FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 16, 17, 18  Następny
  Dragon Age: Origins i Dragon Age II
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-08-2010, 01:41   

Wrażenia z dema DA2.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2010, 12:01   

Czy tylko mi na widok "rewolucyjnych" Mass Effectowych rozwiązań w kolejnej grze chce się wymiotować? Lubię Mass Effecta, ale... litości.
Jeszcze jedna gra zrobiona według schematu "zbierz x członków drużyny/przekonaj x osób, że jesteś fajny, a potem powiemy ci co dalej" i się potnę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-08-2010, 12:07   

Cytat:
Jeszcze jedna gra zrobiona według schematu "zbierz x członków drużyny/przekonaj x osób, że jesteś fajny, a potem powiemy ci co dalej" i się potnę.

...Ale generalnie crpg tak działają?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-08-2010, 12:32   

fleischman napisał/a:
Czy tylko mi na widok "rewolucyjnych" Mass Effectowych rozwiązań w kolejnej grze chce się wymiotować?

Kolejnej? W jakich jeszcze były, oprócz rzecz jasna ME?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2010, 12:34   

Em, nie o to mi chodzi. W Mass Effect 1, 2 i Dragon Age cała fabuła jest robiona według jednego schematu. W Mass Effect 2 latasz z planety na planetę i werbujesz kolejnych członków drużyny. W Dragon Age trzeba zdobyć pomoc jakichśtam frakcji. Generalnie prawie od samego początku gry wiesz co będziesz robił przez 75% czasu i tylko wybierasz kolejne miniepizody fabularne dzięki którym ktoś do ciebie dołącza. Generalnie od Mass Effecta 1 fabuła gier BioWare wygląda tak:
Początek głównego wątku fabularnego -> dostajesz listę miejsc gdzie ktoś coś może wiedzieć, lub może się przyłączyć do Ciebie w dobrej sprawie -> wybierasz sobie gdzie idziesz i tam przechodzisz miniwątek wabularny -> powtarzasz x razy ( 4 < x < 9), co zajmuje 75% czasu gry -> po odwiedzeniu x miejsc główny wątek fabularny rusza dalej.
Jakoś nie przypominam sobie żeby cRPGi miały w zwyczaju uskutecznianie takiego schematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2010, 22:44   

Zdecydowana większość cRPG w jakie grałem miała
1) wątek główny - do bólu liniowy
2) questy poboczne, które odblokowywały się w zależności od stopnia zaawansowania na linii wątku głównego. Questy poboczne były również proste, i składały się z kombinacji: zabij wszystkie potwory w X, zabij bossa w Y, znajdź przedmiot w Z, zanieś przedmiot do W
Brzmi znajomo?
Oczywiście, w starego typu cRPG zwykle nie informowano nas tak dobrze co właściwie mamy zrobić, ale to jest chyba główna różnica.

PS: oczywiście, były chlubne wyjątki, ale stanowiły one znaczącą mniejszość w kategorii cRPG.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2010, 23:29   

Cóż, moim zdaniem czym innym jest dodawanie questów pobocznych mających towarzyszyć głównemu wątkowi, a czym innym jest budowanie fabuły na bazie z góry ustalonej liczby "minikampanii". Jeśli odrzucimy te wszystkie minikampanii z ostatniej trójcy BioWare, to okazuje się, że główny wątek fabularny jest strasznie biedny i krótki. Oczywiście można się spierać, że przecież w innych cRPG wątki poboczne też potrafiły zabrać więcej czasu niż główny wątek, ale to już od gracza zależało na ile chce się odsunąć od głównego zadania. Na dodatek mnie po prostu irytuje to, że od początku wiem co będę robił przez większość gry i na dodatek wiem, że dopiero po zrobieniu tego coś ruszy się w fabule.
Oczywiście Mass Effecty i Dragon Age to jedne z lepszych gier, które grałem. Mass Effecta 2 i Dragon Age mam w wersjach kolekcjonerskich kupione w preorderach. Ale mam już dość tego schematu po prostu. Mnie interesuje solidny i długi główny wątek fabularny, a nie zlepek historii (nawet tak dobrych jak w ostatnich grach BW).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-08-2010, 10:36   

Dragon Age II z opcją importu starych zapisów gry.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-08-2010, 15:54   

Kolejne DLC do DA.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-09-2010, 19:13   

http://www.ps3site.pl/dragon-age-ii-w-akcji-nareszcie/54362/
Gameplay z DA2. Moim zdaniem wygląda tragicznie...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2010, 17:08   

Odkopuje temat, bo zastanawiam się, co dalej robić...
Pamięta ktoś walkę z trupami w Redcliffie?
Niby zabiłam wszystkich przeciwników, ale jakoś nie wiem jak zakończyć misję.
Ktoś pamięta, co trzeba dalej zrobić?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-11-2010, 17:30   

W Redcliff w po walce we wsi automatycznie powinno cię przenieść do filmiku. A potem: rozmowa z Teganem przy młynie, pozwolenie mu na pójście do zamku, samodzielne wlezienie przez tunel w młynie do lochów zamku, wyczyszczenie zamku, wpuszczenie rycerzy przez bramę, rozmowa z opętanym chłopcem i mamuśką i podjęcie decyzji, ubijać, czy ratować młodego.

A poza tym, idź na http://dragonage.wikia.com/wiki/Dragon_Age:_Origins. Poboczne questy są w opisach lokacji i tu http://dragonage.wikia.com/wiki/Side_Quests_Origins a główne http://dragonage.wikia.com/wiki/Category:Quests


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 22-11-2010, 17:35, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2010, 17:32   

O to chodzi, że mi się nic automatycznie nie włączyło, dlatego pytałam, czy trzeba coś tam jeszcze zrobić.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-11-2010, 17:39   

Jeśli ubiłaś wszystko we wsi, to musi się włączyć. Jeśli się nie włącza, to pochodź i zobacz, czy czasem jakiś umarlak się gdzieś nie zakamuflował - w stronę jeziora. Jeśli to nic nie da - wejść i wyjść z gry, a ostatecznie wgrać ostatni autosave (ten, który pojawia się w momencie zbiegania do wioski na pomoc)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 22-11-2010, 17:41   

Sprawa właśnie się rozwiązała...
Jeszcze jeden stał sobie, gdy poszłam za chaty...
No ale czego można się spodziewać po trupach ;]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group