FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Islam i pochodne
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-05-2006, 10:22   

Cytat:
arabski intelektualista

To brzmi dla mnie jak sucha woda....Arabskim intelektualistą jest "guru postępowców" Tarik Ramadan, jawny antysemita. Arabskimi intelektualistami jest czołówka Al Kaidy, kształcona na francuskich uniwersytetach. Arabscy intelektualiści siedzieli w samolotach które uderzały w WTC...
Co zaś się tyczy Iranu. Fakt, rządzi tam sekta. Jednak w chrześcijaństwie taki wyłam w wierze kończy się tak jak w przypadku LeFebre'a i jemu podobnych. Islam, nie mający strktur władzy, promuje tych, któzy krzyczą najgłośniej i rozpychają się łokciami.
Poza tym, czy naprawdę są dziś jacyś głupcy, którzy wierzą w pokojową koegzystencją europejczyków i muzułamanów ? Nie pamiętacie jaka była ich radość po 11 września ? A co wydarzyło się w Madrycie czy Londynie ? A pół roku temu w Paryżu ?
Przejdź na dół
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2006, 11:14   

Grisznak napisał/a:
To brzmi dla mnie jak sucha woda....Arabskim intelektualistą jest "guru postępowców" Tarik Ramadan, jawny antysemita. Arabskimi intelektualistami jest czołówka Al Kaidy, kształcona na francuskich uniwersytetach. Arabscy intelektualiści siedzieli w samolotach które uderzały w WTC...


Okey nie mogę zgodzić się z tym że panuje tam zdestabilizowana sytacja objawiajaca się właśnie działalnością terrozrystyczną - która należy zwalczać. Ale na litość nie róbmy z Islamu i jego 1,2 miliarda wyznawców czystego zła - oni mają problem z władzą i podmiotowym traktowaniem religi, niskim poziomem świadomości społeczeństwa.

Grisznak napisał/a:
Jednak w chrześcijaństwie taki wyłam w wierze kończy się tak jak w przypadku LeFebre'a i jemu podobnych. Islam, nie mający strktur władzy, promuje tych, któzy krzyczą najgłośniej i rozpychają się łokciami.
Poza tym, czy naprawdę są dziś jacyś głupcy, którzy wierzą w pokojową koegzystencją


O tak Kościół jest suuuper naprawdę co z tego że ma struktury skoro nie ma zdecydowanie, ten polski nie potrafi sobie poradzić z Radio Maryja chociaż na tym forum jest pewnie wielu jego fanów. Pozatym Watykan nadal udaje że nie widzi problemu obyczajowego rozbestwienia kapłanów - zbytek, sex (we wszystkich opcjach - afery pedofilskie też), antysemityzm, rasizm szeszerzenie ksenofobi - ale najlepiej poudawajmy że nasza religia jest najlepsza - samo zjawisko religi nie służy jak widać miłości do Boga jakiegokolwiek nie tylko naszego, symbole i obrzędy przysłaniają nam jego przesłanie - tyle to moje zdanie.

Grisznak napisał/a:
Poza tym, czy naprawdę są dziś jacyś głupcy, którzy wierzą w pokojową koegzystencją europejczyków i muzułamanów ? Nie pamiętacie jaka była ich radość po 11 września ? A co wydarzyło się w Madrycie czy Londynie ? A pół roku temu w Paryżu ?


No ja jestem takim jednym idiotą - wiem ze wg ciebie pare atomówek załatwiło by sprawę, no ale jednak jestem fanem dialogu, gdyby ludzie nie wierzyli w dialog to zimna wojna wysłała by nas do epoki kamienia łupanego. A cieszyli się dlatego że wychowuje się ich w kulturze nienawiści od małego - pewnie nawet nie wiedzieli z czego każą im się cieszyć i nie potrafią tego zrozumieć - bo ktoś im kiedyś wmówił że pójdą do raju jeśli będą słuchać swoich przywódców duchowych.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-05-2006, 12:05   

Cytat:
Bo pogan to i chrześcijanie "nawracali" nie którzy tego nie przetrwali Aztekowie chociażby.

W tym nawracaniu wydatnie pomogli nam akurat wszysyc sąsiedzi azetków, którzy cokolwiek by nie sądzili o konkwistadorach, wiedzieli, że ci nie będą wyżynać tysięcy jeńców w rytuałach na część ich Boga, tak jak to własnie robili Aztecy. Co by nie mówić, Cortez był przez wielu mieszkańców tamtych ziem uwazany za tego, który ich uratował przezd Azetkami. Niewiele było w historii cywilizacji, które by państwowo sankcjonowały takie ideologiczne ludobójstwo jakie uskuteczniali Aztekowie.
Cytat:
nie róbmy z Islamu i jego 1,2 miliarda wyznawców czystego zła - oni mają problem z władzą i podmiotowym traktowaniem religi, niskim poziomem świadomości społeczeństwa.

Być może w tych 1.2 miliarda jakieś porządne jednostki się zdarzają, ale w świecie kolektywu jednostka jest niczym. A islam to właśnie świat kolektywu.

Cytat:
. Pozatym Watykan nadal udaje że nie widzi problemu obyczajowego rozbestwienia kapłanów - zbytek, sex (we wszystkich opcjach - afery pedofilskie też), antysemityzm, rasizm szeszerzenie ksenofobi

A u was to biją murzynów....Przypadki o których mówisz, aczkolwiek bolesne i godne potępienia i napiętnowania, stanowią raczej dostępstwa od reguły niż regułę.

Cytat:
O tak Kościół jest suuuper naprawdę co z tego że ma struktury skoro nie ma zdecydowanie, ten polski nie potrafi sobie poradzić z Radio Maryja

Kościół, wbrew presji mediów, działa wg zasady "langsam aber siher". Paetz robił problemy - nie ma go. Jankowski robił skandale - już siedzi cicho. Rydzyk w tej chwili co godzinę w swoim radiu apeluje o forsę, bo jak sam mówi, tak źle z nim jeszcze nigdy nie było i pieniędzy ma coraz mniej. Fakt, że polski kościół długo nie potrafił sobie z nim poradzić, ale i to powoli się kończy.

Cytat:
antysemityzm, rasizm szeszerzenie ksenofobi

"Koszerna Zeitung syndrome detected". Przykłady waćpan, przykłady zamiast sypać zasłyszanymi gdzieś stereotypami.

Cytat:
no ale jednak jestem fanem dialogu

W latach trzydziestych też uważano, że z Hitlerem można załatwić coś dialogiem. Widać, że nie dla wszytskich historia est magistra vitae.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-05-2006, 14:06   

Na rany Chrystusa, panowie, przecież to offtop jak stąd do Waszyngtonu! Na razie kontynuujcie, później wydzielę... ==' (a żeby was cholera)

Nawołuję też do kultury dyskusji oraz sensowny dobór argumentów, nie ograniczających się do "a u was biją murzynów"...

EDIT

Wydzielone. Następnym razem chyba jednak popodgryzam...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2006, 15:02   

Grisznak napisał/a:
"Koszerna Zeitung syndrome detected". Przykłady waćpan, przykłady zamiast sypać zasłyszanymi gdzieś stereotypami.


Np Radio Maryja wejdź na google wpisz sobie teksty(cytaty) z Radia Maryja i rozkoszuj się poziomem tych wypowiedzi kwitowanych "Bóg zapłać" lub " Maryja zawsze dziewica" - jak ich nie usłyszałem to zawsze myślałem że to wymysły kręgów liberalnych - jednak nie to co można tam znalazłem przerosło moje największe oczekiwania. Na lekcjach religii w szkole średniej też słyszałem niezłe kwiatki o tym że np. Judaizm to zarozumiała i zapatrzona w siebie religia, a Hinduizm to zboczony wymysł mający potrzymać system kastowy w krajach gdzie panuje, ponadto jest podszyty niezdrową dawką erotyzmu.
Nie wiem potem się zwolniłem i przestałem chodzić. Do Kościoła nie chodzę ale z tego co wiem w "moim" nie ma żadnych odchyłów. Jestem Częstochowianinem pare razy do roku mogę sobie przeczytać w gazecie co wygadaywał u nas Rydzyk który niestety dość często wpada na gościnne występy na samą Jasną Górę (nie wiem jakim prawem).

Grisznak napisał/a:
W latach trzydziestych też uważano, że z Hitlerem można załatwić coś dialogiem. Widać, że nie dla wszytskich historia est magistra vitae.


To nie argument - w ten sposób nie myślą przywódcy państw które posiadają dziesiątki milionów obywateli. Przykład Hitlera z perspektywy czasu nie wykorzenił światowego antysemityzmu.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-05-2006, 15:19   

Cytat:
Hinduizm to zboczony wymysł mający potrzymać system kastowy w krajach gdzie panuje, ponadto jest podszyty niezdrową dawką erotyzmu.

Mimo wątpliwej formy tego stwierdzenia, jego treść nie jest pozbawiona sensu...
Dalej...obejrzałem i jak zuaważyłem większość cytatów pochodzi z dośc dawnych czasów. Owszem, występują i nad tym trzeba ubolewać, jednakże osiągnęło to już taką histerię, że nawet cokolwiek radyklana ale na pewno nie antysemicka wypowiedź Michalkiewicza została rozdmuchana i napompowana do niewiadomo jakich rozmiarów.
No i, co chyba najważniejsze, 90 % tych wypowiedzi to teksty słuchaczy, których RM, jako jedno z nielicznych mediów, dopuszcza na żywo na antenę. Conajmniej kilka razy ojciec dyrektor prosił o nie używanie zwrotów antysemickich ( nie mówię tego z sympatii, taka jest prawda ).
Poza tym oskarżanie chrześcijan o antysemityzm w obliczu, kiedy to akceptowany przez cały świat ( ma przyjechać na Mundial ) prezydent Iranu mówi o fizycznej likwidacji Izraela brzmią cokolwiek żałośnie i nie da się ich wytłumaczyć niczym innym jak antychrześcijańskim zaczadzeniem "postępowców", którzy stosują tatktykę podwójnej miary. Wiesz co co takiego, acan ?
Cytat:
To nie argument - w ten sposób nie myślą przywódcy państw które posiadają dziesiątki milionów obywateli.

Nie masz racji...tak właśnie myślą odpowiedzialni przywódcy, których obchodzi los państwa a nie jedynie kwestia kolejnej elekcji. Mąż stanu myśli kategoriami wybiegącymi w przyszłość i nie zawaha się użyć siły, jeśli uzna to za konieczność.
No i nie usłyszałem odpowiedzi na kwestie związane z islamem...Waćpan kaput ?[/quote]
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-05-2006, 19:53   

Cytat:
Bo pogan to i chrześcijanie "nawracali" nie którzy tego nie przetrwali Aztekowie chociażby.


AAAAAAAAAAAARRRRGH!!!

Od kiedy na bogów Chaosu i Kijowa podbój Ameryki to była krucjata?! To była zwykła awantura spauperyzowanej, hiszpańskiej szlachty, a następnie tamtejszego imperializmu. To, że byli to katolicy absolutnie NIC nie zmienia. Choć Aztekowie jak najbardziej na krucjatę zasłużyli i kto wie ilu ludzi dzięki temu ocalało (zapewne tylu, co padło od ospy i innych chorób, ale to już nie jest wina Hiszpanów).

Już mówiłem - świętej wojny nauczyliśmy się od MUZUŁMANÓW. Pierwszym państwem chrześcijańskim, jakie ją ogłosiło, było Bizancjum, padające pod mieczami Arabów. Nie obchodzi mnie, co to tak naprawdę znaczy słowo "dżihad", faktem jest, że Mahomet jako część swego pochrzanionego systemu uznał podporządkowywanie sobie niewiernych, a jego potomni poszli dalej i wolą wyrzynanie tychże.

Owszem, miały miejsce krucjaty na ludy pogańskie, narzucające się ich sumieniu itede. Były to jednak ludy prymitywne i chronicznie napadające sąsiadów, jak Wieleci, Sasi czy Prusowie. Heretyków nie biorę pod uwagę, bo jak ktoś próbuje rewolucji musi się liczyć z odpowiedzią sił u władzy. W Europie taką siłą był kościół, zresztą świetnie się sprawdzał i poważnie ucywilizował ten region świata. Heretycy za to zwykle chcieli stwarzać jakąś komunistyczną utopię, bądź mieli równie mądre pomysły.

Cytat:

No ale ta Sekta to nie reprezentacja Islamu


Zaiste, szyici stanowią zaledwie 10% wyznawców islamu. Ale stanowią. Dodajmy, że w sporej części teologii opierają się na perskim zoroastryzmie - Mahdi to żywcem zerżnięty Saoszjant. A w owym zoroastryzmie koniec świata wygląda bardzo interesująco - świat spłonie w ogniu, a jedynie sprawiedliwie odczują to jak kąpiel w mleku.

EDIT.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2006, 21:38   

Ysengrinn napisał/a:
Owszem, miały miejsce krucjaty na ludy pogańskie, narzucające się ich sumieniu itede. Były to jednak ludy prymitywne i chronicznie napadające sąsiadów, jak Wieleci, Sasi czy Prusowie.

Z punktu widzenia krajów islamskich wtedy Europę zamieszkiwały właśnie "ludy prymitywne i chronicznie napadające sąsiadów" (a to, czy taki punkt widzenia był prawdziwy, nie ma tu nic do rzeczy).

Jedynym powodem zresztą dlaczego krucjaty nawracające były ograniczone do ludów prymitywnych, było to, że innych trudniej było podbić.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-05-2006, 21:59   

Nie "trudniej było podbić", tylko innych nie było. Wszyscy cywilizowani byli chrześcijanami, żydami albo mahometanami. Z innymi ludami Europejczycy nie mieli kontaktu do końca krucjat.

Cytat:
Z punktu widzenia krajów islamskich wtedy Europę zamieszkiwały właśnie "ludy prymitywne i chronicznie napadające sąsiadów"


Kon-stan-ty-no-pol. Najwyżej rozwinięte państwo epoki, z największym miastem świata. Dalej w Europie Arabowie i Turcy nie zaszli.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2006, 22:22   

Ysengrinn napisał/a:
Kon-stan-ty-no-pol. Najwyżej rozwinięte państwo epoki, z największym miastem świata. Dalej w Europie Arabowie i Turcy nie zaszli.


Niezupełnie prawda (Hiszpania), ale niech będzie. W wypadku Konstantynopola opuść pierwszą część i zamień na "ludy chronicznie napadające sąsiadów". Wiem, ze w tym okresie Bizancjum ekspansywne już nie było (raczej wręcz przeciwnie), ale po pierwsze, nie z braku chęci, po drugie, nadal było w okolicy postrzegane jako jedyne zagrożenie (poniekąd słusznie).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-05-2006, 22:46   

Towarzyszu nie naginajcie faktów. Bizancjum byłoby zaatakowane bez względu na to, czy stanowiło zagrożenie, czy nie. Po prostu władało Jerozolimą, do której mahometanie rościli sobie pretensje. No i władali Konstantynopolem. To miasto chciał zdobyć absolutnie KAŻDY w tamtych czasach. W porównaniu z nim każde inne było po prostu wiochą.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-05-2006, 10:30   

Bezimienny napisał/a:
W wypadku Konstantynopola opuść pierwszą część i zamień na "ludy chronicznie napadające sąsiadów". Wiem, ze w tym okresie Bizancjum ekspansywne już nie było (raczej wręcz przeciwnie)


Biznacjum ekspansyne w tym okresie nie było już od kilkuset lat. Bizancjum okres swej ekspansji miało mniej - więcej wytedy, gdy istniało jeszcze jedno Cesarstwo Rzymskie.

Mierząc tą samą miarą: Polacy to łowcy głów i kanibale składający krwawe ofiary bożkowi znanemu pod imieniem Swiatowid.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2006, 10:38   

Grisznak napisał/a:
Być może w tych 1.2 miliarda jakieś porządne jednostki się zdarzają, ale w świecie kolektywu jednostka jest niczym. A islam to właśnie świat kolektywu.


Wydaje mi się że 95 % zarówno Chrześcijan jak i wyznawców Islamu - mają bardzo podobne problemy dnia codziennego te same rozterki, problemy, rzeczy które ich cieszą. Przecież większość ludzi pracuje, uczy się, zakłada rodziny oddaje się swoim zainteresowanią. Chodzi mi o to że ogólnie ludzie jako jednostki, tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia są poprostu "dobzi" i wyznawcy Islamu też do takich należą myślisz że ich ambicją życiową jest podbicie całego świata - nikt nie może być aż tak naiwny więc ty też nie bądz. Postrzeganie świata jako kolekywu jest conajmniej nie zdrowe - charakterystyczne dla totalitaryzmów, np. naziści postrzegali Żydów jako niebezpieczny i zbędny kolektyw - co z nim usiłowali zrobic wszyscy wiemy. Negatywny obraz Islamu kształtuja nie właściwi przywódcy zarówno ci polityczni i religijni - u nas też tak jest np. Rydzyk, Jankowski - jakby nie patrzeć ten pierwszy to napewno przywódca duchowy. Spójrzy na to z perspektywy naszej religii czy w Piśmie jest coś napisane o krucjatach, sądach nad heretykami, czy istnieją tak jakieś postulaty nietolerancji religijnej - odpowiedz brzmi NIE !! to wszystko były wymysły Kościoła który lubił mieć posprzątane na swoim podwórku, no i oczywiście jeszcze paru przywódców którzy wydedukowali że co jak co ale ich poddani najchętniej pójdą do walki za swojego Boga. U nas już tego nie ma Kościół zna swoje mijesce stracił zapędy do światowego prymatu, Przywódcy Islamu jeszcze do tego nie doszli - ale wg. to kwestia czasu.

Grisznak napisał/a:
No i, co chyba najważniejsze, 90 % tych wypowiedzi to teksty słuchaczy, których RM, jako jedno z nielicznych mediów, dopuszcza na żywo na antenę. Conajmniej kilka razy ojciec dyrektor prosił o nie używanie zwrotów antysemickich ( nie mówię tego z sympatii, taka jest prawda ).


Powiedz że jeszcze wierzysz w to że te "negatywne" wypowiedzi nie są porządane przez ich odbiorców i nadawców - a te wypowiedzi Rydzyka to wynik kurtuazji takiego udawania że on to właściwie dobrze chce i nie wie czemu Ci wstrętni antysemici przychodzą i wydzwaniaja do tego Radia i opowiadają takie straszne rzeczy z którymi on się oczywiście nie zgadza. A teraz tak poważnie poszukaj lepiej na tych stronach o Radiu plików MP3 gdzie sam ojciec prowadzący - mówi o tym że 100 tyś żydów jedzie do Polski już mają paszporty albo że ani jeden żyd nie zginął w ataku na WTC, wywiad z Panem Macierewiczem o jakiejś księdze Synaju - jednym słwowem poziom farmazonów w tym radiu przekracza wszyskie granice a najgorsze jest to że ta rozgłośnia tytułuje się sama jako bodajże "Chrześcijański głos w twoim domu" - bardzo mocno nad wyraz. Wiesz to ogólnie nie tragedia jeśli jakis Idiota przyjdzie do Radia powyziewa z siebie troche jadu i nienawiści - bo co najwyżej może utwierdzić nas w naszym przekonaniu o swojej głupocie gorzej gdy robi to w Chrześcijańskiej rozgłośni - bo co by to wtedy oznaczało że takie są poglądy osoby wierzącej w naszym kraju - i skończy raz na zawsze z tym że ktoś tak w RM łaja ludzi za antysemickie wypowiedzi przestańmy byc dziećmi. Wiesz że w naszym kraju istnieje wiele rozgłośni o podobnym profilu ale żadna nie robi takich problemów a wiesz dlaczego - bo w tych "dobrych" chrześcijańskich radiach Bóg i modlitwa jest na pierwszym miejscu, zaś w RM klasyfikacja priorytetów jest następująca T. Rydzyk, polityka i wyciąganie od wiernych pieniądzy - i to jest źródłem wszystkich tych patologii.

Grisznak napisał/a:
Poza tym oskarżanie chrześcijan o antysemityzm w obliczu, kiedy to akceptowany przez cały świat ( ma przyjechać na Mundial ) prezydent Iranu mówi o fizycznej likwidacji Izraela brzmią cokolwiek żałośnie i nie da się ich wytłumaczyć niczym innym jak antychrześcijańskim zaczadzeniem "postępowców", którzy stosują tatktykę podwójnej miary. Wiesz co co takiego, acan ?


Można co najwyżej oskarżać konkretnych Chrześcijań którzy się tak zachowują - ale zapomniałem że ty postrzegasz świat jako zbiór kolektywów.

Ysengrinn napisał/a:
Od kiedy na bogów Chaosu i Kijowa podbój Ameryki to była krucjata?!


Nie użyłem słowa Krucjata - ani razu w tmtej wypowiedzi więc nie ma potrzeby by podnosic głosu ;) chociaż jednocześnie mój "przykład" nie był za szczęśliwy :( .

Ysengrinn napisał/a:
Już mówiłem - świętej wojny nauczyliśmy się od MUZUŁMANÓW. Pierwszym państwem chrześcijańskim, jakie ją ogłosiło, było Bizancjum, padające pod mieczami Arabów.


Nienawiści też się od nich nauczyliśmy ?? Nie róbmy z woli przywódców zborowego zapisu świadomości i woli społecznej.

Ysengrinn napisał/a:
Nie obchodzi mnie, co to tak naprawdę znaczy słowo "dżihad", faktem jest, że Mahomet jako część swego pochrzanionego systemu uznał podporządkowywanie sobie niewiernych, a jego potomni poszli dalej i wolą wyrzynanie tychże.


Nie prawda "nie tyle nie wierni" co poprostu poganie nie wierzący w religije "objawione". Dżihad w wersji jaką znamy dzisiaj to narzędzie zaadaptowane na potrzeby manipulowania ludem przez przywódców polityczno-religijnych. To co napisałeś to tak jakby powiedzieć że "święta inkwizycja" to podstawa chrześcijańskiego światopoglądu, a to bzdura. Może co niektórzy przywódcy tej religii są źli ale sama ich Religia sama w sobie do negatywnych nie należy.

Trzeba definitywnie oddzielić Teorię od Praktyki - nie myślcie że bronie Islamskiego terroryzmu - ale wszystkim wielkim religją należy sie szacunek i tolerancja.

Grisznak napisał/a:
Nie masz racji...tak właśnie myślą odpowiedzialni przywódcy, których obchodzi los państwa a nie jedynie kwestia kolejnej elekcji. Mąż stanu myśli kategoriami wybiegącymi w przyszłość i nie zawaha się użyć siły, jeśli uzna to za konieczność.


Wypowiedź na poziomie farmera z Taxasu - gdybyśmy tak myśleli to stalibyśmy teraz na polu walki po kolana w krwi naszych wrogów i sojuszników.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2006, 11:04   

Cytat:
Być może w tych 1.2 miliarda jakieś porządne jednostki się zdarzają, ale w świecie kolektywu jednostka jest niczym. A islam to właśnie świat kolektywu.

coz, ja moge dokladnie to samo powiedziec o katolikach - chociaz ze porzadne jednostki sie zdarzaja to wiem na pewno bo znam osobiscie.

natomiast wyjasnij mi jaka jest roznica miedzy "swieta wojna o wladze" prowadzona przez muzulmanow i "swieta wojne o rope" prowadzona przez polakow i amerykanow.

Cytat:
No i, co chyba najważniejsze, 90 % tych wypowiedzi to teksty słuchaczy, których RM, jako jedno z nielicznych mediów, dopuszcza na żywo na antenę

aha, i w zwiazku z tym sluchacze ci nie sa ani ludzmi ani katolikami..... a nagonka na harrygo pottera i kod leonarda to to w ogole inny swiat i nic nie ma do katolikow ani kosciola ktory jest tak strasznie tolerancyjny ze....

Cytat:
Pierwszym państwem chrześcijańskim, jakie ją ogłosiło, było Bizancjum, padające pod mieczami Arabów

zaraz, my mowimy o tym samym bizancjum ktore tak pogrzezlo w intrygach wewnetrznych i poczuciu wlasnej wyzszosci nad reszta swiata ze zaczelo zapadac sie do srodka?....

Cytat:
Mąż stanu myśli kategoriami wybiegącymi w przyszłość i nie zawaha się użyć siły, jeśli uzna to za konieczność

moje gratulacje! wlasnie awansowales bin ladena i paru innych panow fanatykow religijnych na mezy stanu!!!! bo ich obchodzi los nawet nie tyle kraju ile calego swiata (muzulmanskiego w szczegolnosci) i gotowi sa wyrznac dowolne ilosci ludzi by ww swiat mial sie dobrze (przy czym dobrze jest definiowane przez nich)
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2006, 11:24   

jeżeli dobrze zauważyłem, panowie Grisznak i Totem są nietolerancyjni wobec islamu. i widzę, że wymieniają znane argumenty w stylu "bo ońi nas ńie lubiom i terroryśći i w ogule do gazó". a trzeba pamiętać, że islam, tak jak każda inna religia ma wielu fanatyków (tutaj: talibów) ale ma też mądrych wyznawców. arabscy intelektualiści się zdarzają. to tak, jakby powiedzieć, że jesteś kretynem, żulem i złodziejem bo jesteś Polakkiem. nie wolno generalizować bo jest to krzywdzące dla innych ludzi. to tak samo, jakby powiedzieć, że skoro jestem katolikiem, to palę heretyków (według tego, co wiem, jeszcze w 2001 roku na jakimś zadupiu spalili kobietę bo uznali ją za czarownicę) i modlę się do Rydzyka. tolerancji, ludzie, tolerancji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group