FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-01-2012, 13:38   

Gość napisał/a:
Shugohakke - uważasz, że danie każdemu darmowych pięciu lat na studia ogólnie to pomysł sprawiedliwy? A czemu pomijasz różnice w dochodach, w sytuacji rodzinnej, w historii dotychczasowego przebiegu nauki? To też należałoby wtedy wyrównać, żeby każdy miał równo i sprawiedliwie. Trzeba do tego uszczelnić systemy zbierania informacji o ludziach, żeby nikt nie mógł oszukiwać i... ooops, rok 1984! Pomijam już fakt, że ze swej natury każdy jest inny, inaczej mu różna wiedza wchodzi i nie każdy się dostosuje do takich rygorów. Wtedy społeczeństwo mogłoby stracić wielu bardzo uzdolnionych (lub upartych, a to też ważne) ludzi, co przyniosłoby same straty. Tak przynajmniej śmiem podejrzewać, ponieważ od pół wieku do tej pory tacy ludzie uciekają z nadwiślańskiego kraju i korzyści z tego nie ma, chyba tu się ze mną zgodzisz?


I co ja mam powiedzieć? Hmm. Już wiem.
Nie. Po prostu nie. Nie uważam, że byłoby tak sprawiedliwie - uważam, że tak byłoby najlepiej. Każdy dostaje tyle samo, a co z tym zrobi to jego brocha (powinna istnieć możliwość legalnego sprzedania swoich studiów). Różnice w sytuacji materialnej/życiowej/sposobie uczenia się i cała masa innych nie mają żadnego znaczenia.

Każdy człowiek jest jeden i niepowtarzalny, a porównywanie ich między sobą to czysty absurd. W szczególności stwierdzenia, że ktoś "zasługuje na tyle,a tyle", a ktoś inny nie. Ja wiem, że ludzie muszą tak robić i nic się nie poradzi, ale przynajmniej trzymałbym takie myślenie z dala od konstytucyjnego zapisu o powszechnym (a nie sprawiedliwym) dostępie do edukacji.

I tak btw., nie zgodzę się z tobą. Jak ktoś chce wyjechać z kraju to droga wolna. Świat się od tego nie skończy.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2012, 15:05   

shugohakke napisał/a:
I tak btw., nie zgodzę się z tobą. Jak ktoś chce wyjechać z kraju to droga wolna. Świat się od tego nie skończy.

Wyjeżdżanie młodych = mniej pracujących = różne problemy, z brakiem pieniędzy na wypłacanie emerytur na czele.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-01-2012, 15:42   

Morg napisał/a:
shugohakke napisał/a:
I tak btw., nie zgodzę się z tobą. Jak ktoś chce wyjechać z kraju to droga wolna. Świat się od tego nie skończy.

Wyjeżdżanie młodych = mniej pracujących = różne problemy, z brakiem pieniędzy na wypłacanie emerytur na czele.


Dodatkowo jeżeli w tym przypadku zgadzamy się że są to ci bardziej uzdolnieni bądź pracowici młodzi, to dochodzi do tego jeszcze utrata tych relatywnie bardziej wartościowych dla ekonomii kraju jednostek.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2012, 16:04   

BOReK (again) napisał/a:
Tirisfal napisał/a:
I zgadzam się tak mówią zaoczni, nie studiujący etc.. ale nie dziwię im się. Ostatecznie studiujesz za ICH pieniądze podczas gdy Ty za to nie płacisz

Bzdura, wcale tak nie mówię, to raz. Dwa: za dziennych uczelni publicznej płaci budżet państwa, zaoczni i wieczorowi płacą za siebie przynajmniej częściowo. Dlatego od dawna tak łatwo się dostać na studia i nie jest zbyt trudno z nich wylecieć - każdego roku uczelnia dostaje kasę z budżetu proporcjonalnie do liczby przyjętych studentów dziennych (niestacjonarnych w jakimś tam mniejszym stopniu chyba też), a jak potem się ich zredukuje na sesji to i więcej kasy zostaje na uczelni. Tak mi to tłumaczył dr debeściak na PŁ jakieś 5 lat temu.
Jak to jest teraz rozwiązane na uczelniach prywatnych to nie mam pojęcia, ale kumpel na dziennych studiach płacił całkiem przyzwoite pieniądze.


Ok jeśli Cię to uraziło to przepraszam nie zamierzałem generalizować - niemniej wydaje mi się iż większość osób narzekająca na darmowe studia dzienne to osoby z tych właśnie grup.
A mówiąc że oni płacą im za studia miałem na myśli włąśnie budżet państwa - studenci zaoczni i osoby niestudiujące z reguły pracują... co za tym idzie oddają część pieniędzy budżetowi państwa, z czego wynika że pośrednio opłacają studia dzienne - you got the point?

Vodh, Morg ale zauważcie że nie każdy musi care about co się dzieje w państwie. Jeśli nie podoba sie komuś rozwój ekonomiczny, emerytury - wyjechać każdy może (to czy ma szansę coś osiągnąć za granicą to już inna sprawa). Co odnosząc do argumentu Boreka że utrata takich ludzi powoduje same straty a ich wyjeżdżanie do żadne korzyści - dla państwa nie, ale dla nich korzyści są i owszem.

Podsumowując ja osobiście don't care czy ludzie wyjeżdżają czy nie, jeśli będę musiał zapłacić za studia zapłacę, ale państwo samo się pogrąża takim a nie innym podejściem do młodych.

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-01-2012, 16:09   

Tirisfal napisał/a:
Podsumowując ja osobiście don't care

Polska język, trudna język? Pardon za sarkazm, bo tak, rozumiem anglojęzyczne wtręty; sam się ich sporej ilości nabawiłem, ale jest chyba pewna granica...

Natomiast ad meritum – to czy Ciebie to obchodzi, czy nie, to rzecz wtórna. Państwo po prostu nie powinno prowadzić autodestrukcyjnej polityki.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-01-2012, 16:15   

Tirisfal - ale mowa nie jest o tym, kto cares about co się dzieje w państwie. Mowa o tym, jakie policies rząd musi implement żeby osiągnąć swoje targets, a akurat z definicji government musi care about co się dzieje w country, zatem wszystkie points które apply to ludzi których obchodzi co się dzieje w państwie odnoszą się również do government, ergo du bist nicht recht.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2012, 16:55   

Cytat:
Tirisfal napisał/a:
Podsumowując ja osobiście don't care

Polska język, trudna język? Pardon za sarkazm, bo tak, rozumiem anglojęzyczne wtręty; sam się ich sporej ilości nabawiłem, ale jest chyba pewna granica...

Natomiast ad meritum – to czy Ciebie to obchodzi, czy nie, to rzecz wtórna. Państwo po prostu nie powinno prowadzić autodestrukcyjnej polityki.

pomijając faktu, że mnie też razi mieszanie polskiego języka z innym (chociaż też z narodowym mam duże problemy:P)
Cytat:
Natomiast ad meritum
to zanim upomnisz to pomyśl w jakim języku sam/sama piszesz :) ... bo z leksza to na hipokryzje wygląda.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-01-2012, 17:03   

Crushmaker napisał/a:
sam/sama
Po prawej stronie nicku jest taki znaczek oznaczający płeć. To niebieskie kółeczko ze strzałką oznacza płeć męską, a różowe kółeczko z krzyżykiem to płeć żeńska. A więc Morg to...

płeć męska! Jestem geniuszem.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 10-01-2012, 17:04   

Crushmaker napisał/a:
Cytat:
Natomiast ad meritum
to zanim upomnisz to pomyśl w jakim języku sam/sama piszesz :) ... bo z leksza to na hipokryzje wygląda.

Jest różnica między mieszaniem języków, a używaniem ogólnie przyjętych, powszechnie znanych łacińskich sformułowań.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-01-2012, 17:07   

Przede wszystkim jest różnica między używaniem makaronizmów, a barbarzyńskim kaleczeniem oczu.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-01-2012, 18:04   

Easnadh napisał/a:
Po prawej stronie nicku jest taki znaczek oznaczający płeć. To niebieskie kółeczko ze strzałką oznacza płeć męską, a różowe kółeczko z krzyżykiem to płeć żeńska. A więc Morg to...

płeć męska! Jestem geniuszem.


Nie byłbym taki pewien. Kwestia płci Morga jest równie trudna co Hideoyoshi Kinoshity. Morg wdał się we mnie;). Przepraszam musiałem.

http://forum.kotatsu.pl/profiles/2913.htm

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2012, 18:17   

Cytat:
Jest różnica między mieszaniem języków, a używaniem ogólnie przyjętych, powszechnie znanych łacińskich sformułowań.

po pierwsze - nie znam, po drugie łacina to też język obcy chyba, że o czymś nie wiem - to zwracam honory :)
Cytat:
Po prawej stronie nicku jest taki znaczek oznaczający płeć. To niebieskie kółeczko ze strzałką oznacza płeć męską, a różowe kółeczko z krzyżykiem to płeć żeńska. A więc Morg to...

płeć męska! Jestem geniuszem.

nie jesteś - to może być tak prawdziwe jak np. data urodzin podana na dowolnym innym forum/portalu. Dla mnie to nie jest wiarygodne źródło :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-01-2012, 18:32   

Na jednym forum mam różowy znaczek i żeński nick. Co akurat nie jest oryginalne na pewnym forum xD

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2012, 18:37   

ot i dowód :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-01-2012, 18:52   

Wracacie do tematu albo wynoszę Was na szufelce.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group