FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Praca ABC
Wersja do druku
Muchozol Płeć:Kobieta
---


Dołączyła: 06 Lip 2012
Skąd: Szczochowice Jabolskie
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 12:59   

korsarz napisał/a:
Widzę, że nie tylko ja jestem w podobnej sytuacji... Studia skończone rok temu, roboty dalej brak - bo paraliżuje mnie wizja rozmowy kwalifikacyjnej. Nie mam też pewności, że sobie poradzę, gdyby jakimś cudem zatrudnienie się znalazło. Tendencja do postrzegania wszelkich większych zmian jako potencjalnego zagrożenia zdecydowanie życia nie ułatwia. Totalny brak umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi również.


Pewnie się wykażę brakiem empatii i nietaktem, ale mnie zastanawia... co Ty chłopie przez ten rok robiłeś w takim razie :P?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 13:08   

jakbym siedział więcej niż 3 miechy na dupie to już dawno bym wyjechał za granicę :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-07-2012, 14:01   

Muchozol napisał/a:
Pewnie się wykażę brakiem empatii i nietaktem, ale mnie zastanawia... co Ty chłopie przez ten rok robiłeś w takim razie :P?

Zapewne to co ja przez ostatnie ponad pół roku, czyli rozsyłał CV i dostawał śliczne, malownicze zero odpowiedzi. Mnie nawet na rozmowy nie zapraszano :)

Żeby nie było, że marudzę niekonstruktywnie: moja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna okazała się jednocześnie ostatnią. Nikt mnie nie zjadł, ani nawet nie próbował wykazać, że jestem kretynką. Więc nie taki diabeł straszny - tak naprawdę w moim przypadku największą barierę stanowiło przebicie się przez "za wysokie wykształcenie, brak doświadczenia, z tą panią nie rozmawiamy", potem już było z górki.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 14:32   

Serika napisał/a:
Zapewne to co ja przez ostatnie ponad pół roku, czyli rozsyłał CV i dostawał śliczne, malownicze zero odpowiedzi.

No, mniej więcej to. Wysłałem swoje CV do okolicznych szpitali gdzieś w listopadzie i do teraz zero reakcji. Zastanawiam się, czy wysłać je jeszcze raz, czy dać sobie spokój, by nie wyjść na desperata...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-07-2012, 14:58   

Wysłać, owszem - ale w inne miejsca.

Jeśli dobrze pamiętam, jesteś po biotechnologii? Obawiam się, że praca po tym jest, ale głównie jako akwizytor - sprzedawanie odczynników i sprzętu laboratoriom. Do szpitala dostać Ci się będzie ciężko (chyba, że masz uprawnienia analityka medycznego, a i to nie gwarantuje sukcesu), możesz też próbować w firmach kosmetycznych/farmaceutycznych.
*edit* I jeszcze jako technik laboratoryjny w instytucjach naukowych - ale byłoby dobrze, gdybyś miał doświadczenie ze stosowanymi w nich technikami.

Ja wybrałam przekwalifikowanie się. Robię drugie studia, bardziej "życiowe" - i w tym kierunku z pracą się udało, chociaż też nie było różowo.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 15:03   

ja nie wiem - ja w 3 tygodnie byłem na 3 rozmowach i wszędzie tylko "damy panu znać.. oddzwonimy" albo " ja jestem na tak ale ten od kadr jest h**** i nie wiadomo czy przejdzie" :P Moja rada - nie ślij mailem a się przejdź.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 15:11   

Serika napisał/a:
Jeśli dobrze pamiętam, jesteś po biotechnologii?

Zwykła biologia. Tzw. "biologia medyczna", która teoretycznie miała mi dać kwalifikacje do (cytat ze strony uczelni): "pracy zawodowej w laboratoriach, wydziałach zdrowia, instytutach badawczych". W praktyce okazało się, że to po prostu biologia nienauczycielska. Zwłaszcza po tym, jak przy pisaniu pracy magisterskiej okazało się, że mogłem wybierać tylko między chrząszczami a kwiatkami...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-07-2012, 15:23   

AŁĆ. Czyli nawet na magisterce w laboratorium nie miałeś szans posiedzieć? :/

Nie wiem, skąd jesteś, ale jeśli zależy Ci na pracy w zawodzie, poszukaj po instytucjach naukowych. Na przykład pod Warszawą są instytuty rolnicze, które z racji położenia "na zadupiu" mają zwykle stosunkowo małe wymagania.
http://www.ihar.edu.pl/zatrudnie_magistra_lub_magistra_inzyniera_o_profilu_biologicznym_lub_rolniczym.php - o tu na przykład.

Ale poza tym szukaj gdziekolwiek, gdzie sądzisz, że mógłbyś sobie poradzić. Ja wiem, że planowanie kariery i w ogóle, ale jeśli będziesz się ograniczał, to masz szansę zostać na lodzie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 15:46   

Serika napisał/a:
AŁĆ. Czyli nawet na magisterce w laboratorium nie miałeś szans posiedzieć? :/

Kwestia dojazdów i noclegu. Na szczęście na praktykach trochę w laboratorium przesiedziałem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 15:50   

W przedstawionej ofercie instytut oferuje za niewielką opłatą pokój z łazienką. Sądzę, że opłata będzie na tyle niska, by pracownik nie dołożył do interesu. ;]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-07-2012, 15:54   

Cytat:

W przedstawionej ofercie instytut oferuje za niewielką opłatą pokój z łazienką. Sądzę, że opłata będzie na tyle niska, by pracownik nie dołożył do interesu. ;]

Tak, właśnie dlatego ją podsuwam. Ten instytut jest dość zdesperowany, bo leży godzinę od większego miasta :) Podejrzewam, że nie mają tam tłumów chętnych.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-07-2012, 19:53   Praca ABC

Jako że dyskusja z Zupy wydaje się rozwojowa, a i temat życiowy i ciekawy, postanowiłam założyć odpowiedni wątek. Możecie tu zamieszczać pytania, wątpliwości związane z poszukiwaniem pracy, podrzucać pomysły i ogłoszenia, a także opisywać swoje doświadczenia na tym polu. :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Silla Płeć:Kobieta
małe i wredne


Dołączyła: 22 Cze 2012
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 23:03   

Tak a propo nieżyciowych kierunków, to chyba nie ma bardziej nieżyciowego od filologii polskiej. Taaaak, już widzę tych wszystkich potencjalnych pracodawców, tylko czekających na magistra polonistyki...

_________________
Dziwactwo rzecz względna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6409692
Aino Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Mar 2012
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 23:15   

Ekhem, dzięęęęęęęki... ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Silla Płeć:Kobieta
małe i wredne


Dołączyła: 22 Cze 2012
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2012, 23:18   

Aino napisał/a:
Ekhem, dzięęęęęęęki... ;p

Spoko :P A żeby nie było - sama jestem po filologii polskiej xD

_________________
Dziwactwo rzecz względna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6409692
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group