FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 155, 156, 157 ... 162, 163, 164  Następny
  W co w tej chwili gracie?
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2014, 22:20   

Sequelem jest dla Dungeon of the Endless które wyjdzie niebawem, a dla Space'a jest prequelem. Brakowi uciągu się nie dziwię - u mnie przeglądanie netu przy odpalonym EL często skutkuje błędem sterownika ekranu, a i bez tego filmy wszelakie klatkują. >P

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-10-2014, 18:53   

Sunrider: Maska Arkadiusza
Smk napisał/a:

Sunrider, darmowa hybryda VN i strategii turowej <bardzo Super Robot Wars>. Jakościowo chyba nawet lepsze niż Muv-Luv, choć bez voice actingu.
Daleko mi jeszcze do końca, ale na bogów, ten wstęp!
Poczułem się jak Honoratka w pierwszych scenach Stacji Bazyliszek..

Grając we wcześniejszy rozdział, czułem się bardziej jak przedstawiciele Republiki Haven. Wróg walił ze wszystkich stron w moją drużynę jakościowo lepszymi rakietami i jak zaczynały mu się kończyć, to przyzywał kolejne statki ze świeżym zapasem uzbrojenia.

W obecnie dostępnej wersji poprawiono balans, stłamszono różne bugi, dodano później więcej misji opcjonalnych i można powiększyć swoją flotę o dodatkowe jednostki, więc grało się przyjemnie. Fabule dość daleko do japońskiej czołówki, lecz przynajmniej obywa się bez szczególnych niedorzeczności. Może poza końcówką tego rozdziału, gdzie twórcy trochę dali plamę:
Spoiler: pokaż / ukryj
Wcześniej w opcjonalnej misji (najtrudniejszej z dotychczasowych; po pierwszym podejściu sprawdzałem na youtube, czy przejście tego jest w ogóle wykonalne) można było zdobyć artefakt pozwalający wybrać jedną "kapitańską" opcję dialogową bez wydawania punktów dowodzenia. W końcówce okazuje się, że BFG Sunridera nawaliło, więc panna XO chce je naprawiać, ryzykując własnym życiem (bo oczywiście nie można tam wysłać jakiegoś inżyniera). Można jej tego zabronić albo wydać 3 tys. punktów dowodzenia (jedyna tak kosztowna decyzja póki co), żeby wydać rozkaz, by zrobiła to, co i tak chciała zrobić. Prowadzi to do następujących rzeczy:
- Ava (panna XO) zostaje inwalidką (albo ginie; nie zostaje to wyjaśnione nawet po kolejnej bitwie)
- sytuacja na polu bitwy ani trochę się nie poprawia
- w kolejnej misji Sunrider nie uczestniczy, więc staje się ona dużo trudniejsza (zamiast niego dostajemy dwa anonimowe pancerniki, ale przy braku rozkazów specjalnych i upgrade'owanego uzbrojenia to dość kiepska rekompensata)
Jednym słowem - fail. Być może w dalszej części otrzymamy jakieś rozgałęzienie, które nada tej decyzji odrobinę sensu, ale nie wstrzymuję oddechu. Póki co gra jest dość liniowa.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2014, 10:39   

Europa Universalis 2
Tym razem wziąłem się za Królestwo Chimu (zachodnie wybrzeże Ameryki południowej, mniej więcej okolice Chile i Peru), którym udało mi się pokonać Imperium Inków i stworzyć całkiem sprawnie funkcjonujący, choć niestety mocno zapóźniony technologicznie kraj (bardzo niskie staty na starcie i niewielka możliwość ich rozwoju w pierwszych latach). Dopiero teraz, gdy zagarnąłem inkaskie kopalnie złota, moja możliwość rozwoju ciut podskoczyła, ale już na horyzoncie pojawili się Hiszpanie, więc wielkich sukcesów sobie nie wróżę, zwłaszcza, że Hiszpanie mają od cholery kolonistów, a ja inwestuję wszystko co mam w rozwój technologii, co by moich buszmenów z łukami i dzidami choć trochę podpakować.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-10-2014, 15:11   

Alien: Isolation

Wow. Dobra gra o obcym? Tego jeszcze nie grali. Niespecjalnie wierzyłem w przedpremierowe zapewnienia twórców o trzymaniu się klimatu pierwszego filmu, a tu proszę, dostarczyli prawie pod każdym względem. Ssie tylko końcówka, która z jakiegoś niepojętego powodu zaczyna zarzucać gracza oskryptowanymi scenkami, odbierać swobodę i ogólnie próbuje dość nieudolnie dostarczyć CINEMATIC EXPERIENCE, które zupełnie naturalnie i o wiele lepiej wychodzi w niereżyserowanych fragmentach gejmpleju w pierwszej połowie gry.

Fabularnie nie jest to jakaś rewelacja, ale imo historia spokojnie mogłaby uciągnąć własny film. Na pewno jest to lepszy dodatek do uniwersum niż ten nieszczęsny Prometeusz.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2014, 22:56   

Postanowiłem dać szansę mocno zachwalanemu Crusader Kings (aka Europa Universalis: Mroczne wieki). I guzik, pół godziny gry, save game, potem ponowne włączenie gry i save mówi "nie". No nic, spróbowałem ponownie, z inną prowincją, zrobiłem nawet trzy savy - efekt ten sam. Tej grze już podziękuję.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-10-2014, 08:30   

1, czy 2?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2014, 09:16   

Jeden, dwójka raczej u mnie nie ruszy. Wiem, dwójka lepsza, ale i tak miałem ochotę pograć w coś takiego. No nic, wracam do EU 2.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-10-2014, 14:22   

Tak tylko pytałem, bo wczoraj wyszło nowe DLC (+ darmowy patch) do dwójki i to ew. mógł być wynikający z tego bug. No ale jak jedynka to sprawa jasna.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2014, 11:31   

"Wal się, Garibaldi", czyli prawie już całkowicie zjednoczone Włochy pod światłym, konserwatywnym przewodem Królestwa Obojga Sycylii w Victoria: Empire under the sun. Jako że aktualnie mam opcji odzyskania reszty włoskich ziem - Piemont ma francuskie gwarancje, a Austro-Węgry są same w sobie silne, to skupiłem się na rozbudowie imperium kolonialnego w Afryce. Efekt prezentuje się następująco.
Planowałem odtwarzanie Imperium Romanum, ale cholerna Grecja ma z kolei gwarancje brytyjskie, zaś Turcja jest dogadana z Francją. A Włochy mają zbyt mały potencjał, by się tłuc z którymkolwiek z tych państw. Sojusz mam z Hiszpanią, czyli bodaj najsłabszą z wielkich potęg. Szkoda, z Pruskom nie idzie tak dobrze jak w historii, chociaż mam nadzieję, że się odkują i że najadą jednak Francję, bo wtedy pojawi się szansa na włączenie Piemontu do macierzy.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2014, 15:10   

Umineko, chapter 2-4

Czasem to bywa strasznie przegadane. To jedno gdy gadają o czymś fajnym jak magia, morderstwa czy logika, ale flashbacki o ulubionej zabawce Marii bywały wtórne.

Generalnie, jest to strasznie fajnie i sprytnie skacze między konwencjami. Pojąłem aluzję gdy gra stwierdziła że nie można ufać niczemu co nie jest powiedziane na czerwono.

Moje teorie:

Spoiler: pokaż / ukryj
Wiemy, że wyspa posiada drugi ukryty brzeg prowadzący do tajemnej posiadłości. Sprawca X mógł dostać się na wyspę przypływając tam. Ponadto, łódź którą przypłynął została przycumowana. Ktokolwiek znajduje się na łodzi nie znajduje się na wyspie, więc nie jest wliczany do ilości obecnych na niej osób. Sprawca X mógł znajdować się na łodzi za każdym razem, gdy była deklarowana ilość obecnych ludzi. Jeżeli tym czasie Sprawca X znajdował się na wyspie, na łodzi znajdował się wspólnik z wyspy albo jedna z martwych ofiar, przez co ilość osób na wyspie pozostała niezmieniona.

Wiemy, że Kizno był na początku każdej rozgrywki martwy. Genji powinien być tego świadomy. w pierwszej grze Genji nie był mordercą, ale był wspólnikiem. Genji przekazał klucz do pokoju Kizno żonie najstarszego syna tylko po to, by wrobić ją w morderstwo Kizno. Pokój Kizno mógł być zapełniony gazem halucynogennym, co by wyjaśniłoby czemu wydawało się, że tam był Kizno. W pierwszej rozgrywce Genji mógł kłamać o wszystkim co odnalazł przeszukując ciała ofiar oraz był tym, który dostarczał klucze Sprawcy X. Genji podłożył list przez który został wygnany wraz z resztą służby.

Stara służąca też była wspólniczką w pierwszej rozgrywce i zabiła Kanona. Kanon zginął, bo dostrzegł uciekającego Sprawcę X. Alternatywnie, Kanon został zastrzelony kołkownicą przez samego Sprawcę X ;P

Sprawca X dokonał wszystkich ostatnich morderstw pierwszej rozgrywki. Genji i stara służąca zostali zabici bo wiedzieli za wiele. Żona najstarszego syna zginęła zastrzelona przez Sprawcę X.

Rosa była wspólnikiem w drugiej rozgrywce. To Rosa podłożyła ostatni list przez który wygnała Battlera z pokoju. Rosa miała obiecane trzy sztabki złota, ale Sprawca X ją zdradził i zabił ją i jej córkę.

Każdy kto "sprawdzał" drzwi kaplicy przed jej "otwarciem" był wspólnikiem Rosa'y. Kaplica nigdy nie była zamkniętym pomieszczeniem.

W drugiej rozgrywce Kanon albo był wspólnikiem, albo reszta żywej służby była wspólnikami i kłamała o jego pojawieniu się po śmierci Jessicy. Możliwe jest, że Kanon naprawdę rozpracował Rosa'e, ale wspólnicy wśród służby użyli gazu halucynogennego na pozostałych obecnych. W tym wypadku to Shannon była wspólniczką i to ona po rewelacjach Kanona udała się po gaz.

W trzeciej rozgrywce Eva mogła działać niezależnie od Sprawcy X realizując swój własny plan zamordowania reszty rodziny. To Sprawca X zabił jej męża i syna. Nanjo był wspólnikiem Sprawcy X i zamknął okno, gdy Gorge opuścił dom gościnny. Nanjo zginął z rąk Sprawcy X, bo wiedział za wiele. Ostatecznie, Sprawca X zawarł pakt z Evą albo też pozwolił jej uciec by świat ją podejrzewał o wszystkie zbrodnie.

W czwartej rozgrywce Kanon zginął z rąk Sprawcy X gdy wszyscy uciekali z lochu albo spadł z drabiny gdy wszyscy się wspinali ku drodze ucieczki.

Sprawca X to Trzecia Beatrice. Pierwsza Beatrice była uwięziona przez Kizno i popełniła samobójstwo, ale poczęła ich córkę, którą Kizno więził przez kolejne 18 lat i była Drugą Beatrice. Druga Beatrice zginęła w wypadku gdy została wyprowadzona przez Rosa'e na zewnątrz. Trzecia Beatrice jest służącą z tajemnej posiadłości, albo kimś powiązanym z osobą, które tam pracowały w czasach pozostałych Beatrice. Ta osoba zainspirowała się historią Beatrice i wiedząc od wspólników z wyspy o szaleństwie Kizno, upodobniła się do Beatrice by wrócić do niego jako odrodzona Beatrice i zdobyć jego majątek. Śmierć Kizno zawsze była jednak częścią planu, Trzecia Beatrice nigdy nie zostałaby zaakceptowana przez jego dzieci a jej fałszywą tożsamość odkryłoby wszczęte przez nich śledztwo.

Innym możliwym źródłem wiedzy o historii Beatrice była Rosa. Rosa wiedziała o Drugiej Beatrice i gdy dorosła, przeprowadziła własne śledztwo w sprawie tajnej posiadłości. To Rosa była osobą, która zaplanowała wszystko by zagarnąć wszystko dla siebie. Rosa wiedziała o szaleństwie Kizno i zatrudniła osobę, która stała się Trzecią Beatrice. Rosa specjalnie wychowała Marię tak, by miała fioła na punkcie wiedźm, zadbała też o to by żaden ojciec nie wpłynął na ten proces. Rosa pozwalała Marii zaprzyjaźnić się z Trzecią Beatrice i wszelkie karcenie jej za gadki o wiedźmach to była gra pozorów. Maria zawsze miała być źródłem okultystycznych teorii wśród ocalałych. Jednakże, w każdej rozgrywce Rosa została przechytrzona i zdradzona przez Trzecią Beatrice.

Kapitan pracujący dla Kizno był kolejnym wspólnikiem Rosa'y, to on poinformował ją o drugim brzegu. To on także zdradził Ange informując ścigających ją ludzi, że przybędzie na drugi brzeg.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2014, 22:16   

Super Robot Taisen OG Saga: Endless Frontier
Moja pierwsza gra z tego uniwersum i od razu całkiem niezła. Co prawda prosta, czasami nawet za bardzo, ale fajne postaci rekompensują to w dwójnasób. Bohater rzuca seksistowskimi żartami przy każdej okazji, panienki mają duże to, co mieć powinny, ale osobowość także (niektóre nawet więcej niż jedną). Do tego bardzo fajny chara design w klimacie grafik Urushihary. Przyjemna gierka, nie powiem.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 22-10-2014, 22:30   

Zrobiłem najazd na GoGa i teraz testować będę tytuły zdecydowanie nie tabletowe. Ale rozwiązałem kwestię laga na klawiaturze bezprzewodowej i nawet w gry akcji grać się da.
A skoro o nich mowa..

Mitsurugi Kamui Hikae


Prosty w założeniach beat-em up z kawaii licealistkami w kusych mundurkach. z katanami kontra bliżej nieokreślone zło, w nieco monotonnym wydaniu. Gra zaskakuje płynnością na Bay Trailu, nie schodzącej mimo sporej ilości akcji na ekranie. Indie, a kod zoptymalizowany. no proszę..

Interstate '76, też z GoGa. Zero problemów z uruchomiem, performance też nie stanowi problemu. Nostalgia wymagana z racji grafiki, za to miodność ogromna. I nawet serwery online znalazłem. Zaludnione..

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2014, 22:46   

Urawa napisał/a:
Super Robot Taisen OG Saga: Endless Frontier

Endless Frontier to spin-off, który znacznie różni się od tytułów SRW. Poza tym, zawiera elementy fabularne nawiązujące do SRW OG i OG2 i zagranie w nie przed EF jest zalecane :P. Te części zostały wydane na GBA z oficjalnym tłumaczeniem. Niestety remake na PS2 i dalsze części z pod-serii OG (w tym sequel EF) nie zostały przetłumaczone, pomimo tego, że OG to jedyna część serii która ma na to szansę :/

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 23-10-2014, 07:30   

Nawet fanowskich tłumaczeń nie ma? Sucks==

W temacie - Oldf man VF-Kun i Otaking <ten gość od CIENIOWANIA!> wypuszczają dziś demo swojej gry, OutQuest. Gra mchowa, wzorowana na serii SRW, w pełnym <na razie raczej prostym> czy de i ponoć zawierająca dużo ogólnej jedwabistości. Jak pojawi się link odpowiednio zedytuję posta, a razie czekam z niecierpliwością >]

Mchy i modele:
http://i.imgur.com/Sbn9i9X.jpg
http://i.imgur.com/dDqp82A.jpg
http://i.imgur.com/Epqqdym.jpg
http://i.imgur.com/zHGClVt.jpg

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2014, 11:09   

Cytat:
Nawet fanowskich tłumaczeń nie ma?

Mówię o oficjalnych ;P Z fanowskich przetłumaczone jest 1 na NESa, 3 na SNESa, Alpha Gaiden na PSa oraz J na GBA.

Co do gry VF-a, byś chociaż trailer wrzucił.
https://www.youtube.com/watch?v=QHu970pu5UQ

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 156 z 164 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 155, 156, 157 ... 162, 163, 164  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group