FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
  "Pieśń Lodu i Ognia" G.R.R.Martina
Wersja do druku
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-08-2011, 15:17   

JJ napisał/a:
Game of Thrones jako oldskulowy RPG

Jon mnie zniszczył xD

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2011, 20:06   

Po 100 stronach "Dance with Dragons" nie zaskakuje. Tyrion, do spółki z Illyrio, i Martelowie ścigają się kto pierwszy dopadnie i przekabaci na swoją stronę smoczarę, ona tymczasem bawi się w rządy w Meereem, swoimi decyzjami zwiększając skutecznie siły opozycji przeciwko sobie. Śnieżny Janek emuje na murze, bo go naciskają z jednej strony łysol, z drugiej - czerwonka.
Trochę zmartwił mnie brak Brienne w wymienionej na końcu obsadzie, bo polubiłem tą postać, a
Spoiler: pokaż / ukryj
finał z jej udział był niejednoznaczny, sugerujący, że może jednak przeżyła. Może i nie...
Ale brak tam również Lorda Błyskawicy i jego wesołej gromadki, więc niewykluczone, że cały ten wątek wyjaśni się dopiero w "Winds of Winter".

Zamaskowałam spoiler. Mai

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2011, 23:41   

Powiem tak... Sytuacja z Brienne się wyjaśnia (wkurzysz się zapewne na takie rozwiązanie sprawy). Z Lordem Błyskawicą chyba również.

Urawa napisał/a:
Tyrion, do spółki z Illyrio


Spoiler: pokaż / ukryj
Akurat Tyrion zmienia partnerów szybciej niż bohaterki reverseharem.


Nie podoba mi się zakończenie tej książki. W zasadzie optymistyczne dla sporej części moich ulubionych postaci, ale do licha... akcja nie idzie do przodu ani o jotę. A nawet wszystko jeszcze bardziej się mota...

Spoiler: pokaż / ukryj
Jedynie podoba mi się przesunięcie Theona do roli postaci pierwszoplanowych.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2011, 12:26   

Cytat:
Sytuacja z Brienne się wyjaśnia (wkurzysz się zapewne na takie rozwiązanie sprawy).

No i? Przyznam, że te kilka zdań z jej udziałem pozostawia bardzo duże pole do domysłu. W zasadzie nie wyjaśnia nic.
Spoiler: pokaż / ukryj
Bo i owszem, można przyjąć, że jest zombie, ale można i równie dobrze założyć, że coś jej się stało w trakcie podróży (wyraźnie zasugerowano, że wydarzyło się coś, o czym nie wiemy - vide wzmianka o Ogarze).
Martin rozdziały jej poświęcone, które miały być w tym tomie, przeniósł do następnego, więc dopiero za kilka lat dowiemy się co i jak.
Cytat:
Z Lordem Błyskawicą chyba również.

Tu niestety tak. Szkoda, lubiłem tą postać.

O samej książce szerzej rozpisałem się w mojej recenzji tejże. Mam szczerą nadzieję, że dwa ostatnie tomy będą powrotem do formy z początku cyklu.

Zamaskowałam spoiler - nie bardzo wielki, ale jednak :)
Serika

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2011, 16:36   

Urawa napisał/a:
No i? Przyznam, że te kilka zdań z jej udziałem pozostawia bardzo duże pole do domysłu. W zasadzie nie wyjaśnia nic.

Dla mnie sytuacja jest oczywista.

Spoiler: pokaż / ukryj
Przystała na umowę Cat i wprowadzi Lannistera w pułapkę. Wzmianka o Ogarze to marna historyjka wymyślona w tym celu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-12-2011, 20:59   

W końcu oglądam seria. Narazie jestem zadowolony. O dziwo jak oglądam pamiętam co nieco z fabuły. Gorzej z postaciami.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-12-2011, 02:21   

Skończyłem czytać piąta książka. Fajne, nieźle rokuje, nie mogę się doczekać na szósta książka.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2011, 12:05   

Cytat:
Gorzej z postaciami.

Co do serialu... Mnie osobiście rozczarowała w nim postać Ogara. W serialu zrobili z niego skrywającego emocje milczka. Czyli postać która woli lepiej siedzieć cicho, bo i tak nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Noo, a w książce wiadomo jaki Ogar był naprawdę. Shame!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
L00ke
Gość
PostWysłany: 14-12-2011, 20:28   

Bzdura Ogar nie różni się tak bardzo w serialu.
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2011, 20:40   

Dokładnie. Pazur pokazuje dopiero w dalszych książkach.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-12-2011, 15:20   

Skończyłam "Dance with Dragons" (odmawiam używania "a" na początku, wiem, że niegramatycznie i wojgle, czepcie się).

Czytało się długo, chyba dłużej niż pozostałe książki - zwłaszcza na początku wydarzenia faktycznie wlokły się niemiłosiernie. Dla odmiany ostatnie rozdziały pochłonęłam z szybko bijącym sercem, normalnie jak w scenach akcji w Assassin's Creedzie. Jasny gwint, właściwie każdy wątek kończy się straszliwym cliffhangerem. No ok, z wyjątkiem Aryi, u niej się wiele raczej nie zmieni w najbliższym czasie. Ale reszta...


Spoiler: pokaż / ukryj
Cersei najwyraźniej w końcu dała się złamać, jakoś nie wierzę, że miałaby się podnieść po takim upokorzeniu. Dany wkopała się w straszliwą kupę i sporo jej zajmie, aż się z niej wydłubie - aczkolwiek chyba przejażdżka na smoku i spacer po okolicy jej dobrze zrobiły na wizję przyszłości. Za to ciekawi mnie bardzo, czy Jon przeżyje i czy Stannis faktycznie się przekręcił...


Jasny gwint, a kolejna książka za kolejne 6 lat, tak?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2011, 15:33   

Cytat:
Jasny gwint, a kolejna książka za kolejne 6 lat, tak?

W wersji optymistycznej, tak. Casus Roberta Jordana ostrzega jednak, że może być gorzej... Serio, w
Spoiler: pokaż / ukryj
śmierć Janka Śnieżynki
tak nie bardzo wierzę, zbyt to cliffhangerowe zagranie. Sprawa ze Stanisem o tyle mi nie pasuje, że gdyby Bolton rzeczywiście sprał go, to zapewne Theon wpadłby ponownie w jego łapy, tymczasem w liście stało wyraźnie, że on chce Theona z powrotem. Może po prostu Stanisa pokonał, ale nie zniszczył.
Losy Smoczary mi tak jakoś zobojętniały podczas czytania tego tomu. Zachowała się kretyńsko tyle razy, że w zasadzie nie miałbym nic przeciwko, gdyby zleciała ze smoka i skręciła kark.
No i kolejny Targaryen wyciągnięty z kapelusza, drugi już o ile nie trzeci (jeśli przyjmiemy, że teoria o pochodzeniu Snowa jako syna siostry Neda ma sens).

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2011, 15:53   

1. Szlachetny i honorowy Eddard Stark
2. Sprawiedliwy, ale strasznie surowy Stannis Bartheon
3. Pragmatyczny Tywin Lannister
4. Może lekko naiwna, ale za to zahartowana przez życie Daenerys Targaryen
5. Jakiś figurant wepchnięty na tron przez Varysa lub Littlefingera

Tak z przymrużeniem oka bo
Spoiler: pokaż / ukryj
niektórzy z tej listy nie żyją
Jak myślicie(tak teoretycznie) która z tych powyżej przeze mnie wymienionych postaci najbardziej nadawałaby się na władce siedmiu królestw? Kto z nich pomimo pewnych słabości naprawdę by potrafił zaprowadzić porządek na tych ziemiach i sprawił by królewski skarbiec nie świecił już pustkami?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2011, 17:06   

Tak właściwie to z tej listy
Spoiler: pokaż / ukryj
żyje już tylko jedna osoba.
. Największe szanse miałby chyba Tywin, choć nie mogę się oprzeć wrażeniu, że gdyby Rob trochę podrósł, to mógłby z niego wyjść całkiem niezły król.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-02-2012, 16:31   

Ufffffffff

Kundlowi dzięki, skończyłem tańczyć ze smokami.

Jakoś nie wierzę w zawartość listu Boltona do Jona. Lista żądań nie sugeruje że cokolwiek osiągnął... i tak, ten cliffhanger można w każdej chwili rozstrzygnąć w dowolną stronę. Nieodparcie pcha się do głowy jeden wniosek: świat jest pełen idiotów.
Spoiler: pokaż / ukryj
Kilka zdań wcześniej słyszymy, że liczbowo przeciw krukom mamy jednego na pięciu dzikusów... i co to oznacza chyba nie trzeba mówić.


Podoba mi się wyciągnięcie Dany z miasta.
Spoiler: pokaż / ukryj
Zapowiada się że khaleesi wreszcie pójdzie po rozum do głowy i pozbiera khalasaar męża.


Dostaliśmy też niespodziewanie sporą dozę Tyriona. Damn, jego nie da się NIE lubić.

Ale poza tym... ugh, tyle lat, i fabuła ledwo ruszyła z miejsca. Meh. Poza tym, daje mi się we znaki Rowligowy styl pisania - czyli ćwiczenia z tego ile przymiotników da się wbić w jedno zdanie.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group