FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
  Zjawisko brutalności gier w mediach
Wersja do druku
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2009, 09:22   

Shlizer napisał/a:
Kupno broni jest niewiele trudniejsze niż kupienie w Polsce bułki i jogurtu.

Łał, jest gorzej niż myslałam... Na dodatek tłumy różowych dziewczątek kwiczących z radości na widok swoich równie różowych asfajfów. Lol. Broń powszechnie dostępna nasuwa mi stwierdzenie, że "te Polaki" to jednak bardziej doswiadczeni są chyba...

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-06-2009, 20:15   

Dyskusje o dostępie do broni przeniesiono do Offtopicu:
http://forum.tanuki.pl/tematy18/4929.htm

IKa - Zua Biurokratka


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2009, 18:27   

Czy gry wywołują brutalność i przemoc? Zależy. Bo np. Ludzie zabijają się od zawsze i gier nie potrzebowali. Wielcy wodzowie w historii nie musieli grać w Empire:Total War by rozkazywać gwałcić, palić i mordować (czyt. prowadzić wojnę). Do tego np. jest taka gra jak np. Ninja Gaiden 2, gdzie krew leje się hektolitrami, latają odcięte kończyny itp. Gra sprzedała się w pierwszym miesiącu w ilości ponad miliona egzemplarzy. Doliczmy do tego liczbę kopii pirackich. No to gdyby to co wygadują o wpływie brutalności gier było prawdą, to gdyby nawet na 5% tak to działało to już powinniśmy mieć ponad 50 tysięcy młodych ludzi, których lepiej omijać na ulicach i się z nimi nie kłócić bo ci mogą kosę (dosłownie w grze) wsadzić pod żebra.

Chociaż dla kontrastu podam przykład o którym pewnie wiecie, czyli o tym nieszczęsnym wypadku, u mnie we Wrocławiu, gdzie szesnastolatek pobił własną matkę krzesłem bo wyłączyła mu komputer jak grał w Tibię (i chyba mu postać zginęła czy coś). Ale to rodzi pytanie: czy ta brutalność była spowodowana treścią gier czy też ich zgubnym czynnikiem, jakim jest uzależnianie się od nich ludzi, co rzeczywiście może prowadzić do agresji. Ale to moje spekulacje są, zaznaczam.

Jeśli chodzi o przykład jedenastolatka który "bawił" się bronią. Tutaj przede wszystkim widoczna jest krótkowzroczność rodziców, którzy chyba nie zdawali sobie sprawy, że broń palna to nie nóż kuchenny, a coś co znacznie bardziej niebezpiecznego i zabójczego. Nie wiem, czy można winić dziecko. W sumie ja kiedy miałem 7 lat też wyobrażałem sobie, że będę mógł się pobawić bronią mojego ojca, ale to wynikało z tego, że nie zdawałem sobie wtedy sprawy z zagrożenia no i miałem 7 lat. :)

w przypadku ludzi "dorosłych" czyli na przykład wspomnianych nieszczęsnych 20 latków. Czasami są oni gorsi niż osobnicy znacznie młodsi. Dlaczego? A no dlatego, że mimo wiedzy, pewnej jednak dojrzałości i inteligencji, sięgają po broń, ale dalej nic o niej nie wiedząc, bo są przeświadczeni, że ogólna widza i filmy pozwolą im bezpiecznie "pooglądać broń".

Według mnie gry treścią u większości trzeźwo myślących ludzi nie wywołują zjawiska "nasilenia brutalnego zachowania" czy agresji. Niestety, zapewne są takie przypadki, że jednak pewni, najczęściej bardzo młodzi, ludzie, mogą zrobić coś głupiego, bo tak było w grze. Ale są to chyba przypadki marginalne.

Zresztą ciężko też coś mówić nie posiadając żadnych aktualnych danych i statystyk. Bo np. jeśli chodzi o mnie to w gry zacząłem grać w wieku 7 lat.
A wiecie, że gry typu Doom, Blood czy Quake nie były grami lekkimi. Ale dalej była to jednak rozrywka ograniczona, i wciąż rzadko występująca. Ale co z dzisiejszymi dzieciakami, które już od urodzenia mają dostęp do komputerów , Internetu (z całą jego treścią) a postęp graficzny w grach gwarantuje nam coraz realniejszą animację i rzeczywiste oddawanie "brutalności".

Ogólnie uważam, że szum wokół brutalności gier jest przesadzony. Jeśli człowiek jest chociaż w miarę rozgarnięty i ma swoje zdanie i mózg to potrafi rozróżnić grę od rzeczywistości i rozrywkę od czynów nagannych.

Dużo bardziej martwi mnie obniżenie się treści filmów i ich prymitywizm. Że wymienię kilka z całej masy "bezmózgich" i "zwierzęcych" filmów jak Piła, Teksańska Masakra, Wzgórza mają oczy itp. Jedyna treść tych filmów to czysta brutalność, tortury, zadawanie ludziom bólu, okaleczanie ich na najróżniejsze, najboleśniejsze sposoby i pokazanie zwierzęcej i chorej natury ludzkiej. I nie to jest najgorsze, ale to, że ludzie w kinie to uwielbiają i rajcuje ich widok tortur. Mnie najwyżej głupota takich produkcji skłania do śmiechu (aż mnie z Teksańskiej wyprosili) i do niesmaku. W tym właśnie, czyli filmach tkwi moim zdaniem większe niebezpieczeństwo niż w grach.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2009, 11:14   

I kolejny frustrat urządził Postal Live Action w szkole Jak obstawiacie, co będzie winne?
Powrót do góry
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2009, 12:52   

Cytat:
Jak obstawiacie, co będzie winne?


GTA? Postal? Koktajl Mołotowa to popularna broń w grach.

Poszukam jakiegoś obszerniejszego artykułu o tym, może gdzieś coś więcej napisali.

Edit: Nah, wszędzie tak samo mało. Tylko liczba ofiar różni się od 4 do 10. Najlepsze, że koleś sam się przysmażył. Komandosem to on nie będzie..............

I kolejne dziecko mści się na szkole.......tylko czemu na uczniach? Myślałem, że wrogiem naturalnym jest nauczyciel :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2009, 16:15   

Cóż, ale to tylko dowodzi tego o czym zawsze mówiłem - im trudniejszy dostęp do broni, tym lepiej. Gdy napastnik ma broń palną, zawsze ktoś ginie. Tu użył siekiery i Mołotowów, więc w sumie też dość niebezpiecznego zestawu, a i tak ofiar śmiertelnych brak.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-09-2009, 21:50   

Ponadto konstrukcja pistoletu mocno utrudnia zranienie samego siebie, co w przypadku siekiery, a tym bardziej butelki z benzyną, nie jest rzeczą skomplikowaną.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-10-2009, 16:44   

A jednak Polak też potrafi.

Cytat:
Śledczy ustalili, że mieszkańcy Zgierza - trzej 18-latkowie i 20-latek zafascynowani grami komputerowymi dla rozgłosu postanowili obrzucić "koktajlami" budynek komendy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2009, 18:34   

Nie no, to ostatnio jakoś w modzie czy co? W Stanach dzieciaki walą do siebie z karabinów, kręcą na youtube relacje jak to jutro będą zabijać w szkole, a w Europie (Niemcy, teraz Polska) obrzucają koktajlami mołotowa szkoły lub komendy (czyżby wrogowie instytucji?).

Pytanie co skłoniło tych młodych ludzi do takiego działania. Nie wierzę, że nie mieli problemów w domu lub z rodzicami. Przecież tak idiotyczne zachowanie chyba nie mogło zaistnieć tylko z chęci zrobienia "akcji"? Bo rozbijanie szyb czy wywalanie ławek jak jakieś dresy to ok, mózgu się nie ma. Ale mołotowa. Strach pomyśleć co by było, gdyby w Polsce pozwolenie na broń przeforsowano.

Nie ma czego usprawiedliwiać, ale też nie można zwalać wszystkiego na gry. Bo gra mogła być inspiracją wyglądu/przebiegu czynu, ale jak daleko musiały sprawy zajść, że na taki drastyczny czyn się zdecydowali. Chęć skupienia na sobie uwagi?

Ech....żal takich młodych ludzi.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-10-2009, 21:06   

http://www.cdaction.pl/news/9519/miedzynarodowy-zwiazek-nian-protestuje-przeciwko-achievementowi-z-dantes-inferno.html
Discuss

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-10-2009, 21:17   

Tylko, że nie ma o czym dyskutować. Akcja promocyjna gry, która bez tego się nie sprzeda, i tyle. normalka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2009, 23:12   

Hmm, a propos premiery Modern Warfare 2, to taki mały szum jest wokół jej brutalności.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=48864
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=48877

Jak komuś nie chce się czytać to streszczę. W grze podczas jednej misji wcielimy się w postać terrorysty, który w trakcie trwania misji lub na jej koniec będzie przeprowadzał rzeź (gracz będzie) niewinnych ludzi, czekających na lot samolotem. Będziemy zabijać kobiety, cywili, nie wiem czy dzieci też będą.

Misję będzie można wyłączyć podczas wybierania New Game, albo kiedy dojdzie się do tej misji w grze.

Ogólnie była wokół tego mała aferka, ale co o tym sądzicie?

Gra naturalnie będzie 18+

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-10-2009, 23:18   

Mitsurugi, spóźniłeś się. W temacie o ciekawostkach o tym już cały dzień dyskutują ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2009, 23:46   

Ups, sorrka ^^. Ale myślałem, że ten temat stanowczo lepiej pasuje do tego. No i przyznam, że nie zaglądam na ciekawostki :). Zresztą i tak bym się nie domyślił, że tam to wylądowało :D :D

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-11-2009, 16:16   

Baby Shaker - czyli o propagowaniu przemocy wobec dzieci w grach komputerowych. Cóż, tytułowa gra rzeczywiście jest wyjątkowo głupia i obrzydliwa, ale twierdzenie że w Simsach morderstwa na dzieciach są na porządku dziennym wydało mi się głupie.

ps. Miłego flejmu!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group