FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
  Jaką książkę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 05-10-2009, 18:12   

Celtycka napisał/a:
Hm... nie wiem, a czytałeś Sage o Wiedźminie, albo Trylogie Czarnego Maga?

Celtycka, ta dyskusja jest już zakończona... ale czy TY czytałaś Trylogię Czarnego Maga? Jak tak to załóż temat i omawiamy ;P
PS: Przepraszam za offtop.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-10-2009, 17:35   

A znacie jakieś naprawdę dobre powieści osadzone w steampunkowym świecie? Coś w stylu, np. FMA? Tylko błagam, nie Wieki Światła, bo te mnie wynudziły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 13-10-2009, 22:49   

Śmierć nekromanty, Łowca czarnoksiężników i okolice, czyli seria Marthy Wells, bardzo dobre i wyszło po polsku.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2009, 13:14   

'Rozmowy nad Nilem' jest interesującą książką.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-10-2009, 13:41   

Keii pytałeś się o dobrą książkę fantasy. Na tropach jednorożca autorstwa Mike Resnick'a. W zasadzie jest to cykl (ale dwutomowy, więc niestraszny), który jednak można czytać jako osobne powieści. Książka została wydana prawie 19 lat temu przez Iskry, w tym roku wznowiła ją Fabryka Słów. Pozycja stanowi bardzo fajne, detektywistyczne fantasy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-12-2009, 13:05   

Ktoś orientuje się ile warte są książki Trudi Canavan? Widziałem dziś obie trylogie w księgarni i zastanawiałem się nad zakupem, ale dla pewności wolę zapytać, czy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-12-2009, 13:13   

Nie czytałem, ale z tego co mówiła Gonik to kiepskie i merysuiczne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-12-2009, 13:14   

Keii, czytałam Trylogię Czarnego Maga i powiem tak: czytadło znośne, czyta się bardzo szybko, ale niestety nie do końca przyjemnie. Fabuła boleśnie prosta i przewidywalna oraz bardzo głupiutka główna bohaterka. Taka typowa żeńska BTJT z ogromną ukrytą mocą i haremem panów widzących w niej jakieś niesamowite rzeczy, które nie istnieją. Na palcach jednej ręki mogę wyliczyć ciekawych bohaterów, ale nawet oni im dalej w las tym nudniejsi i wręcz głupsi się robią.

Kup tylko wtedy, gdy masz nadmiar pieniędzy i absolutnie niczego ciekawego do czytania na horyzoncie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-12-2009, 13:17   

Ja zakupiłam pierwsze dwie części trylogii Czarnego Maga i żałuję. Sporo mnie to kosztowały, a bohaterowie są płascy, historia przeciętna i jeszcze spora część drugiego tomu to yaoi. Raczej odradzam.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-12-2009, 13:26   

Hm, po przeczytaniu tekstu z tyłu książki niestety właśnie takiego Merysuła się obawiałem.
No nic, zaoszczędziłem parędziesiąt złotych, dzięki :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2009, 23:08   

To ja bym prosił o parę tytułów. Po pierwsze szukam dobrej, mocnej space opery, tylko na jakimś poziomie. Po drugie, ostatnio zaciekawiły mnie klimaty steampunk'a. Jakieś propozycje? Mile widziane pozycje ambitne, ale mogą też być po prostu bardzo dobre- rozrywkowe o wartkiej akcji i ciekawej fabule. Nie trzeba zaraz mi socjo-politycznej psychodelii ;).

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-12-2009, 00:32   

Steampunk w fantasy prawie nie istnieje. "Maszyna różnicowa" Gibsona to klasyka, a poza tym jest jeszcze seria Marthy Wells - "Śmierć Nekromanty" i części dalsze. Najlepiej chyba po prostu sięgnąć po Verne'a...

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-12-2009, 21:09   

Byłbym wdzięczny, gdybyście mi polecili jakąś książkę historyczną, traktującą wojskowość starożytności, średniowiecza, renesansu (bez współczesności) w pigułce. Coś w stylu przemian, jakie się dokonywały w taktyce, o nowych rodzajach broni, która wypierała stare, itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-01-2010, 19:47   

Jak ktoś tu zagląda, to ja poszukuję książki stylistycznie podobnej do "Pantery w piwnicy" albo do "Kociej kołyski". fantasy mi się przejadło.

Asthariel, (jeśli tu zaglądasz i jeśli Cię to dalej interesuje) poszukaj biografii dowódców czy strategów, bądź tworów biografiopodobnych. Są zazwyczaj całkiem znośne i zadowalające w danym temacie.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Chatoyant
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-01-2010, 22:21   

koranona napisał/a:
"Kociej kołyski"


Stylistycznie, hm. Dawno tej książki nie czytałam, a nie mam jej na stancji na stanie, to jest ten problem. Cóż. Ja to nazywam upiorną groteską i też kiedyś szukałam czegoś analogicznego. He. Jest takie opowiadanie Lema "Ciemność i pleśń". Bardzo ciekawe, choć czy liryczne/pełne artyzmu/będące osiągnięciem wyżyn literackości - za to bym sobie głowy uciąć nie dała. Spodoba się albo się nie spodoba. Może "Kroniki marsjańskie" Ray'a Bradbury'ego? To bardzo prawdopodobne.

Sorry, że fantastyka. Z nie-fantastyki? Hm... Można by zastosować taką mianowicie kategorię: Lech Jęczmyk. On jest tłumaczem takich książek. Ale stąd o krok od polecenia Ci "Fight Clubu" Palachniuka... "Paragraf 22" Josepha Hellera? Jeszcze wracając do fantastyki: "VALIS" P. K. Dicka?

Chyba, że podasz konkretniejszy parametr. Czarny humor? Groteska? Surrealizm?

***

Ja proszę o polecenie mi jakichś książek cyberpunkowych, o ile ktoś takie rzeczy czyta. Ostatnio pochłaniam wszystko, nie tylko literaturę, co można do tego zaliczyć (nie wyłączając anime) i każda poszlaka jest niezwykle cenna :]
Proszę mnie nie odsyłać do Wikipedii! Tam bodajże nic nie ma pod tym kątem o takiej pozycji jak "Tęcza grawitacji", a szkoda by było stracić możliwość poznania dzieł tego pokroju...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group