FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Ankieta: zjawisko homoseksualizmu

Homoseksualizm jest zjawiskiem:
Szkodliwym
27%
 27%  [ 19 ]
Nieszkodliwym
72%
 72%  [ 50 ]
Głosowań: 69
Wszystkich Głosów: 69

Wersja do druku
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-05-2010, 21:07   

Zagłosowałam na nieszkodliwe. Nie wpływa to na mój sposób postrzegania jako człowieka a co kto i z kim robi to jego sprawa

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Satoshi Płeć:Mężczyzna
Yaoi Fanboy :3


Dołączył: 12 Sty 2010
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2010, 21:25   

Nieszkodliwy. A tak właściwie to nasuwa mi się pytanie co dokładnie miało by być szkodliwe.
Brak potomstwa? Nie sądze by to miało jakiś wielki wpływ na populacje ludzi w skali globalnej - mało tego, sądze że gdyby było nas połowe mniej to by nam dobrze zrobiło. ;p
"Zaburzenie estetyki"? Myśle, że jeżeli kogoś obrzydza widok 2 mężczyzn lub kobiet trzymających sie za ręce, to naprawde ma problem. A jeśli chodzi o jakieś obściskiwania się, pocałunki itp. publicznie, to IMO jest to niesmaczne niezależnie od płci czy orientacji - to dla mnie poprostu buractwo. :)
Hmmm co jeszcze może być szkodliwe... yy... adopcja? Wydaje mi się, że sama w sobie nie była by szkodliwa, bo to trochę tak jak by odmawiać praw rodzicielskich samotnym rodzicom, i argumentując to "Dziecko potrzebuje obojga rodziców!!". Ale mimo wszystko raczej na daną chwilę był bym takim adopcją przeciwny. Wydaje mi się, że społeczeństwo nie jest jeszcze na to gotowe, i takie dziecko spotkało by się z 2 razy gorszym traktowaniem niż sami homoseksualiści. Ale nie ma co wchodzić w ten temat głębiej... :P
Tak więc myśle, że to "zjawisko" nie jest szkodliwe samo w sobie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
16257273
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 16-05-2010, 22:17   

Ech, faktycznie, chyba byłam nieprecyzyjna. Słowa "szkodliwe" i "nieszkodliwe" wydawały mi się po prostu lepsze od "złe" i "ni ziębi ni grzeje". Chodzi tu o czysty, suchy "pozytyw-negatyw" tylko tyle. Chodzi tu o samo zjawisko, nie adopcje, estetykę i tym podobne.
Uff... naprawdę ciężko napisać coś jeszcze, bo to mogłoby zasugerować coś co zepsułoby całe badanie.

Proszę pamiętać że podchodzę do rzeczy pod względem historycznym.

I dziękuję Mai za książkę, zajrzę :]

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-05-2010, 22:29   

Satoshi napisał/a:
Wydaje mi się, że sama w sobie nie była by szkodliwa, bo to trochę tak jak by odmawiać praw rodzicielskich samotnym rodzicom, i argumentując to "Dziecko potrzebuje obojga rodziców!!".


To kompletnie nie tak. Samotni rodzice są samotnymi rodzicami, bo urodziło im się dziecko, to ich dziecko. Co innego pozwalanie rodzicowi na wychowywanie własnego dziecka mimo tego, że ma pewne trudności, a co innego dawanie go obcym ludziom. Zestaw czynników potrzebnych do tego, by dziecko rodzicom odebrać powinien mimo wszystko różnić się od tego potrzebnego by komuś bezdzietnemu dziecko ofiarować.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-05-2010, 22:38   

W takiej formie w jakiej zostało zadane mogę na pytanie odpowiedzieć tylko w jeden sposób - nie wiem. Nie znam się na tym, nie uważam, bym miał prawo się wymądrzać, więc nie zamierzam zmyślać - a jeżeli Sas miała na myśli moją opinię na ten temat to zdecydowanie źle ujęła pytanie.

(na usprawiedliwienie powiem, że studia mnie spaczyły - przywiązuję dużą wagę do precyzji wypowiedzi i nie obraziłbym się, gdyby reszta ludzkości też tak robiła)

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Satoshi Płeć:Mężczyzna
Yaoi Fanboy :3


Dołączył: 12 Sty 2010
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 16-05-2010, 23:00   

Vodh napisał/a:
Satoshi napisał/a:
Wydaje mi się, że sama w sobie nie była by szkodliwa, bo to trochę tak jak by odmawiać praw rodzicielskich samotnym rodzicom, i argumentując to "Dziecko potrzebuje obojga rodziców!!".


To kompletnie nie tak. Samotni rodzice są samotnymi rodzicami, bo urodziło im się dziecko, to ich dziecko. Co innego pozwalanie rodzicowi na wychowywanie własnego dziecka mimo tego, że ma pewne trudności, a co innego dawanie go obcym ludziom. Zestaw czynników potrzebnych do tego, by dziecko rodzicom odebrać powinien mimo wszystko różnić się od tego potrzebnego by komuś bezdzietnemu dziecko ofiarować.

Trochę źle mnie zrozumiałeś, nie chodziło mi o dosłowne porównanie tych dwóch rzeczy, tylko raczej o obalenie tego dziwnego (w moim przekonaniu) argumentu, który zresztą często słysze. Sam chyba przyznasz, że owy argument brzmi conajmniej głupio w obu przypadkach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
16257273
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 17-05-2010, 00:17   

Homoseksualizm jest szkodliwy jedynie w sferze kopulacyjnej. Z ich związku nie zrobią się dzieci,a rodzina stworzona przez nich będzie nie zdrowa psychiczne (szkoda dzieci). Na ich emerytury muszą w Polski społeczeństwie płacić dzieci związków heteroseksualnych, czyli taka osoba jak ja traci. Po za tym nie przeszkadzają dopóki nie zaczynają manifestować.

Jak chodzi o zbytni rozrost ludzi na ziemi, matka natura wymyśliła wojnę, która również przyspiesza rozwój ludzkości.

Moja tolerancja jest bliżej szkodliwości, ale nie zagłosowałem.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-05-2010, 00:30   

Crofesima napisał/a:
A stare panny też są szkodliwe?


Well, jeżeli przyjąć, że homoseksualiści "są szkodliwi", to nie ma bata - stare panny i starzy kawalerowie również. Jedni i drudzy są tak samo nieproduktywni, ale single przynajmniej w części przypadków z własnej woli. A ponieważ ich "styl życia" jest dla olbrzymiej większości populacji bardziej atrakcyjny niż "styl życia" homoseksualistów to cóż - wedle tej logiki są prawdziwą zarazą, przy której kochający inaczej to mały pikuś.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-05-2010, 00:42   

Caladan napisał/a:
,a rodzina stworzona przez nich będzie nie zdrowa psychiczne

...że jak proszę? Jeśli miałeś na myśli, że dziecko nie dostanie wzorca mama+tata=rodzina, a w szkole będą się śmiali, to z łaski swojej wyrażaj się jaśniej, a nie porównuj zdrowych ludzi do "chorych psychicznie", ze stwierdzoną jednostka chorobową i udokumentowaną historią choroby psychicznej.
Caladan napisał/a:
Na ich emerytury muszą w Polski społeczeństwie płacić dzieci związków heteroseksualnych, czyli taka osoba jak ja traci.
Tak samo jak płacisz na wszystkich, którzy są bezdzietni, albo samotni.
Caladan napisał/a:
Jak chodzi o zbytni rozrost ludzi na ziemi, matka natura wymyśliła wojnę, która również przyspiesza rozwój ludzkości.
...W jaki niby sposób a) matka natura wymyśliła wojnę (skoro to pomysł ludzki), b) jak wojna wpływa na przyspieszenie rozwoju ludzkości?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Satoshi Płeć:Mężczyzna
Yaoi Fanboy :3


Dołączył: 12 Sty 2010
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2010, 01:10   

Caladan napisał/a:
Moja tolerancja jest bliżej szkodliwości, ale nie zagłosowałem.

Tak, to mi przypomina, że istnieje tolerancja i tolerancja... Ostatnio rozmawiałem ze znajomymi i akurat nawinął się temat rasizmu. I muszę zacytować wypowiedź jednej znajomej, "Ja jestem tolerancyjna ale osobiście uważam, że murzyni do asfaltu."... Mi poprostu ręce opadły i stwierdziłem że nawet nie ma sensu dalej dyskutować.
Caladan napisał/a:
Na ich emerytury muszą w Polski społeczeństwie płacić dzieci związków heteroseksualnych, czyli taka osoba jak ja traci.

Nie jestem ekspertem w dziedzinie prawa, ale czy emeryci z dziećmi i wnukami nie dostają emerytur czy poprostu ich dzieci je płacą, bo nie rozumiem. :x

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
16257273
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-05-2010, 08:48   

Caladan napisał/a:
Na ich emerytury muszą w Polski społeczeństwie płacić dzieci związków heteroseksualnych, czyli taka osoba jak ja traci.


Ta. Osoby bez dzieci płacą większe podatki, niż dzieciate, bo nie dotyczy ich cały szereg ulg. Homoseksualiści w dodatku nie mogą się wspólnie rozliczać, co w sporej ilości przypadków powoduje, że płacą większe podatki, niż para, rozliczająca się razem. Ergo - póki co geje nas utrzymują, nie odwrotnie.

Co do emerytur, ZUS się sypie tak czy siak i jakoś nie sądzę, żeby nawet przymusowa reorientacja wszystkich homo miała tu pomóc... Ja na emeryturę z ZUSu nie liczę w każdym razie, odkładam na 2 i 3 filarze i na koncie oszczędnościowym.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 17-05-2010, 09:14   

Caladan - były badania. Nie ma żadnych, powtarzam ŻADNYCH, naukowych podstaw, żeby twierdzić, że dzieci wychowywane w związkach homoseksualnych rozwijają się gorzej od dzieci z rodzin tradycyjnych - pod wszystkimi względami.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-05-2010, 09:17   

Irian napisał/a:
odkładam na 2 i 3 filarze i na koncie oszczędnościowym.

Oj, to pilnuj, bo tam jeszcze większe szulerstwo jest czasem, niż w ZUSie.
______________________________________________________
OTendsHere.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2010, 09:57   

Historia pokazuje, że obiektywne badania po latach okazują się zupełnie błędne (ostatnio chyba nawet szybciej dzięki mediom masowym). Tak samo i w tym przypadku poczekam na jej weryfikację,

EDIT: Ponieważ w zasadzie lubię znać podstawę, gdy ktoś się na coś powołuje, to tak samo tutaj chętnie dowiem się kto badał i kiedy, chętnie poczytam. Na poparcie mojej tezy powyżej też mogę co nieco znaleźć, ale wątpię by ktoś nie znał przykładów. ;]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-05-2010, 10:41   

Ekonomia, etyka... Ludzie, co to tutaj ma do rzeczy? Mój mały zaściankowy rozumek podpowiada mi od razu, że TO jest złe i szkodliwe i nie ma żadnego usprawiedliwienia. Trędowatemu chociaż współczuć można, bo chory i cierpi i sam nie wybierał, a tu? Sami wybrali, więc nawet pożałować się nie da. Nie dość, że nienormalni, to jeszcze chcą się w społeczeństwo wpasować. A że to nie choroba? Tym gorzej dla nich, bo wtedy nie ma usprawiedliwienia żadnego.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group