FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Islam i pochodne
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-05-2006, 20:33   

coz, podejrzewam ze ta cala "nietolerancyjnosc wobec islamu" rozbija sie o definicje tolerancji.

bo mi nie przeszkadzaja geje - slowo. ale przeszkadza mi czlowiek ktory bedzie mi wmawial ze z racji bycia gejem nalezy mu sie prawo pierwszenstwa przy naborze do pracy - bo inaczej to bedzie dyskryminacja.

nie przeszkadzaja mi metalowcy - ale przeszkadza mi jak mi sciany drza bo jeden z nich wlasnie wlaczyl swoj ulubony kawalek na pelny regulator a ja probuje spac

nie przeszkadzaja mi muzulmanie - poki oni sa sobie a ja sobie, i oni nie probuja mi narzucac ze mam zyc wedlug ich regul. bo ich reguly nie pasuja do mojego swiata.
Przejdź na dół
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2006, 10:17   

Założę się, że dla "postępowych" jesteś już nietolerancyjna jak choroba...Bo w końcu biednym, uciskanym gajom trzeba dać preferncyjne warunki, inaczej sobie nie poradzą...
A arabom trzeba współczuć i przymykać oczy na ich zachowanie, bo to nasza wina, ze tacy są...
A metali do rezerwatu !
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2006, 10:29   

Grisznak, prawdopodobnie, ale tylko wtedy jak sie nie formuluje tego wprost i w leb - bo tak to wszyscy powiedza ze im oczywiscie chodzi o rowne warunki dla wszystkich.
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 17:57   

Bianca napisał/a:
bo mi nie przeszkadzaja geje - slowo. ale przeszkadza mi czlowiek ktory bedzie mi wmawial ze z racji bycia gejem nalezy mu sie prawo pierwszenstwa przy naborze do pracy - bo inaczej to bedzie dyskryminacja.

nie przeszkadzaja mi metalowcy - ale przeszkadza mi jak mi sciany drza bo jeden z nich wlasnie wlaczyl swoj ulubony kawalek na pelny regulator a ja probuje spac

nie przeszkadzaja mi muzulmanie - poki oni sa sobie a ja sobie, i oni nie probuja mi narzucac ze mam zyc wedlug ich regul. bo ich reguly nie pasuja do mojego swiata.

tylko że chodzi też o to, żeby nie traktować geja, metala, czy też muzułmanina jak śmierdzącego jaja które trzeba omijać żeby się przypadkiem nie ubrudzić. bo większość z tego, co mówi się o gejach (np. że zboczeńcy i pedofile), metalach i ich muzyce (np. że sataniści, a muzyka darcie mordy), muzułamanach (np. że terroryści) to stereotypy i generalizacja. a stereotypi i generalizacja prowadzą do nienawiści, nietolerancji i innych równie milutkich rzeczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2006, 18:00   

aha, a dresy i mohery oczywiscie nie sa stereotypami i generalizacja, ani nie sa krzywdzacy, nie prowadza do nienawisci, nietolerancji i innych rownie milutkich rzeczy, bo ty uwazasz ze sa zli. gratuluje logiki.
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 18:07   

jak już mówiłem gdzie indziej, określenia "dres" i moher" mają wydźwięk negatywny. w mowie potocznej, dresem określa się chuligana a moherem fanatyka chrześcijańskiego, najczęściej powiązanego z radiem maryja. słowa "muzułmanin", "gej" i "metal" nie mają żadnego wydźwięku negatywnego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2006, 18:11   

Nezumi, no to nazwijmy geja zboczencem, muzulmanina terrorysta, a metala satanista. wyjdzie dokladnie to samo co nazwanie sluchacza radia maryja moherem.
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 18:29   

znam trochę słuchaczy RM i wszyscy są zasłuchani w te święte słowa Tadzia, poza tym najwyższą wartością jest dla nich Kościół i naród. chyba można nazwać ich moherami.

i nie wmawiaj mi, że każdy metal którego znasz to satanista, proszę cię o to z góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2006, 18:33   

Cytat:
metalach i ich muzyce (np. że sataniści, a muzyka darcie mordy),


Uwierz mi, pisze te słowa metalowy załogant z kilkunastoletnim stażem - gros metali to własnie "szatanowcy", najczęsciej niezbyt rozgarnięci a muzyka metalowa to jest "darcie mordy".
Tak samo jak z arabusami...
Cytat:
najwyższą wartością jest dla nich Kościół i naród

Takich ludzi określało się najczęściej w Polsce mianem patrioty, tak przy okazji.


Ostatnio zmieniony przez Nezumi dnia 29-05-2006, 18:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-05-2006, 18:36   

Nie można. Bo ja dla odmiany znam konkretne przypadki słuchaczy Radia Maryja, dla których owszem, wiara i ojczyzna są sprawą istotną. Natomiast oprócz tego (albo raczej razem z tym, w końcu nie są to cechy negatywne) są wspaniałymi, uczciwymi i inteligentnymi ludźmi, którzy wiele czynią dla społeczeństwa i ludzi w ogóle.

Prosisz o nie generalizowanie, a sam generalizujesz...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 18:38   

tak? bo ja ani jednego satanisty nie znam (no, może jednego, ale tylko trochę), a metali bardzo dużo. a muzyka metalowa w klasycznej formie to trochę ostrzejszy rock.


wracając do tematu, to araba żadnego osobiście nie znam, ale z tego, co widziałem w telewizji, to wielu zamieszkujących Polskę młodych muzułmanów to ludzie dążący do zdobycia wykształcenia i dobrej pracy oraz szacunku wśród społeczeństwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2006, 18:44   

Nezumi napisał/a:
tak? bo ja ani jednego satanisty nie znam (no, może jednego, ale tylko trochę), a metali bardzo dużo. a muzyka metalowa w klasycznej formie to trochę ostrzejszy rock.

Jest taki program, gdzie dzieciaki robią za wszystkowiedzących...wiesz co, zgłoś się do niego, bo jakiegokolwiek tematu byśmy nie dotknęli ty robisz za tego, który wie da best wszystko.
Powiem ci boleśnie szczerze - g***o znasz a nie metali, szylków dla których ekstremą jest Vader albo Behemoth, a najczęsciej ideałem "mietalowego" grania jest Hammerfall lub Nighwish.
Cytat:
muzyka metalowa w klasycznej formie to trochę ostrzejszy rock

A teraz masath zdefiniuje nam "klasyczną formę metalu". Już się nie mogę doczekać...
Cytat:
no, może jednego, ale tylko trochę

W sensie trochę satanistę ? Czyli że co, nosi kozła tylko z przodu a Baphometa tylko na piórniku ?

*wzdech* Grisz, trzy wdechy i uspokój się. Nie gryź, bo ja pogryzę. Ostatnie ostrzeżenie. Mai (a tak nawiasem mówiąc - jak ja nie lubię ochrzaniać kogoś, z kim się zgadzam...)
Przepraszam Majeczko, ale chłopak może p****lić o czym chce, ale od metalu trzy kroki wstecz, bo sam pogryzę i to tak, że naprawde nic nie zostanie - można mi dac ostrzeżenie


Ostatnio zmieniony przez Nezumi dnia 29-05-2006, 19:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 18:59   

Grisznak napisał/a:
Powiem ci boleśnie szczerze - g***o znasz a nie metali, szylków dla których ekstremą jest Vader albo Behemoth, a najczęsciej ideałem "mietalowego" grania jest Hammerfall lub Nighwish.

bo to muzyka przynajmniej
Cytat:
A teraz masath zdefiniuje nam "klasyczną formę metalu". Już się nie mogę doczekać...

heavy z lat osiemdziesiątych typu Iron Maiden, ewentualnie coś starszego typu Black Sabbath, bo to też do metalu się zalicza.
Grisznak napisał/a:
W sensie trochę satanistę ? Czyli że co, nosi kozła tylko z przodu a Baphometa tylko na piórniku ?

w sensie że trochę znam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2006, 19:09   

Co by dyskusji dalej nie ciągnąć ( bo to offtop ). Nezumi serdeńko, ja o astronomii, fizyce czy historii muzyki techno się nie wypowiadam, bo tych tematów nie znam. Proszę, bądź grzecznym chłopcem i weź ze mnie przykład. Oszczędzi to nam i moderacji nerwów...
Bo jeszcze jedno podobnie odkrywcze zdanie a Wersal się skończy...You have my word
Wracam do tematu zasadniczego - sam zasypałeś nas stereotypami które uważasz za boleśnie prawdziwe ( vide nieszczęsne staruszki w moherowych beretach - pobiła cię kiedyś która ? ). Sam myślisz stereotypami więc zarzucanie tam tego jest z twojej strony czymś nieco dziwnym, nie uważasz ?
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2006, 19:28   

Nezumi napisał/a:
znam trochę słuchaczy RM i wszyscy są zasłuchani w te święte słowa Tadzia, poza tym najwyższą wartością jest dla nich Kościół i naród. chyba można nazwać ich moherami.

znasz wszystkich sluchaczy radia maryja na tym swiecie???????? nie no czlowieku, naprawde niezly jestes!

a co do arabow - to cale ich mnostwo kogos wysadzilo w powietrze - calkowicie udokumnetowane przypadki.

malo tego, i ci sluchacze RM ktorych podobno znasz jak i ci arabowie ktorzy kogos wysadzili sa fanatykami religijnymi.

czyli powiedz mi, czemu ty uwazasz ze arabskich fanatykow religijnych nalezy bronic a katolickich potepiac?

a, jeszcze polecam siegniecie do slownika/encyklopedii w celu sprawdzenia co znaczy zdanie "black sabbath" - i jak sie ma do satanizmu w szczegolnosci.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group