FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18, 19, 20  Następny
  Harry Potter V -> wrażenia [możliwe spoilery]

Co sądzisz o książce "HP i Zakon Feniksa"?
KUUUUL...!!! [Katolicki Uniwersytet Lubelski] Najlepsza ze wszystkich!
35%
 35%  [ 16 ]
Fajna, autorka trzyma równy poziom
26%
 26%  [ 12 ]
Niezła, ale nieco gorsza od poprzednich
11%
 11%  [ 5 ]
Beznadziejna! Wcześniejsze były 1000 razy lepsze!
4%
 4%  [ 2 ]
W ogóle nie lubię Harry'ego Pottera, więc mi się nie podoba tak czy siak
2%
 2%  [ 1 ]
Nie znam poprzednich, więc nie mogę porównywać
0%
 0%  [ 0 ]
Jeszcze nie przeczytałem, zobaczymy...
11%
 11%  [ 5 ]
Nie zamierzam nawet brać tego CZEGOŚ do ręki, założę się o wszystko, że to chała
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 45

Wersja do druku
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-03-2004, 11:25   

Z tego co pamiętam, to w angielskiej wersji nie było jakiś soczystych przekleństw (a przynajmniej nie rzuciły mi się w oczy), więc cenzura chyba nie miała specjalnie roboty.

Yumegari napisał/a:
(a Snape'a trzeba będzie błagać, zeby go przyjął do swojej klasy... bo wybitnego z eliksirów nie dostanie na pewno==")

Skąd wiesz? Poza tym Dumbledore ma teraz wielkie wpływy (Malfoy zda na pewno $$, więc czemu Harry ma być gorszy? ^^)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2004, 14:38   

No wiecie, Malfoy jest RACZEJ dobry z eliksirów - inaczej wątpię, zeby Snape go lubił... Kimkolwiek był/jest jego ojciec.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-03-2004, 10:14   

Może źle się wyraziłem, sorki. Chodziło mi o to, że Malfoy zda z takich przedmiotów z jakich zechce.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2004, 17:51   

Wiesz, Cracky... wnioskując z tego, co dzieje się pod koniec książki (a wiadomo, kto pod koniec trafia do więzienia) wcale nie musi to być takie pewne... ;)

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2004, 17:56   

Fakt, ale wątpię żeby wycofali /nawet na jakiś czas/ kogoś tak ważnego /wiadomo o co mi chodzi no nie?^^/ jak Malfoy. Będzie teraz o wiele bardziej cichy. Pozostaje jeszcze jedno 'ale'. Przecież była też wzmianka o buncie dementatorów. Możliwe, że kwestią czasu jest ucieczka wszystkich więźniów z Azkabanu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2004, 18:47   

więźnioie po tak długim czasie przebywania w towarzystwie dementorów będą tak zeschizowani ze wątpie zeby byli jakimś zagrożeniem dla świata czarodzieji (i nie tylko). przynajmniej część.

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2004, 19:50   

a co z tymi co już uciekli.bellatrix(jak to się pisało)jakoś dała rade nawiać i jak widać czuje się świetnie(nienawidze jej bardziej od voldemorta). Zresztą nie wiadomo czy dementorzy nie są już z voldemortem bo jak tak to jego poplecznicy mogą się czuć bezpiecznie.

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2004, 08:42   

Mało tego - przypuszczam, że dementorzy uciekli z Azkabanu dokładnie w chwili, gdy... eee... wprowadzono nowych więźniów^^. Także dla nich to już nie jest ta sama kara, a i więzienie nie jest już dobrze strzeżone. Trzeba się zgodzić z Malfoyem - ich ucieczka jest tylko kwestią czasu.

A tak a propos - co sie stało z mężem Belli? Zawsze wspomina się, że została umieszczona w Azkabanie razem z nim. Tutaj jednak ani razu się on nie pojawia... Prawdopodobnie "został w domu" w czasie osaczenia... wiadomo gdzie. W ten sposób Voldi wcale nie jest taki biedny, bo raz, że ma paru śmierciożerców przy sobie, a dwa, że następni przyjdą już niedługo...

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2004, 10:44   

ja sie tylko obawiam tych wyrzutów sumienia Pottera po zabiciu Voldemorda (moze że Voldemord zabija Pottera ;]). Po książkach o Drizztie mam tych wyrzutów sumienia powyzej uszu, nie wiem czy bym to zcierpiala w "Harrym Potterze" ;P

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2004, 16:25   

Wyrzuty sumienia już ma, bo posądza się o zabicie Syriusza >buuuuu!!!!ryyyyk!!!!< zresztą słusznie = ='''' Ale czy może mież wyrzuty po zabiciu >o ile go zabije< Volda? Mi sie tam wydaje, że nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2004, 16:39   

jasne ze bedzie miał. nie mam teraz przy sobie ksiązki9 bo mi zabrali, to bym podała cytat. Ale coś tam już biadolił że; "bedzie albo mordercą abo ofiarą" czy jakoś tak, a Aria już tam zawałem kończyła przy tej książce. ładnie by było jak by jak juz, to jakoś fajnie biadolił a nie "och nie! jestem zabójca T____T" tak jak drizzt "No nie! atakują nas gobliny! to spuscizna mojej przeszłosci"- po zabiciu goblinów zamyka sie na tydzien w pokoju i sie marze (nic nie mam do serii o Drizztie ale to mnie wyjątkowo drażni).

A tak btw to już zacieram rączki na część 6 ^______^

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2004, 18:19   

podobno w którejś z następnych części Sneapik złagodnieje bo się zakocha to może być nawet zabawne^^

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2004, 18:28   

A to ciekawe^^.
w sumie Harry tak biadoli bo każdy na jego miejscu by się tak czuł i zachowywał. Prócz śmierciożerców i Arii off cozz. :P Aria to lubi mordować dlatego siedzi za kompem a nie spotyka się normalnie z ludźmi ^^ w końcu to Mazoku nie? XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2004, 18:53   

jakieś problemy co do moich znajomych ;P? Spotykam sie z mazokami i wybieramy sie razwm na kolacje/obiad/śniadanie dlatego droga Chimero NAPEWNO spotykam sie z ludzmi ;P.

a biadolenie mnie naprawde drażni ;P

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
jadz_i_ka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2003
Skąd: z krainy wiecznej, pięknej szarości
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2004, 19:32   

słyszałam wiele plotek na temat 6 części Harryego. Na pewno obiło mi się o uszy, że Snape się zakocgha:) nieraz widziałam rownież stwierdzenie iż w szóstej części ogromnie ważną rolę odegra Remus (ja nie mogę tak po nazwisku na niego^^) Hermona ma kręcoć z Ronem.Btw, czy ktos z was zauważył jaki ron jest zazdrosny?

Niektórzy mówią, że czytajac najpierw część angielską a potem to samo po polsku, uwarzaja, że to coś zupełnie innego. Ja również czytałam obydwie częsci i powiem, że to zapewne chodzi o to ,że po angilsku zdania się zupełnie inaczej układane np. tak jak u nas jest słowo uśmech to tam jest Smirk, smile, grin itp. mozna się w tym pogubić ot co. je śli chodzi o jaieś różnice w fabule to ja dostrzegłam tylko jedną. Po polsku Harry całował się z Cho, po angielsku się raz pocałowali^^, a może to ja żle zrozumiałam?

a teraz ja proponuję takie pary:
Harry& Remus
Harry & Sirius
Snape& Remus
Syrius& Remus(!!!!!) (miłość prawdziwa nigdy nie umiera, prawda?:P)
Hermiona& Draco (!!!)
znalazłam jeszcze jaiegoś doujina z parą Lockchart i Snape, więc...^^
oraz jeszcze Hermiona i Krum, fajna parka^^

_________________
Syriusz i Ramus to piękna para...chyba właśnie pokochałam yaoi...

Wy również?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group