FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Islam i pochodne
Wersja do druku
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 19:31   

Grisznak napisał/a:
Uwierz mi, pisze te słowa metalowy załogant z kilkunastoletnim stażem - gros metali to własnie "szatanowcy", najczęsciej niezbyt rozgarnięci a muzyka metalowa to jest "darcie mordy".


Prawda, niestety.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-05-2006, 22:05   

Szanowni Państwo.

Proszę uprzejmie kontynuować dyskusję z poszanowaniem lub chociażby tolerancją dla poglądów drugiej strony, bez narzucania swojego zdania. Oraz popierać wypowiedzi faktami, a nie prawdami objawionymi i stereotypami.

Uprzejmie proszę także, żeby przestali Szanowni Państwo najeżdżać sie personalnie, nawet jeśli uważają Państwo, że druga strona sie wymiguje od odpowiedzi. Proszę także NIE stosować żadnych gróźb oraz epitetów pod CZYIMKOLWIEK adresem.

W przypadku, gdyby Szanowni Państwo zechcieli jednak kontynuować swoja dyskusje w tym tonie, temat zostaje zostaje zamknięty przez wkurzoną moderatorkę.

Dziękuje bardzo za uwagę.
Życzę miłego dnia.
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2006, 09:43   

Bianca napisał/a:
znasz wszystkich sluchaczy radia maryja na tym swiecie???????? nie no czlowieku, naprawde niezly jestes!

nie znam wszystkich, tylko niektórych. czytałem ich wypowiedzi, widziałem zachowanie, z kilkoma rozmawiałem.
Bianca napisał/a:
a co do arabow - to cale ich mnostwo kogos wysadzilo w powietrze - calkowicie udokumnetowane przypadki.

malo tego, i ci sluchacze RM ktorych podobno znasz jak i ci arabowie ktorzy kogos wysadzili sa fanatykami religijnymi.

czyli powiedz mi, czemu ty uwazasz ze arabskich fanatykow religijnych nalezy bronic a katolickich potepiac?

ależ nie. tylko chodzi o to, że nie wszyscy katolicy, jak i nie wszyscy arabowie to fanatycy. fanatykami są słuchacze RM dla których słowo księdza jest święte, fanatykami są terroryści islamscy. chodzi o to, że na podstawie tych ludzi nie należy oceniać całej religii
Bianca napisał/a:
a, jeszcze polecam siegniecie do slownika/encyklopedii w celu sprawdzenia co znaczy zdanie "black sabbath" - i jak sie ma do satanizmu w szczegolnosci.
Ozzy Osbourne, wokalista zespołu, oświadczył, że satanistą nie jest. a z resztą, nawet jeśli jest, nie przekreśla to wszystkich metali, nawet jego fanów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2006, 10:07   

Nezumi napisał/a:
ależ nie. tylko chodzi o to, że nie wszyscy katolicy, jak i nie wszyscy arabowie to fanatycy. fanatykami są słuchacze RM dla których słowo księdza jest święte, fanatykami są terroryści islamscy. chodzi o to, że na podstawie tych ludzi nie należy oceniać całej religii

a na podstawie czego uwazasz ze wszyscy sluchacze RM to fanatycy? znaczy argument inny niz "bo sluchaja radia", bo to chyba nie jest przestepstwem. znaczy jaka jest roznica miedzy "czytac koran" i "sluchac RM"
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2006, 10:18   

nie, dlatego, że w swoich audycjach Rydzu propaguje walkę z Żydami (kiedyś nawet wyraził poparcie dla Holocaustu i stwierdził, że powinno ich wtedy więcej zginąć) oraz wyznawcami innych religii, poza tym nacjonalizm (twierdzi, że źli Niemcy inwigilują wszystkie polskie media poza Radiem Maryja) i kilka innych niezbyt mądrych poglądów. a większość słuchaczy RM to staruszki, najczęściej wiejskie i bardzo religijne, więc łatwo im wpoić fanatyzm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2006, 11:10   

Nezumciu, a czy słyszałeś, żeby taka "fanatyczka" jak je nazywasz kogoś pobiła czy w jakiś inny sposób zrobiła komuś krzywdę ? Tak się składa, że te babcie, kiedy to ich przeciwnicy obrażali ojca Rydzyka lub jego znajmoych ( np Huelle, który "zionąc tolerancją" nazwał księdza Jankowskiego "gauleiterem i gensekiem" ), nie brały bomb i nie wysadzały się w powietrze razem z wrogami tylko szły ze sprawą do sądu. Islamiści mogliby się od moherowych niewiast uczyć poszanowania prawa.
Cytat:
kiedyś nawet wyraził poparcie dla Holocaustu i stwierdził, że powinno ich wtedy więcej zginąć)

Czas, miejsce proszę...
Cytat:
twierdzi, że źli Niemcy inwigilują wszystkie polskie media poza Radiem Maryja

Wszystkie z pewnością nie, ale każdy rozeznany w rynku mediów powie ci, jak znaczący jest wpływ niemieckiej kasy w polskich mediach.
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2006, 11:17   

Nezumi, polecam posluchac wypowiedzi duchownych muzulmanskich interpretujacych koran - ktorych sluchaja muzulmanie. w szczegolnosci prezydent Iranu powiedzial ze holokaust wymyslili zydzi. co "tolerancji wobec innych religii" - polecam podane wyzej cytaty z koranu. Chyba ze uwazasz ze "zabijajcie ich" za przyklad tolerancji?

bo jak na razie wychodzi na to ze RM jest zle bo je znasz, a muzulmanie sa dobrzy bo o nich nie masz pojecia i widziales w telewizji. niespodzianka: morderca i gwalciciel nie miewa na czole przybitej tabliczki "morderca". terrorysta tez wykle wyglada na normalnego czlowieka.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 30-05-2006, 14:08   

Natomiast mnie intryguje, czy ta moja wypowiedź o "tych dobrych" słuchaczach RM wyparowała z forum, czy ktoś tu nagle oślepł i nie dostrzegł...

Ja NAPRAWDĘ kręciłam się swego czasu w kręgach mocno katolickich i z owych kręgów znam naprawdę wielu wspaniałych, wartościowych ludzi. Również takich słuchających RM. I tak, określenie "mohery" JEST wobec nich krzywdzące.

Nezumi powtarzam - prosisz o nie generalizowanie, podczas gdy sam generalizujesz. Prosisz o tolerancję, podczas gdy sam wygłaszasz opinie nietolerancyjne. Sorry, ale coś tu nie gra?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2006, 18:13   

Majuś, tymczasem ty nie dostrzegasz, że Nezumi założył sobie ex cathdera że ma rację i nie uznaje zasady, że poglądy inne od tych które wyznaje ( nie nazwę ich "jego poglądami" gdyż są to najczęściej slogany powtarzane za Michnikiem et consortes ) mają prawo być słusznymi. Wot, klasyczny fanatyk.
Zwróć uwagę, że ja, stary metal,bronię chrześcijaństwa nie z miłości do tej religii ( o nie... ) ale jako historyk, który dostrzega znaczenie i rolę tegoż w kształtowaniu się naszej cywilizacji.
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2006, 18:18   

tylko że ja nie sprzeciwiam się religii tylko religijnym fanatykom. jestem chrześcijaninem, już o tym mówiłem
Grisznak napisał/a:
Majuś, tymczasem ty nie dostrzegasz, że Nezumi założył sobie ex cathdera że ma rację i nie uznaje zasady, że poglądy inne od tych które wyznaje ( nie nazwę ich "jego poglądami" gdyż są to najczęściej slogany powtarzane za Michnikiem et consortes ) mają prawo być słusznymi. Wot, klasyczny fanatyk.

nie potępiam was za poglądy, tylko krytykuję wasze poglądy. duża różnica. a wy, ponieważ nie możecie mnie przekonać, atakujecie mnie osobiście
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2006, 18:25   

A ciekawe, czy dla Ciebie fanatykiem w takim razie był Karol Wojtyła, gdy mówił negatywnie o afirmacji homoseksualizmu ? Albo czy jest nim wg Ciebie Ratzinger, gdy mówi o kulturze relatywizmu ? O Wyszyńskim już wolę nawet nie wspominać...
Ty nie krytykujesz naszych poglądów ( bo krytyka ma charakter rzeczowy i opiera się na wynajdywaniu argumentów przeciw stwierdzeniom antagonistów, przedstawianiu faktów itp ) ale jak już wspomniałem, odgórnie uznajesz je za niesłuszne, bo nie idące razem w twoją linią ideologiczną ( dość pokrętną, tak przy okazji ).
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2006, 18:52   

w każdym razie nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale, w przeciwieństwie do ciebie, nie stosuję ataków osobistych na twoją osobę.
Grisznak napisał/a:
A ciekawe, czy dla Ciebie fanatykiem w takim razie był Karol Wojtyła, gdy mówił negatywnie o afirmacji homoseksualizmu ? Albo czy jest nim wg Ciebie Ratzinger, gdy mówi o kulturze relatywizmu ? O Wyszyńskim już wolę nawet nie wspominać...

Karol Wojtyła nie był fanatykiem, bo był jednym z najbardziej postępowych papieży. Owszem, uważam Ratzingera za fanatyka. bo relatywizm, a w szczególności indywidualizm niesie ze sobą wiele pozytywnych wartości. poza tym, jego pogląd na temat książek o Harrym Potterze jest na poziomie Rydzyka. a o Wyszyńskim, przyznam, wiem za mało, żeby go oceniać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 30-05-2006, 18:58   

Pardon moi, a czy Jan Paweł drugi aby RÓWNIEŻ nie potępiał Pottera? Aż chyba sprawdzę...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2006, 19:20   

nie, nie potępiał. czytałem kiedyś artykuł na Onecie, w którym była opisana jego oficjalna opinia że te książki nie są sprzeczne z chrześcijaństwem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2006, 19:53   

Którą to ocenę pisał mu Ratzinger, tak przy okazji, gdyż ten był przewodniczącym kongregacji do spraw nauki wiary, a więc w Watykanie miał w tej kwestii decydujące zdanie.
Cytat:
Owszem, uważam Ratzingera za fanatyka. bo relatywizm, a w szczególności indywidualizm niesie ze sobą wiele pozytywnych wartości

O w mordę...chłopie, pisałeś że jesteś katolikiem, a gadasz jak rasowy libertyn...Zdecyduj się wreszcie, albo stoisz w wodzie albo na brzegu.
Cytat:
Zdaniem Benedykta XVI, "Harry Potter" może być zagrożeniem dla jeszcze nieukształtowanych "chrześcijańskich dusz".

Jeśli twierdzisz, że Potter nie jest naładowany okultystycznymi znakami, to Twoja reputacja "tego który wie o wszytskim najlepiej" w moich oczach jeszcze się umocni.
Co do relatywizmu, niech fakty mówią same za siebie - http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8330268&rfbawp=1149005152.860&ticaid=11b2b
Masz piękny przykład relatywizmu. Słów brak...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group