FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29  Następny
  O futbolu dywagacje
Wersja do druku
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-09-2009, 02:48   

Dembol napisał/a:
Majewski prawie spuścił Cracovię do drugiej ligi. Co to w ogóle za poroniony pomysł, żeby mu pozwalać kadrę prowadzić. Tylko Henryk Kasperczak.


Ehm... Wyczuwam pewne sprzeczności. Widzisz, Kasperczak jeszcze rok temu byłby idealnym kandydatem na to stanowisko i pewnie, gdyby wtedy Leo zwolniono, to on objąłby funkcję selekcjonera. Ale... to właśnie on do pierwszej ligi (czyli dawnej drugiej) "spuścił" całkiem niedawno Górnika Zabrze. Nie, takiego trenera też bym w tej chwili nie chciał.

O Majewskim natomiast nic dobrego mówić nie będę. Cóż to za sukcesikami może się pan Stefan poszczycić? Puchar Polski z Amicą Wronki? Wolne żarty! To jest ostatni człowiek, który nadaje się do prowadzenia kadry (nawet za Janasem). Pomijając jego umiejętności trenerskie, jaki ten człowiek miałby w kadrze autorytet? Poradziłby się z naszymi "gwiazdkami"? Nie wierzę. Najpewniej skończyłoby się konfliktem z drużyną albo czymś takim, jak jego historia z Piotrkiem Gizą (zanim ten przeszedł do Legii). Adios, Stefan.

Z polskich szkoleniowców widzę tylko Smudę (doceniam go, chociaż nigdy go nie lubiłem, a kiedyś nawet nie znosiłem). A z zagranicznych? Ponoć zainteresowany jest Grant, który dotarł z Chelsea do finały Ligi Mistrzów. Ale Chelsea to nie reprezentacja Polski, heh...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-09-2009, 09:58   

Fei Wang Reed napisał/a:
Ehm... Wyczuwam pewne sprzeczności. Widzisz, Kasperczak jeszcze rok temu byłby idealnym kandydatem na to stanowisko i pewnie, gdyby wtedy Leo zwolniono, to on objąłby funkcję selekcjonera. Ale... to właśnie on do pierwszej ligi (czyli dawnej drugiej) "spuścił" całkiem niedawno Górnika Zabrze. Nie, takiego trenera też bym w tej chwili nie chciał.

Ano, Henryk Kasperczak obniżył jakoś ostatnio swoje loty. Prowadził kilka reprezentacji krajów Afryki, ale jakoś większych sukcesów z nimi nie osiągnął.
A co do górnika, oni naprawdę mieli dobry skład i spadli do pierwszej ligi. O czymś to chyba musi świadczyć

Fei Wang Reed napisał/a:
O Majewskim natomiast nic dobrego mówić nie będę. Cóż to za sukcesikami może się pan Stefan poszczycić? Puchar Polski z Amicą Wronki? Wolne żarty! To jest ostatni człowiek, który nadaje się do prowadzenia kadry (nawet za Janasem). Pomijając jego umiejętności trenerskie, jaki ten człowiek miałby w kadrze autorytet? Poradziłby się z naszymi "gwiazdkami"? Nie wierzę. Najpewniej skończyłoby się konfliktem z drużyną albo czymś takim, jak jego historia z Piotrkiem Gizą (zanim ten przeszedł do Legii). Adios, Stefan.

Z Amicą Wronki on ten puchar bodajże ze dwa razy zdobył i jak na razie są to jego jedyne sukcesy. Innych nie ma. Majewski sobie na bank z kadrą nie poradzi. Podejrzewam, że część zawodników będzie symulować kontuzje by unikać przez niego powołania. A Stb, on ma papiery z Niemiec na trenera ;p

Fei Wang Reed napisał/a:
Z polskich szkoleniowców widzę tylko Smudę (doceniam go, chociaż nigdy go nie lubiłem, a kiedyś nawet nie znosiłem). A z zagranicznych? Ponoć zainteresowany jest Grant, który dotarł z Chelsea do finały Ligi Mistrzów. Ale Chelsea to nie reprezentacja Polski, heh...


Stb, wtedy Chelsea miała taką parę, że nawet my razem w duecie jako trenerzy doszlibyśmy z nią do finału.
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 13:32   

Altruista napisał/a:
rowadził kilka reprezentacji krajów Afryki, ale jakoś większych sukcesów z nimi nie osiągnął.
2 x podium, 4 miejsce w Pucharze Narodów Afryki to brak sukcesów? Z zespołami pokroju WKS, Tunezji czy Mali, które na futbolowej mapie świata wcześniej nie istniały. Do tego dochodzą sukcesy z klubami. Majewski nie ma nawet startu do jego dorobku. Mało który polski trener tyle osiągnął. Kasperczakowi nie idzie ostatnio, ale to bardzo dobry trener i myślę, że sprawdziłby się w reprezentacji.

Fei Wang Reed napisał/a:
A z zagranicznych?

Mam chyba uraz do zagranicznych trenerów. Wołałbym dobrego polskiego trenera, który na pewno będzie bardziej zorientowany w naszym futbolu niż ktokolwiek zza granicy. Odpadnie czas na zapoznawanie się z naszymi graczami. Grant to taki sam "gwiazdor" bez żadnych osiągnięć jak Leo.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-09-2009, 20:52   

Bojkot trenera Majewskiego - mam pytanie do tej wiadomości. Czy kibice naprawdę tak nie cierpią Majewskiego, czy to tylko media robią z tego aferę? Piłką nożną nie interesuję się z powodu afer i średniego poziomu, a "polską myśl trenerską" uważam za nieporozumienie, skoro od dawna nie potrafi doprowadzić reprezentacji, ani klubów do niczego konkretnego, ale mam wrażenie że ktoś tu przesadza.
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-09-2009, 20:57   

Kibicom tu bardziej chodzi o politykę Grzegorza Lato. Majewski został wybrany z prostego względu, ludzie z Pzpnu będą mogli nim bez problemu kierować.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-09-2009, 21:00   

O Majewskim powiem tyle - nie widziałem prowadzonej przez niego drużyny, która grałaby dobrą piłkę. Nie mówiąc już o jakiś jego sukcesach. To typowy przypadek przeciętniaka, który dostaje stanowisko, bo jest szychą w PZPN. I jako taki reprezentuje sobą wszystko to, czego w PZPN kibice nienawidzą. To i szum nie dziw (aczkolwiek nie da się ukryć, że prasa tutaj po prostu celuje w nastroje, a nie tworzy faktycznie konkretne informacje).

btw. ciekawostka - dziś prokuratura postawiła zarzuty trzysetnej osobie w sprawie afery korupcyjnej w polskiej piłce (danych osobowych nie ujawniono). Mamy więc oto 300 polskiej piłki...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-10-2009, 12:18   

http://sport.onet.pl/0,74331,1578843,artspons.html - Obawiam się, że wynik może być wyższy, od podanego w tym artykule. Ale nawet jak nas pojadą 5-0 to i tak nic się, w Pzpn nie zmieni ;p
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-10-2009, 12:26   

Zmiany w PZPN są niemożliwe tak po prostu. Beton zaczyna się na najniższych szczeblach okręgowych i idzie konsekwentnie aż do centrum. To nie jest coś, co można tak po prostu wykruszyć.

Co do meczu - wbrew pozorom może wcale nie być źle. Nasi mają taką tendencję, że gdy już grają o pietruszkę, to nagle zaczynają nieźle kopać.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-10-2009, 20:09   

Nasz skład na mecz z Czechami:
Wojciech Kowalewski - Jakub Rzeźniczak, Arkadiusz Głowacki, Piotr Polczak, Seweryn Gancarczyk - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Maciej Iwański, Ludovic Obraniak - Kamil Grosicki, Ireneusz Jeleń.

Ciekawie z jakim nastawieniem nasi wyjdą na boisko.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-10-2009, 22:26   

Pokaz Polskiej Myśli Trenerskiej! Nigdy nie myślałem, że doczekam się kadry polski grającej jak Cracovia za Majewskiego.

I ten Polczak! Strata w DRUGIEJ sekundzie meczu. Brak mi słów na opisanie jego wyczynów. Zresztą, nie tylko jego - ponoć Iwański był na boisku? Ktoś może potwierdzić, bo nie mogłem go zaobserwować?

Miałem obawy, iż nasi gracze mogą "przypadkiem" zacząć grać i Majewski przez to jeszcze przypadkiem zostanie na stołku. Moje obawy zostały rozwiane - jeżeli doktor zostanie, to tylko dlatego, że Lato jest idiotą, a nie za wyniki.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-10-2009, 22:48   

0-2 ze słabo grająca reprezentacją Czech. Echhhh, nie mam siły już nawet na nich narzekać.

Costly napisał/a:
Moje obawy zostały rozwiane - jeżeli doktor zostanie, to tylko dlatego, że Lato jest idiotą, a nie za wyniki.

Na pewno dadzą mu jeszcze poprowadzić kadrę w meczu ze Słowacją. Później co będzie to tylko Lato wie :>
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2009, 22:40   

A mnie się podobało. Podobało mi się, że Majewski w przeciwieństwie do Leo szukał innych rozwiązań. Leo miał cały czas swoich ulubieńców, którzy grali nawet będąc zupełnie bez formy, nie grając w klubach itp. podczas gdy mecz z Czechami pokazał, że kilku potencjalnych zmienników zagrało przynajmniej poprawnie.

Tylko głupim pomysłem było zestawianie obrony od nowa. Głowacki już dawno powinien dostać powołanie bo gra dobrze w lidze, ale powinien mieć bardziej doświadczonych partnerów. Do pierwszej bramki chłopakom się chciało. Czechom w sumie wpadła dość szczęśliwie (po błędzie Polczaka i chyba Rzeźniczaka, który zamiast patrzyć gdzie się piłka odbija powinien biec, żeby ją wybić jakby leciała w bramkę), a wcześniej Błaszczykowski nie trafił w piłkę w 100% sytuacji.

Iwański grał, ale to Lewandowski powinien wylecieć. W ataku nieprzydatny. Była taka sytuacja gdy chyba 4 podania z rzędu poszły do Czechów. W destrukcji nie istniał. Po co nam taki defensywny pomocnik? Nie wiem. Po pierwszej bramce powinien za niego wejść np. Roger. I tak nie było czego bronić. Poza tym mieliśmy dwóch napastników o podobnym stylu gry. Grosicki i Jeleń kopią piłkę przed siebie i rura do przodu. Szkoda, że nie było komu przytrzymać piłki (Brożek niestety złapał kontuzję). Błaszczykowski jest ewidentnie bez formy. Peszko mógł grać od początku.

W sumie dobrze, że tak się stało. Nie ma już nadziei, liczenia i matematycznych szans. Trzeba było myśleć przed meczami ze Słowenią i Irlandią Płn. Czasami żałuję, że nie dostaliśmy łupnia w pierwszym meczu z San Marino, kiedy to nasi oponenci mieli świetną sytuację i karnego w przeciągu pierwszych dwóch minut. Leo poleciałby z hukiem i byłoby jeszcze dużo meczów do odrabiania strat. Bo tę grupę powinniśmy wygrać bez problemu.

A Milan Baros, którzy ma 30 lat raz zostawił całą naszą obronę kilka metrów za sobą. Podobało mi się to.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2009, 01:00   

Najgorsze jest to, że nie wiadomo jak tą naszą kadrę teraz poukładać. Czy zacząć stawiać na młodych? Czy znowu zrobić mieszankę starych z młodymi? Ja przyznam, że nie mam pomysłu. A jest tragicznie, w meczach o punkty wszyscy nas leją. Udało nam się tylko ostatnio nie przegrać z Irlandią w Chorzowie(sukces jak pieron). Majewski naszej kadry nie uzdrowi, czego dowodem jest mecz z reprezentacją Czech(ten kto ten mecz widział to wie co mam na myśli). Więc jak nie on to kto? Smuda? Kasperczak? Na pewno ten kto obejmie teraz naszą kadrę, będzie miał dużo, ale to dużo czasu na przygotowania...
Powrót do góry
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-10-2009, 16:39   

Dembol, tylko ja nie wierzę, że gdybyśmy wtedy przegrali i Leo wyleciał, to awansowalibyśmy. Tu nie chodzi nawet do końca o piłkarzy (bo przecież ci sami piłkarze potrafili grać z Portugalią jak równy z równym, czy pokonać Belgię na ich boisku). Jakoś jestem przekonany, że trenerem zostałby i tak jakiś pupilek PZPN-u, który będzie merdał ogonkiem i czekał na ich dobre słowo (nie będę wymieniał nazwisk, by nikogo nie obrażać, choć im się to należy - szczególnie tym z PZPN-u). Jakie szczęście, że tego meczu bezpośrednio nie widziałem. Ale czytając wypowiedzi polskich fachowców, mam ochotę włosy sobie z głowy powyrywać.

Tak na przykład dowiaduję się, że (wypowiedź kapitana drużyny narodowej - Mariusza Lewandowskiego):
Mecz będzie ciężki, nam nie jest łatwo grać co cztery dni, a po porażce - to już w ogóle.

A potem jeszcze ten sam "Misiu" dodaje:
Czekamy więc na motywację ze strony Słoweńców. Jeśli chcą, byśmy zagrali z jeszcze większym charakterem, niż zamierzamy, niech dzwonią do naszej federacji i złożą jakąś ofertę. Może to będzie dodatkowy bodziec dla młodych piłkarzy?

Za te słowa już nawet nie tylko opaskę powinien stracić, ale miejsce w drużynie - na zawsze. Najlepsi piłkarze często grają po osiem meczów w miesiącu - i im się chce, naszym nie chce się w ogóle.
Wygląda też na to, że już dawno ustalono, z jakim (ilościowo) charakterem nasi zagrają. Widać, że mogliby zagrać z większym charakterem, ale - jak się można domyślać ich odpowiedzi - po co? W końcu w reprezentacji gra się dla pieniędzy.

Najgorsze jednak jest to, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Stefek "Laptop" zostanie na dłużej. A największy autorytet w historii piłki nożnej, autor największych sukcesów, pływający w oceanie zasłużonej chwały i wyższości, mister Antoni P. mówi:

Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę. Graliśmy jak równy z równym, wykonywaliśmy więcej rzutów rożnych. Rzadko się trafia, by na wyjeździe już w pierwszej połowie wybijać je aż osiem razy.

Co ciekawe, wszystkie źródła, z jakimi się zapoznawałem, donoszą, że zagraliśmy ją co najwyżej słabo (tak samo jak Czesi). W końcu pan Antoś mnie oświecił - już będę wiedział, że to ilość wykonywanych rzutów rożnych jest wyznacznikiem jakości gry. Podobno każdy jeden był beznadziejnie bity, ale to chyba musiało być jakieś oszczerstwo, gdyż tak naprawdę:

Nie wykorzystaliśmy żadnego rzutu rożnego, ale trzeba zwrócić uwagę, że każdy miał jakąś myśl przewodnią i był bity inaczej.

Ogromnie mnie to cieszy, bo nie wyobrażam sobie, by każdy rzut rożny miałby być bity tak samo (jak to np. robi Wisła Kraków; nie ważne, że wiele bramek po nich strzelają). No i w tym wszystkim była myśl! A to chyba najważniejsze.

Na osłodę pozostało nam, że odpadliśmy w dobrym towarzystwie, bo razem z Czechami.

Zapomniał pan o San Marino, panie Antoni - chciałoby się rzec. Aczkolwiek czuję prawdę bijącą z tych wiekopomnych słów - w końcu to sukces odpaść razem z Czechami. Gdybyśmy mieli odpadać z taką Słowenią albo Irlandią Północną - odpadnięcie bolałoby pewnie bardziej. Tylko kogo?

Dlaczego Stefan prawdopodobnie zostanie trenerem? Oto wskazówka:

Mnie cieszy, że w drużynie panuje świetna atmosfera, chłopcy tworzą dobrze rozumiejącą się grupę, która znalazła wspólny język z trenerem. Staje się to normalna reprezentacja. Polska reprezentacja, a nie zagraniczna.

Ech... Rozpisałbym się bardziej, bo 2/3 zdań Antosia warta jest uwagi. Szczególnie interesująca jest wypowiedź odnośnie podziału na My - Oni (kibice, dziennikarze itp.).

Niech pana Antosia podsumują jego własne słowa.
Michał Szadkowski (GW): Czyli piłkarze przede wszystkim powinni się utożsamiać z PZPN?
Antoni Piechniczek: Oczywiście. Wspólnie odpowiadamy za wizerunek związku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2009, 19:37   

Fei Wang Reed napisał/a:
Dembol, tylko ja nie wierzę, że gdybyśmy wtedy przegrali i Leo wyleciał, to awansowalibyśmy.
W sumie masz rację, ale taki Engel czy Janas sobie radzili ze słabeuszami i średniakami. Ustawiliby nas ofensywnie i coś by wpadło.

Z drugiej strony sytuacja w grupie tak się układała, że gdyby nie 2 mecze które tak naprawdę przegrali nam głównie Boruc z Dudką moglibyśmy już spokojnie otwierać szampana. Nie grając zupełnie nic. Bo w eliminacjach zagraliśmy jeden dobry mecz z Czechami i drugi z San Marino.

Lewandowski powinien za ostatnią wypowiedź polecieć. Nawet w żartach nie powinien tak mówić zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuacje w polskim futbolu.

BTW wiecie, że u bookmacherów nie można obstawiać ligi polskiej (przynajmniej w STSie).

Altruista napisał/a:
Najgorsze jest to, że nie wiadomo jak tą naszą kadrę teraz poukładać.


Teraz mamy 3 lata do Euro. Do tego czasu kadra powinna się opierać w większości na młodych chłopakach. Takich co mają teraz po 20-25 lat. Pod koniec można dokoptować do takiej ekipy kilku starszych graczy, którzy będą akurat w formie. Przez 3 lata młodzi powinni się ogrywać. Tylko, że najgorsze jest to, że dopóki nasze kluby będą grały na takim poziomie to nic nie da. Jeśli dla naszych zawodników jedynymi wyzwaniami będą mecze z Odrą Wodzisław czy Górnikiem Polkowice (z całym szacunkiem dla tych drużyn) to i tak to nic nie da. Polskie kluby lub polscy piłkarze grający za granicą muszą walczyć z mocnymi zespołami, żeby się tak naprawdę ogrywać i zwiększać swoje umiejętności. Nie wiem jak to zapewnić.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group