FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 18, 19, 20  Następny
  Harry Potter V -> wrażenia [możliwe spoilery]

Co sądzisz o książce "HP i Zakon Feniksa"?
KUUUUL...!!! [Katolicki Uniwersytet Lubelski] Najlepsza ze wszystkich!
35%
 35%  [ 16 ]
Fajna, autorka trzyma równy poziom
26%
 26%  [ 12 ]
Niezła, ale nieco gorsza od poprzednich
11%
 11%  [ 5 ]
Beznadziejna! Wcześniejsze były 1000 razy lepsze!
4%
 4%  [ 2 ]
W ogóle nie lubię Harry'ego Pottera, więc mi się nie podoba tak czy siak
2%
 2%  [ 1 ]
Nie znam poprzednich, więc nie mogę porównywać
0%
 0%  [ 0 ]
Jeszcze nie przeczytałem, zobaczymy...
11%
 11%  [ 5 ]
Nie zamierzam nawet brać tego CZEGOŚ do ręki, założę się o wszystko, że to chała
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 45

Wersja do druku
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2004, 19:33   

to że ron jest zazdrosny widać od pierwszego tomu:> ale herimiona z draco to by było ciekawe.ja słyszałam że remus będzie miał jakąś ważną rolę w siudmym tomie

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jadz_i_ka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2003
Skąd: z krainy wiecznej, pięknej szarości
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2004, 19:38   

a co sądzicie o tej -niby- śmierci Syriusza? Powiem szczerze, że gdy fala żalu cofnęła się, zaczęłam poważnie zastanawiać się,m czy on napewno umarł. Mie widzieliśmy go martwego. To co było opisane, to jedynie jego zdziwienie, i to jak wpadl za kotarę, za którą przedtem było słychać wiele głosów i szeptów... o co chodzi? Może jednak nasz kochany więzień wruci? (na pewno wróci^^)

_________________
Syriusz i Ramus to piękna para...chyba właśnie pokochałam yaoi...

Wy również?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2004, 20:16   

Nie wróci. Po co autorka by go uśmiercała? A poza tym - dlaczego by potem opowiadała, że płakała podczas opisywania jego smierci? O ile bardzo Syriusza lubiłam, to nie chcę, zeby wrócił.To byłoby niekonsekwencją i totalnym naciągnięciem. Zostawcie martwych w spokoju!

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2004, 21:57   

Yumi ma racje, jednak... czemu nie mamy zwłok Syriusza? Wiem ze to troche brutalne. Ale nie możemy być pewni śmierci póki nie mamy namacalnych dowodów. Jednak słowa Nicka 'on już nie wróci.." przerażają.

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 07:13   

a i tak mam wrażenie że on wróci -coś mi nie gra w tej śmierci może z tej kotary da się jakoś wyjść.

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 15:25   

Eee... mówicie o niekonsekwencjach a z Neville to co?

Tom Pierwszy str 134 (a przynajmniej w moim wydaniu - z mięką okładką)
cytuje:
"(...)Mnie wychowywała babcia, ktura była czarodziejką, ale moja rodzina to same mugole od wielu pokoleń."

a w drugim przedstawiano go jako charłaka
w następnych to już był czarodziejem czystej krwi a V nawet zdolnym czarodziejem (w końcu zaklęcia tarczy nauczył się jako 3 z całej GD - wcześniej Harry w 4 i Hermiona).

To też niekonsekwencja.

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 06-03-2004, 15:54   

Cytat:
- A ty, Neville? - zapytał Ron.
- Mnie wychowała babcia, która jest czarodziejką, ale rodzina bardzo długo uważała mnie za kompletnego mugola. Stryjek Algie wciąż próbował mnie sprowokować, żebym się ujawnił zz czarami... (...) Bo przedtem się bali, że nie jestem dostatecznie magiczny. Stryjek Algie tak był zadowolony, że od razu kupił mi ropuchę.

strona 134

Gdzie Ty tu masz rodzinę mugoli? ?_____?
Niekonsekwencji mi brak zupełnie. A że w V wszystkiego sie szybko nauczył... Byl zdeterminowany i w końcu wierzył we własne możliwości.

Tylko, że ja mam "wydanie poprawione" (właśnie sprawdziłam)

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadz_i_ka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2003
Skąd: z krainy wiecznej, pięknej szarości
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 21:48   

co do Nevilla to się nie wypowiadam bo it ak wyszedł na ludzi. (podobno ma być nauczycielem obrony przed czarną magią^^)

Smireć Syriusza zdaje mi się conajmniej dziwna. Nie było przecież żadnych zwłok! Napisano w tym całym proroku codziennym, że zchwytano iluśtam śmierciożerców, więc gdyby było tam ciało Syriusza, to na pewno by o tym napisali w gazecie z wielkom nagłówkiem "Ministerstwo Magii odnalazło ciało Syriusza Blacka" !!!

Też słyszałam plotkę, że rowling popłakała się przy swoim mężu, że właśnie zabiła człowieka i takie tam... Zaraz zaraz, czy ona czasem nie jest samotną matką wychowującą dziecko?!-_-''' tak czy siak, jestem prawie pewna, że Syriusz jakos wróci...

_________________
Syriusz i Ramus to piękna para...chyba właśnie pokochałam yaoi...

Wy również?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 23:29   

Czy myślisz, że w świecie wszechobecnej magii takie rzeczy jak prawo zachowania masy i energii mają coś do gadania? Czy jest potrzebne ciało, żeby można było stwierdzić czyjąś śmierć? Syriusz mógł po prostu przenieść się do innego wymiaru/przez bramę piekieł/poza grubość cienia itp. i, jak kilku bohaterów HP powtarzało, NIE MOŻE WRÓCIĆ. Co w praktyce równa się śmierci.

Zresztą Rowling opisała miejsce zgonu Syriusza w sposób, który (mi przynajmniej) najbardziej przypomina salę egzekucyjną (podest, ławki dookoła itd.). A jaki sens miałoby wykonywanie kar śmierci, gdyby skazany mógł łatwo "powrócić z martwych"?

jadz_i_ka napisał/a:
Też słyszałam plotkę, że rowling popłakała się przy swoim mężu, że właśnie zabiła człowieka i takie tam... Zaraz zaraz, czy ona czasem nie jest samotną matką wychowującą dziecko?!-_-'''


Już nie jest. W grudniu 2001 Rowling powtórnie wyszła za mąż, za lekarza Neila Murraya i w marcu 2003 urodziła drugie dziecko. (no co? Agenda wie wszystko ;P)

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
jadz_i_ka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2003
Skąd: z krainy wiecznej, pięknej szarości
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 23:38   

nie ma to jak żonka przy kasie, co nie? Fajnie jest się dowiedzieć nowych rzeczy^^ a z tą egzekucją to przesadzacie... z resztą po co sala egzekucyjna w tej sali tejemnic? Co to niby za tajemnica z tego podestu?

_________________
Syriusz i Ramus to piękna para...chyba właśnie pokochałam yaoi...

Wy również?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2004, 00:03   

A ja się zgadzam z Mazoku - to mi przypomina podest do wykonywania nieoficjalnych egzekucji (ciche załatwianie spraw przez Ministerstwo). Dlatego nawet zaklęcie Belli go nie zabiło, zaił go upadek za zasłonę. To dlatego Hermiona nie pozwoliła Harry'emu zaglšdnšć tam na poczštku (myoelę, ze zadziałała kobieca intuicja ^^), dlatego Lupin go powstrzymał... Tajeminica musi się wyjaoenić w następnych tomach.

A swojš drogš, zauważylioecie, że w pištym tomi jest więcej scen Harry/Hermiona?^^ Ja nie neguję faktu, że Ron też cooe do niej (i ona do niego), ale... Siekierałt! XDD

Aha. A propos tomu ósmego... Z tego wynika, że Voldi nie zginie na końcu siódemki, co wydaje mi się bardziej sensowne. Po co Harry miałby szkolić się na aurora, skoro nie byłoby już głownych czarnoksiężników? No chyba, że Harry rzeczywioecie zginie... Tylko po co ta ósma częoeć? Z drugiej strony, podobno SZanowna Autorka miała już napisane zakończenie. Teraz pozostaje - czy przeniesie je po prostu na ostatni tom (a teraz już naprawdę nie mamy pewnooeci, ile ich będzie), czy zmieni zupełnie? I czy napisze ten prequel (przygody Jamesa Pottera i CO.)

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2004, 00:24   

jeżeli ma być ósma częśc to będzie coś a'ak "harry poter i rodzina" lub coś w tym stylu. Jeżeli oczywiście nie będzie tak że w siódmym Harry skończy szkolenie a w ósmym z Voldemordem sie zmierzy. w ósmym może też Harry mieć dzieci, żone i tam może być opisane jego życie. a tak btw. naprawde bedzie 8 tom?

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Gato Płeć:Kobieta
Skeletofiliac


Dołączyła: 17 Sie 2003
Skąd: Arth
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2004, 00:54   

Szczerze wątpię.

_________________
http://monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17017396
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1764862
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2004, 01:13   

bo Yumi o tym wspomniała to sie już rozkręciam ^^'

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2004, 09:07   

Ja tak na WP przeczytałam... A ile z tego prawdy, to pojęcia nie mam. Mam nadzieję, że jak najwięcej^^

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group