FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Najgorsza książka, jaką czytaliście:
Wersja do druku
Gato Płeć:Kobieta
Skeletofiliac


Dołączyła: 17 Sie 2003
Skąd: Arth
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2006, 23:38   

Ja tylko wtrącę, że bardzo lubię Dziady, natomiast zdaniem mojej mamy są one absolutnie nieczytelne. Cóż, gusta.

_________________
http://monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17017396
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1764862
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-02-2006, 17:11   

Transformejszyn chyba już się tym chwaliłem. Książka została napisana kilka lat przez jakiegoś szanowanego twórcę głównego nurtu. Opowiada o skutkach transformacji ustrojowej w Polsce z punktu widzenia kilku osób: eks-kierownika PGR-u, właścicila małej gastronomi, jego nastoletniej córki, kilku menelków, młodocianego, bezwzględnego biznesmana i starego bogacza ze stanów.

Książke generalnie można podsumować tak: Pilipiuk wielkim pisarzem nie jest, ale do całkowitego dna mu jeszcze wiele brakuje.

Autor - którego nazwisko miłosiernie wyleciało mi z pamięciu - chyba jest głuchy, ślepy i nie wychodzi na ulice. Młodzież to on chyba ostatnio widział podczas matury (własnej), a starym dziadem będąc zapomniał jak wygląda. Gazet chyba nie czytuje... Książkę napisano drewnianym stylem, dialogi są marne, bohaterowie zachowują się, jakby komunizm dla nich w ogóle się nie skończył (bo jak inaczej wytłumaczyć ich zachwyt przerobionym na kabriolet małym fiatem?). Ogólnie wizja świata wygląda jak jakaś obca kraina pokroju jakiejś Narni - NIC poza nazewnictwem nie jest podobne do Polski. Autor nie ma pojęcia o życiu w popegerowskich wioskach, problemach współczesnej młodzieży, kapitaliźmie...

I ten brak pojęcia przelał na papier...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-02-2006, 18:18   

Jedyne książki przez, które nie byłam w stanie przebrnąć do końca to:
Nad Niemnem -za dużo opisów przyrody.
Syzyfowe Prace -nuuuuuudne...

Reszta przy tym hm...jest ok, chociaż nie wiem, nie wszystkie książki przeczytałam. : P[/b]

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-02-2006, 20:21   

Bo i są to książki faktycznie trudne i nurzące....
Mnie ostatnio rozczarowali Bracia Karamazow. Po "Idiocie" i "Biesach" ta książka to w dużej mierze śmierdzący ruskim nacjonalizmem i tanią propagandą prawosławia traktat. Wiem, że jest popularną rzeczą krytykowanie Dostojewskiego, ale cóż, ta książa mi zdecydowanie nie podeszła...
Powrót do góry
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2006, 00:20   

Najgorsza książka.... To chyba m.in: Harry Potter, większość lektur klasy 3 L.O a w szczególności Lalka i Chłopi (jedyne co da się czytać to litertura wojenna z tego zakresu), ponadto LOTR - za dużo nużących opisów, film był już bardziej wciągający. Jak coś jeszcze mi się przypomni to dam znać.

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-02-2006, 09:32   

Silent Angel napisał/a:
To chyba m.in: Harry Potter,


Odnosze szokujące wrażenie, że tak książka jednak nie była pisana dla dzieci... Będąc o dobre 10 lat starszy niż grupa docelowa księżkę bardzo polubiłem... Dziwny jest ten świat.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2006, 10:47   

Nie chciałam tutaj nikogo urazić ^^' Po porstu nie widzę w niej nic wciągającego. Moim zdaniem tylko jest o wiele więcej lepszych pisarzy, ale po prostu mniej rozreklamowanych. Ale każdy ma swój gust ;)

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-02-2006, 10:54   

"Harry'ego Pottera" można polubić, ale po sześciu tomach może się znudzić,biorąc pod uwagę to, że każda część jest pisana według tego samego schematu. Najpierw jakiś niewytłumaczalny "wypadek", Harry nie wie co się dzieje, potem okazuje się, że wszyscy przed nim coś ukrywają. W końcu dowiaduje się prawdy i stara się coś wymyślić jak by tu Voldemorta i jego ludzi zatrzymać. Potem długo, długo nic. I nareszcie pod koniec roku szkolnego okazuje się, że ktoś zastawił na Harry'ego pułapkę, w którą on wpada i spotyka swoich wrogów. W czasie potyczki najczęściej ginie ktoś z bliskiego otoczenia głównego bohatera. Potem wycieńczony/ zszokowany/ ranny Harry ucieka, żeby potem wszystkim opowiedzieć o tym, co się stało. Wtedy nikt mu nie wierzy albo wszyscy się załamują
Cytat:
(jak po śmierci dyrektora w ostatnim wydanym tomie).
Na samym końcu Harry jest w czasie podróży do domu i żywi nadzieję, że kolejny rok nie będzie tak straszny jak poprzedni...I to tyle. Osobiście uważąm, że seria powinna się skończyć na czwartym tomie, ale czego się nie robi, żeby więcej zarobić :D Trochę się rozpisałam i sądzę, że nikomu się nie będzie chciało tego czytać. To tylko moje skromne zdanie^^

Tak... To znowu IKa... zamaskowano spoiler.
Tak... IKa NIE czytała jeszcze Pottera...i opadły jej ręce...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-02-2006, 11:29   

Może Zeg tak sobie obrzydził filozofię, że lubi tytuły lekkie i przyjemne;P?

Cytat:
Trochę się rozpisałam i sądzę, że nikomu się nie będzie chciało tego czytać.


Ty jeszcze nie widziałaś długich postów, moja droga.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-02-2006, 14:07   

Enevi napisał/a:
Na samym końcu Harry jest w czasie podróży do domu i żywi nadzieję, że kolejny rok nie będzie tak straszny jak poprzedni...I to tyle. Osobiście uważąm, że seria powinna się skończyć na czwartym tomie, ale czego się nie robi, żeby więcej zarobić :D

Prawda? Im dalej w ten 'las', tym bardziej drzewa do siebie podobne xD Schematyzm, schematyzm.
A już ta maniera pisania z tonami przymiotników w każdym zdaniu doprowadza mnie do szału. Co ONA wyprawia z elegancką zwięzłością angielskiego? =='

A co do lektur, to... oooooo booooy. Ja nigdy nie mogłem zrozumieć naprzykład czemu takie grafomańskie gnioty jak "lalka", "chłopi" czy "nad niemnem" są obowiązkowe, a tak cudowne, porywające i pouczające książki jak "Saga o Jarlu Broniszu" Grabskiego, "Krzyżowcy", "Przymierze", czy "Dziedzictwo" (wszystkie trzy Kossak-Szczuckiej) - NIE!. Literatura światowa też kuleje, z takimi pominięciami jak "Szuanie" Balzaca, "Na Wschód od Edenu" Steinbecka... iirc nie ma NIC Vonneguta...

O klasykach poza Homerem nie wspomnę, a przecież wiele rzeczy jest warte więcej niż wałkowana w tę i we w tę Iliada z Odyseją. Ogarnia mnie furia kiedy widzę jak uniwerki produkują magistrów którzy nigdy nie zajrzeli do choćby tak elementarnych rzeczy jak "Metamorfozy" Apulejusza, "Pisma Sokratyczne" Ksenofonta czy "Wędrówki po Helladzie" Pauzaniasza. Nie twierdzę przy tym że sam je pochłonąłem od deski do deski, ale przynajmniej wiem o czym są i jaką mają formę. I może kiedyś doczytam do końca. Biorąc pod uwagę że po Pauzaniasza niedawno zgłaszał się do mnie ktoś z UW, to... szkoda słów. A przecież nawet mały wybór zrobić by można, dla celów szkolnych, by pokazać że już wtedy form literatury było wiele i różniastych a nie tylko jeden Homer.

Generalnie sam system 'przerabiania' lektur woła o pomstę do nieba...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-02-2006, 14:41   

Ysengrinn napisał/a:
Może Zeg tak sobie obrzydził filozofię, że lubi tytuły lekkie i przyjemne;P?


W tym co mówisz jest dużo prawdy... Nie można samych Habermasów i innych popaprańców czytać.

Silent Angel napisał/a:
Nie chciałam tutaj nikogo urazić ^^' Po porstu nie widzę w niej nic wciągającego. Moim zdaniem tylko jest o wiele więcej lepszych pisarzy, ale po prostu mniej rozreklamowanych.


Nikt się na ciebie nie obraził. Gdyby ktoś się na ciebie obraził pod twoim Nickiem pojawiłaby się czerwona kreseczka z napisem Ostrzeżenie.

Cóż, na świecie jest też wielu gorszych pisarzy, mniej lub bardziej rozreklamowanych. Np. "Kod Leonarda Dawinci" napisany jest w gorszym stylu, gorzej go też przetłumaczono... Harry Potter mimo wszystko jest książką niezłą, raczej trudno nazwać ją najgorszą, jaką się czytało...

Ma też kilka wad (co roku Harry znajduje jakiś spisek, ale nikt mu nie wierzy, postacie dzielą się na te dobre i te ze Slytherinu etc.), nie mniej jednak są tytuły mające wady bardziej znaczące.

Należy też zauważyć, że książka nie jest kierowana do wyrafinowanego czytelnika, liczącego na piękny język, skomplikowaną fabułę, rozbudowane postacie bohaterów, a dla dzieci, które z założenia mają ją czytać jako lekką rozrywkę. Argumenty o niedociągnięciach tychże tracą więc na znaczeniu.

Co do reklamy, to rzeczywiście, tomy od IV w górę są wspierane przez potężną machinę markeingową, lecz należy też zauważyć fenomen Harrego Pottera - książka pojawiła się praktycznie z nikąd, została napisana przez absolutnie nieznaną nikomu pisarkę, pierwszy sukces zawdzięczała wyłącznie "poczcie pantoflowej".

Faktem jest, że gdy zdobyła popularność poszły za nią i pieniądze i reklama... Nie mniej jednak wszystko to dzięki owemu fenomenowi, jakim były pierwsze tomy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-02-2006, 15:13   

Ysengrinn napisał/a:


Cytat:
Trochę się rozpisałam i sądzę, że nikomu się nie będzie chciało tego czytać.


Ty jeszcze nie widziałaś długich postów, moja droga.


Pewnie tak, ale jak na mnie to to było naprawdę długie : P

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-02-2006, 18:13   

Zegarmistrz napisał/a:
Silent Angel napisał/a:
Nie chciałam tutaj nikogo urazić ^^' Po porstu nie widzę w niej nic wciągającego. Moim zdaniem tylko jest o wiele więcej lepszych pisarzy, ale po prostu mniej rozreklamowanych.


Nikt się na ciebie nie obraził. Gdyby ktoś się na ciebie obraził pod twoim Nickiem pojawiłaby się czerwona kreseczka z napisem Ostrzeżenie.

offtop
Zeg, to teraz Osty są przyznawane za obrażenie kogoś?? Ja zawsze myślałem, że je sie przyznaje za złamanie "konsytucji"??
koniec offtopu
A mój głos w dyskusji to: nie czytałem potera i nie zamierzam...

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-02-2006, 18:56   

Kielon obrażanie ludzi JEST sprzeczne z Konstytucją;P.

Cytat:
a tak cudowne, porywające i pouczające książki jak "Saga o Jarlu Broniszu" Grabskiego, "Krzyżowcy", "Przymierze", czy "Dziedzictwo" (wszystkie trzy Kossak-Szczuckiej) - NIE!.


Czytałem tylko Krzyżowców i, jakkolwiek pasjonująca lektura, to kilkukrotnie chciałem się udławić ze śmiechu. Zazwyczaj gdy autorka pisała o zbrojach płytowych, dwuręcznych mieczach czy też o metodach oblężniczych typu "dłubu dłubu w murze mieczami i toporami, radośnie ignorując spadające na łeb kamienie i lejącą się smołę. Normalnie space marinesi o_O. Aha i gdzieś tam mignął nieszczęsny, długoszowski Jeszy, bóg pohańskiej Słowiańszczyzny...

Wolałbym więc, by dzieciarnia NIE wyciągała stąd wiedzy historycznej. Natomiast powtarzam, że czytało się świetnie, zwłaszcza początek w leśnej głuszy był "klimatyczny";P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2006, 19:24   

Kielon napisał/a:

Zeg, to teraz Osty są przyznawane za obrażenie kogoś??


Um... O co chodzi z ostrzeżeniami.. Bo rzeczywiście wydawało mi się że one służą do czegoś innego.. Czy na tym forum panują jakieś odmienne reguły? ^^'

Kielon napisał/a:

A mój głos w dyskusji to: nie czytałem potera i nie zamierzam...


Popieram XD Założymy dwuosobowy antyfanklub Pottera ;]

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group