FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
  Czy oglądanie anime=wystawianie się na pośmiewisko?
Wersja do druku
Dżul Płeć:Kobieta
Człowiek Autodemolka


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2010, 17:47   

Eire,
ok, ale co zrobić, jeśli ktoś się nabija tylko dlatego, że "wszyscy" wiedzą, że anime to głupie kreskówki dla dzieci? Jasne, że nie należy popadać w skrajność, ale potrafię sobie wyobrazić taką sytuację, kiedy naprawdę nie można nic zrobić. Ja miałam podobnie z podstawówce, nie z powodu anime, ale nie chodzi przecież konkretnie o to. Na czym miałaby polegać owa dojrzałość? Co, jeśli odpowiedź na zadane przez Ciebie pytania brzmi "nie"? Są naprawdę różne sytuacje życiowe i nie trzeba być hard otaku, żeby mieć problemy z akceptacją.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5184977
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-09-2010, 18:02   

Na działaniu. Olej to, albo zastanów się, co robić, żeby sytuację zmienić. Nie jestem w stanie wykrzesać z siebie szacunku dla osób użalających się nad sobą. Czasem nabijacze się znudzą, czasem mają trochę racji. Bo nikt nie nabija się dłuższy czas tylko z powodu anime czy innego hobby- może to być jednorazowy incydent, ale wszystko można spacyfikować odpowiednią postawą. Jak sobie nie dasz rady sam to idź do psychologa.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2010, 22:13   

Eire napisał/a:
Na działaniu. Olej to, albo zastanów się, co robić, żeby sytuację zmienić. Nie jestem w stanie wykrzesać z siebie szacunku dla osób użalających się nad sobą. Czasem nabijacze się znudzą, czasem mają trochę racji. Bo nikt nie nabija się dłuższy czas tylko z powodu anime czy innego hobby- może to być jednorazowy incydent, ale wszystko można spacyfikować odpowiednią postawą. Jak sobie nie dasz rady sam to idź do psychologa.


Czy ja wiem, moja koleżanka kiedyś raz powiedziała coś bardzo głupiego i do dzisiaj to za nią chodzi. To już rok. Raz coś nie tak i już cię mają. Taki przypadkowy docinek naprawdę nie jest miły. Ty coś mówisz, a ktoś ci wyskakuje z jakąś sprawą z przeszłości i od razu tracisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-09-2010, 15:46   

Są sprawy cięższe gatunkowo niż dziwne hobby i one potrafią się ciągnąć, ale to nie ma nic do rzeczy.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Dżul Płeć:Kobieta
Człowiek Autodemolka


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2010, 16:02   

Jak to nie ma nic do rzeczy? Przecież właśnie o to chodzi, o bezsensowne ocenianie kogoś po pozorach, a czy to "dziwne hobby" czy coś innego, to już wsio rawno. Mechanizm odrzucenia w grupie jest taki sam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5184977
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-09-2010, 16:42   

Wcale nie- głupie zachowanie zachowaniu nie równe i czasem niektóre głupoty mogą przylepić się do tyłka (takiego kalibru, że trudno podciągnąć je o ocenianie po pozorach). Nijak ma się to jednak do anime.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-09-2010, 17:06   

Cytat:
Bo nikt nie nabija się dłuższy czas tylko z powodu anime czy innego hobby


Eire ma częściową rację - nikt nie nabija się dłuższy czas z powodu anime. Jeśli ktoś nabija się dłuższy czas to dlatego, że:

a) może
b) chce wszystkim pokazać, że może.

Podstawówka działa jak stado szympansów - jeśli alfa znęca się nade mną to i beta znęca się nade mną, muszę więc sobie znaleźć omegę, nad którym ja się będę znęcać, by pokazać, że nie jestem na końcu łańcucha i nie każdy może się nade mną znęcać.

Jest jeden sposób żeby sobie z tym poradzić (poza, oczywiście, dołączeniem się do "zabawy") - udowodnić, że nie jest się najsłabszą sztuką w stadzie i takie prymitywne ataki nas w ogóle nie ruszają. Ewentualnie rozbić kilka nosów - rozbite nosy bardzo pozytywnie wpływają na prestiż i samoocenę.

Dżul napisał/a:
Przecież właśnie o to chodzi, o bezsensowne ocenianie kogoś po pozorach, a czy to "dziwne hobby" czy coś innego, to już wsio rawno. Mechanizm odrzucenia w grupie jest taki sam.

To nie jest kwestia oceniania po pozorach, przecież tych dzieciaków nawet nie obchodzi co oglądasz. Po prostu widzą słaby punkt, uderzają, widzą, że boli, więc uderzają mocniej. Równie dobrze może być to nazwisko postaci historycznej (przypadek autentyczny z mojej klasy).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-09-2010, 17:20   

Ysengrinn napisał/a:
Jeśli ktoś nabija się dłuższy czas to dlatego, że:

c) także się tym zjawiskiem interesuje.

Sezonowy, mocne, ale... Czy ja Ci wyglądam na Kitajca? Dajże spokój, ileż można pracować, potem zwyrodnienia stawów od ciągania palet w Biedronce i choroba popromienna wyniesiona z działu z chemią.

No i tak przy okazji życiowej prawdy zawartej na końcu twojej wypowiedzi, przypomniało mi się, że

Głodny głodnemu wypomni ; )

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akasha Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2010, 00:42   

Wiecie, moje najlepsze przyjaciółki nie podzielają żadnego z moich "hobby" i jakoś nad tym nie ubolewam... Potrafią się ze mnie naśmiewać, ale ja nie pozostaję im dłużna, bo one mają swoje za uszami też, tylko w innych dziedzinach :)
Użalać się nie ma co, trzeba być dumnym z tego, czym się interesujemy i nie mieć oporów w pokazywaniu, jakie to może być fajne. Nie wszyscy się zgodzą, inni machną ręką, ale w końcu, ile można się śmiać z czyjejś pasji? Obstawiam, że dość krótko...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-09-2010, 14:27   

Ej, wiecie, moja siostra dostała na WoKu pracę do mową pt. "Czy kultura Japonii ma wpływ na kulturę globalną".

Feels good, man. Może nie za mocno powiązane z tematem, ale coś w tym jednak jest, gdy ktoś po latach nagle docenia twoje zainteresowania (a raczej je zauważa, bo moja siostra raczej się moim hobby nie przejmowała).

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akasha Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2010, 21:50   

Wow, bardzo fajny temat... Czyżby musiała zwrócić się do brata, żeby pomógł z pracą domową? :D
I faktycznie daje to cień szansy na to, że te absolutnie nie do przeoczenia wpływy kultury japońskiej są dostrzegane także przez zacnych nauczycieli ;) Krok w odpowiednim kierunku według mnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-09-2010, 22:02   

Tylko wiecie, tu o anime można wspomnieć, ale najpierw trza przejść przez różne formy orientalizmu (np. Madame Butterfly), potem powszechne motywy, teatr, origami, literatura, kino i inne media, anime to naprawdę przy tym pikuś.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Dżul Płeć:Kobieta
Człowiek Autodemolka


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2010, 22:16   

Widziałam ostatnio w Empiku całą książkę na ten temat, więc ze zdobyciem materiału problemu nie ma... o, dokładnie to tą: http://www.empik.com/japonski-soft-power-wplywy-japonii-na-kulture-zachodnia-opracowanie-zbiorowe,prod58360729,ksiazka-p
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5184977
Akasha Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2010, 15:27   

Mmm, ciekawe, muszę poszperać u siebie bo temat na serio ciekawy
A że przejść trzeba przez więcej rzeczy to jasne, ale z drugiej strony ja bym też wyszła od masowych trendów jakie dopadają najpierw Japończyków, a potem resztę świata ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mayissa Płeć:Kobieta
zła wieszczka


Dołączyła: 12 Lis 2009
Skąd: z morza i marzeń
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2010, 15:56   

Hmmm.. sztuka sztuką ( secesjoniści i impresjoniści brali garści z japońskiej sztuki), ale wydaje mi się, że chodzi tu nowinki techniczne i swoisty minimalizm w formie. Bo trzeba powiedzieć, że Japonia zapatrzona jest w Amerykę, stamtąd bierze i przetwarza w swój specyficzny styl. Piłeczka się odbija i ląduje w Europie. Anime to silny nurt dla nas fanów takiego media, ale dla zwykłego Kowalskiego Japonia to samochody, komputery, sushi i gejsze w złym rozumieniu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group