FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
evil-witch Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Maj 2003
Skąd: Radom
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2003, 18:45   

Pottera lubie. Ale Tolkien (nie bić prosze)...dajcie spokój..nie wytrwałam 10 stron Władcy Pierscieni....już Krzyżaków da sie czytać(no może to zly przykład)....Tolkien ma za dużo opisów....czego go w tym Oxfordzie uczyli..

_________________
Jedno nas łączy *potrzeba* XD
(hasło wyborcze do kampanii Evilkowo-Kaolkowej na rzecz darmowej zbiórki pieniążków na mangi XD)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4165328
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-09-2003, 18:56   

heh, to on uczył na Oksfordzie ^_^ A spróbuj jednak przebrnąć... To kapitalna książka. Albo zacznij od czegoś innego, np. Hobbita (lżejsza konwencja), albo Silmarillionu (w stylu mitologii). Warto, chociażby po to, żeby rozumieć aluzje w rozmaitych innych książkach.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2003, 19:10   

Władca to książka piekilnie ciężka... Zwłaszcza na początku. Zgadzam się z Irian. Proponuję zacząc od Hobbita, albo od Silmarilionu (ale bez ostatniego rozdziału, bo to swego rodzaju spoiler do Władcy).
A jeśli chodzi o opisy, to polecam Carda. Niewiele opisów i niezwykłe pomysły. (Zaczynać od "Gry Endera"). Cociaż to też nie jest łatwa książka.
btw: O rany... Ale offtop.^^

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-09-2003, 19:39   

Um... HP jest niezły i przynajmniej mi się dobrze go czyta ale fanatyczką nie jestem. WP? Dla mnie trochę ciężkay, zbyt się wlecze moim zdaniem ale styl toto ma. Utknęłam w 2/3 1 tomu bynajmniej dlatego, że nawrzucalo mi się na łepek kilka innych tomików innych autorów.
Silimarilion.. też ciężkie. Mam za sobą chyba 20 stron - zostawiłam...

ps. kawa o poranku świetna rzecz! Ale ja preferuję thibo

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2003, 21:56   

Hmmm... jak dla mnie tLotR był najlżejszy właśnie w pierwszych dwóch tomach, ale przez trzeci to już ledwo przebrnęłam...

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Pico Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Lut 2003
Skąd: Urzędów
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2003, 11:26   

Fajnie fanklub Blacka a o kawce gadacie ^_^

[edit=Avellana] Zasadniczo muszę się zgodzić z kolegą, w którego post się wepchnęłam. O czym właściwie jest TEN temat? Przypominam, że istnieje już temat "Piąta część Pottera, czyli co tam panie...". Tam raczej należy kierować opinie na temat Pottera i piątej części. Tutaj należy kierować westchnienia zachwytu pod adresem pana S.

_________________
Wiele osób myśli że jestem dziwny... mają racje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4126141
Ryuu_Davis Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Kwi 2003
Skąd: A bo ja tam wiem O.o?
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2003, 18:42   

Jeśli można (Avellana mnie zamorduje...) ciągnąć offtop na temat Władcy Pieścieni... Hobbita czyta się (według mnie bynajmniej) z przyjemnością... ale tak jak w Potterze, jakość książki zależy od tłumaczenia.
Ja akurat miałam wątpliwą przyjemność obcować z tragicznym tłumaczeniem Drużyny Pierścienia (typu Bilbo Bagosz, Bagoszno albo Krzaty) i czytało się ciężko,. Prawdę mówiąc, nie dotrwałam to połowy... Pierwsze dziesięć stron to była katorga, a potem to już z braku laku (czyt. innych książek) czytałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4607619
Gato Płeć:Kobieta
Skeletofiliac


Dołączyła: 17 Sie 2003
Skąd: Arth
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2003, 19:42   

Jak ja czytałam WP, to utknęłam w którymś momencie 1 tomu... ale w końcu jakoś przez to przebrnęłam, i do końca doczytałam już bez problemów.

_________________
http://monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17017396
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1764862
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-09-2003, 20:54   

Ojojoj... Ryuu - miałaś Łozińskiego. Bez-na-dzie-ja! Ja szczęśliwie zaczęłam od Skibniewskiej i polecam z całego serca.

Co do offtopu - może by tak wydzielić go do nowego tematu (książki, czy cos takiego)? W ogóle, że też jeszcze takiego nie ma?! (o ile nie ma, nie chce mi się sprawdzać ^_^)

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2003, 07:06   

Tematy o książkach były. Nawet tematy o Tolkienie. Pewnie spadły gdzieś na drugą stronę, biedaczki. Cały problem (dla mnie) w dyskusji o książkach polega na tym, że trudno jest dyskutować o jednej książce albo o jednym autorze - nieuchronnie schodzi na porównania. Dlatego na razie darowuję temu offtopowi życie, trudno się mówi.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2003, 13:58   

Skoro Avi tak mówisz, to ja, nałogowy offtopista (choć raczej się kontrolujący :P) , nie moge nie skorzystać ^^

WP czytało mi się bardzo dobrze. Z tym nie miałem problemów (może malutkie z trzecim tomem). Ale Silmarillion... padłem po 136 stronach... T-T Po prostu się nie dało...

Dlatego ja, oprócz Pottera (fanem nie jestem, ale nie mogę nie zaprzeczyć, że czyta się świetnie) polecam Salvatore'a. Nie wiem już który raz, ale polecam. Książki FR czyta się o wiele łatwiej niż te z uniwersum Tolkiena i, tylko moim oczywiście zdaniem, są one ciekawsze. Ale to już osobiste spostrzeżenia. Jesli kogoś zachęciłem, to niech zacznie od Trylogii Mrocznego Elfa.

Koniec reklamy ;P

Drizzt rlz. ^_^

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-09-2003, 14:21   

A mój obecny nałóg to opowiadania Dicka. Genialne. Zabawne, przejmujące, straszna, pokręcone, smutne - każdy znajdzie coś dla siebie. W Polsce wyszło pięciotomowe wydanie, zawierające chyba wszystkie opowiadania Dicka, jakie kiedykolwiek się ukazały. Polecam z całego serca.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gato Płeć:Kobieta
Skeletofiliac


Dołączyła: 17 Sie 2003
Skąd: Arth
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2003, 20:07   

Irian Baratai napisał/a:
Ojojoj... Ryuu - miałaś Łozińskiego. Bez-na-dzie-ja! Ja szczęśliwie zaczęłam od Skibniewskiej i polecam z całego serca.


Ja też czytałam tłumaczenie Łozińskiego. Ale nawet nie było tak tragicznie. Bagosz, krzaty i tym podobne na początku mnie wkurzały, ale potem nawet się przyzwyczaiłam. Czytało się w porządku.

Silmarillion też czytałam... ale w pewnym momencie zwątpiłam... może kiedyś, kiedy nie będę miała nic lepszego do roboty... (czyt. jak dobrze pójdzie, to w przyszłym życiu ^_^')

_________________
http://monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17017396
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1764862
evil-witch Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Maj 2003
Skąd: Radom
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2003, 17:49   

Irian...ja bym przeczytala Sirmarillion ale jk powiadają to dla ludzi którzy znają sie na Śródziemiu, Valarach, elfach i tym podobnych. (sorry za zmienienie tematu. dawno mnie nie było :P. ach ci krzyżacy)

_________________
Jedno nas łączy *potrzeba* XD
(hasło wyborcze do kampanii Evilkowo-Kaolkowej na rzecz darmowej zbiórki pieniążków na mangi XD)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4165328
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-09-2003, 18:12   

To nie tak... Sillmarillion JEST o elfach, Valarach i tym podobnych ^_^. Tam jest wszystko wytłumaczone. Problem leży w stylu: ta książka jest stylizowana na mitologię (w zasadzie to jest mitologia - stworzenie Ardy i cała historia...). Niektórym to nie odpowiada, ja to UWIELBIAM (pisze ta, która z własnej i nieprzymuszonej woli przeczytała Eddę Poetycką ^_^)! Inaczej mówiąc - polecam. Poczytaj sobie ^_^

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 89 Idź do strony 1, 2, 3 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group