FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 15-09-2011, 23:54   

nat_mich napisał/a:
osobiście teraz zazdroszczę ludziom po szkole zawodowej. mają coś więcej niż moja matura, która jest o kant pośladka rozbić dla pracodawcy...
<offtop>
Ja też.
</offtop>

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2011, 00:02   

Matura jest z pewnością mało warta, jeśli nie idzie się po tym na studia. Bo z założenia tak maiło być, że liceum to krok pomiędzy nauczaniem podstawowym, a wyższym.

Co do zawodówek, to obecnie większość z nich straciła sens bytu i jest magazynem dla tych, co nigdzie indziej się z pewnością nie dostaną. Tak smutna prawda. To tak jak z prostokątem i kołem. Nie wszyscy w zawodówkach są mało zdolni/mało chętni do nauki, ale niemal wszyscy tacy są w zawodówkach. No bo kto ma na przykład iść do zawodówki i się 4 lata na tokarza kształcić, jak nie ma zapotrzebowania na nich?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nat_mich Płeć:Kobieta
jeż


Dołączyła: 04 Maj 2010
Skąd: jestem przenośna
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2011, 00:08   

Luik napisał/a:
Matura jest z pewnością mało warta, jeśli nie idzie się po tym na studia. Bo z założenia tak maiło być, że liceum to krok pomiędzy nauczaniem podstawowym, a wyższym.

ale niestety nawet za bezpłatne studia trzeba zapłacić, bo nie każdy ma je fundowane przez rodzicielski sponsoring. no a jak tu znaleźć pracę w zawodzie bez zawodu? ;) o to mi chodzi, wszak po zawodówce możesz zdawać maturę, co daje człowiekowi dyplom więcej ;]

_________________
Without dance life would be a mistake
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2620769
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2011, 00:17   

No akurat brak funduszy nie jest teraz takim dużym problemem, są studia wieczorowe, są niestacjonarne. Wszystko da się zrobić.
Rozumiem o co ci chodzi, ale wiesz, po liceum też można zrobić jakieś krótkie szkolenie, czy coś i znacząco podnieść swoje kwalifikacje. Ot, chociażby u mnie w regionie jest duże zapotrzebowanie na operatorów wózków widłowych. Dość proste i krótkie szkolenie, a pracy nie zabraknie. I to wcale nie takiej bardzo nędznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-09-2011, 00:26   

Nat, chodziło mi dokładnie o to, co napisałam. Nie rozumiem, po co do ogólniaka idą ludzie, którzy nie mają weny do przykładania się do nauki - ogólniak to powinna być szkoła tylko dla ludzi, którzy wiedzą, że chcą iść na studia. Jeśli się komuś nie chce długo kształcić, to niech zdobędzie sobie konkretny zawód i pójdzie do pracy, świetnie na tym wyjdzie. Raz - bo nie będzie się dalej męczyć ze znienawidzonym kuciem, dwa - bo JEST zapotrzebowanie na pracowników fizycznych / zawody typu fryzjer.

I ja też zazdroszczę w tym momencie ludziom z konkretnym zawodem. Po swoich x latach kształcenia mam silne poczucie, że kompletnie nic nie umiem...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-09-2011, 00:34   

Serika napisał/a:
Po swoich x latach kształcenia mam silne poczucie, że kompletnie nic nie umiem...

Weź, bo cię...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2011, 00:34   

A ja się już czegoś konkretnego nauczyłem, mimo, że dopiero rok studiuję. Jak nic innego nie wyjdzie, to walę wszystko i robię licencję obrączkarza ptaków. I jestem ustawiony. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-09-2011, 00:36   

Luik napisał/a:
No akurat brak funduszy nie jest teraz takim dużym problemem, są studia wieczorowe, są niestacjonarne. Wszystko da się zrobić.
Da się. Ale o pracę nadal nie jest łatwo, bo: a) pracodawcom często jest nie na rękę to, że w co drugi weekend pracownik jest nieosiągalny; b) mimo wszystko ukończone liceum/licencjat to nie jest to, czego pracodawca szuka w przyszłym pracowniku. A kursy też darmowe nie są. Żeby na nie zarobić, musisz dostać pracę (bo przypominam, że cały czas rozmawiamy o studentach niesponsorowanych przez rodzinę). A żeby dostać pracę, to tak jakby potrzebny ci kurs, przynajmniej. I kółeczko się zamyka.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2011, 00:55   

Nie mówię, że jest łatwo, nie mówię, że każdemu się uda, trochę fartu też potrzeba. Ale przeszkody nie są takie niebotyczne. taki mały przykład mojego kumpla. Skończył liceum, był w klasie informatycznej w naprawdę kiepskim liceum, więc nawet nie ma matury z tej infy. Podłapał robotę w drukarni (tu zadziałał fart) . Płace ma bardzo marną, ale jakąś ma, więc nie dość, że nie obciążą domowego budżetu, to jeszcze go wspomaga. Przy okazji w czasie tej pracy nauczył się obsługi kilku programów graficznych, liznął języki programowania, nauczył się obsługi kilku ciekawych urządzeń i zdobył jeszcze trochę innych kwalifikacji. Zbiera teraz kasę na zrobienie prawa jazdy. Pracodawca chce go na jakieś tam dodatkowe kursy wysłać. Tak więc kosztem minimalnym podniósł bardzo swoje kwalifikacje. Po prostu chcąc. Jak go pracodawca zapytał, czy umie zrobić stronę internetową to odpowiedział "Nie, ale do końca tygodnia się nauczę i zrobię". Wrócił do domu, włączył internet i zaczął się uczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-09-2011, 01:06   

<nieco offtopowe pytanie>
A mieszka z rodzicami?
<koniec nieco offtopowiego pytania>

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2011, 01:16   

Mieszka w 7 osób w 2 małych pokojach. I pozwól, że spróbuję uprzedzić twoją wypowiedź. Myślę, że gdyby mieszkał sam koszty utrzymania miałby niewiele większe, biorąc pod uwagę jego sytuację rodzinną.. Tylko by musiał sam sobie gotować i wiele innych spraw samemu załatwiać, co jest dość uciążliwe. Choć na jego miejscu i tak bym już z uciekł z tych warunków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2011, 01:27   

Samo chcenie nie wystarczy. Ja bardzo chcę i mimo dwóch fakultetów pracy dostać nie umiem (i nie mogę powiedzieć mam konkretne umiejętności i nawet trochę doświadczenia. Ale fakt, są lepsi). Pracodawcy nie chcą nawet ze mną rozmawiać. Jeszcze parę lat temu nie było takiego zatrzęsienia na rynku pracy.

Luik napisał/a:
Podłapał robotę w drukarni (tu zadziałał fart) .

Fart? A nie znajomości?

Easnadh napisał/a:
A kursy też darmowe nie są.

Jakieś tam kursy oferuje PUP i to nawet konkretne. Szkoły pomaturalne są często darmowe (choć zazwyczaj niewiele dają).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2011, 01:39   

Żadne znajomości. Wcześniej nie znał nikogo związanego z tą drukarnią.
Fart, że znalazł tą ofertę i że przyjęli w formie taniej siły roboczej akurat jego.
Znajomości to teraz mam dzięki jego pracy ja, bo mogę sobie zrobić nadruk na kubek, koszulkę, czy coś po promocyjnej cenie :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nat_mich Płeć:Kobieta
jeż


Dołączyła: 04 Maj 2010
Skąd: jestem przenośna
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2011, 06:31   

Luik napisał/a:
Myślę, że gdyby mieszkał sam koszty utrzymania miałby niewiele większe, biorąc pod uwagę jego sytuację rodzinną.

bo mieszkanie/pokój samo się zapłaci, nie? niestety z zarobków jakie można osiągnąć studiując dziennie i bez konkretnego zawodu jesteś w stanie opłacić pokój, media i zjeść coś, zakładając że jesz niewiele.

vries napisał/a:
Jakieś tam kursy oferuje PUP i to nawet konkretne. Szkoły pomaturalne są często darmowe (choć zazwyczaj niewiele dają).

chciałam zrobić licencję z ichnim dofinansowaniem. jak masz zapewnioną pracę po zdobyciu danego zawodu to teoretycznie PUP ci pomaga. jest jeden problem - jestem studentką, więc nie mogę korzystać z ich pomocy. super, nie?

i Seriś, ok, po części się zgadzam. ale nie uogólniajmy, że zawodówki są dla idiotów i każdy może ją skończyć. pamiętam jak kolega przeniósł się z LO do gastronomika i wsiąkł, bo nie miał czasu na nic, bo nagle pojawiło mu się mnóstwo przedmiotów więcej i zależało mu na dobrych wynikach. ale tam jak wszędzie, trzeba chcieć.

_________________
Without dance life would be a mistake
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2620769
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2011, 09:31   

nat_mich napisał/a:
i zależało mu na dobrych wynikach
Jak się che mieć dobre wyniki, to zawsze i wszędzie trzeba na to zapracować. Problem jest taki, ze większość zawodówek można ukończyć mają wyniki głęboko gdzieś i przelecieć na tych dwójkach.

nat_mich napisał/a:
bo mieszkanie/pokój samo się zapłaci, nie?
Słuchaj, nie chcę rozgrzebywać tu jego sytuacji rodzinnej. Niech wystarczy, jak napiszę, że koszty utrzymania młodszego brata przeszły na niego.

nat_mich napisał/a:
niestety z zarobków jakie można osiągnąć studiując dziennie i bez konkretnego zawodu jesteś w stanie opłacić pokój, media i zjeść coś, zakładając że jesz niewiele.
Wiesz, to jeszcze niedawno było całkowicie normalne, że student tak właśnie żył...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group