FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Islam i pochodne
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2006, 11:39   

Kilka sprostowań, bo nie chce mi sie po kolei na wszystko odpowiadać...
Kościół nigdy nie bedzie "tolerancyjny" bo wie, że owa "tolerancja" ( czyli akceptacja dla afirmacji pedalstwa, narkotyków i relatywizmu ) by go zgubiła.
Bianca - Bin Laden nie ma własnego państwa, nie został na swoje stanowisko wybrany ( jak wszyscy w cywilizacji islamskiej ) i odpowiedzialności w nim zero ( bo gdyby taką miał to walczyłby w Afganistanie po ataku na to państwo nie chował się jakimś Tora Bora ). Tak, teraz już lewactwu naraże się do końca, bo powiem, że zdecydowanie bardziej widzę mężów stanu w Blairze czy Bushu niż w zapewne podziwianych przez was Chiracu, Zapatero czy Schroederze.
Dalej, owszem, uważam islam za świat kolektywu w odróżnieniu od europy. Czemu ? Ano dlatego, że z dziejów cywilizajci tamych stron wybitne jednostki wyrastały jedynie wtedy gdy stawały w opozycji do reszty ( Ataturk czy Rushdie ) zaś artystów których nam ta "kultura" dała można policzyć na palcach jednej ręki. Arabscy naukwcy rozwijali się wtedy, gdy mieli kontakt z myślą europejską ( Awicenna, Awerroes ), sami zaś wymyślali jedynie jak lepiej poganiać wielbłądy.
Nie wierzę w możliwość ustanowienia w islamie zwartej hierarchii - gdyby był tam jakiś papież to by go pewnie mordowali co kilka lat.
No i w końcu, to co was boli najbardziej czyli chrześcijaństwo ( zastanawiam się czasem skąd w człowieku rodzi się taka niechęć do kultury która go ukształtowała ? ). Wytłumaczcie mi prosze, czemu każdy system, który dążył do zniszczenia cywilizacji europejskiej ( nazizm, komunizm, islam ) uderzał w tak znienawidzone przez was chrześcijaństwo ? Co tu kryć, bez niego moglibyśmy być dziś republiką radziecką tudziez inną Białorusią.
Zawsze mnie bawi, gdy lewicowcy szczekają na finanse kościoła ( w to wliczam także RM ). Wiecie jaka jest różnica między wami a nimi ? Chrześcijanie dają z własnej woli pieniadze na swój kościół, socjaliście zaś z dobrej woli nikt nie da złamanego gorsza i dlatego musi on okradać innych.
Przejdź na dół
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2006, 11:48   

jestem chrześcijaninem. ale nienawidzę nietolerancji, fanatyzmu i zacofania, które niektórzy przedstawiciele Kościoła reprezentują.

islam nie jest złą ideologią. źli są ludzie, którzy go błędnie interpretują. nawet w Biblii Mojżesz modlił się o zwycięstwo nad armią wroga, więc Biblię można uznać za promującą nienawiść. w dodatku, w ST Żydzi są "narodem wybranym", czyli są traktowani lepiej od innych narodów. ilu ludzi tyle interpretacji, nie można generalizować. tak samo nie można mówić, że wszystko, co lewicowe to złe, bo przecież wiele pomysłów lewicy jest dobrych, od tolerancji zaczynając
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-05-2006, 12:08   

Cytat:
jestem chrześcijaninem. ale nienawidzę nietolerancji, fanatyzmu i zacofania, które niektórzy przedstawiciele Kościoła reprezentują.


To nie jesteś chrześcijaninem. Chrześcijaństwo odrzuca nienawiść, jest naukom miłości, altruizmu i przebaczenia, nie nienawiści. Jesteś takim samym zacofanym fanatykiem, jak ci, których nienawidzisz.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2006, 12:10   

nie chodzi o to, że nienawidzę ludzi, tylko nienawidze poglądów. ludzi po prostu nie lubię. a nie jestem fanatykiem, bo nikogo bym nie zabił za poglądy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2006, 12:18   

A co rozumiesz przez nietolerancję ? Bo widzisz, bycie chrześcijaninem na pewno nie oznacza tolerowania tego co jest sprzeczne z tą religią...
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-05-2006, 13:12   

Nezumi napisał/a:
jeżeli dobrze zauważyłem, panowie Grisznak i Totem są nietolerancyjni wobec islamu.

Powtórzę raz jeszcze słowa Tony'ego Blaira: NIE WOLNO TOLEROWAĆ TEGO CO NIETOLERANCYJNE TYLKO DLATEGO ŻE JEST ODMIENNE.
Islam to chyba jedyna religia która w swoich fundamentach OTWARCIE, BEZ OGRÓDEK namawia do mordu, dyskryminacji ze względu na płeć, przemocy wobec słabszych, pochwala wojnę i mord.
I to, że ktoś zinterpretuje toto inaczej, nie zmienia istoty sprawy.
Większość - także obecnych - przewin innych religi, zwłaszcza chrześcijańskich jak katolicyzm, wynika z przekręconej w PRZECIWNĄ stronę (ku przemocy/nietolerancji) interpretacji Pisma...

Osobiście jestem zwolennikiem Apratheidu. TOTALNEGO.
Szwedzi pokazali, że MOŻNA się obyć całkowicie bez paliw kopalnych, a obecnie realizują program który w tym kraju je wyeliminuje całkowicie do roku 2008. Tylko w ostatnim 20-leciu zużycie oleju opałowego i gazu ziemnego do ogrzewania zmalało w Szwecji o 60% - bo budowano energowydajne domy, z ogrzewaniem elektrycznym, i popularyzowano biometan i bioetanol. Zamiast modelu "samochód członkiem każdej rodziny" propagują transport zbiorowy, gdzie dużo łatwiej wprowadzać alternatywne źródła energii.
W okresie przejściowym możemy się zaopatrywać w Rosji, przecież i tak to robimy. A nasz eksport na Bliski Wschód jest śladowy.
Nie chcę tu widzieć żadnych arabów, i nie mam zamiaru ani ochoty jeździć do nich - od Egiptu, Turcji, Aleksandrii czy Kairu 1x10^22 razy wolę wycieczkę do norweskich fiordów albo do Petersburga. Spitzbergen bardziej mnie pociąga niż Sahara, a zresztą przy obecnym tempie zmiany klimatu i Saharę będziemy niedługo mieli w Hiszpanii czy na Sycylii.

Uważam, że względem Islamu powinniśmy zastosować lustrzane odbicie prawa Arabii Saudyjskiej gdzie za posiadanie krucyfiksu lub biblii grozi kara śmierci.

Odwrócić sie do nich plecami, i niech się kiszą we własnym sosie...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2006, 15:34   

a ja w sumie nie wiem czy jestem nietolerancyjna, bo do muzulmanow jako takich nic nie mam, tylko ze uwazam ze ich swiat nie pasuje do tego w ktorym my zyjemy (czytaj my chrzescijanie i postchrzescijanie jak rowniez swiaty demokratyczne i praw czlowieka a nie my mieszkancy ziemi)

czemu? a bo zachod (czytaj europa) jest w tej chwili swiatem praw i obowiazkow - ktore to prawa i obowiazki w ludziach sa czyms co powstalo w wyniku wieloletniej ewolucji. jezeli cos zostalo w tej ewolucji naruszone, to powstawaly takie "nieporozumienia gospodarczo/spoleczne" jak polska - czyli kraj gdzie ludzie uwazaja ze maja prawa, ale liczbe obowiazkow maja wysoce limitowana (nie mam obowiazku sie ksztalcic, nie mam obowiazku pracowac, ale mam prawo do pieniedzy).

czlowiek przeniesiony ze swiata muzulmanskiego, ktory mial w tamtym swiecie swoje wlasne prawa okreslone przez koran, dostaje nagle w europie cala mase innych praw, w tym ubezpieczenia, tolerancje w stosunku do jego religii itp.... natomiast wraz z tymi prawami nie nabywa obowiazku tolerowania innych, czy pracowania - bo MOZE siedziec na zasilku i calkiem niezle z niego wyzyc. to nie jest jego WINA - on jest po prostu przybyszem z zewnatrz ktory w sumie nie ma czemu brac na siebie calej masy obowiazkow - szczegolnie ze nigdzie nie jest powiedziane ze bezwzglednie MUSI.

natomiast nie uwazam ze proba zmienienia kultur arabskich w "spoleczenstwo demokratyczne" wzorem europy miala jakiekolwiek szanse na sukces - bo demokracja w europie ma pod soba Nset lat takiego a nie innego rozwoju. wprowadzenie jej na sile po prostu nie da nic dobrego - bo na przykladzie tejze europy widac co sie dzialo kiedy gdzies nastepowala rewolucja zamiast ewolucji - a rewolucja "jak na tamte standardy" bylaby o rzad wielkosci silniejsza, po prostu przez wzglad na roznice kulturowe
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2006, 18:11   

Grisznak napisał/a:
A co rozumiesz przez nietolerancję ? Bo widzisz, bycie chrześcijaninem na pewno nie oznacza tolerowania tego co jest sprzeczne z tą religią...

oznacza tolerancję dla innych religii i narodowości.
Cytat:
Nie chcę tu widzieć żadnych arabów

karabin w dłoń i w drogę, oczyśćmy świat z wszelkiego zła
wa-totem napisał/a:
Powtórzę raz jeszcze słowa Tony'ego Blaira: NIE WOLNO TOLEROWAĆ TEGO CO NIETOLERANCYJNE TYLKO DLATEGO ŻE JEST ODMIENNE.
Islam to chyba jedyna religia która w swoich fundamentach OTWARCIE, BEZ OGRÓDEK namawia do mordu, dyskryminacji ze względu na płeć, przemocy wobec słabszych, pochwala wojnę i mord.
I to, że ktoś zinterpretuje toto inaczej, nie zmienia istoty sprawy.
Większość - także obecnych - przewin innych religi, zwłaszcza chrześcijańskich jak katolicyzm, wynika z przekręconej w PRZECIWNĄ stronę (ku przemocy/nietolerancji) interpretacji Pisma...

Islam nie namawia do przemocy, tylko do obrony wiary. chrześcijaństwo tak samo. a można obronę wiary różnie rozumieć.


ogólnie rzecz biorąc, stereotypy o Polakach szerzą ci, co nie znają Polaków, o subkulturach ci, co nie znają subkultur a o Arabach ci, co nie znają Arabów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-05-2006, 20:19   

Zawsze mnie to rozwalało - lewicowcy, którzy nie zostawiają suchej nitki na "zacofanym i ciemnym" katolicyzmie, wynoszą pod niebiosa islam i sławią jako religię pokoju. Tak samo jak głoszenie "nie dla kary śmierci, tak dla aborcji". Byłoby to niesamowicie śmieszne, gdyby nie było żałosne. Ludzie, którzy uważają się za postępowych, popisują się zupełnym zanikiem logicznego myślenia i spaczonym nienawiścią obrazem świata. Nie ma sensu nawet wspominać, że kompromitują się też brakiem choćby podstawowej wiedzy o tym, o czym mówią i piszą i nieumiejętności prowadzenia dyskusji na poziomie.

Cytat:
Arabscy naukwcy rozwijali się wtedy, gdy mieli kontakt z myślą europejską ( Awicenna, Awerroes ), sami zaś wymyślali jedynie jak lepiej poganiać wielbłądy.


Jeden z nich (albo i obaj) był Persem. Do tego filozofia Awerroesa do islamu się miała jak pięść do nosa. A większość arabskich uczonych ze średniowiecza była chrześcijanami z tego co pamiętam.

Cytat:

islam nie jest złą ideologią. źli są ludzie, którzy go błędnie interpretują.


Bo każdy frajer może sobie interpretować. W katolicyzmie nie, bo mamy papieża i episkopat, na któy wszyscy nawalają ile wlezie.

Poza tym islam JEST złą ideologią. Jest chrześcijaństwem przykrojonym na potrzeby prymitywnych koczowników i wieśniaków z oaz. Co najgorsze uznaje JEDNO prawo - Koran, który to Koran BYNAJMNIEJ nie jest jakoś specjalnie normami prawnymi nafaszerowany (bodajże 5-10% tej księgi to normy, jeśli dobrze pamiętam ze studiów), w odróżnieniu od Biblii. Owszem, w islamie można szukać przykazań życiowych, tylko, że za wiele to się ich nie znajdzie, bo Mahomet niespecjalnie rozwijał swe myśli.

Cytat:

Powtórzę raz jeszcze słowa Tony'ego Blaira: NIE WOLNO TOLEROWAĆ TEGO CO NIETOLERANCYJNE TYLKO DLATEGO ŻE JEST ODMIENNE.

Totem, Ty lewaku;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2006, 20:22   

Cytat:
islam nie jest złą ideologią. źli są ludzie, którzy go błędnie interpretują.

Taaa...o komuniźmie i naziźmie pisano DOKŁADNIE to samo. Miracle ?
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2006, 21:10   

Komunizm NIE BYŁ złą ideologią. Był ideologią absolutnie nienadającą się do zastosowania w praktyce. To nie to samo (choć oczywiście ze strony osób poddanych takiemu "eksperymentowi socjalnemu" dużej różnicy to nie robi).

Ysengrin napisał/a:
Jeden z nich (albo i obaj) był Persem. Do tego filozofia Awerroesa do islamu się miała jak pięść do nosa. A większość arabskich uczonych ze średniowiecza była chrześcijanami z tego co pamiętam.

Na dodatek najchętniej zamiast wymyślać coś nowego podawali jako swoje rzeczy wymyślone w Chinach albo Indiach.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-05-2006, 21:49   

Komunizm był ideologią opartą na teorii, opartej na XIX-wiecznym stanie badań nad socjologią i psychologią. Czyli był czymś równie sensownym jak dzisiejsze horoskopy, oparte na układzie gwiazdozbiorów sprzed dwóch tysięcy lat i równie aktualnym stanie wiedzy. </offtopic>

A islam powstał z przykrojenie judaizmu i chrześcijaństwa dla potrzeb mieszkańców Półwyspu Arabskiego. Nie wątpię, że dla mieszkańców pustyni jest dobrą religią, ale po co w takim razie następcy Mahometa stamtąd ich wyprowadzali?!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 00:49   

Na początku chciałem napisać że nie życze sobie przypisywania mi tytułu Lewicowca bo nie mam z organizacjami o tym charakterze nic wspólnego, staram się być racjonalny - i wysuwa, na wszystkie moje tezy dowody - jeśli komuś się to nie podoba albo barkuje mu argumentów - niech nie przykleja mi jakiś dziwnych naklejek.

Na dowód niech posłuży mi ten oto przykład :

Cytat:
A co rozumiesz przez nietolerancję ? Bo widzisz, bycie chrześcijaninem na pewno nie oznacza tolerowania tego co jest sprzeczne z tą religią...


Okey wg mnie tolerancja polega na tym mamy (czysto hipotetyczna sytuacja) np. homoseksulistów w naszym kraju którzy roszczą sobie prawo do legalizacji swojego związku, ja załatwił bym to tak: wydaje mi sie że jako człowiek człowiekowi jesteśmy im wini prawo do wspólnoty majątkowej (chodzi chociaż o to by mogli po sobie dziedziczyć) - ale nigdy i powtarzam to jeszcze raz nigdy w tym kraju nie powinni dostać prawa do ślubu cywilnego ani tymbardziej Kościelnego (bo niby dlaczego mielibyśmy zmuszac Kościół do robienia czegoś co jest wbrew jego ideologi, adopcje dzieci przez takie pary to czysta fikcja niech zapomną - decydując się na ich styl życia bezpowrotnie zamkneli sobie droge do posiadania potomstwa w myśl zasady "coś za coś". Sankcjonował bym za to otwarcie ataki medialne na ludzi o tych upodobaniach koniec z tekstami w stylu że należy ich leczyć i takie tam bardziej hardcorowe teksty. To jest wg. mnie tolerancja niczyje interesy nie zostały tu naruszone - i każdy posiadają swoje chronione prawnie minimum.

Wracając do tematu ...

Grisznak napisał/a:
Dalej, owszem, uważam islam za świat kolektywu w odróżnieniu od europy. Czemu ? Ano dlatego, że z dziejów cywilizajci tamych stron wybitne jednostki wyrastały jedynie wtedy gdy stawały w opozycji do reszty ( Ataturk czy Rushdie ) zaś artystów których nam ta "kultura" dała można policzyć na palcach jednej ręki. Arabscy naukwcy rozwijali się wtedy, gdy mieli kontakt z myślą europejską ( Awicenna, Awerroes ), sami zaś wymyślali jedynie jak lepiej poganiać wielbłądy.


Nie wszystko da się zmierzyć Europejską miarą i mentalnością - oczywiście że nie zrobili niczego co można by porównać z dorobkiem kultury europejskiej. Mają z tego powodu kompleksy to też wszyscy widzymy, chyba nie mają złudzeń że świat interesuje się nimi z powodu ropy, gdyby nie ona byliby poza orbitą "naszych" zainteresowań, pewnie wtedy interesowali by "nas" tyle co Mongolia i Kazachstan.

Grisznak napisał/a:
Nie wierzę w możliwość ustanowienia w islamie zwartej hierarchii - gdyby był tam jakiś papież to by go pewnie mordowali co kilka lat.


To oni sami musza do tego dojrzeć potrzebują na to czasu, niestety dla nich świat strasznie szybko pędzi do przodu, a ich przywódcy czują się z powodu zapóźnienia cywilizacyjnego bardzo źle - stąd chociażby te deklaracje nienawiści przywódców Iranu.

Grisznak napisał/a:
No i w końcu, to co was boli najbardziej czyli chrześcijaństwo ( zastanawiam się czasem skąd w człowieku rodzi się taka niechęć do kultury która go ukształtowała ? ).


Wcale mnie nie boli i przestań to sugerować - szczerze wieże w Boga i dobro które wg. mnie jest w każdym człowieku - i nie wkładaj mi usta słów których nie wypowiedziałem - co do Kościoła to mam do niego bardzo mieszane uczucia - jako do całości nie do konkretnych jego Dostojników. Pewnie umierasz z ciekwości dlaczego ?? wg jest mocno zkomercjalizowany i nastawiony jest w dużej mierze na kameralny efekt który ma zapewnić jego Kapłaną dobry status materialny nie ma już tutaj zasady:

Cytat:
...Ubóstwo nasze, ludzi Kościoła,
jest Jego skarbem i mocą ewangelizacji,
chociaż dobrze wiemy, że bez środków materialnych
ta ewangelizacja nie ruszy z miejsca...


Pozatym Kościół powinien być bardziej restrykcyjny by trzymac w swoich szeregach dyscypline - dawać przykład społeczeństwu że jemu nie jest wszystko jedno i że nie wszystko na tym świecie jest względne, i że rządzi się twardymi zasadami - często będąc w Kościele (jak już jestem) zastanawiam się na ile kapłan wypowiadając słowa w kazaniu faktycznie stosuje się zasad które wypowiada i jak wielu wychodząc ze światyni od przysłowiowego poniedziałku zmieni swoje życie na lepsze i czy ludzie naprawdę słuchają Pisma czy tylko stoją w Kościele w myśl zasady "bo tak trzeba" - Ja się osobiście bardzo staram być lepszym człowiekiem chociaż nie wiem czy mi to wychodzi ...

Nie wiem czy twoja zasada polegająca na traktowaniu członków innych wyznań jak ścierwa i zwierząt - bo określałeś ich tutaj naprawdę bardzo żywo spodobała by się Papieżowi i Samemu Bogu - jestem pewnien że nie.

Wiesz co mi się nie podoba w tej kulturze która mnie ukształtowała że wychowuje ludzi, którzy myślą tak jak ty - że Europa to pępek świata, że nasza Religia powinna panować wszędzie, a przeciez to nie jest kwestia światowej jej dominacji - nie chodzi o władze tylko o tą miłość którą niesie. Teraz naraże ci się najbardziej jak tylko mogę mam nadzieję że jeśli niebo istnieje, i jakoś się tam znajdę to będą tam wszyscy dobzi ludzie
wszystkich wyznań - których nie podzieliły wyznawane przez nich Religię tylko połączyła miłość do bliźniego. Nie wiem ale w twoich wypowiedziach nie zaobserwowałem zasady wystawiania drugiego policzka - wiesz tą którą uskuteczniał sam Jezus. Jeszcze jedno słuchając twoich wypowiedzi ciężko uwierzyc że Polska w okresie niepokojów religijnych była wzorem państwa bez Stosów( mi osobiście wydaje sie byc to jedną z najpiękniejszych kart w Historii naszego narodu).

Grisznak napisał/a:
Wytłumaczcie mi prosze, czemu każdy system, który dążył do zniszczenia cywilizacji europejskiej ( nazizm, komunizm, islam ) uderzał w tak znienawidzone przez was chrześcijaństwo ?


Komunizm i Nazizm nie wierzyły w potęge ludzkiej jednostki - to właściwie wszystko. Komunizm widział w Kościele konkurenta do władzctwa nad ludzkimi duszami - dlatego tworzył swoje święta i próbował ograniczać rolę wiary w życiu człowieka. Co do tego przykładu z Islamem podaj przykład - taki konkretny.

Grisznak napisał/a:
Zawsze mnie bawi, gdy lewicowcy szczekają na finanse kościoła ( w to wliczam także RM ). Wiecie jaka jest różnica między wami a nimi ? Chrześcijanie dają z własnej woli pieniadze na swój kościół, socjaliście zaś z dobrej woli nikt nie da złamanego gorsza i dlatego musi on okradać innych.


Ciekawe czy to Ja wg ciebie szczekam ?? Co do finansów to niestety Kościół "ten nasz" ma tendencję do megalomani wg. mnie wzorem podtym względem są Kościoły protestanckie które zrezygnowały ze zbytku bo i niby komu on miałyby teraz służyć - oczywiście doceniam spóścizne związaną z naszymi wyznaniowymi zabytkami - sam jestem z Częstochowy - więc wiem o czym mówię - ale to nie powód żeby każdy osiedlowy Kościół miał dorównać przepychowi Jasnej Górze. W naszym kraju nie ma aktualnie funduszy na to by realizować takich pomysłów jak bursztynowe ołtarze. Pozatym zastanowiłeś się kiedyś nad tym że nie które datki wiernych fundują kapłaną samochody pokroju Mercedesów, Audi, Jaguarów i czy też legendarnego już Maybacha pana Tadeusz Rydzyka - miałbyś na jego miejscu serce dotego by w tak biednym kraju jak naszym kupić sobie taki samochód będąc w dodatku duchownym !!!

Do kwesti dobrowolnych datków też bym się sprzeczał to jest kwestia wychowania - taki człowiek starszej daty w otaczającej nas rzeczywistości czuje się mocno zagubiony, i na ten przykład mamy takie RM, które jest dla niego ideologiczną ostoją - i teraz jak nie odmowić datku na jego rzecz - ludzie w wieku mojej babci (czyli tak przed 70) autentycznie nie kupuja leków by wspierać tą wątpliwej autentyczności rozgłośnie. Jestem dumny z moich dziadków bo wszyscy uważają taką działalność za mocno nie fair, a mojego dziadka ze strony mojego taty nawet nie będe cytował bo dostałbym pewnie bana za językowa dosadność ;).

wa-totem napisał/a:
Islam to chyba jedyna religia która w swoich fundamentach OTWARCIE, BEZ OGRÓDEK namawia do mordu, dyskryminacji ze względu na płeć, przemocy wobec słabszych, pochwala wojnę i mord.


Nie jestem co do tego pewny ale jak przeczytam go kiedyś - to powiem ci czy miałeś rację.

Ysengrinn napisał/a:
Zawsze mnie to rozwalało - lewicowcy, którzy nie zostawiają suchej nitki na "zacofanym i ciemnym" katolicyzmie, wynoszą pod niebiosa islam i sławią jako religię pokoju.


Nie wiem ale chyba to do mnie, ja uprawiam co najwyżej konstruktywną krytykę - to dzięki temu że Europejczycy nauczyli się tej sztuki doszliśmy do tego poziomu na jakim jesteśmy aktualnie czyli w mojej ocenie bardzo wysokiego.

Ysengrinn napisał/a:
Tak samo jak głoszenie "nie dla kary śmierci, tak dla aborcji". Byłoby to niesamowicie śmieszne, gdyby nie było żałosne. Ludzie, którzy uważają się za postępowych, popisują się zupełnym zanikiem logicznego myślenia i spaczonym nienawiścią obrazem świata. Nie ma sensu nawet wspominać, że kompromitują się też brakiem choćby podstawowej wiedzy o tym, o czym mówią i piszą i nieumiejętności prowadzenia dyskusji na poziomie.


Kara śmierci jest głęboko nie chrześcijańska, chyba nie chcesz poprawiać w tym samego Papieża i Kościół którzy uważają ją za nie stosowną - śmieszy mnie to że z jednej strony podajesz przykład obrony życia czyli zakaz aborcji (wg. mnie w 100 % słuszny, nie ma wg. mnie czegoś takiego jak dobrowolność zarządzania ludzkim życiem tak dla wygody "wyzwolonych kobiet" - jednocześnie zaotrzyłbym kary za gwałt do dożywocia, nie wiem ilu tych cholernych zboczeńców pomyślało by że warto zaryzykować - wydaje mi się że gwałt jest najbardziej bestialskim czynem, bardziej niż fakt zabicia kogoś) a z drugiej strony jesteś za karą śmierci - to jak życie jest w końcu święte czy nie, chyba jest równe dla wszystkich, chyba każdy ma prawo do zbawienia (nie do wolności jeśli ktos zabił to dożywocie) ale zapomniałem o tym że jesteś tak oświecony i wszystko wiedzący że uzurpujesz sobie prawo do decydowania o tym kto ma prawo do życia lub nie, wg. mnie jest ono przypisane wszystkim do momentu ich zgonu w naturalnych okolicznościach. Nie wiem czy miałbyś odwagę żeby nawet w imieniu prawa zabrać komuś życie - wydając wyrok jako sędzia lub wykonując egzekucję jako kat - pomyślałeś kiedyś o tym jaka to odpowiedzialność, ja nie miałbym na to odwagi bo czym bym sie różnił wtedy od lekarza przeprowadzającego aborcję lub eutanazję - niczym też zabrałbym życie - co z tego że w innych okolicznościach -> życie jest święte zawsze i wszędzie <-

Ysengrinn napisał/a:
Poza tym islam JEST złą ideologią. Jest chrześcijaństwem przykrojonym na potrzeby prymitywnych koczowników i wieśniaków z oaz.


Suuuper to bardzo mądre było - nie wiem przeczytałeś Koran - ja jeszcze nie ale zamierzam, wydaje mi się że skrajnie skrzywdziłeś tym tych którzy to wyznają, jest ich też wielu w Polsce w tym Polaków, nie tylko emigrantów.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-05-2006, 10:16   

Akurat to, czy to Polacy czy emigranci najbardziej mnie obchodzi. Owszem, islam jest religia wielkiej poboznosci i zarliwosci, ale jest tez religia zbyt prostych jak dla mnie odpowiedzi. Wystarczy przesledzic historie i przyjrzec sie temu o co sprzeczaly sie rozne odlamy chrzescijan, a o co muzulmanow. Kiedy chrzescijan interesowaly zlozone prawdy wiary (czasem tak zlozone, ze zachodnioeuropejski papiez przy nich "wysiadl"), oni woleli spor o to, kto jest godny tytulu kalifa.


Cytat:
wg jest mocno zkomercjalizowany i nastawiony jest w dużej mierze na kameralny efekt który ma zapewnić jego Kapłaną dobry status materialny


Argument pozornie sluszny, jednak "eksperyment" protestantyzmu pokazal, ze nie do konca. Te kraje, ktore odrzucily "efekt kameralny" sa dzis niemal calkowicie laickie. Po prostu jesli religia ma byc masowa, a nie elitarna, musi stosowac ozdobniki, gdyz w przeciwnym razie zostanie niezrozumiana przez, cytujac Ciebie samego, "uspiona ambicjonalnie wiekszosc". A kosciol ma obowiazek nauczac te wiekszosc.

<offtop>

Cytat:
bo nie mam z organizacjami o tym charakterze nic wspólnego


Od kiedy trzeba nalezec do organizacji, by byc lewicowcem? Sam powiedziales, ze lubisz hiphop dla przeslania, ktore jest "neoanarchistyczne". Anarchia jest lewicowa. Co nie znaczy, ze Cie szufladkuje jako anarchiste, lewica jest w koncu szerokim nurtem. Zreszta takie SLD na przyklad nie jest lewicowe tylko... Betonowe w sumie. A w zasadzie gruzowe.

Cytat:
Kara śmierci jest głęboko nie chrześcijańska, [...]


Nigdzie nie napisalem, ze JESTEM za kara smierci, stwierdzilem tylko, ze lewicowcy sa przeciw, a jednoczesnie glosza prawo do aborcji. Naturalnie niekoniecznie wszyscy, ale nie idzie opisac wszystkich wyjatkow w jednym zdaniu.

"Drobne" EDIT

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 27-05-2006, 10:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 10:23   

Ysengrinn napisał/a:
Zawsze mnie to rozwalało - lewicowcy, którzy nie zostawiają suchej nitki na "zacofanym i ciemnym" katolicyzmie, wynoszą pod niebiosa islam i sławią jako religię pokoju. Tak samo jak głoszenie "nie dla kary śmierci, tak dla aborcji". Byłoby to niesamowicie śmieszne, gdyby nie było żałosne. Ludzie, którzy uważają się za postępowych, popisują się zupełnym zanikiem logicznego myślenia i spaczonym nienawiścią obrazem świata. Nie ma sensu nawet wspominać, że kompromitują się też brakiem choćby podstawowej wiedzy o tym, o czym mówią i piszą i nieumiejętności prowadzenia dyskusji na poziomie.

mógłbyś mnie nie nawzywać lewakiem? nie jestem lewakiem, tylko osobą tolerancyjną, która uważa, że złe są uprzedzenia i rasizm. bo nienawiść do Arabów to JEST RASIZM! poza tym, jestem przeciwny zarówno karze śmierci jak i aborcji (chyba że dla ratowania życia matki)
Ysengrinn napisał/a:
Bo każdy frajer może sobie interpretować. W katolicyzmie nie, bo mamy papieża i episkopat, na któy wszyscy nawalają ile wlezie.

tylko że w katolicyzmie i tak każdy sobie interpretuje. papieże sto lat temu mówili co innego, JP II mówił co innego i Benedykt mówił co innego. w episkopacie też zdania na różne tematy są podzielone. ogólnie rzecz biorąc dobrze, bo ludzie mają różne poglądy a nie są jednakowymi kukłami w rękach księży (oczywiście pomijając mohery dla których słowa księży są święte).
Grisznak napisał/a:
Taaa...o komuniźmie i naziźmie pisano DOKŁADNIE to samo. Miracle ?

bez przesady. komunizm i nazizm były złymi ideologiami, ponieważ wprowadzały nienawiść i ograniczały wolność.
Ysengrinn napisał/a:
A islam powstał z przykrojenie judaizmu i chrześcijaństwa dla potrzeb mieszkańców Półwyspu Arabskiego. Nie wątpię, że dla mieszkańców pustyni jest dobrą religią, ale po co w takim razie następcy Mahometa stamtąd ich wyprowadzali?!

można to naprawić. jak już mówiłem, karabin w dłoń.


PS. Udai - w pełni się z tobą zgadzam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group