FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Salvatore
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-04-2005, 19:58   

No to mój ulubiony:
"Był protektorem elfich obyczajów bo w tych czasach ciężkich wiele elfów było w potrzebie protekcji"
Ku chwale poslkich tłumaczy - takich tekstów się nie zapomina.
Przejdź na dół
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-04-2005, 22:26   

O tak, te tłumaczenia... Ja aż sobie coś swego czasu powypisywałam. Pomijam takie kwiatki, jak zniknięcie sporego kawałka tekstu (przypuszczam, że będą ze dwie strony, to podobno miała być wielka i długa walka, a trwała może kilka linijek z dziurawymi zdaniami w śroku) i nagminne mylenie "sympathy" z sympatią... Ale powiedzcie mi, co to właściwie mogło znaczyć:

"- Przybędziemy je."

To z dialogu. Na widok zbliżających się orków. Przybędziemy do nich?!

(nie pamiętam, z której konkretnie to ksiażki, ale któraś z cyklu o Drizzcie).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-04-2005, 09:50   

Dobre pytanie...na mój gust miało być "Ruszajmy na nie" ale w takich kwiatkach wszystko jest możliwe. To ja znowu coś rzucę, tym razem z "Magic: The Gathering".
"Ludzka sierota wprowadza dwie potężne bronie"
Powrót do góry
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-04-2005, 12:52   

Stawiam na to, że w oryginale było 'we will get them', a tłumacz nie umie korzystać ze słownika. ;>

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2005, 08:41   

Cytat:
"- Przybędziemy je."


Było coś takiego? XDD Nie pamiętam... ^^'

Co do zniknięcia ok. 2 stron- ten chory błąd na szczęście poprawili w nowym wydaniu owej książki ;]

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-04-2005, 11:06   

Z grafomanów: na stancji leżą tzy tomy Warcrafta (książek na podstawie gry) pisane przez Tych Samych Co Zawsze (kumpli Boba odpowiedzialnych za spore kawałki Forgotten Realms, samego Boba nie zaobserwowałem, ale mógł się podłapać). Tomy 2 i 3 zmogłem, pierwszego nie ruszam, bo od poprzednich jest gróbszy.

Fabularnie takie o - typowa fabuła, dla typowej książki przemysłowej, literacko badziewne, choć z podawanymi wyżej kwiatkami nie może się mierzyć.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-06-2005, 20:20   

NO OFFENCE:

Wiem już dlaczego Drizzt jest taki popularny: otórz to jest książka dla nastolatków 12-16 lat. Jest napisana beznadziejnie i pozbawiona wartości artystycznych - ale który nastolatek by się tym przejmował. Za to się w niej masowo zabijają - co sprawia, że przynajmniej nie jest nudno...

Za to historia wybitnie trafia w do osób w tym wieku. Drizzt żyje w świecie i środowisku, które są Złe (a każdy świat i środowisko w tym wieku są Złe), ma swoje problemy, wrażliwą, artystyczną dusze (pisza pamiętniczki) i nikt go nie rozumie (a kto zrozumie nastolatka?), przez co musi uciec z domu do lepszego świata (spełniając mażenia wielu), gdzie nikt go nie będzie też rozumiał, za to będzie wolny i będzie mu lepiej...

Innymi słowy - to książka o dojrzewaniu i młodości, która zawiera problemy, których aktualności i uniwersalizmu my stare dziady nie jesteśmy w stanie dostrzec!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 30-06-2005, 20:42   

Ooooooojoooooooooooooooj..... to ja ide czytac Drizzta z nowym zapalem :>
<rzuca sie na rzadek Drizztow stojacy pod bałaganem> ^___^ mnie tez nikt nie rozumie, jestem w samym srodku wieku dla ktorego jestes przeznaczony, tez jestem biedna nastolatka, pobawmy sie razem *_____*
o. :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-07-2005, 19:11   

Cytat:
Drizzt żyje w świecie i środowisku, które są Złe (a każdy świat i środowisko w tym wieku są Złe), ma swoje problemy, wrażliwą, artystyczną dusze (pisza pamiętniczki) i nikt go nie rozumie (a kto zrozumie nastolatka?), przez co musi uciec z domu do lepszego świata (spełniając mażenia wielu), gdzie nikt go nie będzie też rozumiał, za to będzie wolny i będzie mu lepiej...


Zapomniałeś dodać, że Drizzt jest faktycznie nieletni i, ten tego, nieruszany:>. I faktycznie, nie sposób się nie zgodzić.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-07-2005, 09:26   

Cytat:
Zapomniałeś dodać, że Drizzt jest faktycznie nieletni i, ten tego, nieruszany:>. I faktycznie, nie sposób się nie zgodzić.

Fakt, o ile dobrze pamiętam, jeden jedyny raz, kiedy ta...(jak jej tam było ? Moja siostra mówiła na nią Koci Serek ) chciała się z nim przespać to ją wygnał...
Tak, faktycznie to ksiażka, której powyżej 16 roku życia nie ma sensu czytać, taki Pamiętnik Księżniki czy Witch dla nastolatków wolących fantasy.
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-07-2005, 09:53   

Grisznak napisał/a:
Fakt, o ile dobrze pamiętam, jeden jedyny raz, kiedy ta...(jak jej tam było ? Moja siostra mówiła na nią Koci Serek ) chciała się z nim przespać to ją wygnał...

Cattie-Brie... serek, faktycznie. Ale ta scena mnie rozwaliła po prostu... Czysty, szlachetny i niewinny Drizzt o mało co nie zgwałcony przez opętaną kobietę, krzyczącą "weź mnie! weź mnie!" (zapewne w przeliczeniu od niego starszą). Czyż to nie romantyczne?...

Generalnie nic dodać, nic ująć - podręcznik zbuntowanego nastolatka (z Tragiczną Przeszłością), żyjącego w Okrutnym Świecie. Przy czym dopóki to był Okrutny Świat, od biedy dawało się czytać, przynajmniej mieliśmy w miarę egzotyczny Podmrok. Od ostatniego tomu po prostu odpadłam... Był nie dość, że fatalnie napisany (co akurat jest normą), to jeszcze śmiertelnie nudny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Illuminari Płeć:Kobieta
Dark lady


Dołączyła: 27 Paź 2005
Skąd: Krynn, serio Wa-wa
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2005, 15:10   

Bez bicia przyznam, że nie przeczytałam zadnej książki tego autora, ale nadrobię zaległości. Jak na razie jednak jestem wierna DragonLance'owi.

_________________
http://www.dragonlance.pl/forum - zapraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6845935
PrinceVejita Płeć:Mężczyzna
I'm only one...


Dołączył: 30 Wrz 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2006, 14:24   

Kto czytał ostatnią książkę Legendy Drizzta, Dwa miecze? Według mnie ta legęda sie jeszcze nie skończyła i Salvatore pociągnie ją jakoś dalej, bo ta końcówka była taka dziwna jak koniec Matrixa - Neo nie zginą!!! - tak samo Drizzt i jego funfle nie zakończyli swoich spraw z Obouldem "który jest Grummshem :)"

_________________
Polując na demony uważaj by nie stać się jednym z nich....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2676985
Alira14 Płeć:Kobieta
Wielkie Prych


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Draminion gdzie normalnym wstęp wzbroniony!;)
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 30-09-2006, 17:46   

*czyta jeszcze raz wypowiedz Zegarmistrza i te pod nim*
Zaraz...
Czy ja dobrze zrozumialam?
Drizzt jest EMO? O_o

_________________
"Lepszy jest brak weny niż bycie Chuckiem Austenem"


Daria - Czy kiedykolwiek nasz wygląd nie wpływa na to jak nas oceniają?
Jane - Kiedy oddajesz organy do przeszczepu, no chyba, że to oczy

Daria, 2x06 -"Monster"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3270122
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-09-2006, 19:02   

O tak. W ostatnich książkach autodestruktywnym emo ^^
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group