FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
  stowarzyszenie/fundacja

czy probujemy nadac tanukowi status formalny?
tak, organizujemy sie, chetnie pomoge
72%
 72%  [ 13 ]
prosze bardzo, ale mnie w to nie mieszajcie
27%
 27%  [ 5 ]
nie, nie, nie, i jeszcze raz nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2005, 12:20   stowarzyszenie/fundacja

no wiec czesc z obecnych wie, ze chwile temu pomysl padl. potem, jak to zwykle bywa, padl, ale juz na pysk. poniewaz do atrakcji typu konwent jest B. przydatny, a do atrakcji typu serwery i domeny dosc pzydatny, niniejszym pytanie (p. ankieta). zainteresowanych oraz tych co glosuja na "bardzo nie" prosze o wypowiedz tekstowa a nie tylko glos

olanie zostanie potraktowane jako glos na korzysc opcji 2.
Przejdź na dół
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-09-2005, 12:36   

- jaka jest różnica pomiędzy fundacją a stowarzyszeniem?
- jakie są opcje przydatności?
- pytanie do znających się na prawie, CO jest potrzebne do rejestracji?
- czy jest jakiś jaki kapitał?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-09-2005, 12:36   

Może dla pełnego obrazu ktoś wytłumaczy na czym by to mniej więcej polegało, co to zmieni, jakie mogą być zagrożenia? Obawiam się, że większość średnio się w tym orientuje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2005, 12:51   

najpierw ysenowe: polegaloby to na tym, ze mielibysmy jakas podstawe prawna jakbysmy chcieli cos robic (nie mowie ze w tej chwili, ale rejestracja chwile trwa) - czyli reklama/konwent/jakies bardziej formalne cos z hostbankiem etc etc.

w tym topicu chodzi nie tyle o to "czy to czy tamto" a o zdecydowanie czy w ogole cokolwiek legalizujemy (a jesli tak to kto jest zainteresowany tematem)

IKa:

fundacja jest to cos, co ma kapital. jak kapital sie konczy, to fundacja sie konczy. stowarzyszenie polega na ludziach, ktorych powinno byc conajmniej 15. jak ludzi sie robi mniej ,to stowarzyszenie sie konczy

---------

w zasadzie nalezy liczyc sie z tym, ze ci co beda chcieli do "tego czegos" nalezec, musza sie liczyc z wydatkami finansowymi (rzedu kilkadziesiat zlotych rocznie) - chociazby na utrzymanie serwerow.

odnosnie rejestracji i innych to juz na inny temat, jak bedzie chociazby z grubsza wiadomo kto chce sie w to bawic
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-09-2005, 17:55   

Raczej jestem za. Moje pytanie brzmi - co trzeba zrobić, żeby do tego doszło i co z tego zrobić mam ja ;)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-09-2005, 19:32   

Tja... to może formalne kwestie, mimo że Bianca już wspominała:

STOWARZYSZENIE to minimum 15 osób, działających bezterminowo w jakimś celu. Podstawą finansowania są składki i darowizny członków i niezrzeszonych. Wadą jest fakt, że by prowadzić działalność gospodarczą, stowarzyszenie musi opłacić stosowny wpis (1500 zł). Oczywiście to można obejść, na zasadzie dżentelmeńskiej umowy... Składki są nieodpisywalne.

FUNDACJA, jak wspomniano, to uosobowiony majątek który ma być używany na określone przez fundatorów cele. Fundacja ma wszelkie formalne wpisy za darmo, więc może świadczyć usługi (np. sprzedawać bannery itp) z miejsca i bez kosztów jak stowarzyszenie. Nie wiadomo mi nic o minimalnych środkach, więc teoretycznie fundację można założyć "ot, tak". Ponadto, jeśli fundacja działa w celach społecznie użytecznych (jak krzewienie kultury, edukacja itp) to jakiekolwiek, regularne lub nie, darowizny na nią można odpisać od podatku (jeszcze). Ścieżka do 1% podatku jest nieco dłuższa...

W przypadku obu organizacji łatwo można podciągnąć zjazd - pod walne stowarzyszenia/radę fundacji...

Co do kwestii likwidacyjnych, to stowarzyszeniowy problem podano. Ponadto, obie organizacje "padają" i są likwidowane, jeśli kończą się im środki na bieżącą działalność. A zatem, wszystko zależy jakie są te stałe koszty. Jeśli zostanie choć 1gr więcej, można działać dalej.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2005, 22:33   

Mai_chan, w tej chwili w sumie nic. w tzw "pewnym momencie czasowym" trzeba bedzie sie zlozyc na wspomniana juz biezaca dzialalnosc. to jest tak ze my i tak chcemy to zrobic, bo tanuki sie robi nieco za duze by moc dalej funkcjonowac wstanie niezrzeszonym (bo skarbowka i inne sie moga zaczac interesowac), a chcemy wiedziec na ile osob mozna liczyc (bo jednak wiaze sie to w przypadku stowarzyszenia chociazby z wystepowaniem w papierach - i tu juz MUSI byc minimum 15 osob
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-09-2005, 23:58   

ja się piszę :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-09-2005, 09:02   

Ja chyba też. Kilkadziesiąt złotych rocznie to nie wydatek.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-09-2005, 11:08   

no wiec tak:

http://www.prawo.ngo.pl/strona/15342.html

z tego wynika, ze jesli uzbieramy wspomniane juz 15 osob (patrz czlonkow zalozycieli), to stowarzyszenie nam sie bardziej oplaci. pytanie brzmi, czy uzbieramy. tych co by sie pisali prosze o zrobienie wyliczanki.

moja jeden.
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2005, 11:25   

Nie ma siły, ja też się piszę :) I jakoś bardziej jestem przekonana do stowarzyszenia, bo moim zdaniem i tak jak nie mamy przynajmniej kilkunastu osób zainteresowanych, to nie warto nic robić.

Na razie głosowało 7 osób z około 20 mających dostęp do Tajnego. Więc na wyniki przyjdzie cierpliwie poczekać.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-09-2005, 12:25   

No więc piszę, tak się, jak i coś jeszcze.

Mam znajomą we władzach innego stowarzyszenia. Kwestię "sprzedam banner" czyli działalność gospodarczą obchodzą banalnie prosto - używają ładnie zredagowanej umowy sponsoringu. Innymi słowy, stowarzyszenie prezentuje listę działań zmierzających do poprawy wizerunku sponsora (banner ;D ) a sponsor deklaruje kwotę którą dobrowolnie wesprze działalność statutową. I tak, środkami stowarzyszenia można płacić za wafelki na "walny zjazd" ;3

Potwierdziłem też nurtujące mnie kwestie typu organizacja konwentów itp. Tak długo, jak organizując jeden konwent nie mamy w oficjalnych planach dalszych takowych, nie jest to działalność gospodarcza. Więc jedyne, czego musimy pilnować, to żeby pod żadnym pozorem nie wypskło się "do zobaczenia za rok" czy "następnym razem". Wiem już też jak załatwić kwestię kwesty na cele stowarzyszenia (będzie potrzeba wnioskowania do MSWiA, mogę się tym zająć). Niestety, wynika z moich badań, że konwent podpadałby pod zbiórkę publiczną (bo byłyby bilety wstępu), więc każdorazowo trzebaby składać stosowny wniosek do MSWiA, ale to nie problem.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2005, 13:49   

W sumie myslalem, zeby sie troche wstrzymac z tym stowarzyszeniem bo chcialbym Wam przedstawic inny pomysl (tylko napisanie go bedzie wymagalo sporo czasu ktorego nie mam w tej chwili).
Jesli natomiast zdecydujecie się utworzyć stowarzyszenie to moj glos macie. :)

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2005, 20:43   

Ja też jestem za.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-10-2005, 12:38   

Pomysł mi się podoba, też jestem za.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 10 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group