FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-02-2012, 16:24   

moshi_moshi napisał/a:
Zenmaru, zdania zaczyna się wielką literą.
nat_mich tak cały czas pisze i jakoś nikt się jej nie czepia...

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zenmaru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2012, 16:32   

Cytat:
Jedno z drugim ma coś wspólnego? Bo chyba nie wyjeżdżają dlatego, że nie wiedzą nic o Grunwaldzie w 1410 albo że doskonale wiedzą, jak zmarnowaliśmy powstanie listopadowe.

Chodziło mi raczej o to, że nie mają tej świadomości, chociażby takiej, że to ich kraj i mogą coś zrobić. Bo mogą. A to, że wrócą za n-lat, nawet przywożąc pieniądze, zamiast zmieniać tutaj i teraz, sprawi, że ich dzieci też będą miały w dużej mierze podobne podejście. Może generalizuję, ale w stosunkowo wielu przypadkach tak jest. Sam np. wiem, że w tym kraju będzie trudno, ale chcę tu zostać, bo tu się wychowałem, a nawet mam długo do spłacenia państwu w postaci edukacji i zasiłków, które od niego dostaję.

moshi_moshi napisał/a:
Zenmaru, zdania zaczyna się wielką literą.


Racja, mój błąd. Za bardzo przyzwyczaiłem się do komunikatorów internetowych, odręcznie mi się to nie zdarza.

shugohakke napisał/a:
Broń Cię Panie Boże. Trzymaj profesorów z dala od edukacji.


Sądzę, że wiedzę tak wykształconych i tak doświadczonych ludzi warto wykorzystywać, konsultując się z nimi - po coś prowadzą w końcu owe badania, a sądzę, że profesorowie np. pedagogiki (nie wiem, czy coś takiego jest, w każdym razie coś w ten deseń) mogą się przyczynić do rozsądniejszych rozwiązań. Owszem, oni są od szkolnictwa wyższego, ale najpierw trzeba wyedukować takiego gagatka na tyle, aby rozumiał, co do niego mówi profesor na wykładach. Zatem to też ich sprawa i zupełne oddzielanie ich od spraw edukacji, zostawiając im tylko pogłębianie wiedzy, której następne pokolenia prawdopodobnie nie będą w stanie pojąć mimo ogólnego rozwoju techniki, trochę mija się z celem.

_________________
"Noticed you again while singing in choir
Thinking like rabbit, mostly for desire
But then personality, wisdom and heart
Those brought me down…"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-02-2012, 17:06   

Konsultacje to zupełnie inna bajka, ale obsadzanie profesorów na wysokich stanowiskach, bo są profesorami (a nie jakimiś tam magistrami) to niebezpieczny biznes.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-02-2012, 17:11   

zenmaru napisał/a:
Chodziło mi raczej o to, że nie mają tej świadomości, chociażby takiej, że to ich kraj i mogą coś zrobić.

Uczyłem się historii, chociaż orłem bynajmniej z niej nie byłem, a mimo to nie mam świadomości, że mogę coś zrobić. Nie chcę schodzić na offtop polityczny, ale kiedy od znajomych angażujących się politycznie na szczeblu regionalnym słyszę, że nawet jeśli przyjdzie jakiś idealista, to i tak "stara gwardia" zajmująca te same stołki od kto wie ilu lat go stłamsi, wiedza o naszych wspaniałych zwycięstwach etc. nie wystarczy, żeby nie chcieć rzucić tego wszystkiego w diabły.
shugohakke napisał/a:
Konsultacje to zupełnie inna bajka, ale obsadzanie profesorów na wysokich stanowiskach, bo są profesorami (a nie jakimiś tam magistrami) to niebezpieczny biznes.

To też. Profesorowie są zwykle specjalistami w swoich dziedzinach, ale często bywają dość... odrealnieni.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-02-2012, 20:32   

Easnadh napisał/a:
nat_mich tak cały czas pisze i jakoś nikt się jej nie czepia...


Bo Nat rzadko kiedykolwiek gęściej się wypowiada na jakieś tematy. A poza tym to filolog no xD

Offtop mode of.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-02-2012, 10:56   

Bardzo ciekawa prezentacja na temat problemów obecnego systemu edukacji (ogólnie).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
słoneczko Płeć:Kobieta

Dołączyła: 05 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2012, 12:06   

System edukacji nie zmienia się mimo lat, te same problemy co były tak i są, zmieniają się tylko ministrowie i koncepcje nauczania. A to z czym mają problemu ludzie opuszczający szkołę, że nie znają się na finansach, nie umieją poruszać się po rynku pracy, są bezrobotni bo nauka im nie dała praktycznych umiejętności, a już nie wspominając o braku edukacji seksulanej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2012, 23:08   

Faktycznie ciekawa synteza. Bardzo obrazowe przedstawienie "problemu"ADHD. Ciekawe jak to wygląda w Polsce? Nie mam statystyk, ale tak z doświadczenia to mi wygląda na to że te biedne dzieci z dysfunkcjami mnożą się przez pączkowanie. Pewnie nasz system diagnostyczny kuleje. Wszak łatwiej przyczepić dzieciakowi łatkę niż mu pomóc. Nie wiem czy teraz wciąż epidemia dysleksji wciąż trwa, ale jak ja byłam w maturalnej to ich się strasznie namnożyło...
Z drugiej strony nie oskarżałabym tak jednoznacznie skostniałej edukacji o zabijanie naturalnego geniuszu dzieci. Z tego co pamiętam psychologia uznaje obniżenie zdolności uczenia się dzieci za normalne. No i na koniec, wytykanie problemów to jedno, a gdzie rozwiązania? Myślę, że prezentacja nie jest odkrywcza, bo to są problemy, z których większość sobie zdaje sprawę. Ale jak to rozwiązać? To już nie jest takie oczywiste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-03-2012, 15:30   

Pięciu byłych opozycjonistów ogłosiło strajk głodowy przeciwko zmianom w programie nauczania historii.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-04-2012, 14:10   

No właśnie, reforma nauki historii. Prawica jak zwykle robi z igły widły, występując w obronie debilnego wkuwania dat wojen, przywilejów i traktatów, z których po latach nie zostanie w pamięci absolutnie nic. Jak zwykle zamiast dyskusji jest KRZYK, GŁODÓWKA, BICIE W DZWONY I STAWIANIE NA OSTRZU NOŻA!!!!!!111one
Bo jeszcze by się okazało, że druga strona ma jakieś argumenty, z którymi by trzeba było dyskutować.

Z drugiej strony - mi też na hasło "MEN zamierza zreformować..." włączają się lampki alarmowe, bo instytucja ta w kolejnych rządach wyniosła do rangi sztuki pieprzenie rzeczy o których wszyscy sądzili, że bardziej się już spieprzyć nie można.

Sam pomysł reformy... Podoba mi się o tyle, faktycznie jest nowoczesny i dotyka tego co w historii najciekawsze - reguł rządzących społeczeństwem, kulisów rządzenia, realiów życia w dawnych czasach. Wszystko to jest ciekawe, pouczające i bynajmniej nie kłóci się z wychowaniem w patriotyzmie... Chyba, że ktoś się bardzo postara, żeby się kłóciło.

I właśnie tu widzę jedyne zagrożenie - że za ustalanie programów tychże bloków wezmą się Szczuki, Środy, Sierakowscy i inni niedouczeni, zindoktrynowani, ale "postępowi" wariaci, którzy na dźwięk słów "polityka historyczna" dostają drgawek, ale nie przeszkadza im to jej namiętnie uprawiać i promować swój wypaczony obraz rzeczywistości.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2012, 16:04   

Wkurza mnie to darcie ryja, jaka to apokalipsa z tego niby ma wyjść. Tak jakby teraz było wszystko w porządku. Moi rówieśnicy i współpracownicy, jakby nie było zwący się "humanistami" w lwiej części nie mają zielonego pojęcia o historii. I nie chodzi o nieznajomość daty bitwy pod Cedynią, tylko o podstawowy zarys, co było po czym i co z czego wynikało.
Swoją drogę, czekam na protest niedouczonych pedagogów, którzy nie będą w stanie dostosować się do nowego programu. U mnie w liceum była taka historyczka, która jak zawieruszyła swój zeszyt z treścią lekcji (niezmienny od 20 lat), to nie umiała odpowiedzieć na najprostsze pytanie.
Mi się pomysł podoba. Jak nie zmarnują może wyjść lepiej niż było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2012, 16:20   

Co do pomysłu jest bardzo ciekawy. Może w końcu coś będzie się wiedziało z XX wieku. Najśmieszniejsze jest właśnie to, że po wojnach światowych (które i tak często robiło się mocno po łebkach) nie ma nic. O socjalizmie i tych czasach to więcej miałem na języku polskim. O Unii Europejskiej więcej było na geografii.
Dlatego uważam za dobre przerobienie właśnie tej najnowszej historii w, bez wykręcania, że czasu nie było.
Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach - jak ma się WYBÓR modułów nauczania do ujednoliconej matury (podstawowej)? Czy nie będzie w ten sposób modułów "bardziej przydatnych" i mniej przydatnych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-05-2012, 13:00   

Logika firmy nie dla szkoły. Wot prawda.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-05-2012, 20:54   

Kibic bez matury vs. studentka AWF - Ma. Sa. Kra.

Filmik w zasadzie może być odpowiedzią na pytanie które tu już padało, czyli "do czego potrzebna w życiu historia?". Technicznie rzecz biorąc do niczego...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-05-2012, 23:56   

Jak każda "Matura..." materiał jest delikatnie zmanipulowany (weźmy głupią studentkę i ogarniętego kibica), ale faktycznie dobrze obrazuje jak brak pewnej, zdawałoby się, niepotrzebnej wiedzy może z nas zrobić idiotów ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 40 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group