co prawda próbował uczyć tego, o czym mówi Maieczka, w najmniejszym jednak stopniu nie umiał się dogadać z klasą i zapanować nad lekcją. Z pozostałymi było tylko gorzej. Jedyne co te lekcje dawały to wzrastający wstręt mojego pokolenia do Kościoła i wiary w ogóle, któremu ani trochę się nie dziwię, choć nie podzielam. W Wyborczej kiedyś jakiś zakonnik opowiadał, że on woli prowadzić lekcje u siebie, na plebani, na innych warunkach i muszę przyznać, że ten sposób bardziej mi pasuje niż obecny.

Oczywiście szans na rozpowszechnienie tego nie ma, bo żyjemy w kraju, gdzie religię narzucił Mieszko I jako część nowego ustroju i zostało tak do dzisiaj. Do dzisiaj religia to coś, co trzeba, a nie coś, co się chce...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-12-2006, 12:16   

Przygotowuje się do zajęć z dydaktyki i jedna rzecz wzbudziła moje zainteresowanie.

Liceum, Gimnazjum i Podstawówka (jeśli jest): napiszcie jakie macie przedmioty i ile ich godzin w tygodniu?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
chise Płeć:Kobieta
tyhmä tyttö


Dołączyła: 05 Gru 2005
Skąd: pimeästä
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2006, 16:05   

Apropo matury z religii jeszcze
Tak, dlaczego nie, właśnie ze względu na ludzi, którzy w przyszłości będą chcieli dalej kształcić się w tym kierunku, mi bardziej chciało się śmiać, kiedy z okazji debiutu nowej matury dla rocznika 86 okazało się, że możemy zdawać egzamin dojrzałości z przedmiotu typu "wiedza o tańcu" ;)
dlaczego nie "wiedza o anime" na przykład?
i tak, matura z religii powinna być sprawdzeniem realnej wiedzy, a nie stosunku zdającego do wiary albo o zgrozo jego własnych przekonań. religia na maturze- dziedzina wiedzy, jak każda inna...
obawiam się jednak, czy pan Gie nie pójdzie ze swoim światłym programem raczej w drugą stronę.. No bo skoro Polska to kraj *katolicki*... i idąc dalej za tym tropem nie wprowadzi po roku albo dwóch *obowiązkowej* religii na maturze. :>

Ysen napisał/a:
Z mojej perspektywy nauka religii w szkołach to wielka pomyłka

Nieszczęście polega na tym, że religia albo jej substytut w postaci etyki jest przedmiotem obowiązkowym, co więcej z większą ilością przeznaczonych godzin niż przedmioty faktycznie ogólnokształcące... Płacz i zgrzytanie zębów, to miałam w liceum, kiedy zorientowałam się, że zredukowanie religii do GODZINY tygodniowo dałoby dodatkową gozinę na fizykę czy informatykę...
Wyrzucenie z programu bzdur typu wiedza o kulturze czy przedsiębiorczości czy o życiu w rodzinie (...) tym bardziej.
I tak, religia w szkołach często prowadzona jest *fatalnie*. U nas ksiądz po prostu rozmawiał z połową klasy na jakieś bieżące tematy, co jakiś czas dyktując kilka formułek albo robiąc kartkówki z tajemnic różańca...

_________________
can't believe how strange is to be anything - at all
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2006, 16:29   

chise napisał/a:
Wyrzucenie z programu bzdur typu wiedza o kulturze czy przedsiębiorczości czy o życiu w rodzinie (...) tym bardziej


Dlaczego uważasz, że te przedmioty te bzdura? Nie wiem jak były prowadzone u ciebie, ale ich program jest dość sensowny. Zwłaszcza WOK - przecież jakieś podstawy historii sztuki każdy powinien znać. Ja w liceum te przedmioty miałam tylko rok po godzinie, to nie tak dużo. Więcej miały klasy profilowane pod tym kątem tylko - humanistyczna i menedżerska.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group