FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 50, 51, 52  Następny
  Szkola, cel istnienia i program szkolny
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2012, 08:07   

Ysengrinn napisał/a:
Kibic bez matury vs. studentka AWF - Ma. Sa. Kra.

Filmik w zasadzie może być odpowiedzią na pytanie które tu już padało, czyli "do czego potrzebna w życiu historia?". Technicznie rzecz biorąc do niczego...

Nieprzypadkowo w środowisku nauczycielskim o WFistach mówi się "magister od fikołków". Przyznaję, że dwie grupy nauczycieli z którymi miałem do czynienia, a wśród których IQ wyraźnie dołowało, to byli WFiści i geografowie (o tych drugich na UMK krążyło nawet powiedzenie "Głupi jak geograf").
Inna bajka, że ostatnimi laty kibole budują sobie tożsamość w oparciu o historię, więc takich ludzi jest pewnie wśród nich sporo. Wystarczy obejrzeć tzw. oprawy na meczach, gdzie regularnie umieszcza się informacje o ważnych wydarzeniach historycznych.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2012, 09:12   

Ale tam, historia... Co prawda to wszystko czas przeszły i opisany w wielu książkach, ale dla mnie dzieje ostatniego półwiecza to sprawy niemal aktualne i nie wiem co trzeba robić (albo czego nie robić), żeby ich zupełnie nie kojarzyć.

Poza tym śliczne realia dziennikarskie - dowiedźmy twierdzenia poprzez założenie tezy. Żenada.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2012, 13:01   

Urawa napisał/a:
Przyznaję, że dwie grupy nauczycieli z którymi miałem do czynienia, a wśród których IQ wyraźnie dołowało, to byli WFiści i geografowie


Dokładnie to samo sobie pomyślałam jak zobaczyłam tytuł filmiku. Rozumiem, że nie wszyscy wuefiści są niedouczeni, ale faktem jest, że wśród moich znajomych z liceum na AWF wylądowały osoby, które z trudem wielkim maturę zdały. Czyli porównanie studentki AWF z kibicem obejmuje osoby z podobnych środowisk. On biega po stadionach, a panienka pewnie spędza czas w klubie fitness to kiedy ma się uczyć?

Odnośnie samego programu MTZ, osobiście go po prostu nie trawię. I chyba jestem za tępa bo nie rozumiem co chcą przekazać: że bez matury da się żyć i że tacy, khem, debile po ulicy chodzą i mają się dobrze? Czy to miało być prześmiewcze? Bo jeśli tak to prowadzący + tytuł programu trochę zacierają efekt komiczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-05-2012, 14:23   

Ja chciałem przedstawić moje odczucia do tematu Szkola, cel istnienia i program szkolny. Mianowicie kompletnie osobiście, dla mnie szkoła istnieje po to bym miał gdzie pracować, trollować uczniom o anime i ogólnie bezproduktywnie spędzać czas na dyżurach.

Poza tym, jako że nie jestem ani uczniem, ani nauczycielem, ani nawet kierownictwem. Mam kompletnie obiektywne podejście do wszystkich tych grup. W mojej szkole wf-iści są raczej dobrze wykształceni. Paradoksalnie nie wydają się głupi i widać że mają jakieś ambicje poza tym klepaniem nauki przysiadów. (chociaż dziewczyny z trzecich klas wręcz chóralnie nazywają ich erotomanami, ja jakoś tego nie widziałem)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-05-2012, 15:22   

kokodin napisał/a:
Mam kompletnie obiektywne podejście do wszystkich tych grup.

Jako osoba, która skończyła szkołę, czyli była uczniem, codziennie miała przez kilka godzin bezpośrednią styczność z nauczycielami i czasem zdarzało się jej irytować przez decyzje kierownictwa (tutaj zgaduję, ale każdy chyba narzekał na ustawienie zastępstw etc.) skrajnie wątpię, że jesteś obiektywny w stosunku do którejkolwiek z tych grup.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-05-2012, 16:07   

To może inaczej. Poznałem tych samych nauczycieli z dwóch stron. Jako uczeń i jako współpracownik. Bo pracuje w szkole, którą skończyłem i większość kadry jest ta sama.
Może to nie jest pełny obiektywizm, ale nie porównuję innych nauczycieli z innymi, tylko dokładnie tych samych. I tych, których nie znosiłem jako trepów, teraz lubię i na odwrót.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-05-2012, 00:49   

Cepelia napisał/a:
Bo jeśli tak to prowadzący + tytuł programu trochę zacierają efekt komiczny.

Czuj ironię. Treść programu ewidentnie pokazuje, że matura to nie jest bzdura, po prostu niektórzy ludzie są ostatecznie głupi.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2012, 08:25   

Slova napisał/a:
Czuj ironię.


No ja do tego z założenia tak podeszłam, ale sposób realizacji zachwiał moim przekonaniem, że to całkiem ironiczne, zwłaszcza moment, w którym prowadzący się pomylił w odpowiedzi bo nie popatrzył na kartkę -_- No i przeraża mnie, że kupa ludzi przez tą baaardzo zawoalowaną ironię kupa ludzi rozumiem to dosłownie (patrz kibic w filmiku z linka).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-05-2012, 14:45   

Kibic powiedział to, co uważał i miał do tego prawo.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2012, 15:59   

A co jeśli kibic zastosował ironię tak głęboką, że jej nie załapaliśmy?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-05-2012, 16:34   

Nie wiem jakie są intencje twórców MtB i nie interesowało mnie to. Filmik pokazuje jednak konsekwencje maturomanii, wedle której każdy powinien zdać maturę iść na studia, bo nie wypada. Nawet jeżeli zupełnie nie czuje powołania do nauki.

Notabene czuję cichą satysfakcję - mój krewny, którego rodzina wypychała w swoim czasie na studia, jest dzisiaj kierowcą tira. Od początku mówiłem, że to najlepszy zawód dla niego, ku wielkiemu zbulwersowaniu i oburzeniu rodziny. Cóż, przynajmniej pomieszkał sobie pół roku w Krakowie...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2012, 04:06   

Ja mam podobnie, ale to się odnosi do mnie. Mam powołanie do tego, by być mądrym, ale jestem zbyt niezdyscyplinowany i rozlazły by skończyć te studia. Trochę mnie to boli, bo różne patafiany już pokończyły studia, różne są doktorami i profesorami, więc gdybym tylko chciał to już niedługo mógł być nawiedzonym ektremistą, którego zapraszaliby do TV by sobie na nim poharcować. No i kończyłoby sięzawsze odwrotnie. xD Nadal się zastanawiam, czy zrobić 4te podejście do studiów. No chyba że zaprosiliby mnie bez papierka, to wtedy bym się nie zastanawiał.

A tak wracając do tego kibica i tej studentki. Pragnę zauważyć, że obraz kibica to nie tylko głupi beton, który napieprza się po pyskach z koleżkami spod budki z piwem, co się jak dotąd doskonale sprzedaje w naszym postępowym społeczeństwie. Kibice w odróżnieniu od znakomitej większości narodu nie są ignorantami, lecz mają jakiś swój światopogląd i przejawiają zainteresowanie wydarzeniami czy to w kraju, czy poza jego granicami. Ich gęby nie przypominają większości gęb studenckich, z których niezainteresowanie światem wycieka 24/7.

Tutaj pokażę taki obrazek. No i teraz pytanie: czy proporcjonalnie więcej jakichś tam maturzystów czy studentów, którzy nie interesują się kibicowaniem (w najlepszym razie będący tzw. piknikami) zadało sobie w ogóle kiedykolwiek trud dotarcia do takich informacji? Wszakże historia przedstawionych tu osób i organizacji miała duży wpływ na położenie w jakim obecnie się znajdują zarówno kibice i niekibice. Nie mówię tu o zajęciu stanowiska, jakie ja bym oczekiwał, ale o samym zadaniu sobie tego trudu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2012, 07:35   

A ja będę kontrowersyjny. Czy fizjoterapeuta jest gorszym fizjoterapeutą przez to, że jego wiedza ogólna jest szalenie niska? Moim zdaniem nie. Poza tym wiedza ta jest potrzebna tylko po to, by nie wyjść na ignoranta w towarzystwie. Zawodowo nie przydaje się praktycznie wcale. Dziś człowiek może być specjalistą i kretynem jednocześnie.
Studia są potrzebne, bo pracodawcom podobają się papierki u pracowników. Póki istnieją darmowe studia, póty nic w tej dziedzinie się nie zmieni. Zresztą studia dziś produkują dyplomy, nie naukowców i w zasadzie słusznie, bo naukowcy nie są na naszym rynku pracy potrzebni.

Swarga napisał/a:
Tutaj pokażę taki obrazek. No i teraz pytanie: czy proporcjonalnie więcej jakichś tam maturzystów czy studentów, którzy nie interesują się kibicowaniem (w najlepszym razie będący tzw. piknikami) zadało sobie w ogóle kiedykolwiek trud dotarcia do takich informacji? Wszakże historia przedstawionych tu osób i organizacji miała duży wpływ na położenie w jakim obecnie się znajdują zarówno kibice i niekibice. Nie mówię tu o zajęciu stanowiska, jakie ja bym oczekiwał, ale o samym zadaniu sobie tego trudu.

A mówiłem, że antysemityzm w wydaniu prawicowym ma się dobrze...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-05-2012, 08:35   

vries napisał/a:
A ja będę kontrowersyjny. Czy fizjoterapeuta jest gorszym fizjoterapeutą przez to, że jego wiedza ogólna jest szalenie niska? Moim zdaniem nie. Poza tym wiedza ta jest potrzebna tylko po to, by nie wyjść na ignoranta w towarzystwie. Zawodowo nie przydaje się praktycznie wcale. Dziś człowiek może być specjalistą i kretynem jednocześnie.

A ja będę bardziej.
Nie jest gorszym fizjoterapeutą. Jest gorszym człowiekiem. Jeśli ktoś ma ambicje zostać bezmózgą "jednostką pracującą", którą i tak za kilkadziesiąt lat zastąpi precyzyjny automat to droga wolna - uczcie się tylko rzeczy "przydatnych w zawodzie".

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2012, 08:53   

shugohakke napisał/a:
Jest gorszym człowiekiem.

Cytując Marleya - don't let them fool ya.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 41 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group