FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2012, 19:11   

To dowodzi już nie tyle braku obeznania, co kultury - jeśli ktoś ustawił sobie wiek xy i płeć z, to nie zrobił tego przypadkiem (domyślnie zwykle jest --- i trzeba coś wybrać) i chce, by stosownie się do niego zwracano. Założenie przypadkowego wyboru danych profilowych jest zaś założeniem głupoty rozmówcy, co też nie jest kulturalne.

Jak ja mam teraz poprzeć twierdzenie, że wiedza humanistyczna nie przydaje się ścisłowcom? No nie da się...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-02-2012, 19:20   

Że nie wspomnę o tym, że nauka ich czytania to właśnie fizyka (astronomia).

A poza tym coś, co mnie dzisiaj zniszczyło.

http://www.youtube.com/watch?v=HUGm1_hbIkY&feature=g-all-bul&context=G2d45f5aFAAAAAAAAHAA

Właśnie po to jest potrzebne kształcenie ogólne, nawet przy profilach.

Bo jak humanista idzie na polonistykę i pisze pracę magisterską i nagle się okazuje, że musi zrobić jakąś statystykę, to żeby nie było tragedii życiowej.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-02-2012, 23:00   

I żeby jeszcze umiał tą statystykę zastosować zgodnie z arkanami sztuki, bo to też nie zawsze jest takie oczywiste. Inaczej wyjdzie jak w tym powiedzeniu o trzech rodzajach kłamstw.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2012, 12:23   

Cytat:
Licealiści będą musieli wybrać profil kształcenia. W praktyce w wieku 15 lat zdecydują, czy zostaną humanistami, inżynierami czy ekonomistami. To o tyle istotne, że wybierając nauki ścisłe, przestaną uczyć się przedmiotów humanistycznych. I odwrotnie.
To może faktycznie zrezygnować z liceów? Humaniści bez wiedzy ścisłej są w społeczeństwie zbędni (a nawet czasami szkodliwi), a ścisłowcy bez wiedzy humanistycznej lepiej wyjdą na technikum. Po co więc utrzymywać fikcję kształcenia szerokoprofilowego jaką obecnie staje się liceum?

Ręce opadają.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zenmaru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-02-2012, 09:23   

kształcenie ogólnie jest po prostu moim zdaniem potrzebne. tak, jak trzeba znać historię choćby z wyrachowania, trzeba znać podstawy fizyki, umieć policzyć tę mityczyczną deltę, wiedzieć, że mamy siedem kręgów szyjnych jak i to, że sama gliceryna nie wybuchnie. sama nazwa liceów - OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - mówi za siebie. sam jestem na polibudzie, ale nie darowałbym sobie, gdyby mi się pochrzaniło powstanie styczniowe z wielkopolskim. jak przeczytałem o tej reformie, to z oburzenia wysłałem byłej pani minister, co to przygotowywała te zmiany, prova na facebooku. jeśli w ogóle przeczytała, to musiała czuć się poniżona ciągłym zwracaniem się z szacunkiem per "pani magister" :P

_________________
"Noticed you again while singing in choir
Thinking like rabbit, mostly for desire
But then personality, wisdom and heart
Those brought me down…"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-02-2012, 09:49   

Nie wiem akurat, do czego może się przydać liczenie delty albo znajomość powstań w życiu codziennym (poza chwaleniem się tą wiedzą). Jedyny cel, o ile nie będzie to wymagane w życiu zawodowym, to raczej samodoskonalenie. ;]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-02-2012, 10:09   

Hmm... Edukacja nie ma na celu uczynić z edukowanego lepszego pracownika czy skuteczniejszego pieniądzozarabiacza. Ma zeń uczynić lepszego człowieka.
I poważnie, argumenty w stylu "to nieprzydatne w życiu" czy "niepraktyczne" są takim szczytem bezczelności, że aż mnie trzęsie.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-02-2012, 10:11   

Znajomość powstań zwyczajnie do tego
Ysengrinn napisał/a:
by nie być ciemnymi chamami, którzy nie wiedzą w jakim kraju żyją, skąd pochodzą i czemu święcą takie a nie inne święta.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-02-2012, 10:37   

Wobec tego jestem chamem (bo już mogę) i to mnie bardzo uszczęśliwia. Our Father, Lord in heaven, co ja teraz biedny zrobię. :D

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 07-02-2012, 10:45   

Nabywanie wiedzy dla niej samej to faktycznie bezsens. Nie przyda mi się (a przynajmniej mam teraz naiwnie taką nadzieję) wiedza o tym do czego można użyć całki. Ale przynajmniej dzięki temu mam szersze pojęcie o świecie jaki mnie otacza. Kiedy wiem więcej, mogę więcej przyjemności czerpać z dóbr kultury (i mieć z tego fun, bez znajomości klasyki literatury nie cieszyłyby mnie występy kabaretu Potem), mogę poznać więcej ludzi i zaspokoić swoje potrzeby socjalne. Ponadto mam lepsze zdanie o sobie i o świecie w ogóle.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-02-2012, 10:47   

Salva napisał/a:
Nie przyda mi się (a przynajmniej mam teraz naiwnie taką nadzieję) wiedza o tym do czego można użyć całki.

Ómrzyj.

Dlaczego wszyscy stwierdzacie arbitralnie przyda się, nie przyda się? Na jakiej podstawie można to ocenić?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 07-02-2012, 10:51   

Shugo a choćby dlatego, że na pytanie wykładowcy dlaczego się tego uczymy po dłuższej chwili milczenia usłyszałam, że ostatnio obliczali tym sposobem powierzchnię jaja strusia.


I jestem osobą, która pluła bardzo mocno na brak statystyki i matematyki w ten deseń przed 4 rokiem. Na dodatek informatykę mieliśmy do bani i nieprzydatną bo nijak nie umiem obsługiwać excela w taki sposób w jaki teraz by mi się przydał.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-02-2012, 10:54   

Chyba nie rozumiem. Oceniasz, że coś jest nieprzydatne z powodu wykładowcy, strusiego jaja, braku statystyki czy excela?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-02-2012, 10:54   

shugohakke napisał/a:
Dlaczego wszyscy stwierdzacie arbitralnie

Bo jesteśmy ludźmi wyposażonymi w zdolność logicznego myślenia? No proszę Cię...

Wystarczy wiedzieć co się robi aktualnie w życiu i co się będzie robiło w przyszłości, a czego na pewno nie będzie się robiło. Im więcej już przeżyłeś, tym więcej masz danych by prognozować swoje przyszłe zapotrzebowanie.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 07-02-2012, 11:04   

Cytat:
Nabywanie wiedzy dla niej samej to faktycznie bezsens. Nie przyda mi się (a przynajmniej mam teraz naiwnie taką nadzieję) wiedza o tym do czego można użyć całki. Ale przynajmniej dzięki temu mam szersze pojęcie o świecie jaki mnie otacza. Kiedy wiem więcej, mogę więcej przyjemności czerpać z dóbr kultury (i mieć z tego fun, bez znajomości klasyki literatury nie cieszyłyby mnie występy kabaretu Potem), mogę poznać więcej ludzi i zaspokoić swoje potrzeby socjalne. Ponadto mam lepsze zdanie o sobie i o świecie w ogóle.

co nie przeszkadza wiedzieć więcej z specjalizowanej dziedziny a mniej z rzeczy, które cię nie interesują :)
Cytat:
Wystarczy wiedzieć co się robi aktualnie w życiu i co się będzie robiło w przyszłości, a czego na pewno nie będzie się robiło. Im więcej już przeżyłeś, tym więcej masz danych by prognozować swoje przyszłe zapotrzebowanie.

i na tej podstawie można określić potrzebę pochłaniania pewnej dziedziny wiedzy a odrzucenia innej :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 38 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group