FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Dawar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-09-2003, 20:18   

Silmarillion... moja ulubiona książka z twórczości MISZCZA TOLKIENA :) LOTR czytałam trzy razy :) Hobbita raz niemniej jest równie doskonały... przyjemnie się go czyta... zresztą KRASNOLUDY the best :) a jesli chodzi o Goodkind'a kilka dni temu skończyłam "Pierwsze prawo magi" to było wprost genialne... dziś na lekcjach przebrnęłam przez "Pierwszą Księgę Mieczy" Saberhagen'a pozostały jeszcze dwie cześci.. przyjemnie się czyta... ale bywało że miałam lepsze książki w rękach :)
Przejdź na dół
Deirdre Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Wrz 2003
Skąd: ...z Tir na nOg,zwanego Avalonem...
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2003, 09:45   

Powiem Wam cos-jak chcecie miec prawdziwa frajde z czytania LOTR'a, to zapomnijcie o tlumaczeniach i bierzcie sie za wersje oryginalna. Szczegolnie, jesli w Waszej ksiazce Baggins nazywa sie Bagosz:)

_________________
...Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć?
Nie bądz więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z Mędrców nie wszystko wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lina_Inverse__ Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Kwi 2003
Skąd: Dolina Ludzi Lodu
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2003, 22:12   

Deirdre napisał/a:
. Szczegolnie, jesli w Waszej ksiazce Baggins nazywa sie Bagosz:)


Nie słyszalam o takim tlumaczeniu O__o

_________________
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-09-2003, 07:35   

Jest to słynne tłumaczenie pana Łozińskiego, z tym, że chyba tylko pierwsze wydania, bo coś słyszałam, że z następnego usunięto najlepsze "łozizmy" (termin ukuty na określenie wyczynów tego pana). Cały czas się zbieram, żeby je sobie z rodzimej mojej biblioteki wypożyczyć i przeczytać... To musi być piękne.

Yuby: Weber? Kto to i czym się je? W fantastyce ukazuje się tyle książek, że na pewno gubię sporo ciekawych. Napisz coś więcej!

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-09-2003, 11:39   

Weber to ten od Honor Harrison. Mnie odrzucilo od tej ksiazki wzmianka z tylu, ze bohaterka podpadla jakims Kaplankom jakiejs Matki.

Niestety tak pisane slowo Matka w odniesieniu do sil nadprzyrodzonych jednoznacznie kojarze z kultem Wiccan. Moja opinia o tej religi, jej idealach i przekonaniach jest negatywna i nie chce miec z nia nic wspolnego.

Aczkolwiek moge sie mylic co do tego autora.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-09-2003, 14:32   

---> Zeg
1. Nie Harrison, a Harrington. ^^
2. Chyba chodzi ci o inną książkę... Cykl Honor Harrington to tzw. millitary SF.
---> Avellana
A proszę bardzo:
Rzecz dzieje się w kosmosie, długo po opanowaniu go przez ludzi. Skoloznizowane układy stały się nowymi królestwami, republikami itp.
Cały cykl skupia się na osobie Honor Harrington, dowódcy w siłach Royal Manticore Navy (Manticore to takie królestwo). Cykl charakteryzuje się sporą dawką bitw kosmicznych (ciekawy sposób potraktowania statków kosmicznych- jak statki morskie), ale oglądanych przez pryzmat ludzi i ich odczuć. Inną rzeczą jest, że trup ściele się tam gęsto.^^ Pierwszy tom nosi tytuł "Placówka Basilisk". Więcej nie napiszę, bo będzie spoiler.

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-07-2004, 19:27   

Oj, głęboko spadł ten temat... Zdechł dawno temu i śmierdzi... Pora zabawić się w reanimacje metodom dr. Frankenstaina.

Tak na chybił - trafił kilka tytułów wyczytanych w zeszłym roku.

1) Trzej Muszkieterowie.

Klasyka książki przygodowej, wstyd trochę się przyznać, że dopiero teraz się za nią wziołem (zwłaszcza, że leży u mnie z 15 lat). Tytuł bardzo dobry, choć wyeksploatowany. Polecam wszystkim. Lektóra obowiązkowa także dla fantastów.

2) Wit Szostak ,,Wichry Smoczogór"

Polska fantasy z gatunku tej bliższej baśni. Akcja osadzona jest w tytułowych Smoczogórach, zamieszkanych przez lud przypominający tatrzańskich górali, a fabuła oparta na jeszcze nie eksploatowany (przynajmniej w fantastyce) temat ich basni i gawęd. Bardzo ładna, miła i przyjemna lektura.

3) Maja Lidia Kossakowska ,,Siewca Wiatru"

Tzw. anielska fantastyka. Opowieść o anioach, demonach i ich wspólnej bitwie ze złem uosabianym przez tytułowego Siewcę Wiatru. Fabuła dośc przewidywalna i powolna, ale mimo to książka godna polecenia. Bardzo dobrze mi sie to czytało.

4) Elizabeth Moon ,,Czyny Paksenarion" (zwłaszcza Córka Owczarza).

Taka nieudana ,,Czarna Kompania" Glena Cooka. Opowieść o bardzo politycznie poprawnej kompani najemników. Papierowe postacie, nudna i wolna akcja, głupia fabuła i najemnicy, którzy są dla siebie mili, nie piją, nie palą i starają się nie zabijać, a gdy grabią miasto, to prawie pytają mieszkańców o zgodę. W wojsku naturalnie wszyscy są dla siebie uprzejmi i wyrozumiali, żołd wysoki, a jedzenie wspaniałe. Dno.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-07-2004, 18:21   

Jakiś czas temu czytałam piękną książkę Terakowskiej "Tam gdzie spadają anioły". Polecam ludkowie, cudowna książka. Dużo daje do myślenia.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-08-2004, 12:46   

,,Czyny Paksenarion"? Jak ostatnio byłem w Empiku rzuciła mi się w oczy, ale okładka skutecznie mnie odstraszyła, bo myślałem, że to z jakiejś gry;P.

Nie wiem, czy mogę tu wsadzić książkę nie-fantasy, ale właśnie kończę "Imię róży" Umberto Eco. Nie wiem, w jakim stopniu ta książka jest wierna prawdzie historycznej, ale brzmi wiarygodnie. połączenie książki historyczne i kryminału. Odlot:>. Polecam tym, którym spodobał się "Narrenturm" Sapkowskiego. Nie ma co prawda fantastyki, ale za to treści jakby głębsze i lepsze ukazanie rozumowania epoki.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2004, 13:27   

Dobra moi państwo, przez zniknięciem zapytam czy ktoś zna "Patrona" Grzegorza Gortata? Naprawdę polecam! Pyszna książeczka!^_^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2004, 14:47   

Chimi-
Cytat:
Pyszna książeczka!^_^

ej no, jjeść książki, ja rozumiem już nawet powiedzenie że ktoś jest molem książkowym ale bez przesady, rozumiem być głodnym ale ksiązek sie nie jje! to marnowanie litelatury (chyba że książka jest lektórą szkolną ale to należy ją spalić:P)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-08-2004, 16:13   

Jeśli ktoś by chciał spalić "Mistrza i Małgorzatę" albo "Małą Apokalipsę", to ja chętnie spalę jego:]. Ale z takim "Procesem" to się zgodzę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2004, 18:47   

Proces? Jak możesz! Kocham te mroczne, oniryczne klimaty....

Cytat:
Nie wiem, czy mogę tu wsadzić książkę nie-fantasy, ale właśnie kończę "Imię róży" Umberto Eco. Nie wiem, w jakim stopniu ta książka jest wierna prawdzie historycznej, ale brzmi wiarygodnie. połączenie książki historyczne i kryminału.


Eco to chyba specjalista od średniowiecza, więc książka jest jak najbardziej realistyczna i do tego nie można się od niej oderwać... gdyby o każdej epoce tak pisano, można by sobie podarować lekcje histori ;)

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-08-2004, 19:11   

Wiem, niektórym się toto podoba. Ja nienawidzę. Choć takie "Sklepy cynamonowe" ubóstwiam.

Mały offtop. Ponieważ Zeg wspomniał o "Czynach..." już dwa razy(z czego wnioskuję, że dzieło to wywarło niezatarty wpływ na jego psychikę;P) aż mnie to zainspirowało i poszukałem czegoś o tej książce. Oto jak ją reklamują w Merlinie:

Cytat:
To pierwsza książka heroic fantasy, jaką poznałam, tak całkowicie przepojona dziełem Tolkiena, a jednocześnie nowatorska, choć bezsprzecznie opierająca się na dokonaniach mistrza. Taka właśnie musiała być Czwarta Era. Rzecz godna uwagi. Zgodna z tradycją budowa świata, tło przemyślane do najmniejszego szczegółu przez kogoś, kto wie, o czym opowiada. Jej wiedza militarna jest imponująca, a opis życia w oddziale najemników przekonuje. Jestem pod wielkim wrażeniem? Po tak licznych niedowarzonych kopiach Tolkiena oraz ogólnej, średniowiecznej fantasy nie potrafię wyrazić, z jakim zachwytem przyjęłam coś tak wysokiej jakości.


Urocze, nieprawdaż:]? W recenzji czytelniczki było zaś coś takiego: "Elizabeth Moon służyła w US Marine Corps i wie, jak wygląda życie żołnierza". Jeśli ona wzoruje swój opis wojska na współczesnych marines to ja dziękuję:D. Ale sądząc po tym co mówi Zeg jest jeszcze gorzejXD.

Edit = na Merlinie dali nawet kawałek do poczytania. Samobójcy;P. Świetne, dokładnie takie, jakie Zeg opisał:>. Polecam wszystkimXD:
http://www.merlin.com.pl/HTML/83-88916-58-0.html

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-08-2004, 21:23   

Modny ostatnio cykl opowiadań o Jakubie Wędrowyczu... Trudno mi powiedzieć, czy cykl polecać czy odradzać. Wśród opowiadań są bowiem i płody geniuszu i skrajnego debilizmu, a wszystko to oblane grafomańskim sosem.

Akcja toczy się najczęściej w Wojsławicach, typowej polskiej wsi leżącej gdzieś na Lubelszczyźnie. Bohaterem jest tytułowy Jakub Wędrowycz, najleprzy cywilny egzorcysta w kraju, były partyzant, kłósownik, recydywista, przemytnik, bimbrownik i zdegenerowany alkocholik zasuwający na codzień w kurtce zdartej lata temu ze zwłok esesmana, które ,,upitolił głowę szablą" oraz bandzie barwnych znajomków Jakuba.

Opowiadania - pisane z przymrużeniem oka i dużą dawką koszarowego, często niesmacznego humoru - traktują najczęściej o tym jak to Jakub walczy z kosmitami / terminatorami / wampirami / czarnoksiężnikami, pije bimber, broni się z policją czepiającą się nielegalnie zgromadzonej w jego stodole broni lub jest porywany przez KGB do Moskwy (by stoczyć walkę z Leninem, który okazał się być rzeczywiście wiecznie żywy).

Jak już mówiłem trudno książkę polecać. Jednemu może się spodobać, innemu nie... najlepiej byłoby jej lektórę zacząć od jakiegoś opowiadania opublikowanego gdzieś... (może na http://www.fabryka.pl - stronie wydawcy są jakieś).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group