FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27, 28, 29  Następny
  O futbolu dywagacje
Wersja do druku
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-10-2009, 19:59   

Niestety nasza młodzież pokazuje, że ciężko będzie na nich liczyć i tylko te niecałe trzy lata dają jakąkolwiek nadzieję. Niedawno nasi młodzieżowcy polegli w Kielcach z rówieśnikami z Holandii 0:4 (już nawet nie tyle umiejętności naszym brakuje - przegrywamy w "głowach"). Ech... Jutrzejszy mecz na pewno obejrzę, ale nawet nie będę trzymał kciuków za "naszych". Tak właściwie to jest mi wszystko jedno, czy przegrają czy wygrają, bo wynik nawet w najmniejszym stopniu nie zmieni obecnej sytuacji w naszym piłkarskim szambie (chyba że przegramy 0:6 to być może przynajmniej trener się zmieni...). Hmm, choć najpewniej to nawet Słowacji będę kibicował - niech zagra jak najlepiej, niech pokaże, na co "stać" Polaków. Zresztą, wolę na MŚ Słowaków niż Słoweńców.

A pasjonujące jest czytanie codziennych doniesień z "polskiej piłki".
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziki Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2009, 21:35   

Zastanawiałem się gdzie to dać, ale stwierdziłem że jednak tutaj, bo jak nie patrzeć to istotny problem związany z Polską piłką.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-10-2009, 12:59   

http://www.youtube.com/watch?v=IEqC8PeL0Ko - a oto gol, który zapewnił Słowakom udział w MŚ.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-10-2009, 19:25   

W zasadzie to ja nie interesuję się piłką i nie powinno mnie to obchodzić, ale na tej stronie http://www.fifauefa.pl/ ludzie zbierają podpisy pod listem otwartym do FIFA i UEFA w sprawie rozwiązania PZPN-u. Myślę, że to dość szlachetna inicjatywa i warto ją poprzeć.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-10-2009, 20:02   

Takowe pismo powinno raczej dotyczyć wykluczenia PZPN-u z struktur federacji międzynarodowej, no ale...

Nie wierzę w skuteczność tego. Z prostego powodu. UEFA ocenia pozytywnie pracę PZPN-u. Z czego najbardziej absurdalnym przejawem tego była ostatnia opinia na temat procesu udzielania licencji do gry w polskiej ekstraklasie przez PZPN (bardzo pozytywna, wręcz spływająca miodem). Jak wyglądała kwestia licencji8 w ostatnich dwóch sezonach wszyscy wiemy...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-10-2009, 20:03   

Zegarmistrz napisał/a:
W zasadzie to ja nie interesuję się piłką i nie powinno mnie to obchodzić, ale na tej stronie http://www.fifauefa.pl/ ludzie zbierają podpisy pod listem otwartym do FIFA i UEFA w sprawie rozwiązania PZPN-u. Myślę, że to dość szlachetna inicjatywa i warto ją poprzeć.

Zeg, ale UEFA i FIFA to jedna mafia co PZPN. Swój swego nie ruszy.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-10-2009, 20:14   

Może to pismo pomoże polskiej piłce, a może nie... W każdym razie, chętnie się podpisałem pod petycją. A nuż, coś to da.

Poza tym, zaskakuje mnie to jak ludzie jednoczą się przeciwko PZPN. Naprawdę nie sposób nie zauważyć bojkotów, powszechnej krytyki i innych akcji fanów piłki. Niedawno zupełnie mnie rozbroiły porozwieszane w Kielcach plakaty, z podobizną prezesa związku i napisem: "Koniec Lata. Czas na wykopki."
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-10-2009, 20:42   

Eh, chciałbym, aby to coś dało. Ale tu jest tyle ale...

Szczyt władzy PZPN jest głośny, ale nie jest największym problemem. Problemy PZPN-u zaczynają się na szczeblach okręgowych. Tam od lat rządzą ci sami ludzie. I nawet z tym się nie kryją - proszę spojrzeć w ilu okręgach na ostatnich wyborach utrzymano dotychczasową władzę. Jeżeli wyniki tej obserwacji ktoś uzna za fenomen w demokracji, to zalecam mu spojrzenie na poprzednie lata. Fenomenów bowiem znajdzie tam ciąg dalszy. Za inicjatywą tych ludzi wybierani są delegaci, którzy następnie wybierają władzę w PZPN-ie. Innymi słowy, ten system zaczyna się u samych podstaw. Wybicie czuba nie zmienia nic (nadzieje związane z odejściem Listkiewicza ciągle są świeże, żeby daleko nie szukać...).

Dla mnie jedyną metodą na zmianę PZPN jest stopniowe uzupełnianie go świeżą krwią (zaczynając od samego dołu). To cholernie trudne, czasochłonne, nie zawsze skuteczne i uzależnione w sporej części od okoliczności. Ale na dobrą sprawę inaczej się nie da. Tak co by było jeszcze gorzej, to chętnych do czegoś takiego też za bardzo nie ma (choć tu muszę podkreślić, że nie jest tak, że nie ma ich wcale). I nie dziwię się szczególnie...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-10-2009, 22:14   

CainSerafin napisał/a:
Naprawdę nie sposób nie zauważyć bojkotów, powszechnej krytyki i innych akcji fanów piłki.


Oj, jeszcze nie poznałeś potęgi polskiego peerelowskiego betonu (może nawet żelbetonu). ;) Nie, oczywiście o bojkocie wie każdy, co jednak nie przeszkadzało twierdzić "działaczom" (trudno ich tak nazywać, bo z reguły "działanie" to jakaś czynność, aktywna zresztą), że w środę widzów przyszło tak mało, ponieważ pogoda nie sprzyjała - a nie żaden bojkot (co to w ogóle jest - bojkot?).

Podobno szansą na zdymisjonowanie obecnego zarządu i rozpisanie nowych wyborów jest nieprzyjęcie przez ekstraklasę corocznego sprawozdania PZPN-u. Nie wiadomo, czy do tego dojdzie, ale to i tak niewiele zmieni, bo beton rozlał się na cały kraj. To już nie Piechniczek, Engels (ee... znaczy: Engel) i przedstawiciel polskiej inteligencji - Lato. Beton jest wszędzie - w każdym terenowym oddziale PZPN-u...

Ciągle obawiam się, że trenerem zostanie Majewski. Natomiast ostatnio wypłynęło na wierzch nowe nazwisko - Piotr Nowak. Podobno nawet sam Antoś jest za nim (to chyba jedyna kwestia, w której mam to samo zdanie). Nowak wydaje mi się ciekawszych kandydatem od Smudy. Owszem, młody jest jeszcze, ale doświadczenie już ma - prowadził kilka klubów MLS (Major League Soccer), m.in. Chicago Fire, z którymi odnosił sukcesy (np. mistrzostwo). Jego pracę doceniono w USA - przewodził zespołowi Wschodu w corocznym meczu gwiazd ligi: Wschód - Zachód, został asystentem trenera kadry narodowej USA (jeśli się nie mylę, to trenował też chyba amerykańską młodzieżówkę). Jest Polakiem, wie, jakie są polskie realia (i mentalności piłkarzy), a jednocześnie jest w naszym "środowisku" obcy - nie powiązany w żadne układy, bez uprzedzeń. Kandydatura na pewno warta rozpatrzenia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-10-2009, 11:53   

Smuda na trenera - Chyba Pzpn chce się podlizać kibicom i dziennikarzom(było to w sumie do przewidzenia). W tej całej komisji to jedynie Engel będzie przeciwko kandydaturze Smudy. A co do kandydatów z zagranicy, musieli być bardzo słabi, bo konkurs się jeszcze nie rozpoczął, a Antoni Piechniczek już opowiada się za trenerem polakiem.
Wybór Smudy będzie słuszny, bo chyba tylko on jest w stanie tych naszych kopaczy jakoś poukładać.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-12-2009, 12:29   

VfB Stuttgart - Barcelona
Olympiakos - Bordeaux
Inter - Chelsea
Bayern M. - Fiorentina
CSKA - Sevilla
Ol. Lyon - Real Madryt
FC Porto - Arsenal
Milan - Manchester Utd

Wyniki zakończonego przed dokładnie czterema minutami losowania par fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Inter vs Chelsea i Milan vs Manchester to dla mnie bomba totalna ;p I nie wiem jak wy sądzicie, ale dla mnie tylko Fiorentina z włoskich zespołów ma tutaj szansę przejść dalej. No i Real ma realną szansę po raz 5. z rzędu odpaść w tej samej fazie rozgrywek. A biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję Bordeaux, to nasz ostatni polak w tej fazie LM wylatuje szybko. No, chyba, że wypożyczenie Janczyka nie zostanie przedłużone przez CSKA, ale w takiej sytuacji na boisku i tak go pewnie nie zobaczymy.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-12-2009, 22:31   

Jak to zawsze bywa w tej fazie - jedne pary ciekawsze, inne mniej. Dla niektórych drużyn lepiej, że te mecze są dopiero za jakieś 2-3 miesiące. Przez ten czas to wiele się może zmienić.

Z dwóch wymienionych przez Ciebie hitów stawiałbym zdecydowanie na parę Milan-Manchester. Co by nie mówić o Chelsea i Interze - zamiast fajerwerków na boisku spodziewam się pojedynku taktyczno-nudnego, czyli granie w okolicy remisu 0:0 (z zastrzeżeniem, że każdy inny wynik dwumeczu niż awans Chelsea będzie bardzo dużą niespodzianką). Co najwyżej pozostaje szukać "smaczków" poza boiskiem (np. w osobach trenerów...).
Problem Fiorentiny jest taki, że Bayern już od jakiegoś czasu gra dobrą piłkę i zapomniał o kryzysie. Może nie doceniam "fiołkowych", ale nie widzę ich w ćwierćfinale (pomimo mojej wielkiej niechęci do niemieckiej piłki i Bayernu).
W trzech parach widzę zdecydowanych faworytów, którzy powinni bez większych problemów awansować (czy też w ogóle bez problemów) - Barcelona, Bordeaux i Arsenal. Natomiast dwie pozostałe hiszpańskie zespoły mogą mieć trochę kłopotów, szczególnie Sevilla. Moskwa w okolicy początku marca nie będzie przyjaznym miejscem dla "ciepłokrwistych" (mam nadzieję, że Janczykowi się uda, niekoniecznie w Moskwie, ale, paradoksalnie, dobre mecze w Belgii mogą mu zaszkodzić - CSKA może nie zechcieć go sprzedać, a mam wątpliwości, czy łapałby się do jedenastki w Rosji).
A Real... to zupełnie inna historia. W zasadzie w tej chwili można spodziewać się równie dobrze gładkich zwycięstw Realu (w stylu 3:0), jak i męczarni i kompromitującej porażki. Zapewne w zimie będą kolejne "megatransfery". Cóż, co by nie mówić - na papierze Real jest prawie zawsze bitym faworytem. I to jest jego problem - że na papierze tylko tak ładnie dla niego wygląda.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-12-2009, 19:47   

VfB Stuttgart - Barcelona
Barcelona raczej bez żadnych problemów powinno sobie poradzić z Niemcami.

Olympiakos - Bordeaux
Tutaj nie wiem. Każdy wynik możliwy.

Inter - Chelsea
Będę kibicował niebieskim. Włoskich klubów nigdy nie lubiłem.

Bayern M. - Fiorentina
Fiorentina będzie kolejną po Juventusie ofiarą Bayernu.

CSKA - Sevilla
CSKA to jedyny klub z tej 16 któremu życzę by wygrał LM.

Ol. Lyon - Real Madryt
Real gra ostatnio dziwnie a jego zawodnicy w tym sezonie są strasznie chimeryczni. Nie zdziwię się jak Francuzi pojadą Real 3-0.

FC Porto - Arsenal
Mam nadzieję, że Fabiański w tym meczu zagra ;p

Milan - Manchester Utd
To będzie najlepszy mecz 1/8. Będę trzymał mocno kciuki za czerwone diabły.

Fei Wang Reed napisał/a:
Moskwa w okolicy początku marca nie będzie przyjaznym miejscem dla "ciepłokrwistych" (mam nadzieję, że Janczykowi się uda, niekoniecznie w Moskwie, ale, paradoksalnie, dobre mecze w Belgii mogą mu zaszkodzić

Najlepiej jakby trafił do klubu w którym grałby w pierwszym składzie. W CSKA czeka go tylko ławka rezerwowych. Szkoda go bo to utalentowany piłkarz. Heh, całe szczęście, ze przynajmniej w tej belgi mógł się wykazać.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 19-12-2009, 21:51   

Mówi się ostatnio całkiem głośno, że Portsmouth chce wypożyczyć Janczyka. Szczerze mówiąc, to to nie jest takie głupie. Pogrążona w kryzysie drużyna to szansa dla niego na miejsce w pierwszym składzie, a ciągle to jest Premier League, najlepsze miejsce do promowania się i szlifowania umiejętności.

Swoją drogą, Alt, jakie ty plusy w grze Olympiakosu znalazłeś, że dajesz im równe szanse z Bordeaux, które jest obecnie tak silne jak nigdy za mojego życia? ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-12-2009, 00:02   

Costly napisał/a:
Swoją drogą, Alt, jakie ty plusy w grze Olympiakosu znalazłeś, że dajesz im równe szanse z Bordeaux

Każdy klub który wychodzi z fazy grupowej musi być dobry. Grecy nie są bez szans w meczu z Francuzami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group