FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-05-2010, 22:18   

U nas już post factum poinformowano nas, że zamiast ruskiego będzie szwabski. Do dziś żałuję, bo mając podstawy ruskiego mogłabym jakoś działać. Niemieckiego "gienialnie" zaczęli nas uczyć od zaawansowanego. Jedyne co zyskałam to parę zdań, mnóstwo straconych nerwów i niechęć do tego języka.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-05-2010, 22:41   

s3shir0 napisał/a:
Zamiast kłaść większy nacisk na historię najnowszą to lepiej wałkować jakieś odległe tematy.
Warto wiedzieć co nieco o korzeniach własnego państwa. Oraz innych państw, żeby nie być takim ignorantem jak Amerykanie. Albo wiedzieć skąd się wzięło coś takiego jak demokracja czy republika... I parę innych rzeczy, których wypisywać nie będę.

Mnie osobiście wojen światowych aż tak bardzo nie żal (chociaż też lubię ten temat), wolę starożytność i średniowiecze, więc mnie tam program na historii odpowiadał. Wszystko sprowadza się do de gustibus i tyle.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2011, 15:05   

Nie wiem, czy dla wszystkich to humorystyczne, ale mi jest do śmiechu - 25% polskich maturzystów zawaliło maturę. Tak dla porównania, w moim roczniku, w liceum, na sześć klas, dość zresztą licznych (w mojej było 36 osób) matury nie zdały trzy osoby. I ponoć ta nowa matura jest taka prosta...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-06-2011, 17:32   

Cóż, biorąc pod uwagę ile się mówi o obniżeniu poziomu kształcenia pocieszające, że matura jednak przetrzepuje trochę grono wannabe studentów. W końcu jak niektórzy powtarzają do znudzenia - nie każdy musi ją mieć.

Ciekawe czy Tusk pójdzie w ślady Giertycha i ogłosi amnestię...

Cytat:
Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Zdaje je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. W tej grupie znajdują się: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu, filozofia, informatyka oraz język łaciński i kultura antyczna.


Ki czort?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-06-2011, 17:51   

Ysengrinn napisał/a:
Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Zdaje je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. W tej grupie znajdują się: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu, filozofia, informatyka oraz język łaciński i kultura antyczna.

Fixed. To jest jeden egzamin, głównie z łaciny.

Abiturienci pewnie na matmie polegli, ciekawe jak będą w takim razie wyglądać zadania za rok (policz jabłka na obrazku? tabliczka mnożenia do 10? mały Jasiu zapłacił moneta pięciozłotową za trzy lizaki po sześćdziesiąt groszy - ile zostało mu reszty?).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-06-2011, 17:57   

Akurat z tego co słyszałam to podobno matma w tym roku rzeczywiście była trudniejsza niż w zeszłym (rozszerzona na 100%, ale podstawowa do pewnego stopnia chyba również).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2011, 18:04   

Cytat:
Fixed. To jest jeden egzamin, głównie z łaciny.

Jezuuuuu... Raz w życiu zdawałem egzamin z łaciny i nigdy tego nie zapomnę. Dwie godziny tłumaczyłem dwa krótkie akapity, a wcześniej półtorej siedziałem na słupkami odmian. A i tak miałem za sobą pięć lat wbijania tego języka do głowy. Po dwóch latach licealnej nauki człowiek nie zna nawet podstawowych podstaw gramatyki łacińskiej. I z tego zdawać egzamin? Chyba z powiedzonek i sentencji.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-06-2011, 19:16   

W zeszłym roku matma była łatwiejsza, bo wróciła po wielu latach i nikt nie chciał robić szoku. Ale, kurde, było wiadomo, że teraz już lekko nie będzie.

25%
Matko, to serio zabawne.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 01-07-2011, 19:30   

Urawa napisał/a:
Jezuuuuu... Raz w życiu zdawałem egzamin z łaciny i nigdy tego nie zapomnę. Dwie godziny tłumaczyłem dwa krótkie akapity, a wcześniej półtorej siedziałem na słupkami odmian. A i tak miałem za sobą pięć lat wbijania tego języka do głowy. Po dwóch latach licealnej nauki człowiek nie zna nawet podstawowych podstaw gramatyki łacińskiej. I z tego zdawać egzamin? Chyba z powiedzonek i sentencji.

To zależy jakiej łaciny... Ja w trzy lata przerobiłam całą gramatykę i tłumaczyłam zdania długośći akapitu (fakt, że zajmowało to piekielnie dużo czasu). Ale to był najbardziej koszący przedmiot w szkole :D

A poza tym weźcie pod uwagę, że w tych 25% zapewne większość to uczniowie liceów zawodowych i co bardziej kiepskich techników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-07-2011, 23:44   

Cytat:
Matury najlepiej zdawali uczniowie liceów ogólnokształcących - egzaminy zdało tam 86% przystępujących do nich osób. Wyraźnie słabiej poszło uczniom techników - sukces odniosło tam 63% uczniów. Najgorzej zaś maturę zdawali uczniowie liceów i techników uzupełniających - sukces w tych typach szkół odniosło odpowiednio 23% i 19%.

14% w liceach ogólnokształcących to i tak dużo.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2011, 19:55   

14% w LO to nie dużo - to tragicznie. Jeśli do tego doda się to że z programu co i rusz coś wylatuje, to sytuacja robi się alarmowa.
Ale pewnie znów uznają, że rezultaty egzaminów nie są wcale podstawą do przyjrzenia się od początku całemu systemowi nauczania, który w swoich podstawowych założeniach działa przecież tak dobrze.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SGAQrzej Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Maj 2011
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2011, 19:59   

Eeeeee...

... wy na prawdę uważacie, że 14% niezaliczonych matur to dużo? Aż mi się nie chce wierzyć. Znaczy się, chcielibyście, żeby wszyscy byli po liceum studentami, tak? Bo nie widzę żadnego innego zastosowania dla matury...

Dla mnie normą powinna być zdawalność 30%, max 40% licealistów....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 03-07-2011, 20:01   

Oj tam, najwyżej znowu obniży się wymagania, okroi program i w przyszłym roku da łatwiejsze testy, żeby móc powiedzieć, że matura poszła młodzieży znakomicie.

Lub uznają, że przecież oblanie jednego czy dwóch przedmiotów o niczym nie świadczy i przez takie potknięcia, nie powinno się kończyć bez matury...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2011, 20:19   

SGAQrzej napisał/a:
Eeeeee...

... wy na prawdę uważacie, że 14% niezaliczonych matur to dużo? Aż mi się nie chce wierzyć. Znaczy się, chcielibyście, żeby wszyscy byli po liceum studentami, tak? Bo nie widzę żadnego innego zastosowania dla matury...

Dla mnie normą powinna być zdawalność 30%, max 40% licealistów....
Wiesz, to pokazuje jak wygląda stan wykształcenia na poziomie licealnym. Jeśli nowe, łatwiejsze przecież matury, bazujące na zawężonym programie oblewa wyraźnie wyższy procent podchodzących niż przed reformą szkolnictwa, może to oznaczać jedną z dwóch rzeczy - albo jakość kształcenia wyraźnie poszła w dół, albo do liceum idą osoby które nie mają tam czego szukać i mogłyby sobie je spokojnie odpuścić. Najprawdopodobniej i jedno i drugie.
I tak, 14% to jest masakra. W LO w którym zdawałem maturę na nieco ponad 150 osób z mojego rocznika oblały chyba 4. Tak, to było dobre LO, ale 14% byłoby podstawą do poważnej afery nawet w liceach cieszących się wtedy wyjątkowo złą renomą.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-07-2011, 20:42   

SGAQrzej napisał/a:
Znaczy się, chcielibyście, żeby wszyscy byli po liceum studentami, tak?


...a po co szli do liceum, jeśli nie po to, by iść na studia? Jeśli nie chcą studiować, to jest pierdylion innych szkół - technika, są licea profilowane (chociaż akurat tych nie polecam), są zawodówki i szkoły pogimnazjalne. Po co liceum ogólnokształcące osobie, która nie chce studiować??

A tak poza tym to "naprawdę".

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group