FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Islam i pochodne
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-05-2006, 13:27   

Cytat:
A taki Blair wprost powiedział w parlamencie "Nie można tolerować tego, co nietolerancyjne tylko dlatego że jest odmienne" i zasugerował że islam może zostać zdelegalizowany. W każdej chwili. I wiesz jaka była reakcja? Gromkie "yeeeeeea" od strony backbencherów obu głównych formacji...

Moze sobie tak mówić i nawet bym mu przyklasnął, problemem jest zaś to, ze zachód do tego stopnia uzależnił się od islamskiej tanie siły roboczej, że nie może ot tak wywalić wszystkich świrów od isalmu do domu, bo zostalibyśmy w Europie sami i nie miałby kto na nas pracować.
Faktem natomiast jest, że powoli Europa dostrzega zagrożenie ze strony Islamu, poza gadaniem jednak nic nie robi....
Przejdź na dół
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-05-2006, 13:51   

Grisznak napisał/a:
problemem jest zaś to, ze zachód do tego stopnia uzależnił się od islamskiej tanie siły roboczej, że nie może ot tak wywalić wszystkich świrów od isalmu do domu, bo zostalibyśmy w Europie sami i nie miałby kto na nas pracować.

Widzę, że padłeś ofiarą propagandy socjo-liberalnych mord, i powtarzasz ich kłamstewka... bo to oczywiście kłamstwo, totalna bzdura.

Nie bez powodu to Brytania pierwsza wpuściła 800'000 Polaków.

I nawet bez rozszerzania UE w kolejce czekają miliony chętnych u nas, w Bułgarii, Rumunii, a Zachód już pożądliwym okiem patrzy też na 80 milionów Ukraińców. Z kolei w Hiszpanii są na wybrzeżu miejscowości, gdzie łatwiej dogadać się po rosyjsku niż po hiszpańsku (choć są i takie, gdzie słychać głównie arabski).

We Francji wszelkich muzułmanów jest tylko 3 miliony! A przechrzczonych jedynie 40 tysięcy! Najbardziej zawyżone ale realne szacunki mówią o 4,1 miliona ale cenzus pokazał 3,1 z czego zaledwie 1,4 określiło się jako "praktykujący". A te 3.1 miliona to nie tyle muzułmanie, co wszyscy którzy mają jakiekolwiek związki z krajami w większości islamskimi, a zatem np także do tej kategorii trafiali uciekający z Algierii przed prześladowaniem chrześcijanie...
W dodatku ta populacja jest ogromnie skoncentrowana, niemal skoszarowana na przedmieściach Paryża, Marsylii, Lyonu. I panuje w niej 30% bezrobocie, 2x wyższe niż ogólnie w kraju. Wystarczy otoczyć wysokim murem takie Seine St-Denis, czy bardziej precyzyjnie - La Courneuve... nie muszę ci tłumaczyć, jak to się nazywa? A może zamiast muru będzie tylko kordon, bo w końcu te komunalne blokowiska będą czekać na nowych, przyzwyczajonych do nich lokatorów. Wystarczy tylko powiesić dzwony na minaretach... Jestem pewien że będą się świetnie sprawdzać jako Cerkwie, a po głębszej przebudowie - kościoły...

A wiesz że Le Pen mało nie wygrał wyborów wzywając do bezwzględnego usuwania nielegalnych? A wiesz że już leżą w parlamencie przepisy pozbawiające prawa pobytu (Le Pen żąda, by obejmowało to też obywatelstwo) w przypadku popełnienia jakiegokolwiek wykroczenia lub przestępstwa?

Mam we Francji rodzinę od półwiecza, i słyszę od ciotki, że jest na ulicy tajemnicą poliszynela że następnym razem Le Pen wygra, i nawet Sarkozy modli się o cud - bo jest zbyt mało radykalny, by FN i Le Penowi zagrozić.

A może myślisz że to przypadek że od 1 maja 2006 Francja otworzyła częściowo dla nas swój rynek pracy? A listę zawodów widziałeś? Jak nie, to proszę - http://www.hrc.pl/index.php?dzid=123&did=836&part=3
Naprawdę, ta lista wiele wyjaśnia...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-05-2006, 14:03   

Ale co było przyczyną tego wszystko ? Zaarabienie Europy !
Byłem we Włoszech, Norwegii, Niemczech i Anglii i wszędzie tego śniadego cholerstwa jest od z$%^&a. Fakt, Angole są mądre i wiedzą, że Polak jest lepszym pracownikiem od araba, bo nie ściągnie zaraz za sobą 5 żon i dwunastu bachorów do wyżywaniea przez państwowy socjal.
Jednakże, my tam jeździmy pracować, zarabiamy i wracamy do siebie, zaś arabusy ściągają rodziny, mnożą się jak robactwo i zaludniają Europę. Pamiętaj o ich przyroście naturalnym, kilkakrotnie większym od naszego. Fakt, obecnie żabojady chcą to zmienić, wprowadzając ograniczenia przyjazdów, ale zobaczymy czy na "chceniu" się nie skończy.
Powrót do góry
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2006, 16:45   

Co do samej książki to nie ma chyba wątpliowości, że jest to w 100 % komercja, niezbyt ambitna i mnie szczerze mówiąc totalnie niczym nie zaskoczyła, "motorem napędowym" całej powieści są właśnie te nieszczęsne pseudo mądrości pana Dana Browna które oczywiście już na pierwszej stronie są odpowiednio zamaskowane uspokajaniem czytelnika jokoby że to wyłącznie fikja. Szkoda jednak że gdyby nie ta "fikcja" - dość wyraźnie wmontowana w znaną nam i istniejącą rzeczywistość (Opus Dei, istniejące dzieła Leonarda)- nikt na tą książkie nie zwróciłby uwagi. Potem właściwie poszło z górki - odpowiedni szum medialny i BUM z miałkiej książki mamy obiekt kultu, którego nie wypada nie znać, co więcej przeczytałem kiedyś w poważnej gazecie że ta książka jest temat wielu debat amerykańskiej inteligencji, cóż jaka inteligencja taki tez i temat rozmów.

Co do palenia tej książki to bym nie przesadzał - to wg mnie nie jest takie palenie książek jakie użądzały sobie władze totalitarne, czy też kościół (wiemy o co chodzi) to totalnie nie ten mianownik - mamy wyższy poziom tolerancji i co ważniejsze poziom świadomości również. Nie róbmy z siebie przemożnie nadwrażliwych - jeśli nie wiecie to palenie tej książki w Włoszech widziałem w TV i przeprowadzał je jakiś koleś który był ubrany tak na oko w jakieś "kilka dobrych tysięcy euro" słowem jakiś chrześcijański prawicowiec zapewnił sobie niezłą reklamę - to takie proste.


Cytat:
Ale co było przyczyną tego wszystko ? Zaarabienie Europy !
Byłem we Włoszech, Norwegii, Niemczech i Anglii i wszędzie tego śniadego cholerstwa jest od z$%^&a. Fakt, Angole są mądre i wiedzą, że Polak jest lepszym pracownikiem od araba, bo nie ściągnie zaraz za sobą 5 żon i dwunastu bachorów do wyżywaniea przez państwowy socjal.
Jednakże, my tam jeździmy pracować, zarabiamy i wracamy do siebie, zaś arabusy ściągają rodziny, mnożą się jak robactwo i zaludniają Europę. Pamiętaj o ich przyroście naturalnym, kilkakrotnie większym od naszego. Fakt, obecnie żabojady chcą to zmienić, wprowadzając ograniczenia przyjazdów, ale zobaczymy czy na "chceniu" się nie skończy.


Wiem że jesteśmy w połowie drogi do IV RP i dzięki temu ksenofobia i rasizm jest teraz w modzie ale chyba nie musimy sprowadzać tej rozmowy do poziomu ulicy. Wypadałoby w tym wypadku zacytować Rydzarda Kapuścińskiego z jego książki "Imperium" że światu grożą trzy plagi (nacjonalizm, rasizm, religijny fundamentalizm) a wszystkie są równie irracjonalne. Dziwne bo po 2 WŚ one coraz żadziej łączone są cywilizowaną Europą - ale po takich wypowiedziach to mam szczerze wątpliowości.I nie nie jestem liberałem, lewicowcem, żydem ani gejem - bo ostatnio wszyscy w naszym kraju o bardziej ludzkich racjonalnych poglądach wrzucani są do tego "worka".

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-05-2006, 17:13   

Cytat:
światu grożą trzy plagi (nacjonalizm, rasizm, religijny fundamentalizm)

Owszem i wszystkie trzy są realizowane przez arabów a także ( co dla niektórych może być szokującą prawda) przez Izrael.
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2006, 17:16   

Ten fundamentalizm to zgoda, nacjonalizm w narodach arabskich moze też, ale rasizm? To w jaki sposób oni kręcą taki biznes na turystyce, hę?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-05-2006, 18:02   

A wiesz do jakich krajów MSZ odradza wyjazd ? I czemu, ciekawym trafem, są tam w dużej mierze kraje Islamskie ?
Dla nich istnieje proste założenie: biały człowiek = chrześcijanin = wróg.
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2006, 18:35   

A wiesz, co turystów (ja nie mówię o Polakach) interesuje zdanie polskiego MSZ? Polaków zresztą też szczególnie wiele ono nie obchodzi, skoro i tak tam jeżdżą.
Tak czy owak, tamtejsze hotele i kurorty radzą sobie znacznie lepiej niż nasze, i to mając jeszcze pod bokiem rzekomy rasizm, nacjonalizm, a do tego często rzeczywisty terroryzm ;).


EDIT: Żeby nie było, że bronię kogokolwiek - owszem, są w tych krajach organizacje o omawianych cechach, ale nawet tam nie jest ich wielu, a zwykli ludzie wiedzą, na czym kręcić forsę, kogo bić, a kogo witać z uśmiechem. U nas też pewnie są różne rasistowskie, fanatyczne organizacje, w Stanach też są, wszędzie są i jakoś nikt o tym nie krzyczy.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-05-2006, 20:03   

BOReK litości, po raz któryś z kolei wypowiadasz się na podstawie informacji, nazwijmy to, popularnych. Czyli łatwo dostępnych i płytkich.

Będę wredny i zwrócę się do Smoczka - mój temat, który założyłem niecałe dwa dni temu, Ci koza zjadła? Przecież tam było o "Kodzie..." i można było się dopisać. Ale nie, Ty jak zwykle jesteś mądrzejszy i zakładasz swój, praktycznie dublując.

Co do samego arcydzieła to mam do powiedzenia dokładnie to samo, co wcześniej - facet wrzucił do domu granat, a teraz podziwia plujących jadem frajerów, zaśmiewając się w kułak. Nie zdziwiłbym się, gdyby wydawca dostarczył im specjalne egzemplarze promocyjne, dające ładny i równy płomień. Jakbym był papieżem wykląłbym ich ze wspólnoty kościelnej, za jej kompromitowanie.

<offtopic>

Co do Arabów i pokrewnych - niestety mają problem, duuuży problem. W "Gazecie Wyborczej" (Grisz, Totem z dala z tymi pochodniami;P) wypowiadał się niejaki Yasmina Khadra, arabski intelektualista, starający się zwrócić uwagę Zachodu na problemy muzułmanów. Pisał, że Zachód powinien wreszcie przejrzeć na oczy i coś zrobić z tym, gdyż rządy państw muzułmańskich są skorumpowane i oderwane od społeczeństwa.

Wierzę w to. Natomiast niech mi ktoś wytłumaczy CO na Boga może zrobić Zachód? Poza oczywiście zrzuceniem kilkuset głowic. Przecież rządy na Bliskim Wschodzie są skorumpowane i głuche na potrzeby ogółu od... Od Sumeru, podejrzewam. Jeśli zaś Europa zacznie im pomagać, to tylko uzależni ich od swej pomocy, jak Afrykę Subsaharyjską.

Cytat:
biały człowiek = chrześcijanin = wróg


Arabowie też są rasy białej, tak dla jasności;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2006, 20:12   

Ysengrinn napisał/a:
BOReK litości, po raz któryś z kolei wypowiadasz się na podstawie informacji, nazwijmy to, popularnych

Doprawdy, drogi Holmesie, bez przerwy mnie zadziwiasz :P. Będę zatem wdzięczny, jeśli ktoś mi przedstawi inne, mniej popularne i przez to bardziej wiarygodne źródła :].

A wracając do tematu - przypomniał mi się ostatnio Postal, również dwójka (tak, ta krwawa jatka). W tym przypadku użyto dokładnie tej samej metody promocji - nieważne, co mówią, byle głośno :]. Jedynka odniosła spory sukces, dwójka już mniejszy, ale tylko ze wzgledu na średnia oprawę. A chyba sobie nawet to odszukam - gra jest nieźle zakręcona.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2006, 20:14   

Ysengrim, przyznaję, nie zauważyłem, ale nawet - ten temat z żałożenia nie miał traktować o samym kodzie, a o tym zdarzeniu, oraz o książkach które w jakiś sposób obrażają wiarę innych.
Zresztą zwróć uwagę na to co napisałem w pierwszym poście tego tematu:

Ja napisał/a:
O samej książce nie ma co dyskutować[...]


Więc nie bądź (jak sam napisałeś) wredny i najpierw zastanów się jaki jest temat danego topicu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2006, 22:32   

Ysengrinn napisał/a:
Co do Arabów i pokrewnych - niestety mają problem, duuuży problem. W "Gazecie Wyborczej" (Grisz, Totem z dala z tymi pochodniami;P) wypowiadał się niejaki Yasmina Khadra, arabski intelektualista, starający się zwrócić uwagę Zachodu na problemy muzułmanów. Pisał, że Zachód powinien wreszcie przejrzeć na oczy i coś zrobić z tym, gdyż rządy państw muzułmańskich są skorumpowane i oderwane od społeczeństwa.


Niewolno zapominać o najważniejszym problemie krajów arabskich - ropie i jej wpływu na gospodarkę światową, ogólnie USA i co niektóre kraje europy zachodniej świetnie współpracują z dowolnym krajem arabskim - sprzedają im broń, technologie problem właściwie zaczyna się wtedy gdy taki kraj zaczyna robić problemy ma broń atomową albo jest o to podejżany, względnie wystarczy też przeczucie wielkiego amerykańskiego brata o domniemanym w związku z wspieraniem światowego terroryzmu i mamy wojne.

Problemem jest też napewno traktowanie Islamu jako narzędzia manipulowania społeczeństwa, religijnie przywódcy praktycznie zajmują się masowym wzbudzaniem nienawiście łamiąc podstawowe zasady Islamu który w co ciężko uwieżyć jest religią "miłości" bardzo restrykcyjną w swej formie ale jednak. Trzeba zdać sobie sprawę że religia ta nigdy nie przeszła czegoś takiego jak "reformacja" - nadal jest mocno zamknięta na postulaty wierzących, właściwie zatrzymała się w czymś co można by porównać z Kościołem Chrześcijańskim z okresu średniowiecza.

Niestety niektóre władze krajów Arabskich nie znają też pojęcia kompromisu politycznego - świetnie widać to na przykładzie Iraku i niestety najprawdopodobniej nowego zarzewia konfliktu jakim stanie się nie długo Iran. Tu rządzi zasada: wojna to świetni biznes zainwestuj swojego syna.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-05-2006, 23:33   

Udai problem z islamem jest dużo bardziej złożony niż brak reformacji. Choćby dlatego, że chrześcijaństwo od początku uznawało rozdział prawa świeckiego i duchownego. Islam nie, jedynym prawem możliwym do uznania był szariat.

Co do tej "religii miłości" to mnie, prawdę mówiąc, chce się śmiać od tego zapewniania, że islam nią jest. Chrześcijaństwo, judaizm czy buddyzm także są i kładą na to o wiele większy nacisk. Mahometanizm główny nacisk kładzie na uległość woli Boga i nie sprzeciwianie się jej. No i nie oszukujmy się - NIE MA innej wielkiej religii, której jednym z filarów byłaby święta wojna, zwłaszcza do dziś. Chrześcijaństwo wyszło z tego dawno, a weszło tylko w obronie własnej. Islam zaś do dnia dzisiejszego popiera dżihad, oczywiście nie w całej swej masie, ale w sporej jej części. Więc dajmy sobie spokój z udawaniem, że czegoś nie ma, jeśli to coś jest i patrzy na nas.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-05-2006, 03:44   

Udai napisał/a:
jest religią "miłości"
...chyba w wydaniu sado-maso... sura Krowy (bodajże): "(...)Bijcie je i wyrzucajcie je z łoża(...)"

Udai napisał/a:
zarzewia konfliktu jakim stanie się nie długo Iran

Nie no, pamiętaj że to kraj rządzony przez sektę wierzącą zasadniczo, że jako naśladowcy Mahdiego trafią do raju. Żeby tak się stało, musi dojść do drugiego przyjścia Mahdiego, które nastąpi z Apokalipsą. Co oznacza, że sprowadzenie końca świata np. przez wywołanie wojny jądrowej jest z ich punktu widzenia działaniem jak najbardziej racjonalnym i ze wszech miar słusznym... i dlatego niedawno roztrzęsiony dyplomata arabski natychmiast po wyjściu z samolotu wydzwaniał to Tel Awiwu i pluł się na al Jazeerze że irańczycy oszaleli, bo Achmedinejad na pytanie, o co im właściwie chodzi wypalił prosto z mostu że ich celem jest "Totalna, fizyczna zagłada Izraela"...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2006, 08:44   

Ysengrinn napisał/a:
Mahometanizm główny nacisk kładzie na uległość woli Boga i nie sprzeciwianie się jej. No i nie oszukujmy się - NIE MA innej wielkiej religii, której jednym z filarów byłaby święta wojna, zwłaszcza do dziś. Chrześcijaństwo wyszło z tego dawno, a weszło tylko w obronie własnej. Islam zaś do dnia dzisiejszego popiera dżihad, oczywiście nie w całej swej masie, ale w sporej jej części.


Oczywiście zgadzam się co do braku rozdziału prawa świeckiego i duchownego. Ale już samo słowo Dżihad oznaczało dosłownie "prace" jako przejaw wewnętrznego doskonalenia się i to że jeśli ktoś tak postępuje zasłuży na zbawienie. Tłumaczenie "dzihadu" jako świętej wojny przez europejczyków jest mocno nie precyzyjne. Postulat nawracania "pogańskich ludów" w ramach Dźihad nie dotyczy wiar objawionych (więc czysto technicznie powinniśmy być bezpieczni). Bo pogan to i chrześcijanie "nawracali" nie którzy tego nie przetrwali Aztekowie chociażby.

wa-totem napisał/a:
Nie no, pamiętaj że to kraj rządzony przez sektę wierzącą zasadniczo, że jako naśladowcy Mahdiego trafią do raju. Żeby tak się stało, musi dojść do drugiego przyjścia Mahdiego, które nastąpi z Apokalipsą.


No ale ta Sekta to nie reprezentacja Islamu, to jak piszesz i z czym zresztą się zgadzam niebezpieczny związek wyznaniowy - który ma jako pierwszy swój postulat bezwzględnie utrzymać władzę.

Tak zupełnie poza konkursem to największym nieszczęściem związanymi z religjami jest to że z pięknych i szlachetnych idei wyrastają niebezpieczne sytuacje.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group