FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2011, 11:20   

Cytat:
chciałam zrobić licencję z ichnim dofinansowaniem. jak masz zapewnioną pracę po zdobyciu danego zawodu to teoretycznie PUP ci pomaga. jest jeden problem - jestem studentką, więc nie mogę korzystać z ich pomocy. super, nie?

Nie rozumiem twoich pretensji. Te kursy maja wyciągać z bezrobocia poprzez danie takiej osobie jakichś kwalifikacji. Adresowane są do tych, których nie stać na inną formę kształcenia. Skoro stać ciebie (lub twoją rodzinę) na studia i to studia powinny dać ci odpowiednie kwalifikacje. Studia wymagają jednak zawsze pewnego zaangażowania. O czym mówię? Kluby studenckie o różnych tematykach, udział w konferencjach, staże itp. Są kierunki, gdzie nie jest to aż tak potrzebne, ale są i takie, gdzie jest to niemal wymagane. Ja osobiście tego do końca nie dostrzegłem. Moje pięcioletnie studia magisterskie okazały się mniejszą lub większa stratą czasu (aczkolwiek i tam podjąłem się wykonania pewnej pracy za darmo dla jednego z doktorów i później dostałem ofertę od niego na inny projekt już odpłatnie, a teraz kolejny... Będzie to wszystko ładnie wyglądać w CV mimo śmieciowych umów i marnych pieniędzy). Na drugim kierunku nie uzyskałem za to odpowiednich kwalifikacji do uzyskania pracy i muszę się dokształcać we własnym zakresie (w wypadku Informatyki jest to raczej norma). Czyli raz jeszcze: zaangażowanie.
Dodatkowo studia pozwalają na obniżenie kosztów pracy dla pracodawcy, więc teoretycznie można łatwiej pracę dostać. Teoretycznie...

Luik napisał/a:
Fart, że znalazł tą ofertę i że przyjęli w formie taniej siły roboczej akurat jego.

Faktycznie fart. Jak patrzę na tego typu oferty, to zawsze jest klauzula: złączyć portfolio. Zaczynam wierzyć, że bliskość Warszawy może zdziałać cuda.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nat_mich Płeć:Kobieta
jeż


Dołączyła: 04 Maj 2010
Skąd: jestem przenośna
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2011, 11:50   

Vries, to było a propos kogośtam kto napisał, że jak chcę się dokształcić to PUP pomoże ;] nie mam pretensji, wszak po to zarabiam żeby to pakować w dalszy rozwój i z usług PUPu nie musieć korzystać nigdy :)

i jakby nie było liceum też można zdać na dwójach, jak się nie ma ambicji na więcej, chodziło mi raczej o to, że kumpel miał dużo więcej pracy w szkole niż ja - bo o ile podstawa programowa była taka sama, to mi dochodziły tylko języki, a jemu elementy prawa handlowego, cywilnego, jakiegoś tam, logistyka, makro i mikroekonomia oraz cała masa innych dziwnych rzeczy. a niby "gorsza" szkoła (i pardon, błąd rąbnęłam, nie gastronomik a handlówka ;) )

_________________
Without dance life would be a mistake
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2620769
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-09-2011, 12:08   

Znaczy tam może nawet nie taki duży fart był, bo on zgodził się uczestniczyć w jakimś tam programie pupu we współpracy z UE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2011, 17:24   

Erasmusowe złote myśli :) http://www.kamilwszwecji.blog.pl/

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2011, 11:19   

http://biznes.onet.pl/polscy-nauczyciele-pracuja-najkrocej-na-swiecie,18563,4857977,1,prasa-detal - news dla tych narzekających na "ciężki" los polskich nauczycieli.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-09-2011, 12:07   

Sorry, ale dopóki nie zestawisz tego z zarobkami taka analiza nie ma najmniejszego sensu. Zauważ, że wg. raportu zarabiają niewiele (3 miejsce od końca, coś koło połowy średniej dla państw OECD). News ma typowy wprowadzający w błąd nagłówek, jak to newsy mają w zwyczaju.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them


Ostatnio zmieniony przez Crack dnia 22-09-2011, 12:21, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-09-2011, 12:13   

"Przy tablicy" może i stoją mało. Pytanie, czy raport uwzględnia papierkologię, której przecież w oficjalnym czasie pracy nikt nie przerabia. I niekoniecznie mam na myśli sprawdzanie kartkówek - szkolna biurokracja rozrosła się do całkiem konkretnych rozmiarów, jakby rozłożyć czas poświęcony na wypełnianie rubryczek równomiernie, to spokojnie wyjdzie nam 8h pracy dziennie.

Wróć. Przejrzałam pdfa. Ta notka jest do bani i radośnie wybrali sobie jeden czynnik z całego pęczka zawartego w raporcie.


Inna sprawa, że moja własna matka konkretną pensję dostaje dopiero za ponad 1,5 etatu. There's something wrong z płacami, nie tylko w edukacji zresztą >.>

_________________


Ostatnio zmieniony przez GoNik dnia 22-09-2011, 12:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-09-2011, 12:28   

GoNik napisał/a:
Pytanie, czy raport uwzględnia papierkologię, której przecież w oficjalnym czasie pracy nikt nie przerabia. I niekoniecznie mam na myśli sprawdzanie kartkówek - szkolna biurokracja rozrosła się do całkiem konkretnych rozmiarów, jakby rozłożyć czas poświęcony na wypełnianie rubryczek równomiernie, to spokojnie wyjdzie nam 8h pracy dziennie.

Ja bym postawił raczej inne pytanie, a dokładniej dwa.

Po pierwsze - czy ta papierkologia jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebna?

Po drugie - czy koniecznie musi nią zajmować się nauczyciel? Nauczyciel jest od tego, żeby uczyć, a nie od tego, żeby wypełniać jakieś rubryczki i prowadzić statystykę...

Oczywiście MEN się nad tym pewnie ani chwili nie zastanowi, bo po co...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2011, 12:32   

Licealiści będą sami wybierać przedmioty. http://szkola.wp.pl/kat,108836,wid,13805317,wiadomosc.html?ticaid=1d11c&_ticrsn=5

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-09-2011, 12:37   

Boże... niech ich ktoś zabije. Tak! Produkujmy humanistów nie umiejących policzyć objętości bryły i matematyków nie wiedzących co to komunizm. Gratulacje!

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-09-2011, 12:39   

Morg napisał/a:
Po pierwsze - czy ta papierkologia jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebna?

Po drugie - czy koniecznie musi nią zajmować się nauczyciel? Nauczyciel jest od tego, żeby uczyć, a nie od tego, żeby wypełniać jakieś rubryczki i prowadzić statystykę...

Nie, w większości przypadków.

Tak, oczywiście! I jesteś strasznie naiwny, jeśli poważnie mówisz o tylko i wyłącznie nauczaniu. Takie rzeczy to tylko w "Siłaczce" - Misja, te sprawy...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-09-2011, 12:47   

GoNik napisał/a:
I jesteś strasznie naiwny, jeśli poważnie mówisz o tylko i wyłącznie nauczaniu. Takie rzeczy to tylko w "Siłaczce" - Misja, te sprawy...

Znaczy, ja wiem jak jest. MEN (jak każde zresztą ministerstwo) angażuje podległych sobie w ten czy inny sposób pracowników w prowadzenie dziwnej, jemu tylko potrzebnej (a to też nie wiadomo do czego) papierkologii. Kwestionuję zwyczajnie sens czegoś takiego.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2011, 12:47   

a mi się pomysł podoba - mniejsza konkurencja na rynku pracy będzie :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-09-2011, 13:02   

Ba, że będzie. Bo z twoich podatków geniusze będą dostawać zasiłek - łatwiej zakombinować z socjalem, niż harować za płacę minimalną, co sprytniejsi potrafią w ten sposób dostawać co miesiąc spokojnie ponad 2k na rękę :3


Morg - nie próbuj zrozumieć ministerstwa. Seriously.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-09-2011, 13:18   

Jeżu, po co oni się tak bawią?! Niech od razu wprowadzą obowiązkową tylko podstawówkę i z głowy. Jak się jeden z drugim nie będzie chciał uczyć, to będzie musiał dźwigać woreczki, chyba że ma bardzo wyrozumiałych rodziców. Bo żeby dostać zasiłek też trzeba jakiś czas przepracować i dostawać ospowiednio wysoką wypłatę, za samo skończenie szkoły i zapisanie się do urzędu, nikt kasy nie da.

Swoją drogą, już widzę tych humanistów, których pani na kasie w Tesco będzie w balona robiła oraz ścisłowców, którzy durnego podania nie potrafią napisać... Mam wrażenie, że pracownicy MEN mają bardzo głupie dzieci, skoro aż tak starają się im ułatwić życie. Gdybym miała dziecko, raczej nie chciałabym, żeby uczęszczało w tym kraju do szkoły.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 29 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group