FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Salvatore
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-10-2006, 21:57   

Cytat:
Ysengrinn myśli chyba że jest jakimś bogiem czy coś.


Nie przesadzajmy, status proroka i półboskiego herosa mi zupełnie wystarczy.

Cytat:
I mam prośbę, jeżeli już dyskutujemy, to zwracaj się bezpośrednio do mnie, bo nie chcę usłyszeć popularnego na tym forum- "nie kierowałem tego do nikogo konkretnego, ale jeżeli czujesz się dotknięty... bla, bla" - pomimo iż doskonale widać do kogo dana wiadomość była kierowana.


Skoro widać, to o co chodzi? Jeśli ktoś tu używa tego zwrotu, to głównie w odniesieniu do przeszłych, nieciekawych wypadków na forum. Nie zwracam sie bezpośrednio do Ciebie, bo taki mam styl dyskusji.

Cytat:
W tym sęk, że nie mylę pojęć. Napisałem, że wolę przeczytać książkę Salvatore'a, aniżeli np. Tolkiena, czyli mam "taki, a taki gust", ale wcale to nie oznacza, że uważam jego (Salvatore'a) warsztat, styl, etc. za wspaniałe.
W tym miejscu chciałbym Ci zasugerować, byś w czasie dyskusji z innymi ludźmi poprzez forum, czytał uważniej ich wypowiedzi.


Cytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi odnosił się do twojego komentarza do wypowiedzi Grisznaka, ten zaś pisał o warsztacie pisarskim. Czyżbyś się już pogubił?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2006, 22:39   

Ysengrinn napisał/a:
Cytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi odnosił się do twojego komentarza do wypowiedzi Grisznaka, ten zaś pisał o warsztacie pisarskim. Czyżbyś się już pogubił?


Fakt, z czym innym wiązałem tą wypowiedź, ale zauważ, że również jakość warsztatu pisarskiego podlega ocenie (właściwie wszystko podlega) i jest wartością względną (tak jak i gust) i piszę to pomimo, iż sam zgadzam sięz opinią Grisznaka o tym twórcy.
Zarówno Ty, jak i Grisznak nie lubicie powieści Salvatore'a, ale obydwaj inaczej oceniliście jakość jego prac. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie, ale oczywiście mogę się mylić.

Ysengrinn napisał/a:
Skoro widać, to o co chodzi?


Ehh... nie ważne, wywiązała by się kolejna niepotrzebna w tym miejscu dyskusja ^^'.

Myślę, że doszliśmy do pewnego porozumienia (wnioskuję po tym, że nie komentowałeś reszty mego posta), co niewątpliwie mnie cieszy, teraz można się rozejść do swych narożników xD (tj. ja akurat idę spać - jutro z rana trzeba do szkoły wstać).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-10-2006, 10:37   

No panowie, poszaleliśta...
Smoczku, dobra, orkowa rada - przeczytaj sobie jakieś opowiadania Howarda albo Wagnera. Wiesz, dlczego? Ano, abyś zauważył, że istnieje heroic fantasy, w którym bohaterem może być osoba nie mająca skilla angst na poziomie "master", gdzie bohater nie wylewa łez nad każdym zabitym wrogiem, ma poczucie humoru a autor potrafi pisać. Wtedy zrozumiesz, jak ubogi literacko jest Salvatore.

Dalej, debatując tu dokonujemy pewnego przewartościowania. Otóż Salvatore jak i wszystkie książki FR i im podobne nie były tworzone jako literatura funkcjonująca sama z siebie, ale jako "książki dla graczy", które miały rozwijać światy AD&Deków i innych. Jeśli już, to właśnie na tle im podobnych powinniśmy oceniać Salvatore'a.

I co? I d**a. Otóż w Polsce ukazało się od groma podobnej literatury. Jeśli chodzi o Krainy, to szczerze poleciłbym obydwie książki ze świata Ravenloft (Wampir z Mgieł i Rycerz Czarnej Róży). Choć w pierwszej pojawia się angstujący elf-wampir, to jego oponent jest już idealnie kanonicznym fampiurem, jakiego trzeba lubić. Druga zaś to już dwie postacie negatywne z gatunku "zły i gorszy". Wielka literatura to nie jest, ale da się przeczytać bez zgrzytania zębami (w odróżnieniu od gniotów Salvaotre'a).
Powrót do góry
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 19-10-2006, 10:38   

Smoczek napisał/a:
Chodzi Ci o Tolkiena, czy o Salvatore?
Tolkiena napisał chociażby Władcę Pierścieni, Hobbita, Silmarilion (to te bardziej znane dzieła), zaś Salvatore jest twórcą przede wszystkim kilku trylogii (Mrocznego Elfa i jakiejś jeszcze, dawno to czytałem, nie pamiętam za bardzo ^^"), ale osobiśćie polecałbym Ci innego autorka (autorkę), np. Ursule K. Le Guin, czy też Robin Hobb, zaś z FR... hmm, do gustu mi przypadły dzieła m.in. Eda Greenwooda, z tego co pamiętam był twórcą Forgotten Realms (jak i również D&D).


Tolkiena akurat wszystkie przeczytalam co wymieniles... i nawet wiecej...
a innych poszukam i dziekuje za podanie...

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-10-2006, 14:56   

Grisznak napisał/a:
Ano, abyś zauważył, że istnieje heroic fantasy, w którym bohaterem może być osoba nie mająca skilla angst na poziomie "master", gdzie bohater nie wylewa łez nad każdym zabitym wrogiem, ma poczucie humoru a autor potrafi pisać.


A czy uważasz, że nie czytałem i takich powieści? (akurat podanych przez Ciebie autorów nie, ale innych jak najbardziej).

Grisznak napisał/a:
Jeśli chodzi o Krainy, to szczerze poleciłbym obydwie książki ze świata Ravenloft


Ravenloft, a Krainy to chyba dwa różne światy (Z tego co się orientuje ^^").
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-10-2006, 15:41   

Cytat:
A czy uważasz, że nie czytałem i takich powieści? (akurat podanych przez Ciebie autorów nie, ale innych jak najbardziej).

Tak, bo uwielbienie Salvatore'a bierze się najczęściej właśnie z ignorancji i niewiedzy.
Cytat:
Ravenloft, a Krainy to chyba dwa różne światy (Z tego co się orientuje ^^").

Jedno i drugie to AD&D a tam wszystko się jakoś przenika.
Powrót do góry
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-10-2006, 16:45   

Cytat:
Tak, bo uwielbienie Salvatore'a bierze się najczęściej właśnie z ignorancji i niewiedzy.


I znowu to samo. Wskaż mi gdzie napisałem, że go uwielbiam, bo (o ile mnie pamięć nie myli) jak dotąd zgadzałem się w ocenie jego twórczości z tobą (przynajmniej w większości).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-10-2006, 21:18   

Cytat:
Nie przesadzajmy, status proroka i półboskiego herosa mi zupełnie wystarczy.


Sugerowałbym avatara Beshaby >]

Panie i Panowie: spokój. Bo flame już zza rogu wygląda..

RASa można albo lubić, albo nie znosić.
To prawda, warsztat pisarski ma conajwyżej średni, a i pomysłów nowych nie widać za bardzo.
Z drugiej strony, czego oczekiwać po książkach, które na podstawie notatek z sesji powstają?
Do tfurczości autora mam osobisty sentyment. Od Trylogii Doliny Lodowego Wichru<Icewind Dale jakoś lepiej brzmi, doprawdy.> zaczynałem przygodę z fantastyką, nawet zanim dobrałem się do Tolkiena (RAS wyprzedził Mistrza o tydzień..).
I co? W wieku szczenięcym będąc, pochłonąłem trzy niezbyt grube książki w dwa dni. Po czym, zarażony, kupowałem kolejne tomy.
I co?
Dorosłem, by nie powiedzieć, zdziadziałem. minęło, ile? Dziesięć lat? Coś koło tego. Gusta mi się zmieniły, po drodze wgryzłem się w tfurczość ASa pisania na kacu.
I co?
Nadal kupuję historie o Drizzcie. Gust? Może. Sentyment? Jak najbardziej.

Cytat:

Tak, bo uwielbienie Salvatore'a bierze się najczęściej właśnie z ignorancji i niewiedzy.

Wypraszam sobie takie insynuacje. Podstarzały, tatusiowaty pisarzyna z piwnym mięśniem nad podziw rozwiniętym? Grisz, litości ==
Jakbym miał już wybierać, zdecydowałbym się na Terry'ego..
Uwielbiam mhrocznego DD. Nie jego twórcę.
Powrót do góry
PrinceVejita Płeć:Mężczyzna
I'm only one...


Dołączył: 30 Wrz 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-10-2006, 17:40   

sory za tamto wyżej , rozkojarzony byłem . zaprasham do nowego działu :)

_________________
Polując na demony uważaj by nie stać się jednym z nich....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2676985
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 21-10-2006, 12:29   

Cytat:
Polując na demony uważaj by nie stać się jednym z nich....


wezcie tego kolesia bo sie przejade do polski i go rozszarpie... nawet nie wiesz czyje to slowa i czemu je tak dewastujesz ! to powinno byc tak jak juz:

Ten kto walczy z potworami, powinien uważać by nie stać się jednym z nich…

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-10-2006, 13:47   

I coś tam z patrzeniem w otchłań też było....wariacji jest sporo.


Hmm, zastanawia mnie, jak wyglądałyby książki o DD, gdyby pisał ktoś inny niż RAS.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-10-2006, 18:49   

To zależy chyba głównie od tego ilu ze zleceniodawców autora zeszłoby na zawał po ujrzeniu co powyczyniał, a ilu przeżyłoby i obdarło go ze skóry nim odda do druku. a Zwłaszcza - czy po napisaniu ktoś nie dorwałby się z nożyczkami. Podejrzewam, że ktoś by pewnie potrafił wykrzesać z FR niezłą powieść, choć ja na ten przykład w tak durnym miejscu umieściłbym tylko akcję komedii. Bardzo chorej komedii.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-10-2006, 21:01   

Dodaj, ironicznej.
Powrót do góry
PrinceVejita Płeć:Mężczyzna
I'm only one...


Dołączył: 30 Wrz 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2006, 21:39   

..::Lila::.. napisał/a:
nawet nie wiesz czyje to slowa i czemu je tak dewastujesz !

Jak nie wiesz o co chodzi to siedź cicho!! a ten text to sam sobie wymyśliłem jak Warcrafta3 przelazłem.

_________________
Polując na demony uważaj by nie stać się jednym z nich....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2676985
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-10-2006, 22:07   

PrinceVejita napisał/a:
..::Lila::.. napisał/a:
nawet nie wiesz czyje to slowa i czemu je tak dewastujesz !

Jak nie wiesz o co chodzi to siedź cicho!! a ten text to sam sobie wymyśliłem jak Warcrafta3 przelazłem.


<ogrzewa łapki nad rodzącym się Flejmem> Ah, cieplutko ^^

Wilku, chodziło mi o coś innego. Czy, na przykład, Walter J. Williams, gdyby tak do reszty sfiksował i pokusił o napisanie nowelki o czarnusiu - warto by było takie zwierze poczytać?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group