FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Ankieta: zjawisko homoseksualizmu

Homoseksualizm jest zjawiskiem:
Szkodliwym
27%
 27%  [ 19 ]
Nieszkodliwym
72%
 72%  [ 50 ]
Głosowań: 69
Wszystkich Głosów: 69

Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-06-2010, 23:15   

A bo znalazłam wesoły artykuł...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7983908,Dzieci_wychowywane_przez_lesbijki_sa_lepiej_przystosowane.html

Nuci pod nosem "We didn't start the flamewar! Peeps were hatin' on it 'fore I comment..."

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-06-2010, 23:34   

... Biorąc pod uwagę ilu ojców ma praktycznie zerowy udział w wychowaniu swoich dzieci, w większości z własnej woli, to wcale by mnie nie zdziwiło gdyby było coś na rzeczy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-06-2010, 09:07   

Mai_chan napisał/a:
A bo znalazłam wesoły artykuł...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7983908,Dzieci_wychowywane_przez_lesbijki_sa_lepiej_przystosowane.html

Nuci pod nosem "We didn't start the flamewar! Peeps were hatin' on it 'fore I comment..."



A widziałaś reklamę majonezu parę psotów wcześniej? >D


Dorzuca do kociołka, nucąc radośnie.


Wniosek: jako samcy jesteśmy na wymarciu.
I w sumie dobrze...



Wniosek drugi: Nic nowego artykuł nie mówi. Z dwóch względów - związki jednopłciowe zwykle są jednomyślne w kwestii wychowania dzieci i również dlatego, iż będąc na świeczniku społecznym efekty ich pracy są uważnie obserwowane, więc i wysiłek włożony w wychowanie większy.

Po prawdzie, jakoś nie widzę problemu, by rodziny miały dwie mamusie bądź dwóch tatusiów..
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2010, 09:48   

Zauważmy również, że, co jest w tekście artykułu wspomniane, nie są to dzieci "z przypadku" (jak nadal bywa w wypadku całkiem sporej części dzieci w rodzinach "tradycyjnych"), ale zaplanowane i chciane. To już na starcie daje im wyjątkowo korzystne warunki rozwoju.
Ciekawe swoją drogą byłyby wyniki podobnych badań, ale dotyczących dzieci adoptowanych.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kurt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2010, 12:25   

Jakoś mnie to nie rusza. Ze świecą można szukać obiektywizmu w takich czy innych badaniach dot. szeroko pojętego homoseksualizmu. Wszystko na którymś etapie rozbija się o kwestie obyczajowe czy ideologiczne (bez różnicy w którą stronę). Homoseksualistów toleruję, każdemu należy się szacunek. Nie lubię natomiast tych wszystkich mesjaszy postępowości, którzy z czerwonym sztandarem w dłoni głoszą swoje najjaśniejsze prawdy ciemnemu ludowi. Nie jestem zachwycony obyczajową pseudo-postępowością "zachodu".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-06-2010, 14:01   

Z tymi badaniami różnie bywa. Żadnych konkretnych danych nie przedstawiono, ale z chęcią zobaczyłbym dyskusję pomiędzy Panią Wright, a Panią Gartrell. Na pewno byłaby ciekawa.

Co ciekawe ten tekst dyskryminuje pary gejowskie.

P.S Faceci może nie wyginą do końcą , ale będą tracić swoją męskość stopniowo.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-06-2010, 18:06   

Pozwolę sobie na łyżkę dziegciu, bo nie lubię uproszczeń:

Sm00k napisał/a:
Po prawdzie, jakoś nie widzę problemu, by rodziny miały dwie mamusie bądź dwóch tatusiów..


Po prawdzie, to o dwu tatusiach badania nie mówią nic a nic i byłbym bardzo ostrożny przed stosowaniem prostej analogii, tym bardziej, że kobiety kulturowo, psychicznie i biologicznie są do roli matek lepiej przystosowane. Nie mam na myśli, że wychowanie przez gejów będzie od razu i z definicji szkodliwe, ale nie wiemy czy dałoby porównywalne rezultaty.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2010, 19:21   

Ysengrinn napisał/a:
kobiety kulturowo, psychicznie i biologicznie są do roli matek lepiej przystosowane.

... Doprawdy, drogi Watsonie, bez przerwy mnie zadziwiasz. :>

Poza tym:
Cytat:
to, skąd fundusze pochodzą, nie ma wpływu na "wygląd" i sposób przeprowadzania badania.

Powołując się na idealizm tego wesołego założenia będę twierdził o całości zjawiska, że niezależnie od wyników wszelkich badań - this is so wrong. Kropka. Można mnie za to chcieć powiesić. :]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-06-2010, 19:30   

Cytat:
to, skąd fundusze pochodzą, nie ma wpływu na "wygląd" i sposób przeprowadzania badania.


...jak badania na temat szkodliwości palenia sponsorowane przez Marlboro? ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-06-2010, 19:56   

Hmm, jak sądzicie, czy Mai powinna wystawić sobie osta? Jeszcze stronę temu adopcja była taaakim strasznym offtopem, nagradzanym ostrzeżeniem. Tak tylko pytam, z nudów ;]

Na temat: kontrargumenty strony przeciwnej brzmią słabo - "zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i rzeczywistości"? Innymi słowy - "nie, bo nie". Lol. Nie wiem jak tej pani może się wydawać, że będzie po takich wypowiedziach traktowana poważnie. Kwestia finansowania to już konkretniejszy zarzut, ale mimo wszystko... To brzmi trochę śmiesznie, kiedy ktoś wymaga badań nieukierunkowanych na konkretny wynik, a sam zakłada, że wyniki które mu się nie podobają są fałszywe i "zaprzeczają zdrowemu rozsądkowi".

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 08-06-2010, 20:11   

Cytat:
Hmm, jak sądzicie, czy Mai powinna wystawić sobie osta? Jeszcze stronę temu adopcja była taaakim strasznym offtopem, nagradzanym ostrzeżeniem. Tak tylko pytam, z nudów ;]

JJ, a teraz idź i przeczytaj ten artykuł jeszcze raz. Panie nie poszły do domu dziecka, tylko do banku spermy, czyli jedna z nich jest matką biologiczną... I tak, adopcja nadal jest tematem niemile widzianym.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2010, 20:33   

JJ napisał/a:
To brzmi trochę śmiesznie, kiedy ktoś wymaga badań nieukierunkowanych na konkretny wynik, a sam zakłada, że wyniki które mu się nie podobają są fałszywe i "zaprzeczają zdrowemu rozsądkowi".

Gdzie tu brak logiki? Jeżeli badania zleca jedna ze stron sporu, to zupełnie naturalnie można przyjąć, że za swoje pieniądze zażąda okreslonego wyniku - płacę i wymagam. Prowadzenie badań bez podejrzeń o narzucanie rezultatu wymaga inicjatywy ze strony, którą wszelkie wyniki urządzają tak samo. Problem w tym przypadku dotyczy faktu, że nawet osobom, którym jest to bardzo wszystko jedno, można zarzucić przychylanie się do jednej ze stron, więc naprawdę nie wiem kto mógłby zlecić te badania, żeby się nikt nie czepiał.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-06-2010, 20:54   

JJ-owi chodziło raczej o ten kawałek, w którym pani stwierdza, że wyniki nie mogą być prawdziwe, bo przeczą rozsądkowi. Faktycznie brzmi to dość średniowiecznie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-06-2010, 20:58   

Wymagam od badających, by nie nastawiali się z góry na odkrycie, że pary homoseksualne mogą normalnie wychować dzieci.

Sam zakładam z góry, że pary homoseksualne nie mogą normalnie wychować dzieci i badania które mówią inaczej są "fake and gay".

Jak dla mnie to jest brak logiki. Zwłaszcza, że nie widzę w zacytowanych wypowiedziach żadnych argumentów przemawiających za drugim stanowiskiem innych niż "mi się nie podoba"/ "to nie jest normalne, bo zawsze było inaczej". Słabe to argumenty. Chciałbym usłyszeć inne.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2010, 23:53   

Taaaa, ja ogólnie wymagam, żeby badacze nie nastawiali się na cokolwiek. Niech po prostu wezmą losową grupę, liczną grupę i przeprowadzą rzetelne badania. To chyba nie jest takie trudne, skoro potrafiliśmy wystrzelić ludzi na Księżyc i ich stamtąd ściagnąć żywych i wesołych, a jednak nikomu się nie udaje. Fatum? A może heteroseksualni mają to tak naprawdę bardzo głęboko, zajmując się ciekawszymi rzeczami? Bo na razie odnoszę wrażenie, że większość badań o podobnej tematyce jest w pewnym miejscu inicjowana przez ludzi mocno popierających tolerancję seksualną, a badania mają właśnie udowodnić, że nie ma obiektywnych podstaw do potępiania osób czy związków homoseksualnych. Może jestem zakrzyczanym i zaszokowanym przez impet sprawy człowiekiem, ale ja generalnie nie lubię rzeczy, o których się zbyt natarczywie mówi (co chyba widać).

Niecała setka par, dobre sobie - miałem więcej ludzi na roku (na każdym kierunku osobno) i nie uważam, że na takiej małej grupce można przeprowadzić rzetelne badania socjo- czy psychologiczne odzwierciedlające cechy społeczności większej, niż mała wieś. To po pierwsze, a o drugim wspomniał Punyan. Faktycznie skąd wiadomo, do jakich par heteroseksualnych porównywano badane pary? Nie podano tego.

Jak na te porę i poziom zmęczenia chyba z mojej strony wystarczy "innych argumentów", a raczej poważnych wątpliwości.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group