FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny
  Jaką książkę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 04-05-2009, 22:47   

Nie to żebym nie miała z czego wybierać, ale skoro już jesteśmy przy temacie - warto do tego całego wora książek dodać jeszcze "Cykl o Valdemarze" Mercedes Lackey czy nie warto za specjalnie?

A za wszystkie propozycje dziękuje, nie będę już w ciemno dzięki temu wybierać książek :)

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2009, 09:57   

krew_na_scianie napisał/a:
Nie to żebym nie miała z czego wybierać, ale skoro już jesteśmy przy temacie - warto do tego całego wora książek dodać jeszcze "Cykl o Valdemarze" Mercedes Lackey czy nie warto za specjalnie?

Nie - jeśli już dotknęłaś końcem palca Robin Hobb, to niestety na Valdemar jest już dla ciebie za późno. Swojego czasu go uwielbiałam, ale szczerze mówiąc jest to taki bardzo sympatyczny, ale też tani i prosty cykl romansideł dla nastolatek. Jest w nim parę fajnych kawałków, postacie są sympatyczne (ale tylko albo dobre - i wobec tego wykształcone, liberalne, piękne i mające zawsze rację, albo złe - brzydkie, głupie, sadystyczne i źle wychowane, albo chwilowo nie po tej stronie, ale zaraz nasi pozytywni ich wyprostują - jak się do tego wraca po Hobb, gdzie bohaterowie nie musza się uwielbiać tylko dlatego, że oboje są postaciami pozytywnymi...), parę wątków mogłoby być bardzo ciekawymi, gdyby je autorka rozwinęła, ma fantastyczne piosenki, duży sentyment do tego mam, jako komiks pewnie byłoby klasyką yaoi - ale "warto" to nie jest odpowiednie słowo.

Chociaż... jeśli spojrzeć na to jako na polityczny horror fantasy o królestwie przejętym przez telepatyczne potwory...

Weź Barrayar i Chalion lepiej. Te pierwsze nie fantasy, ale naprawde, nie będzie ci to przeszkadzało.

_________________
Kiedy rozum śpi, mnożą się kurczaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-05-2009, 17:57   

Vlyyk napisał/a:
Z ciekawego fantasy to radzę spróbować Żambocha - wszystkie jego książki są robione na podobny schemat ale mimo to każda ma coś w sobie ot taki Sierżant czy Bez litości.


Uczciwie mówiąc to z Zambocha znam tylko "Sierżanta", który wywarł na mnie takie wrażenie, że już więcej nic tego pana nie chcę czytać. Książka była naprawdę okropna. W zasadzie składała się tylko z uprawiania seksu i nawalania, a fabuła szczątkowa. Już chyba naprawdę lepiej zabrać się za lekturę Conana Barbarzyńcy, Lackeyki albo innego Feista.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2009, 19:55   

Mi sie dobrze czytało wszystkie jego książki, a mam wszystkie wydane w Polsce do tej pory.
Fakt że za głębokie nie są i raczej olśnienia od nich nie przybędzie i szczerze występuje u Żambocha tendencja to trzymania sie tego samego schematu z drobnymi zmianami w budowie uniwersum świata a bohaterowie są robieni na to samo kopyto ale jak już pisałem ja polecam to jako przyjemne czytadełko jak ktoś sie zawiedzie a przeczyta przez moją rekomendację może mnie zrugać:)

Wracając do książek które są dobre to polecam:
Daniel Gormann Trzecie Świadectwo dobre s-f z wątkiem kryminalnym i stosunkowo antyutopijną wizją świata. Warte przeczytania i ma przynajmniej dość zaskakujące zakończenie.

David Farland Władcy Runów 4 ksiąg całkiem udanego fantasy z ciekawym podejściem do tematu. Mianowicie ludzie mogą przekazywać swoje dary innym. Dary to np uroda siła zręczność itp. Ludzie z darami to tytułowi Władcy Runów którzy mają w obowiązku walczyć za swoich darczyńców. Wydaje sie płytki ale to tylko podstawa świata tej sagi. Sama fabuła też jest całkiem dobra i kończy sie ciekawie.

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2009, 17:09   

Fanom Sc-fi polecam Zaginioną flotę JAcka Campbella. Od czasó książek C.J. Cherrych nie sądziłęm że ktoś tak dobrze potrafi opisać walkę w kosmosie oraz rozgrywające się tam sceny/życie.
Poza tym polecam nieśmiertelnego "ojca chrzestnego" czytam po raz enty - już nie liczę który raz - i nadal super się czyta. Po tym jak skończę Zaginioną Flotę - to tytuł serii btw. - to zabiorę się za Mistrza i Małgorzatę, bo ponoć ciekawa książka, - zaciekawił mnie film ;)

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2009, 16:10   

To ja może coś z fantsy. Gorąco polecam, sagę "Miecz Prawdy", autorstwa Terrego Goodkinda. 11 kilkuset stronnicowych książek, opowiadającą jedną z najbardziej epickich i wciągających historii jakie w życiu czytałem. Dramat, wojna, miłość, okrucieństwo, dobroć. Wszystko wymieszane w przepysznym koktajlu, od którego nie da się oderwać. Kiedy zaczynacie Miecz Prawdy- to musicie go skończyć. :)

Dla ambitniejszych z serii Sience Fiction polecam naprawdę wybitną i wciągającą sagę. Czyli, spod pióra Dana Simmonsa- dylogia Hyperiona ("Hyperion","Upadek Hyperiona"), kontynuująca ją książka "Edymion", i ostatnio wydana kontynuacja poprzedniczki "Triumf Endymiona". Naprawdę świetna saga S.F/Horror. Nie każdy lubi takie długie książki. ostatnia część np. to 928 stron w wymiarach 135 x 205 mm. :)

Obie sagi polecam gorąco i dają dużą gwarancję, że się nie zawiedzecie. :) :) :) :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-08-2009, 19:27   

Proszę o polecenie mi jakiegoś dobrego kryminału w stylu Agaty Christie, czyli natłok postaci, i do końca nie wiadomo kto jest mordercą. Najlepiej taką, bym mógł knigę z dumą posadzić na półce, i kiedyś do niej wrócić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-08-2009, 22:40   

Joanna Chmielewska - Wszyscy jesteśmy podejrzani.
Polecam ci to Asthariel.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-09-2009, 11:33   

Ponawiam pytanie - ktoś mógłby polecić dobre fantasy, koniecznie w 1 tomie i najlepiej takie, które można dorwać w księgarni? Interesują mnie klimaty heroic (chyba tak to się nazywa), czyli magia itp.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-09-2009, 12:08   

Keii nie ma czegoś takiego, jak fantasy w jednym tomie.

Ostatnio czytałem Opowieść Sieroty. To fantasy z pogranicza baśni i w dodatku opowieść szkatułkowa, za to bardzo dobra. Wydał to Mag przed wakacjami. Zasadniczo czytając książkę należy przeczekać, aż pisarka nauczy się pisać (zajmuje jej to jakieś 100 stron). Początek jest bowiem mocno od czapy i wypełniony kiczem, potem robi się jednak naprawdę dużo lepsze. Jedyne z czym mogę to porównać to Pieśń Oberżysty lub Olbrzymie Kości Beagla.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2009, 13:40   

Dobre fantasy w jednym tomie? Tigana, Guy Gavriel Kay.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-09-2009, 13:56   

Większość pozycji Kaya jest dobra i mieści się w jednym tomie - Ostatnie Promienie Słońca, Ysabel, Lwy Al-Rassanu. Wyjątki to Fionavarski Gobelin (który nie jest ani jednotomowy, ani specjalnie dobry) i Sarantyńska Mozaika (która jest dwutomowa i absolutnie genialna).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2009, 14:15   

Owszem, Kay jest niezły, ale większość jego twórczości nie bardzo pasuje do kryteriów podanych przez Keiia (tzn. heroic fantasy). Autor ten lubuje się w powieściach pseudohistorycznych, wyraźnie nawiązujących do historii naszego świata (np. Sarantyńska Mozaika wzorowana jest na historii Bizancjum), w których elementy fantastyczne mają charakter drugorzędny, i bliżej im do realizmu magicznego niż do fantasy. Z heroic fantasy Kay napisał chyba tylko ww. Tiganę i Fionavarski Gobelin, który faktycznie jest słaby, i którego nie polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-09-2009, 18:44   

Zeg, Siewca Wiatru było dobre, w jednym tomie, i mimo że o aniołach, to chyba pod fantasy podchodzi. Tkacz Iluzji był całkiem niezły, aczkolwiek potem dorobił się do niego (zacny swoją drogą) cykl.

Edit:
No i zakupiłem Tiganę. Dopiero teraz przeczytałem Twojego posta, Teukros - wygląda na to, że całe szczęście, że akurat tę książkę wybrałem, bo były jeszcze Ysabel i Pieśń dla Arbonne.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Celtycka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 05 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2009, 18:08   

Hm... nie wiem, a czytałeś Sage o Wiedźminie, albo Trylogie Czarnego Maga?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group