FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 09-07-2007, 09:34   

Ar, czy ty zawsze musisz mieć ostatnie słowo? Wszystko co piszę jest tylko i wyłącznie w moim imieniu i z mojego punktu widzenia. To chyba oczywiste, skoro nie jestem wszechwiedzący? Nie ma czegoś takiego, jak wypowiadanie się w imieniu grupy społecznej. Chyba, że grupa upoważniła daną osobę do tego. Tak więc do wszystkich moich wypowiedzi można bez problemu dopisać skrót IMO. Czy muszę wpisać odpowiednią formułkę do podpisu, żeby wszyscy inni raczyli to zauważyć?

Owszem, nie przeczę, kilku nauczycieli i mnie zdarzyło się porządnych. Miażdżąca większość to byli zombie, którzy uczyli ze swadą robotów zaprogramowanych na nudną lekcję. Niemniej być może to ja miałem pecha. Pierwszymi nauczycielami z prawdziwego zdarzenia którzy mnie uczyli był sor od matematyki i od programowania na studiach. :-) No, może jeszcze chemiczka w liceum...

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2007, 21:43   

Wg mnie Religia w szkołach istnieje tylko i wyłącznie jako symbol - który ma udowodnić wszystkim że Polska to kraj z wszech miar Katolicki i przywiązany do tradycyjnych wartości (co by ta w formułka nie znaczyła) - ale właśnie o to się to wszystko rozbija po prostu Religia musi figurować w planie zajęć - jeśli nie niesie z sobą niczego - bo Ja np niczego wartościowego z tych zajęć nigdy nie wyniosłem - i w konsekwencji podziękowałem za współpracę bo nie biorę nigdy udziału w przedsięwzięciach spod znaku pozorności działań - po prostu nie cierpię fałszu i bezsensu trwania w anachronicznych systemach i zjawiskach, co więcej wstyd mi że Kościół do którego należę (fakt faktem nie z własnego wyboru) bo nie podejmuje żadnych działań przeciwko Rydzykowi i jego zachowaniom.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-07-2007, 22:25   

Jak było wspomniane wcześniej, temat ten NIE służy do omawiania sposobu czy zasadności nauczania religii w szkole. I jak było wcześniej proszone, proszę tego wątku NIE kontynuować, tylko znaleźć inny.

Dziekuję
IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-08-2007, 09:20   

Lektury.

Wyleciał Dobraczyński i część Konopnickiej, doszła Kossak-Szczucka (yay!), "Stara Baśń"( mniejsze yay, dziecka będą tę książkę pewnie przeklinać...), Platon i św. Augustyn. "Ferdydurke" w całości. Chyba nie jest źle.
Cytat:

Starsze klasy w podstawówce przerabiać będą m.in. „Pinokia”, „Księgę Dżungli”, „Anię z Zielonego Wzgórza” i „W pustyni i w puszczy”. Minister Legutko pozostawił też w spisie „Opowieści z Narnii” – choć w ministerialnych korytarzach mówi się, że Roman Giertych umieścił je w kanonie lektur głównie dlatego, że to ulubiona książka jego córeczki.


Szlag, za moich czasów "Narni" nie było:(.

Cytat:
Z kanonu wypadła za to lubiana przez nastolatków trylogia Tolkiena „Władca Pierścieni”.


... A była w kanonie?! Życie jest niesprawiedliwe! Inna rzecz, że jeśli przerabiać to tylko we fragmentach, mało kto da radę takiej kobyle.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-08-2007, 10:26   

Cytat:
"Baśnie” Andersena, „Akademię Pana Kleksa” Jana Brzechwy, „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren i „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego.


Po diabła ten Kleks? Jak ja nienawidziłem tej książki. Jest maksymalnie infantylna, przaśna i bezsensowna oraz zawierała wilki. Jej dalsze części były tylko gorsze.

Cytat:
MEN skreślił za to „Na jagody” Marii Konopnickiej (prosili o to nauczyciele–związkowcy z „Solidarności” – uznali, że nie przemawia do wyobraźni współczesnych dzieci). Maluchy muszą się zadowolić fragmentami opowieści Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi.


Tyle dobrego. Sierota to książka z gatunku "Jak przekonać, że czytanie jest głupie." Przed tą książką broniłem się dosłownie zębami i pazurami w drugiej klasie podstawówki. Przekonany byłem, że to dzieło stanowi obrazę dla mojego rozumu. Jak się okazało miałem racje.

Cytat:
Z kanonu wypadła za to lubiana przez nastolatków trylogia Tolkiena „Władca Pierścieni”.


W ten sposób przeczyta go więcej ludzi. Z drugiej strony mogli na to miejsce dać np. Hobbita.

Cytat:
Ale nowy minister edukacji, z wykształcenia filozof, dorzucił do programu klas z rozszerzonym językiem polskim jeszcze „Wyznania” Świętego Augustyna i „Obronę Sokratesa” Platona. Argumentuje, że dzieła mają kluczowe znaczenie dla europejskiej i chrześcijańskiej tradycji. Uczniowie muszą je przeczytać w całości.


Zwłaszcza chrześcijańskiej tradycji. MATKO BOSKA! CO ZA PALANT! Naprawdę nie było jak uczniom inaczej życia zatruć? Tak, książki te są ważne dla naszej kultury, ale nie na tyle, żeby to wałkować w całości. Można było je przecież dać we fragmentach. Proponuje jeszcze dodać "Pamiętniki Z Wojny Galijskiej" Cezara w języku oryginalnym.

Czy w tym kraju wszyscy muszą próbować zbawiać nasze dusze, nawet, jeśli tego nie chcemy?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-08-2007, 10:38   

Raczej chcą mieć możliwość tłumaczenia na Sądzie Ostatecznym, że przynajmniej próbowali;p. A pytając brutalnie - długie te "Wyznania"? Bo św. Augustyna młodzież znielubi na pewno, pytanie jak bardzo.

Co do Kleksa się nie znasz - ja książkę lubiłem, a wilki nie wiem co Ci zrobiły;p.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-08-2007, 10:52   

Ysengrinn napisał/a:
A pytając brutalnie - długie te "Wyznania"? Bo św. Augustyna młodzież znielubi na pewno, pytanie jak bardzo.


Wyznania: 304 strony.
Uczta: 89 stron.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-08-2007, 11:46   

Ja też nie wiem, czego Zeg chce od Kleksa, to jedna z lepszych w czytaniu lektur, jakie miałem w podstawóce. Sto razy lepsza od "czadowych" Chłopców z Placu Broni czy Tego Obcego.

Co do "Obrony..." ani to długie, ani nudne. Zwłaszcza, że wprowadzono to do klas z rozszerzonym językiem polskim. Ja, w klasie humanistycznej miałem fragmenty, ale i tak przeczytałem całość. Jak ktoś chce twierdzić, że jest humanistą - znać powinien i kropka. W końcu klasy profilowane samemu się wybiera. Więc wara.

"Wyznań" w całości nie czytałem, więc się nie wypowiadam. Co się tyczy "trylogii" - to jest faktycznie cegła, do której zmuszać nie należy. Hobbit to zaś bajka dla dzieci, więc robienie tego w liceum mija się z celem.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-08-2007, 12:02   

Trylogia była w kanonie? Za przeproszeniem, kiedy i na jakim etapie kształcenia? Hobbit owszem, był w gimnazjum, a w liceum jest fragmencik Silmarilionu...

O święty Judo Tadeuszu od spraw beznadziejnych... Narnia w kanonie lektur szkolnych?? Po pierwsze - które tomy (i dlaczego tylko pierwszy), po drugie - rety, zarżną tę książkę...

A, i przyłączam się do osób broniących Kleksa. Dobry był. I znacznie lepszy niż wspomniany "Ten obcy" czy inna "Anielka" (niech ją zaraza, szlag i w ogóle wszystko co złe)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-08-2007, 12:14   

Mai, z tego co wiem, tylko "Lew, Czarownica...", więc nic strasznego. Milej by było, gdyby dzieciakom fundowano takie perełki jak opis Tasza z "Ostatniej Bitwy".

"Władca..." był zawsze w kanonie jako uzupełniający.
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 23-08-2007, 16:48   

Pamiętam że w podstawówce był "Hobbit...", o "Władcy..." nikt nawet u mnie nie wspominał, co do Kleksa zgadzam się z Zegarmistrzem, wyjątkowo nie cierpiałam tej książki, chociaż akurat wilki były w niej najlepsze.

Pod względem beznadziejności "Ten obcy" jest nie do przebicia, to jedyna książka nad którą zasnęłam...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-09-2007, 13:51   

Sukces promocji wstrzemięźliwości.

Zastanawiam się ile w tym prawdy, wedle starego powiedzenia, że są kłamstwa, większe kłamstwa i statystyki...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-09-2007, 13:53   

Nie, to jest klamstwo i to klamstwo polskie, bo wladze USA uczciwie przyznaly, ze procent "chetnych do rozpoczecia" w szkole, gdzie taka promocja jest prowadzona jest identyczny jak w tych, gdzie jej nie prowadzono. Ogloszono ze promocja wstrzemiezliwosci by Bush oficjalnie okazala sie kleska
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-09-2007, 14:24   

Czyli normalka. Chyba przestanę się dziwić bzdurom w podręcznikach do WDŻ...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-05-2010, 10:29   

Po co nam wykształcone społeczeństwo?

Przeniesione z Ciekawostek .
moshi_moshi

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group