FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-12-2011, 19:19   

No w końcu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2011, 21:32   

Szkoda, że nie dla mnie... ;( Idę już wracać do nauki strzelania w klucz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-12-2011, 21:48   

Holly... Wielki i przerażający klucz, a jak to wejdzie to będę pisała maturę. Also - jutro piszę próbny egzamin z CKE z rzutu naszych reform. No... jestem ciekawa (z polskiego ostatnio na olimpiadzie miałam więcej procent niż na próbnym normalnym xD).

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
arhol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Gru 2011
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2011, 18:46   

Szkoła,moja personalna zmora która od zawsze mnie męczyła i zabierała czas.

Też miałem w tym roku maturę zdawać, ale jak to w szkole zaocznej chodzić się nie chciało, i tak się nie chciało że byłem cały 1 raz : D. Wątpię czy zostaniemy z bratem dopuszczeni do egzaminów a o maturze już nawet nie myślę : D.

Szkoda tylko czy z roboty nie wylecimy.

Sądzę też że jakieś 80-90% rzeczy których uczą w podst,gimie i liceum to zbędne pierdoły które nikomu się nie przydadzą...

Ale to moje zdanie ;).

_________________
Friends. Those companions you speak of are only friends during those fun, yet unimportant times. When painful times come, they won't be your ally.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
48290817
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-12-2011, 03:19   

Zasadniczo zgadzam się z puentą, ale jak ktoś tych zbędnych pierdół nie ogarnia do tego stopnia że nie jest w stanie dostać głupiej dwói to jednak zamiast winić szkołę mógłby ruszyć leniwy tyłek - kucie na piątki od góry do dołu owszem, zjadałoby masę czasu, ale minimum wysiłku dla marnej dwói to ilość roboty która naprawdę nie usprawiedliwia olania - chyba że ktoś ma inny plan na życie, wie jak i umie go realizować, a szkołę całkowicie świadomie rzuca - wtedy nie mam żadnych uwag pod adresem takiej osoby.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2011, 02:02   

Jakby nie patrzeć nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem że 90% to rzeczy zbędne ALE:
a) jest 10% rzeczy przydatnych i warto je wyłowić i się z nimi zapoznać
b) dostanie dwói nie jest niczym trudnym rly - minimum wysiłku pozwala na osiągnięcie tego - nie każdy musi mieć 5 ale dla mnie osobiście nie przejście do następnej klasy jest smutne
c) Warto mieć podstawową wiedzę nawet jesli w życiu się ona nie przyda - choćby po to żeby móc poprowadzić z kimś jakąkolwiek dyskusję albo rozumieć o czym inni mówią. Wykształcenie świadczy jednak w jakiś sposób o poziomie osoby
d) Szkoła uczy samodyscypliny i obowiązkowości - no dobra powinna uczyć, ale to akurat czy ze szkoły to wyniesiemy zależy od nas samych.
e) No i szkoła jest miejscem w którym na ogół można rozwijać swoje zainteresowania + miejscem w którym poznaje się nowe osoby.

Reasumując wg mnie szkoła jest istotnym i pożytecznym elementem życia a największym problemem jest sposób w jaki uczniowie na nią patrzą z góry traktując szkołę i wszystko co z nią związane jako wroga

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-12-2011, 02:27   

Tirisfal napisał/a:
choćby po to żeby móc poprowadzić z kimś jakąkolwiek dyskusję albo rozumieć o czym inni mówią.

O ile uważam, że przesadne rebelowanie i niechęć do tego minimum wysiłku żeby zaliczyć jest głupotą i robieniem sobie problemów na przyszłość, to już bez przesady z tym, że jeśli ktoś oleje liceum staje się całkowicie niekomunikatywny.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-12-2011, 12:56   

Mam garstkę interesujących mnie przedmiotów, ale rzeczywiście, uczyć trzeba się wszystkiego. Jest trochę prawdy w stwierdzeniu, że część naprawdę ważnych życiowo decyzji podejmujemy kiedy jesteśmy jeszcze głupi (ja bym powiedziała raczej - mało doświadczeni). Bo nie każdy jak ja ma plan na życie od 6 roku życia i go konsekwentnie realizuje. Niektórzy w liceum jeszcze nie wiedzą co ze sobą zrobić. Nie wiem w jakim stopniu ogólniak takich ludzi ratuje, ale w jakimś może tak.
Plus wiedza pomaga w rozwiązywaniu krzyżówek!

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2011, 17:29   

Keii napisał/a:

O ile uważam, że przesadne rebelowanie i niechęć do tego minimum wysiłku żeby zaliczyć jest głupotą i robieniem sobie problemów na przyszłość, to już bez przesady z tym, że jeśli ktoś oleje liceum staje się całkowicie niekomunikatywny.


Nie mówię że niekomunikatywny, ale jeśli trafisz na fajną dziewczynę która akurat interesuje się geografią a ty nie wiesz gdzie leżą Alpy to prawdopodobnie zmniejszasz swoje szanse nawiązania z nią dłuższego kontaktu - albo inaczej łatwiej zagaić rozmowę jeśli coś wiesz na każdy temat. Niekoniecznie dużo ale tyle żeby móc pare słów na ten temat powiedzieć.

Co więcej jeśli wiemy conieco o wszystkim jest dużo mniejsza szansa że zostaniemy przez kogoś oszukani. I nie mówię tu o kradzieży czy takich rzeczy. Ale łatwo przekonać kogoś jeśli ta osoba nie ma dużego pojęcia o temacie - a ja osobiście nie lubię być oszukiwany i nie lubię wyrabiać swojego zdania na podstawie danych otrzymanych od innych osób

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-12-2011, 21:11   

Tirisfal napisał/a:
Nie mówię że niekomunikatywny, ale jeśli trafisz na fajną dziewczynę która akurat interesuje się geografią a ty nie wiesz gdzie leżą Alpy to prawdopodobnie zmniejszasz swoje szanse nawiązania z nią dłuższego kontaktu - albo inaczej łatwiej zagaić rozmowę jeśli coś wiesz na każdy temat. Niekoniecznie dużo ale tyle żeby móc pare słów na ten temat powiedzieć.


Za moich czasów dziewczyny w liceum szukały super, zabawnych, imprezowych i cool gości, lub tych którzy potrafili coś powiedzieć więcej niż o 5 z Historii, lub o Kaziu, który zbudował murowaną Polskę. Tak chyba szło.

P.S Alpy były w podstawówce, czy może w gimnazjum?.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-12-2011, 22:31   

Po ostatnich reformach to tylko na kursie maturalnym z geografii ;D

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-12-2011, 22:52   

Jakąś tam podstawową wiedzę wypada mieć. Wypada, wypada, wypada...
Ile rozmów tak naprawdę opiera się o wiedzę z ogólniaka? Jak już ktoś naprawdę intensywnie dyskutuje to albo o czymś wchodzącym już w bardziej szczegółowy zakres zainteresowań albo opiera się na emocjach (jak wiadomo, wspólny przedmiot nienawiści bardzo dobrze łączy dwoje ludzi). Jak się ma już ukierunkowane plany życiowe to dodatki tylko denerwują, jak się nie ma to trzeba ogólnie. A nauka w szkołach jest raczej nastawiona na wpojenie nam max wiedzy, niż na to, by cokolwiek nam zostało w głowach i żebyśmy po x latach wiedzieli jak obliczało się napięcie. Jest to o tyle zły system, że uczymy się wiele, a tak naprawdę nie uczymy się niczego. Oczywiście zależy od programu, nauczyciela i przede wszystkim chęci ucznia. Holmes kiedyś powiedział mądre słowa, że pamięć ludzka jest jak pokój, który trzeba rozumnie umeblować, a nie zagracić. Przykładowo była mu zupełnie zbędna wiadomość, czy ziemia obraca się wokół słońca czy na odwrót - bo co to zmienia w jego pracy?
A ja jestem z inteligenckiej rodziny, mnie po prostu głupio pewnego zakresu wiedzy nie mieć :P

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 27-12-2011, 11:44   

Koranona napisał/a:
o nie każdy jak ja ma plan na życie od 6 roku życia i go konsekwentnie realizuje.
Niektórzy są na 2 roku studiów i dalej nie mają n siebie pomysłu...

Koranona napisał/a:
A nauka w szkołach jest raczej nastawiona na wpojenie nam max wiedzy
Na szczęście już nie. Powoli, powoli przeskakujemy już etap wpychania wszystkiego do głowy. Programy zaczynają się zmieniać tak, by uczeń wiedział jak wykorzystać informację, a nie by ją wbił sobie do głowy. Świat się zmienia i dostęp do informacji jest już tak łatwy, że samo jej posiadanie traci na wartości. Teraz raczej ważne jest, by człowiek potrafił wybrać z nadmiaru danych to co mu jest potrzebne i potrafił to wykorzystać. Programy już się w tym kierunku zmieniają (choć czasem błądzą po omacku). Trudniej to przychodzi nauczycielom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-12-2011, 15:34   

Cytat:
Na szczęście już nie. Powoli, powoli przeskakujemy już etap wpychania wszystkiego do głowy. Programy zaczynają się zmieniać tak, by uczeń wiedział jak wykorzystać informację, a nie by ją wbił sobie do głowy.


Z perspektywy ucznia skomentuje to tak: hahaha, hahahahjahamwaAHAHAHAHAHA!
Bardzo powoli. I dziwnymi zakosami.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-12-2011, 16:42   

Luik napisał/a:
Programy zaczynają się zmieniać tak, by uczeń wiedział jak wykorzystać informację, a nie by ją wbił sobie do głowy.

I bardzo, bardzo szkoda. W tej chwili dążymy cały czas do amerykańskiego modelu nauczania, z którego dziwnym trafem wycofują się nawet amerykanie, bo uznali go za zły system. Ale my oczywiście jesteśmy mądrzejsi.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 31 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group