FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 15-09-2011, 19:54   

Reforma to by się systemowi szkolnictwa jeszcze jakaś przydała, bo jak widać po wynikach są jakieś problemy z nauczaniem. Choć nie wiem, czy dałoby się za pomocą reformy spowodować, by nauczyciele rzeczywiście uczyli...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-09-2011, 20:00   

Luik napisał/a:
Reforma to by się systemowi szkolnictwa jeszcze jakaś przydała, bo jak widać po wynikach są jakieś problemy z nauczaniem. Choć nie wiem, czy dałoby się za pomocą reformy spowodować, by nauczyciele rzeczywiście uczyli...


Ómrzyj.

Ja mam dziwne wrażenie, że każda kolejna reforma tylko jeszcze pogarsza stan rzeczy, Ja reformom mówię stanowczo nie. Za to za wysadzeniem ministerstwa edukacji? Jak najbardziej!

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-09-2011, 20:18   

W liceum nie umieją uczyć matematyki. Inna sprawa nowe pokolenia nie przykładają się do nauki, bo po co liczą się znajomości.
Ministerstwo edukacji to za mało. Kto chce zagłosować na mnie na wyborach prezydenckich. Zrobiłbym ze wszystkim porządek na swój zły sposób:).

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-09-2011, 20:34   

Caladan napisał/a:
W liceum nie umieją uczyć matematyki.

Nie uogólniaj, to zależy od nauczyciela.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2011, 20:56   

Crack napisał/a:
Nie uogólniaj, to zależy od nauczyciela.

Zgadzam się. Ja miałem świetną nauczycielkę matmy (która pewnie dalej uczy matmy). I muszę powiedzieć jedno: baaaardzo dużo zależy od zaangażowania ucznia. Ja byłem leniem i miałem nędzne wyniki. Teraz trochę żałuję, że do niektórych rzeczy się nie przykładałem.

Morg napisał/a:
Zmieniają się zasady wydawania zaświadczeń o różnych dys—

Stare, ale się wypowiem. Osobiście zaświadczenie o dysortografii (w zasadzie chyba bardziej podpadam pod dysgrafię, ale zbyt ładnie pisałem w podstawówce...) zdobywałem chyba w latach, w których chodziłem do gimnazjum (te wczesne lata). Wcześniej mój brak zdolności podpadał moim rodzicom bardziej pod nieuctwo i lenistwo. Zresztą pojęcia takie jak dysortografia nie były jeszcze na tyle rozpowszechnione. W zasadzie dobrze się dzieje, że lenie nie dostają zaświadczeń. Dys-y wymagają sporo pracy pozalekcyjnej, która ma częściowo lub całkowicie wyeliminować niezdolności i czym wcześniej się zacznie, tym lepiej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-09-2011, 20:59   

Cytat:
Nie uogólniaj, to zależy od nauczyciela.

Wyniki z matur bronią tezę

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-09-2011, 21:16   

Caladan napisał/a:
Cytat:
Nie uogólniaj, to zależy od nauczyciela.

Wyniki z matur bronią tezę

Nie. Co najwyżej świadczą o tym, że za dużo osób trafiło do liceów, za mało do zawodówek. Nie sądzę, żeby w ciągu ostatnich iluś lat drastycznie obniżyła się jakość nauczania w szkołach. Był za to niż demograficzny, a miejsc w szkołach pozostało tyle samo, ergo wszędzie było się łatwiej dostać. No i jak często się widuje osoby, które nauczyciel odważył się pozostawić w tej samej klasie na drugi rok? A niektórym naprawdę by się przydało...

A co do nauczycieli matmy - ja uważam, że mój tłumaczył bardzo dobrze. A byłam jedną z 2-3 osób w klasie, które z matmą nie miały problemów. Sorry, jak ludzie olewają, bo są przecież "humanistami", to najlepszy nauczyciel nie pomoże. Wiem, że są jednostki, które naprawdę maja problemy i tego nie przeskoczą (podobno to nawet dziedziczne!), ale w większości to kwestia zwykłego obijania się. Więcej restrykcji, mniej głaskania po główkach, a wszystkim wyjdzie na dobre.


Ostatnio zmieniony przez Serika dnia 15-09-2011, 21:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 15-09-2011, 21:16   

Ja w liceum miałem 3 nauczycieli matmy. Każdy kolejny gorszy. I uważam, że gdyby nie to, że moja rodzinka ogólnie jest dość matematyczna, to by było z tą matmą cienko. Akurat matmę to ktoś musi wytłumaczyć. To nie biologia, czy historia, że wystarczy posiedzieć nad książką i już jest. Oczywiście, by sobie potem to utrwalić, trzeba trochę się wysilić, ale jak ktoś najpierw w porządnie problemów matematycznych nie wytłumaczy, to zwyczajnie nie ma czego utrwalać.
Problem nie leży nawet w zaangażowaniu nauczycieli, a w tym, że znaczna ich część nie rozumie, że matmy można nie rozumieć. Sam wiem, ze to ciężkie do pojęcia, bo wiele razy próbowałem komuś wytłumaczyć coś dla mnie oczywistego, a dla niego niezrozumiałego. Masakra. Ale wiem też, że są ludzie, którzy to potrafią. To, że coś jet trudne nie jest usprawiedliwieniem. .

Co do dys-
Mam stwierdzoną dysortografię i wkurza mnie jak ktoś uważa, że z takim zaświadczeniem już może robić wszelkie możliwe błędy i wcale nad sobą nie pracować. Tak samo z resztą wkurza mnie, gdy ktoś uparcie twierdzi, że to tylko lenistwo i nie ma żadnych głębszych przyczyn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-09-2011, 21:33   

Na studiach miałem matematykę i dopiero tam zacząłem kumać. Podobnie jak Luik miałem 3 nauczycieli matematyki.

Sercia muszę z tobą się nie zgodzić. Lobby nauczycielskie mają silne i udało im się wywalczyć za nic podwyżki. Bardzo motywująca sprawa. Po co ma się starać . Zluzuje w środku pracy i popatrzy czy ktoś wpisał się na zdjęcie na Facebooku;).
Co ma niż demograficzny do słaby wyników matury. Przecież nauczyciel ma nauczać. Zdarzają się osoby które nie nadają się do liceum, ale nie żeby co piąta osoba w klasie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2011, 21:38   

Cytat:
Zdarzają się osoby które nie nadają się do liceum, ale nie żeby co piąta osoba w klasie.

W moim roczniku (a zdawałem tą najstarszą z najstarszych matur) w całym liceum maturę oblały 3 osoby. Tak, trzy. Z czego wszystkie na jakichś cudacznych rozszerzeniach czy czymś takim. Największe jełopy klasowe zdawały matmę - i zdały. Czyli jednak chyba z programem coś jest nie tak.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-09-2011, 21:44   

Caladan, nie wymagaj od nauczycieli cudów, w momencie w którym Ministerstwo daje przyzwolenie na to, aby osoby z jedynką na koniec, mimo to przechodziły do następnej klasy. Obecnie nie trzeba czytać lektur żeby zdać, z premedytacją można sobie olewać jeden przedmiot, bo i tak się przejdzie do wyższej klasy. A uczelnie nawet gdyby chciały lepiej sprawdzać uczniów, którzy starają się o przyjędzie, nie mogą, bo egzaminów wstępnych niet, a czwórka czwórce nierówna.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 15-09-2011, 21:46   

Mój matematyk na studiach to jeden z gorszych nauczycieli jakich kiedykolwiek miałem... Jak stwierdzał, że nikt w sali ok 30 nie rozumie o czym on w ogóle mówi, to zaczynał mrugać światłem, "żeby nas oświecić". Tyle z jego tłuczenia było...

Co do płac nauczycieli, to jednak są niskie. To ciężka praca jest. Zwłaszcza w gimnazjum, czy słabych liceach/technikach. Że część nauczycieli nie zasługuje na wyższą, to prawda. Ale, że jest też spora grupa, która naprawdę uczy i powinna być za to należycie wynagradzana to też prawda. Ale jakoś chyba nigdzie nie wymyślono odpowiedniego systemu, by tą sytuacje poprawić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2011, 22:02   

Luik napisał/a:
To nie biologia, czy historia, że wystarczy posiedzieć nad książką i już jest.

Na studiach w zasadzie to lepiej jest mieć dobrą książkę. Niestety o dobrą książkę trudno.

Luik napisał/a:
Mój matematyk na studiach to jeden z gorszych nauczycieli jakich kiedykolwiek miałem... Jak stwierdzał, że nikt w sali ok 30 nie rozumie o czym on w ogóle mówi, to zaczynał mrugać światłem, "żeby nas oświecić". Tyle z jego tłuczenia było...

Czasem nauczanie wymaga czasu i indywidualnego podejścia do osoby. A tego nie ma na studiach. Na studiach student ma się uczyć, a nauczyciel ma wykładać. "Zrozumieć" to zadanie studenta.

Cytat:
Ja w liceum miałem 3 nauczycieli matmy.

I to chyba wszystko tłumaczy, prawda?

Urawa napisał/a:
W moim roczniku (a zdawałem tą najstarszą z najstarszych matur) w całym liceum maturę oblały 3 osoby. Tak, trzy. Z czego wszystkie na jakichś cudacznych rozszerzeniach czy czymś takim. Największe jełopy klasowe zdawały matmę - i zdały. Czyli jednak chyba z programem coś jest nie tak.

Wszystko zależy od poziomu szkoły. Dobra szkoła, dobra zdawalność. Gorsza szkoła, gorsza zdawalność. Ja z ocenami na świadectwach pomiędzy 2 a 3 dostałem zdałem starą maturę na 3+/5 (matura rozszerzona dla mat-fiz). Egzamin na studia z matmy niestety oblałem (ale był to jedyny kierunek na polibudzie, na który bym się nie dostał z takim wynikiem, więc mogłem się przenieść praktycznie na dowolny inny).

moshi_moshi napisał/a:
Obecnie nie trzeba czytać lektur żeby zdać, z premedytacją można sobie olewać jeden przedmiot, bo i tak się przejdzie do wyższej klasy.

A dawniej trzeba było czytać? To dla mnie nowość. Osobiście przeczytałem mniej niż połowę lektur. I gdyby nie moje przypadłości związane z chaotycznym, niegramatycznym i ortograficznie błędnym pisaniem, to miałbym lepszą ocenę z eseju.
Z części ustnej, która wtedy weryfikowała znajomość kanonu lektur dostałem 4+. To akurat zawdzięczam temu, że Kochanowski i jego Urszulka kosztowali mnie cztery pałki podczas toku nauki i dobrze wiedziałem, ze drań po mnie przyjdzie na maturze. Prawdę powiedziawszy posiadałem gruntowną wiedzę na temat lektur, które czytałem i których nie czytałem. Wynikało to z tego, ze trzeba było bardzo ostro kuć na zajęciach. Mało się przygotowywałem do samej matury.
Stara matura dostarczała jednak bardzo ciekawych niespodzianek w postaci pytań takich jak:
- oprowadź wycieczkę po Krakowie. W Krakowie byłem wtedy tylko w podstawówce jego zabytki mając głęboko gdzieś.
- Przedstaw obiekty związane z kulturą znajdujące się na Śląsku ("na Śląsku", bo mieszkam na Śląsku). Tu nawet kolektywny klasowy umysł zawodził.
I pewnie parę innych, których nie pamiętam, a które pochodziły z wielkiej księgi pytań rocznikw wcześniejszych.

moshi_moshi napisał/a:
aby osoby z jedynką na koniec, mimo to przechodziły do następnej klasy.
A to akurat jest skrajna głupota.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 15-09-2011, 23:07   

vries napisał/a:
Czasem nauczanie wymaga czasu i indywidualnego podejścia do osoby. A tego nie ma na studiach. Na studiach student ma się uczyć, a nauczyciel ma wykładać. "Zrozumieć" to zadanie studenta.
Dobra, to uściślę. Najpierw przez 15 minut się gapił na nas, dłubał w zębach, oglądał krajobraz za oknem, bawił się komputerem i robił wszystko co możliwe, byleby tylko nam tego nie tłumaczyć. Dopiero potem zaczynał bawić się światłem. To nie tak, że nie było czasu. Poza tym u nas ćwiczenia z matmy miały charakter niemal taki sam jak lekcje w liceum. Grupy z innym prowadzącym miały właściwie normalne lekcje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nat_mich Płeć:Kobieta
jeż


Dołączyła: 04 Maj 2010
Skąd: jestem przenośna
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2011, 23:44   

Serika napisał/a:

Nie. Co najwyżej świadczą o tym, że za dużo osób trafiło do liceów, za mało do zawodówek.

ach, nie, nie chciałąm tego przeczytać. dlaczego jestem przekonana, że nie chciałaś powiedzieć przez to nic miłego, tylko "jak jest się kretynem idzie się do zawodówki"? ale jeśli jednak nie chciałaś, to wspaniale.
bo do zawodówek nie powinni iść słabsi, tylko Ci którzy wiedzą co chcą robić. osobiście teraz zazdroszczę ludziom po szkole zawodowej. mają coś więcej niż moja matura, która jest o kant pośladka rozbić dla pracodawcy...

_________________
Without dance life would be a mistake
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2620769
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 27 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group