FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
  Twój system operacyjny ^^

Jaki masz system?
Windows 95
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 98 & 98 SE
15%
 15%  [ 20 ]
Windows Me (Millenium)
1%
 1%  [ 2 ]
Windows NT 4
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 2000
3%
 3%  [ 5 ]
Windows XP
58%
 58%  [ 77 ]
Linux
18%
 18%  [ 24 ]
..inny (jaki?)
3%
 3%  [ 4 ]
Głosowań: 89
Wszystkich Głosów: 132

Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-01-2008, 18:33   

Nie do końca wiem, o co pytasz... Jeśli chodzi o sterowniki do kart graficznych, to Nvidia i ATI dostarczają własne sterowniki. Niestety, sterowniki te mają zamknięty kod źródłowy, przez co ich instalacja jest czasem kłopotliwa. Sterownik Nvidii jest rozsądny, z ATI nie korzystałem, ale ma złą opinię.

Jeśli o samo uruchamianie gier chodzi - gier komercyjnych na Linuksa jest malutko. Są m.in. Unreale i Quake'i. Istnieje komercyjny emulator Cedega, którego autorzy chwalą się, że wiele gier z Windows można na nim uruchomić - jednakże trzeba za ów emulator zapłacić.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2008, 19:19   

Zeg, sam używam sterowników zamkniętych od ATI pod linuxem. Fakt jest taki, że naprawiły mi rozdzielczość, mogę podłączyć w końcu 2 monitor i mam akceleracje 3d. Mimo to sterowniki te są jeszcze bugowate. Jedyne pocieszenie jest takie, że ATI wydaje je co miesiąc, więc jest szansa.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-01-2008, 20:26   

tilk napisał/a:
Nie do końca wiem, o co pytasz... Jeśli chodzi o sterowniki do kart graficznych, to Nvidia i ATI dostarczają własne sterowniki.


Nie, pytam o coś w rodzaju Direct X, jeśli nazwy nie pomyliłem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-01-2008, 20:41   

Nie ma DirectX, jest jedyny prawdziwy OpenGL - który notabene jest międzyplatformowy i działa również na Windowsach. Kwestia obsługi grafiki 3D sprowadza się więc do istnienia sterowników - bo że muszą działać z OpenGL, to oczywiste.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
val-gaav Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2008, 01:57   

Zegarmistrz napisał/a:


Nie, pytam o coś w rodzaju Direct X, jeśli nazwy nie pomyliłem.


Tak jak już zostało powiedziane pod Linuksem jest OpenGL

Coś w "rodzaju DirecX" to Wine. Wine jest implementacją WinAPI i DirectX dla środowisk uniksowpodobnych. Wine pozwala na uruchomienie wielu programów Windowsowych jak i też gier ... Oczywiście nie wszystkich. Co i jak można się zapoznać na stronie http://appdb.winehq.org/ , która to zawiera bazę raportów dotyczących bardzo wielu aplikacji i gier Windows.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2008, 14:53   

W tej chwili na kompie mam dwa systemy: Windows XP (średnio legalny, ale rodzice korzystają, i ja korzystam... Czekam, aż rodzice w końcu kupią Windows XP - Home Edition, byśmy mieli w końcu jakąś legalną wersję i nie mieli nic do ukrycia w razie ewentualnej inspekcji (nigdy nic nie wiadomo...)).
Oraz Ubuntu "Hardy Heron". Brat zainstalował, chcąc koniecznie mieć najnowszą wersję tego systemu, nie ważne, że nasz komp może być na to ciut za słaby... Efekt - gdy jednocześnie rozmawiam na IRCu, przeglądam forum, słucham muzyki na Amaroku (jedyny sensowny odtwarzacz muzyki pod Linuksem na dzień dzisiejszy. Jest też mplayer, ale nie działą opcja uzupełniania nazwy ścieżki po wciśnięciu [tab], co w poprzednim Linuksie działało i ścieżkę do katalogu z muzyką muszę podać w mplayerze ręcznie...) i na dokładkę zechcę zedytować jakiś tekst, tudzież grafikę... To system odmawia mi posłuszeństwa, polecenie killall aplikacja_zwieszajaca_procka nie zawsze działa i pomaga dopiero reset _^_.
Dlatego generalnie używam teraz systemu Windows XP - przeglądam strony w Operze, gadam w Chatzilli, słucham muzyki w Foobarze2000, edytuję tekst w notatniku i nic się strasznego nie dzieje. Do tego, jako, że zdobyłem uprawnienia administratora, mogę zarządzać tym systemem...
Co prawda, zdarzają się cyrki z ilością wolnego miejsca na dysku C (od czasu do czasu trzeba dysk zdefragmentować. Defragmentator wymaga 15% wolnego miejsca, koniecznie trzeba mieć conajmniej 16% wolnego miejsca (1% zabiera system, czy coś)). Głównie dzięki mojemu młodszemu bratu, który instalując ten system, dał na C niecałe 4Gb - mniej, niż 1 płytkę DVD...
A nie mogę sprawdzić, czy sam bym sobie poradził z instalacją Windows, bo brat trzyma płytki intalacyjne XPka cholera-wie-gdzie...

Dźwięki otwarcia systemu Windows - ze wszystkich wymienionych miałem do czynienia z 98, 2000 i XP. Najbardziej podobał mi się dźwięk od Windows 2000 :) .


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 08-10-2008, 14:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
alex Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2008, 19:18   

Ja mam tylko jeden system i jest to Windows XP. Legalny zakupiony razem z komputerem, jednak planuje w przyszłości przerzucić się na ubuntu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658503
reika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Krosno/Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2008, 11:06   

Windows XP. W stu procentach spełnia moje obecne, niskie wymagania. Nie potrzebuję nic lepszego. Zwłaszcza, że w razie zmian i tak nie byłabym pewnie w stanie docenić nowych udogodnień ze względu na niezbyt duże zaznajomienie z komputerem i jego całą otoczką. Choć podejrzewam, że za kilka lat w naturalny sposób zmiana systemu będzie nieunikniona. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5558565
Madziam Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2008, 17:15   

Windows XP, ale sądzę, że w najbliższym czasie przerzucę się na coś innego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rohas Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2008, 20:39   

XP, ale jak dojdzie 1GB ramu, to zmiana na Vistę ; )

_________________
Moje Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-12-2008, 20:59   

Nowy temat: http://forum.tanuki.pl/tematy26/4290.htm

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group