FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Ankieta: zjawisko homoseksualizmu

Homoseksualizm jest zjawiskiem:
Szkodliwym
27%
 27%  [ 19 ]
Nieszkodliwym
72%
 72%  [ 50 ]
Głosowań: 69
Wszystkich Głosów: 69

Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2010, 17:09   

Lepsze będzie dorastanie w "normalnej" rodzinie zastępczej, ale to jest już temat na osobny wątek.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-05-2010, 17:40   

Ja widzę homoseksualizm jako nieszkodliwy. Albo równie szkodliwy, co heteroseksualizm. Preferencje seksualne są, powiedzmy, dodatkiem do całości - nie wpływają przecież na charakter człowieka. Jeśli nagle się dowiesz, że twój dobry kumpel jest gejem, czy to zmienia to, jakim jest człowiekiem? Czy nagle sprawi, że zacznie mordować, albo gwałcić? Nie jest szkodliwy, dopóki nie wyrządza krzywdy drugiej osobie. Jak każdy inny.
Obnoszenie się też nie jest szkodliwe - jest zwyczajnie niesmaczne (chyba że ktoś lubi patrzeć na "lizaki" w akcji). Tak się jednak składa, że lwią część par obnoszących się stanowią pary heteroseksualne.


Grisznak napisał/a:
Owszem, homoseksualizm w wydaniu męskim jest zdecydowanie mało estetyczny

Słyszałam i czytałam już kilka podobnych opinii. Nie chcę być niegrzeczna, ale nie rozumiem, więc zapytam: co to znaczy, że "homoseksualizm w wydaniu męskim jest mało estetyczny"? Za przeproszeniem (i mam nadzieję, że nie jestem jeszcze wulgarna), seks w KAŻDYM wydaniu jest mokry, brudny i męczący, czyli słowem: mało estetyczny, nieważne, czy uprawiają go pary hetero- czy homoseksualne. Nie mniej, zdaje się przynosić satysfakcję osobom uczestniczącym, więc na estetykę ludzie zwyczjnie nie zwracają wielkiej uwagi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2010, 17:46   

Dla mnie nieszkodliwy. Kto z kim, z jaką płcią nic mnie nie obchodzi. Toleruję i nie mam nic przeciwko. Zresztą, miałem znajomych o takich preferencjach i byli to naprawdę fajni ludzie. Jak nikt nikogo do niczego nie zmusza, to proszę bardzo :).

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 16-05-2010, 17:50   

Dla mnie - szkodliwy. Nie wiem czemu każdy podkreśla jednostkowych ludzi, mówimy o zjawisku tak? No to dla mnie zjawisko szkodliwe. Też nie napluję w twarz człowiekowi za sam fakt bycia gejem czy lesbijką. Ale zjawisko dla mnie nieakceptowalne.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-05-2010, 18:43   

Nieszkodliwy. Zdecydowanie. Tak jak napisała Ama, czy to, że ktoś jest homoseksualny zmienia to, jakim jest człowiekiem? Nie. Nawet patrząc na to jak na zjawisko ogólne - dalej nie uważam tego za coś szkodliwego. Zagrażać populacji nie zagraża, i z homoseksualistami pary hetero mnożą się jak króliki w niektórych przypadkach. A wizualnie nie jest bardziej obrzydliwe od ostentacyjnie liżących się i obmacujących par hetero.
Poza tym, miłość to miłość, nieważne hetero czy homo, jeśli ludzie czerpią z tego radość i nie szkodzą innym, mogę im tylko zazdrościć.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2010, 19:05   

Zaznaczyłem "szkodliwy". Nie mam nic przeciwko gejom i lesbijkom, niech sobie będą i robią co im się podoba w łóżku, i tak dalej. Niech też prezentują to co chcą podczas "love parad", wszak panuje wolność słowa. Mi się to nie podoba to obnoszenie się ze swoją orientacją, ale ja nie o tym.

Zaznaczyłem "szkodliwy" z racji sytuacji, które można było zaobserwować w zeszłym roku podczas wyborów Miss Jakiejśtam. Jak mniemam, słyszeliście o tym, dlatego opowiem w skrócie. Pewna pannica została "zgnojona" przez członka komisji (będącego gejem) za to, iż głosiła poglądy "prorodzinne". Chodzi mi o tą chorą poprawność polityczną. Boję się, że za paredziesiąt lat dojdzie u nas do czegoś podobnego.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"


Ostatnio zmieniony przez Dred dnia 16-05-2010, 19:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-05-2010, 19:06   

Ja do homoseksualizmu mam podjecie neutralne. Nie przeszkadzają mi osobnicy o takich słonościach, lekko mnie tylko irytuje jak robią z tego wielką hece i rożne demonstracje. To jest niepotrzebne bo co się komu z tym narzucać?

A tak z przymrużeniem oka to homoseksualizm jako zjawisko nie uważam za szkodliwe. Jakby nie istniały rożne czynniki regulujące naszą populacje to byśmy się zagłodzili.


Amarth napisał/a:
seks w KAŻDYM wydaniu jest mokry, brudny i męczący

No męczący, na dodatek nogi potem strasznie bolą ;(
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-05-2010, 20:13   

Nieszkodliwy - po pierwsze to co robi jeden człowiek to tylko i wyłącznie jego sprawa, więc nikomu nic do tego, a po drugie jestem zdania, że większość historii które były przywoływane jako argumenty za tym, że homoseksualizm jest szkodliwy nie wynikają z samego zjawiska homoseksualizmu tylko z faktu, że czego by człowiek nie robił i jakiej grupy byśmy pod lupę nie wzięli zawsze znajdą się jakieś patologie i brudy do wyprania. Obnoszenie się z homoseksualizmem w pewnych środowiskach też pod to podpinam - jak nie homoseksualizm, to znaleźliby sobie coś innego do szpanowania w towarzystwie, więc to nie wina samego zjawiska.

Natomiast nieszkodliwość zjawiska nieszkodliwością, ja też tak jak większość przedmówców nie przepadam za obnoszeniem się ze swoją seksualnością. I teraz do Amy:


Amarth napisał/a:

Słyszałam i czytałam już kilka podobnych opinii. Nie chcę być niegrzeczna, ale nie rozumiem, więc zapytam: co to znaczy, że "homoseksualizm w wydaniu męskim jest mało estetyczny"? Za przeproszeniem (i mam nadzieję, że nie jestem jeszcze wulgarna), seks w KAŻDYM wydaniu jest mokry, brudny i męczący, czyli słowem: mało estetyczny, nieważne, czy uprawiają go pary hetero- czy homoseksualne. Nie mniej, zdaje się przynosić satysfakcję osobom uczestniczącym, więc na estetykę ludzie zwyczjnie nie zwracają wielkiej uwagi.


Nie wiem, co tu jest takiego trudnego do zrozumienia. Sporo facetów reaguje na męski homoseksualizm z obrzydzeniem. Kiedy całuje się para, w której żadnej ze stron nie uważam za seksualnie atrakcyjną to sam akt też nie wydaje mi się szczególnie estetyczny, dotyczy to każdej orientacji - a faceci jakoś tak z zasady nie wydają mi się seksualnie atrakcyjni. <<edit: Specjalny disclaimer, bo chyba to nie do końca jasno podkreśliłem - tak, twierdzę że panowie nie są ładni i tak, twierdzę, że para która jest brzydka osobno nie podoba mi się również w zestawie, na tym opieram swój tok rozumowania.>> Poza tym to co mówisz o seksie też jest moim zdaniem lekko naciągane - we mnie na przykład seks analny wywołuje niechęć niezależnie od konfiguracji i przyrównanie go do normalnego stosunku uważam za lukę w rozumowaniu. Proponuję po prostu zaakceptować fakt, że nie każdemu się wszystko musi podobać, a że każda wygłaszana opinia jest z założenia subiektywna to nie doszukuj się prawd objawionych w stwierdzeniu, które de facto oznacza, że danej osobie gejowskie pary nie wydają się ładne i urocze z punktu widzenia czystej estetyki.

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez Vodh dnia 16-05-2010, 20:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2010, 20:24   

Vodh napisał/a:
po pierwsze to co robi jeden człowiek to tylko i wyłącznie jego sprawa, więc nikomu nic do tego,

... Na pewno?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-05-2010, 20:26   

BOReK napisał/a:

... Na pewno?


Muszę dodawać, że dopóki nikogo nie krzywdzi etc etc...?

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-05-2010, 20:28   

Szczerze powiedziawszy, gdybym była osobą innej orientacji i zobaczyła ten temat, to chyba bym się poczuła urażona. Nie mieści mi się w głowie jak ten problem można w ogóle rozpatrywać w takich kategoriach. Naturalne czy nienaturalne - jeszcze okej, ale "szkodliwe"?

Nie będę oryginalna i powtórzę co powiedzieli inni - co kogokolwiek obchodzi kto, z kim, jak i dlaczego?

A stare panny też są szkodliwe?

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-05-2010, 20:30   

Cytat:
A stare panny też są szkodliwe?

Jeśli dobrze gotują to uważam, że nie.
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2010, 20:35   

Bo tutaj brakuje podstawowego pytania - w jakim ujęciu to ma być szkodliwe. Skoro go nie ma, to można wyciagnąć wszystko. :>

Vodh - precyzja przydaje się, skróty myślowe paru osobom już narobiły problemów. ;]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-05-2010, 20:39   

Ekhem, jak już dzisiaj mówiłam Salvie, związki homoseksualne ani grzeją ani mi ziębią. Tylko z punktu widzenia państwa są nieproduktywne. Tyle.


Altruista napisał/a:

Jeśli dobrze gotują to uważam, że nie

Odezwała się we mnie feministka :P

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-05-2010, 21:06   

Koranona napisał/a:
Odezwała się we mnie feministka :P

No tak, stare panny powinno się zatrudniać w górnictwie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group