FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Ankieta: zjawisko homoseksualizmu

Homoseksualizm jest zjawiskiem:
Szkodliwym
27%
 27%  [ 19 ]
Nieszkodliwym
72%
 72%  [ 50 ]
Głosowań: 69
Wszystkich Głosów: 69

Wersja do druku
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 17-05-2010, 17:19   

Grisznak, ale mnie interesuje konkretny przepis, który pozwala parom homoseksualnym adoptować dziecko, a nie kombinacje i luki prawne.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2010, 17:21   

Caladan napisał/a:
Prosiłbym jeszcze przeczytania mojego wyższego postu, kóre wiąże się z Zusem i parami Homoseksualnymi.

Ten sam argument sugeruje też, że
a) równie szkodliwe są przypadki staropanieństwa i starokawalerstwa (oraz małżeństw, które, z wielu powodów dzieci się nie dorobiły, lub straciły je zanim te dzieci zdążyły na kogoś zarobić)
b) rodziny wielodzietne są korzystne (a najlepiej to już mieć całe hordy dzieci)

Inna sprawa, że ten argument jest mniej więcej tej samej klasy, jak stwierdzenie, że winą tego że piłkarz nie strzelił gola jest to, że bramka stała o 3 metry za bardzo w prawo - tzn omija on całkowicie wszystkie ważniejsze wady leżące u podstawy problemów związanych z obecnym systemem emerytalnym.

Caladan napisał/a:
Chciałbym się zapytać kto z Tanuków, gdy jeszcze raz mogło być dzieckiem i mielibyście możliwość wyboru być zadoptowane przez mamusię i tatusia, czy przez parę homoseksualną. Kogo wybralibyście i dlaczego.
Nie jestem osobiście w stanie sobie wiarygodnie wyobrazić co myślałbym gdybym był dzieckiem, ale gdy chodzi o moją opinię obecnie, to zdecydowanie byłaby to jedna z ostatnich rzeczy jaka miałaby znaczenie - kwestie majątkowe, charakter osób, patologie rodzinne i narodowość (a w pewnych sytuacjach i religia) byłyby cechami znacznie istotniejszymi.
Oczywiście, tego czy osoby pragnące adoptować dziecko są porządnymi ludźmi sprawdzić się już tak łatwo nie da.

Co do badań - biorąc pod uwagę na mnogość czynników jakie mogą mieć wpływ na wychowanie dzieci (oraz dlatego, że badania dotyczące wpływu homoseksualizmu na przynajmniej część z tych właśnie czynników są równie mało wiarygodne), podchodzę do nich dość sceptycznie - tym bardziej, że dość często tworzone są w celu poparcia jakiejś konkretnej, już z góry założonej tezy.

Co do pytania - jak na razie nie widzę żadnych powodów, bym mógł uznać zjawisko homoseksualizmu jako takiego jako szkodliwe. Na razie jedyna szkodliwość jaką faktycznie widzę, to ta wynikająca z poglądów ludzi o tym zjawisku i działań z tych poglądów wynikających - słowa i czyny, jak wiemy, mogą ranić.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-05-2010, 17:21   

Ale ja pisałem właśnie o lukach prawnych. Prawa, które by u nas na coś takiego pozwalało, póki co nie ma. Póki co, bo obawiam się, że UE prędzej czy później to wymusi.
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-05-2010, 17:34   

A ja, tak jak moshi prosiłabym jednak także o jakiś konkretny przepis prawny, który istnieje teraz, a nie to co ludzie wykombinują. Konkretny zapis prawny. Bo w chwili obecnej nawet gdy jedna z pary lesbijek, żyjących w długoletnim związku i posiadająca dziecko nieletnie umrze, to dziecko idzie do domu dziecka.
Nie ma przepisu - nie ma o co bić piany.
I proszę się powstrzymać od dyskusji politycznych, oraz od tego "co na nas ta zła unia wymusi". Konkrety. Nie domysły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 17-05-2010, 17:38   

Luki prawne i kombinacje pozwalają na wiele rzeczy. Ale żeby tak bardzo podnosić temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne (zwłaszcza że jest to traktowane jako nie wiem jakie zagrożenie), wypadałoby żeby istniało prawo, które na to pozwala, a takiego jak na razie nie ma, więc cała dyskusja jest bez sensu.

A co do Unii: jakoś nie wymusiła u nas prawa do eutanazji, swobodnej aborcji i innych (jak ktoś podniesie któryś z tych tematów, które zostały podane jako jednorazowy przykład, to urwę mu co nieco).

Adopcja nie jest rzeczą łatwą i dla par heteroseksualnych, trzeba spełnić szereg wymagań, namęczyć się i nachodzić. Zakładanie, że każda para gejów pobiegnie do domu dziecka i zaraz dostanie dziecko jest totalną bzdurą. Polskie prawo nie ulatwia adopcji nikomu i nie wydaje mi się, żeby mialo się to wkrótce zmienić. Koniec tematu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 17-05-2010, 17:46   

Długo zastanawiałam się, czy i co powinnam jeszcze dodać w tym temacie. Koniec końców zostaje mi napisać tylko jedno:

Weźcie się ludzie zastanówcie, czy czasem nie ranicie kogoś, kogo znacie.

A dla wszystkich, którzy twierdzą, że to "wybór" - dlaczego ktoś miałby wybierać ścieżkę, która jest znacznie trudniejsza?

Gdybym mogła, chętnie wybrałabym coś innego, niż siedem lat bezustannych rozterek, koszmarnie niskie poczucie własnej wartości, "powikłania" wynikłe z lat wypierania w sobie tej informacji i ten koszmarny strach, że moi znajomi i przyjaciele przestaną mówić mi "cześć" na ulicy.

I oby wasze dzieci nie miały takich problemów.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-05-2010, 18:14   

Vodh napisał/a:


Cytat:

Poza tym całkiem wygodne założenie - X nie działa, to Y działa. Równie dobrze mogą oba nie działać, nieprawdaż?



No nieprawdaż. Bo kiedy mówimy o tezach "wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne ma na nie zły wpływ" i antytezie "wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne nie ma na nie złego wpływu" to prawdopodobieństwo wystąpienia X albo Y jest równe 1.



Błąd. Bo jakim cudem oba zdarzenia mogą być pewne? Tego nawet probabilistyka nie obejmuje. Mimo wszystko Nie ujmowałbym tego w takich niedorzecznych kategoriach, bo z tego może się stać kłótnia pomiędzy głoszącymi jedną tezę, a tymi, którzy głoszą drugą tezę.

Myślę że ten temat nie powinien prowadzić, bo on ma tylko odpowiedzieć na pytanie, czy homoseksualizm jest groźny, czy też nie. Tak, czy inaczej, dyskusję o adopcji dzieci przez pary homoseksualne zostawiłbym na inny temat...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Satoshi Płeć:Mężczyzna
Yaoi Fanboy :3


Dołączył: 12 Sty 2010
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2010, 18:18   

JJ napisał/a:
Ty jesteś pewien, że ona to powiedziała stuprocentowo poważnie? Mnie akurat ten tekst zawsze bawi :D

Właśnie dlatego ten cytat tutaj przytoczyłem, bo był on wypowiedziany w 100% poważnie, w innym przypadku puścił bym go w niepamięć.

Cytat:
Kobieta, która urodziła dziecko, idzie z gejem do urzędu stanu cywilnego i deklaruje, że on jest ojcem. Następnie zrzeka się praw do dziecka i w ten sposób "ojciec" zostaje legalnie i w świetle prawa ojcem. Nie tak znowu dawno temu sprawą zajmował się nawet Centralny Zespół do spraw Handlu Ludźmi Komendy Głównej Policji.

Na takie sytuacje żadne prawo nie ma wpływu, bo każdy człowiek (hetero/homo/trans/niewiemcojeszcze - byle płodny) może sobie w każdej chwili zrobić dziecko i wcale nie musi przy tym oszukiwać w żadnym urzędzie. Bo poprostu będzie biologicznym rodzicem. Nie ma co się oszukiwać homoseksualiści (niekoniecznie jako związek) i w Polsce i na świecie i tak wychowują dzieci, a prawo powinno dostosowywać się do rzeczywistości, a nie stwarzać jakieś iluzje i reszte zamiatać pod dywan. I co zrobić? Wziąć wszystkich ludzi LGBT i wytatuować im "X" na czole, czy dorobić rubryczkę w dokumentach o nazwie "orientacja psychoseksualna"? Wiadomo że to nie realne.

Caladan napisał/a:
Chciałbym się zapytać kto z Tanuków, gdy jeszcze raz mogło być dzieckiem i mielibyście możliwość wyboru być zadoptowane przez mamusię i tatusia, czy przez parę homoseksualną. Kogo wybralibyście i dlaczego.

Podpisuje się pod tym co napisali Bezimienny, Morg i Paweł. Od siebie mogę dodać tylko tyle, że jeśli już chcemy stawiać takie głupie pytania to lepiej zapytać "Czy lepiej mieć dwóch kochających rodziców tej samej płci, czy do osiemnastego roku życia być w domu dziecka?". Bo przecież nie każde dziecko zostaje adoptowane, więc myślę że dzieci starczyło by dla wszystkich. (Wiem że brzydko to ojąłem, ale nie mam siły inaczej. T.T) No ale tak jak napisałem wcześniej... Dalej obstaje przy tym, że na adopcje jeszcze jest za wcześnie ze względu na społeczeństwo...

JJ napisał/a:
Ja tam nie mam nic do gejów, to nie kobiety czy Murzyni, żebym ich za gorszych od siebie uważał...

Ahaha, umarłem xD

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
16257273
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2010, 19:14   

Jedno co mogę na razie napisać to to, że przez pracę i tempo napływania tutaj postów przegapiłem linki Pawła, które Vodh był łaskaw mi drugi raz podrzucić ;]. Niestety jeden to artykuł mówiący znowu, że "badania coś tam wykazały" (czyli crap), natomiast drugi zawiera już konkretne namiary na jakieś badania i tych pewnie poszukam. Problem jest taki, jak to opisał JJ - przy naciskach politycznych i społecznych trudno wierzyć w obiektywność badań niezależnie od tematu.

Przykład: kiedyś mleko było zdrowe! Dzisiaj to samo mleko ma taką opinię, jak tutaj: mleczko. Random z brzegu, na dole jest źródło i link do reportażu. Ale jeszcze nie tak dawno była znowu kampania promująca mleko. Wniosek - z badaniami jest problem w przypadku popularnych tematów i nie ma co się na nie powoływać, równie dobrze można pokonać rzekę po krach.

Mai - o ile znam niektóre osoby na tym forum, to rasa, pochodzenie, wyznanie czy orientacja polityczna albo seksualna nie robi im żadnej różnicy. Gdyby było inaczej, to sam bym tu nie siedział.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-05-2010, 20:02   

Tak odnośnie osób, które brzydzi 'obnoszenie się' ze swoją orientacją - wyobraźcie sobie, że jesteście na zakupach ze swoim stałym partnerem/partnerką. Nie możecie się złapać za ręce, bo ludzie się na was gapią. Nie możecie się przytulić na przywitanie czy pożegnanie, bo przechodzący dres was sklnie, albo nawet obije. Nie możecie - broń Panie! - pocałować, nawet w policzek, a o ustach nawet strach wspomnieć, bo to homo propaganda, promocja i w ogóle ostateczna obrzydliwość.

Dziwicie się paradom równości? Sufrażystki też zaczynały od palenia gorsetów. Jak się nie narobi hałasu, to nigdy nic się nie zmieni.

Co do adopcji dzieci, to szkoda w ogóle języka strzępić. Ciekawe, że na jakiekolwiek propozycje umożliwienia prawnego rejestrowania związków jednopłciowych część ludzi reaguje panicznym 'nie, bo oni zaraz nam dzieci pozabierają, skrzywdzą i zgeją'. Że dzieci wychowywane przez dwie mamy mogą być wyśmiewane - owszem. Że z tego powodu nie można homoseksualistom na nic pozwolić, bo 'dasz palec, weźmie całą rękę' - no ludzie. Jak się społeczeństwo przyzwyczai do różnorodnych modeli rodziny, to i ostracyzowanie synka dwóch tatusiów się skończy, a wtedy z wprowadzeniem możliwości adopcji nie będzie problemu.

Co prawda jest to reklama, ale ładnie pokazuje, o co mi chodzi:

http://www.youtube.com/watch?v=jWgCzVJXqvU

Ja w tym obrazku nie widzę nic godnego potępienia (no, może poza dawaniem dziecku takich ilości majonezu, to niezdrowe. :D).

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 17-05-2010, 21:05   

Dalej w sprawie do adopcji. Widzę w niej jeden nadrzędny problem. Dzieci stracą wzorzec ojca, lub matki. Tak powiedziała mi siostra, która jest akurat od kilku lat psychologiem i z nią się zgadzam. Pod tym względem bedą "nie zdowi społecznie,"Natura powiedziałą jest samiec i samica, oraz ich potomstwo. Gdyby wymyśliła coś innego. Byłoby tak jak co niektórzy sądzą.

Bezimienny może to zabrzmi okrutnie, ale Starzy Kawalerowie Panny i niestety osoby z problemami płciowymi również mieszczą się. Nie ma co widziwiać i tak będzie żle z naszymi emeryturami i bez oszczędności własnych i nie da się przetrwać w przyszłości;).

Inna sprawa ostatnio widze , że trzeba być niby poprawnym politycznie, ale za jaką cenę?.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-05-2010, 21:28   

Hm, raczej bez większego zastanowienia zaznaczyłem "nieszkodliwym".

Nigdy z racji istnienia zjawiska nie odczułem żadnych negatywnych efektów, ani też nie byłem świadkiem takowych, więc co innego pozostało mi do zaznaczenia?

Cóż, dwójka mężczyzn całujących się na ulicy to dla mnie cios w mój zmysł estetyki, ale ten zmysł akurat na naszych ulicach dostaje setki ciosów z różnych kierunków. Wiele z nich zdecydowanie gorszych. Więc nie wiem dlaczego miałbym ten wyszczególniać - tym bardziej, że ten sam zmysł estetyki widzi scenę dwóch całujących się dziewczyn za całkiem miłą dla oka, tak więc suma wychodzi na zero.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 17-05-2010, 21:38   

Caladan, czy ja mówię do ściany? Wyraźnie prosiłam o niekontynuowanie tego wątku, masz problemy z czytaniem? NIE ma w Polsce przepisu, który by na to pozwalał, koniec i kropka! Tymczasem twój wyjątkowo ośli upór nagradzam ostem.


Co do emerytur: a mnie się niepodoba, że w ogóle muszę na kogoś pracować. Okej, na rodziców, brata i okolice, dlaczego nie, ale co mnie interesuje jakiś Kowalski spod trzynastki? Zresztą dlaczego akurat homoseksualiści, stare panny i kawalerowie? Przepraszam, mało to "normalnych" rodzin z piątką dzieci, siedzi na państwowym garnuszku i nic nie robi, bo wszystko czego im potrzeba dostają za nic? A dzieci patrząc na ten "idealny model polskiej rodziny", uczą się, że w sumie to pracować nie trzeba, bo po co?

I jakby ktoś miał wątpliowści, nie, ten tekst powyżej nie jest całkiem serio, ale jakiekolwiek generalizowanie jest złe, zwłaszcza w takim przypadku...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Satoshi Płeć:Mężczyzna
Yaoi Fanboy :3


Dołączył: 12 Sty 2010
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2010, 22:02   

Caladan napisał/a:
Widzę w niej jeden nadrzędny problem. Dzieci stracą wzorzec ojca, lub matki. Tak powiedziała mi siostra, która jest akurat od kilku lat psychologiem i z nią się zgadzam.

To samo można powiedzieć o rodzicach samotnie wychowujących dzieci. Imo rodzina (mam tu na myśli rodziców/opiekunów + dzieci) to nie jest jakaś zamknięta, odizolowana od społeczeństwa "komórka". I zazwyczaj są też ciocie/wujkowie, babcie/dziedkowie, kuzyni itd. więc jak widać wzorców nie brakuje.

Edit: Ok, przepraszam i deklaruje koniec tematu adopcji z mojej strony.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Satoshi dnia 17-05-2010, 23:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
16257273
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 17-05-2010, 22:10   

Yay, widzę że kolejny pan ma problemy ze wzrokiem. Cóż, jak wszyscy to wszyscy. Ciekawe po ilu ostach się uśmiechnę.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group