FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Islam i pochodne
Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-05-2006, 10:24   

Przepraszam, ja tak czytam to piąte przez dziesiąte i jeśli wcinam się bez sensu, to proszę zignorować.

Jak jeszcze raz usłyszę, że
Cytat:
wg jest mocno zkomercjalizowany i nastawiony jest w dużej mierze na kameralny efekt który ma zapewnić jego Kapłaną dobry status materialny
to nie zniosę.

Słonka, czy wy zdajecie sobie sprawę z tego, że księża NIE MAJĄ czegoś takiego jak comiesięczna pensja? Mimo to ZUS i podatki płacić muszą. Nie, pieniądze "z tacy" NIE idą na pensje księży, bo NIE MAJĄ PRAWA. Biskupi są w stu procentach z tych pieniędzy rozliczani. Pensje księży w CAŁOŚCI są zależna od ofiar za msze, pogrzeby, śluby i inne. I tak, DLATEGO jest "co łaska, nie mniej niż...". Bo bez tego "nie mniej niż" ksiądz wcinałby drewno. To tak, jakby ktoś był zainteresowany, czemu ksiądz Adam z kościoła na Radogoszczu nadal mieszka w czymś przypominającym celę klasztorną...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 10:27   

Mai, obejrzyj sobie kiedyś tacę. w dużych kościołach, na jednej mszy idą 2-3 tace. w niedzielę, na każdej z nich leży co najmniej 200 złotych. w niedzielę jest około sześciu mszy. poza tym, są msze w tygodniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-05-2006, 10:33   

A czy ty Nezumi drogi wiesz NA CO te tace idą? Powtarzam - biskup NIE MA PRAWA wziąć z tych pieniędzy CZEGOKOLWIEK dla siebie. Wszystkie idą na:
-konserwacje sprzętu
-naprawy
-pensje dla ŚWIECKICH pracowników (wikary, organista itd.)
-opłaty dla państwa (tak drodzy państwo, kościoły TEŻ muszą płacić)
-samochód służbowy. Bo nie wiem czy wiecie, ale księża potrzebują samochodu do PRACY.
-mnóstwo innych wydatków

Ja powtarzam - jeśli księża coś z tej kasy biorą, to CZEMU ksiądz Adam mieszka w celi klasztornej, a budowa nowej plebanii zakończyła się na etapie fundamentów. Trzy lata temu.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-05-2006, 10:48   

Cytat:
bez przesady. komunizm i nazizm były złymi ideologiami, ponieważ wprowadzały nienawiść i ograniczały wolność.

Czyli dokładnie to co Islam...Szkoda, że nie mam pod ręką Koranu ( tak tak, kilka lat temu przemogłem się i przeczyatłem to ) bo bym ci zacytował to i owo...Niemniej dokładnie to samo co odnosiło się do komunizmu i nazizmu odnosi się do islamu.
Cytat:
Komunizm NIE BYŁ złą ideologią.

A w imię tej ( głoszącej, nota bene, całowitą świeckość i brak potrzeby istnienia religii ) ideologii zamordowano więcej ludzi niż w imię jakiejkolwiek religii. Czy trzeba więcej ?
Cytat:
Mai, obejrzyj sobie kiedyś tacę. w dużych kościołach, na jednej mszy idą 2-3 tace. w niedzielę, na każdej z nich leży co najmniej 200 złotych. w niedzielę jest około sześciu mszy. poza tym, są msze w tygodniu

I co z tego ? Zazdrość cię zżera, że ludzie z własnej woli dają pieniądze na kościół ? Nawet na Rydzyka ? Pewnie, to dość typowe. Czepiać się pieniędzy które do nas nie należą...
Cytat:
oznacza tolerancję dla innych religii i narodowości.

Nawet dla tych, które najchetniej widziałby cię martwym ?
Cytat:
wydaje mi sie że jako człowiek człowiekowi jesteśmy im wini prawo do wspólnoty majątkowej

Ależ do tego od ładnych kilku lat mają prawo...Im chodzi o zrównanie prawne statusu małżeństwa, nie o wspólnotę majątkową.
Cytat:
ich przywódcy czują się z powodu zapóźnienia cywilizacyjnego bardzo źle

Biedaczki...normalnie, płakać mi się chce, tak mi ich żal...
To że sami sobie sa winni, bo zamiast rozwijać cywilizację to bawili się w podoboje to już inna bajka.
Cytat:
Polska w okresie niepokojów religijnych była wzorem państwa bez Stosów

Bez przesady trochę tych stosów było. Faktem jednak jest, że katolicka polska nie urządzała takich grill party jak kraje protestanckie. A wiesz czemu ? Bo wiedzieliśmy, że ci którzy w innych krajach szli na stosy nie zagrażają naszej państwowości i kulturze. My mieliśmy islam i prawosławie za miedzą, nie musiliśmy więc szukac wrogów wiary wewnątrz.
Cytat:
Co do tego przykładu z Islamem podaj przykład - taki konkretny

W takim razie poczytaj sobie o losach chrześcijan na bałkanach za czasów rządów turków. Albo, skoro czytanie to dziś ciężka sztuka, pojedź do Kuwejtu czy Kabulu i przejdź się po mieście z krzyżem na szyi. A skoro to daleko, to wybierz się na wycieczkę do islamskiej dzielnicy Berlina. I zobaczysz "tolerancję" wyznawców "miłosiernego i litościwego boga".
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-05-2006, 10:55   

Mai? Nie chcę nic mówić, ale jesteś zwyczajnie naiwna.

Przepływ pieniędzy między ofiarodawcami a tacą nie jest naliczany, żadnej kasy czy paragonów nie ma. Pieniądze trzeba policzyć, kto je liczy? Księża, zapewne. A skoro oni liczą, to nikt nie zauważy, jeśli parę procent zniknie - bo będzie to niemożliwe do zmierzenia.

A skoro jest to możliwe, to z pewnością się dzieje. Taka jest niestety ludzka natura. Może nie wszędzie, ale na pewno się dzieje. Nie uwierzę, że jak ktoś jest księdzem, to automagicznie się robi uczciwy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-05-2006, 11:00   

Cytat:
Ja powtarzam - jeśli księża coś z tej kasy biorą, to CZEMU ksiądz Adam mieszka w celi klasztornej, a budowa nowej plebanii zakończyła się na etapie fundamentów. Trzy lata temu.


Nothing more to say.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 15:38   

Mai_chan napisał/a:
Cytat:
Ja powtarzam - jeśli księża coś z tej kasy biorą, to CZEMU ksiądz Adam mieszka w celi klasztornej, a budowa nowej plebanii zakończyła się na etapie fundamentów. Trzy lata temu.


Widocznie ksiądz Adam jest jednym z tych uczciwych idealistów i chwała mu za to, co nie znaczy, że wszyscy tacy są. Ale mnie to w zasadzie nie obchodzi, moje pieniądze i tak na datki dla kościoła nie idą.
W kwestii Islamu. Skoro ci ludzie nie dojrzali jeszcze do demokracji i pokojowej koegzystencji z innymi narodami, to niech się kiszą we własnym sosie, a nie emigrują do Francji czy Anglii domagając się jeszcze jakiś szczególnych praw. Bo jeszcze będzie jak w Stanach, gdzie czarnemu podskoczyć nie można, bo cię oskarży o rasizm.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 15:47   

tilk napisał/a:
Mai? Nie chcę nic mówić, ale jesteś zwyczajnie naiwna.

Przepływ pieniędzy między ofiarodawcami a tacą nie jest naliczany, żadnej kasy czy paragonów nie ma. Pieniądze trzeba policzyć, kto je liczy? Księża, zapewne. A skoro oni liczą, to nikt nie zauważy, jeśli parę procent zniknie - bo będzie to niemożliwe do zmierzenia.

A skoro jest to możliwe, to z pewnością się dzieje. Taka jest niestety ludzka natura. Może nie wszędzie, ale na pewno się dzieje. Nie uwierzę, że jak ktoś jest księdzem, to automagicznie się robi uczciwy.

właśnie. a na różnego rodzaju renowację kościołów są oddzielne datki. a księża poza codziennymi tacami dostają jeszcze mgapremię kiedy idą po kolędzie, większość ludzi daje im co najmniej 200 zł a jeden ksiądz potrafi obejść w ciągu jednego kolędowania koło dziesięciu średniej wielkości bloków
Cytat:
Czyli dokładnie to co Islam...Szkoda, że nie mam pod ręką Koranu ( tak tak, kilka lat temu przemogłem się i przeczyatłem to ) bo bym ci zacytował to i owo...Niemniej dokładnie to samo co odnosiło się do komunizmu i nazizmu odnosi się do islamu.

tylko że islam istnieje bardzo długo i w ciągu całego swojego istnienia zabił mniej ludzi niż hitlerowcy w ciągu II wojny światowej.
Cytat:
I co z tego ? Zazdrość cię zżera, że ludzie z własnej woli dają pieniądze na kościół ? Nawet na Rydzyka ? Pewnie, to dość typowe. Czepiać się pieniędzy które do nas nie należą...

mnie na pieniądzach nie zależy. ale to trochę nieuczciwe, że księża, którzy głoszą ubóstwo i ascezę pławią się w luksusach, a stare, tępe babcie oddają im całe swoje majątki i umierają w biedzie. nic dodać, nic ująć
Grisznak napisał/a:
Ależ do tego od ładnych kilku lat mają prawo...Im chodzi o zrównanie prawne statusu małżeństwa, nie o wspólnotę majątkową.

homoseksualistom chodzi głównie o to, żeby przestano ich wyzywać i bić na ulicach. chyba mają do tego prawo. z resztą, co komu przeszkadza, że będą w związku partnerskim, małżeństwie, czy jak to się będzie nazywać? przecież liczba homoseksualistów przez to nie wzrośnie, a wzrośnie tolerancja.
Grisznak napisał/a:
Bez przesady trochę tych stosów było. Faktem jednak jest, że katolicka polska nie urządzała takich grill party jak kraje protestanckie. A wiesz czemu ? Bo wiedzieliśmy, że ci którzy w innych krajach szli na stosy nie zagrażają naszej państwowości i kulturze. My mieliśmy islam i prawosławie za miedzą, nie musiliśmy więc szukac wrogów wiary wewnątrz.

czyli: mało było stosów w średniowieczu, czas to nadrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 16:36   

Nezumi napisał/a:
większość ludzi daje im co najmniej 200 zł

To widać jestem niesłychanym skąpiradłem, bo u mnie jest góra dycha ]:>. A tak między nami - to chyba lekka przesada, poza tym kto niby prowadzi statystyki?

Notabene jak ktoś oddaje klerowi kasę, to jego sprawa. Dopóki jakoś osobiście mnie to nie dotknie, mi to powiewa. A co do hipokryzji - księża przegrywają z politykami, nie ma sie o co tak rzucać ;).


Nezumi napisał/a:
z resztą, co komu przeszkadza, że będą w związku partnerskim, małżeństwie, czy jak to się będzie nazywać?

Może to kiedyś przeszkodzić ich "dzieciom", jeżeli na tyle sobie ludzie pozwolą z tą legalizacją.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-05-2006, 16:38   

Cytat:
tylko że islam istnieje bardzo długo i w ciągu całego swojego istnienia zabił mniej ludzi niż hitlerowcy w ciągu II wojny światowej.

Szczerze powiedziawszy nie byłbym tego taki pewien...Co prawda danych statystycznych nie ma, ale jak na religię która przez cały swego istnienia stawia na konfrontacje to dane liczbowe mogłyby być nawet ciekawe...
Cytat:
właśnie. a na różnego rodzaju renowację kościołów są oddzielne datki. a księża poza codziennymi tacami dostają jeszcze mgapremię kiedy idą po kolędzie, większość ludzi daje im co najmniej 200 zł a jeden ksiądz potrafi obejść w ciągu jednego kolędowania koło dziesięciu średniej wielkości bloków

Gadaj z odbytem to cię o***a... 200 zł ??? Człowieku, gdzie ty niby mieszkasz ?
Poza tym ciągle nie rozumiesz podstawowej sprawy: nikt tym ludziom nie każe niczego dawać, dają bo tak chcą, do kopert wkłądają tyle ile mogą. Wiem, że najchętniej byś im zabrobił a kościołowi zabrał wszystko co się da, bo w końcu ty WIESZ LEPIEJ. I kto tu jest bliższy liberalizmowi...
Cytat:
homoseksualistom chodzi głównie o to, żeby przestano ich wyzywać i bić na ulicach

Organizowanie parad w świeta kościelne, często jawnie prowokujących ludzi o odmiennych poglada na pewno im w tym pomoże. Do niedawna jeszcze miałem do nich znacznie więcej sympatii, ale odkąd homosy się spolitkowały, jestem zdecydowanie na nie.
Cytat:
czyli: mało było stosów w średniowieczu, czas to nadrobić.

Na Trygława, w jakim %^& średniowieczu ? Nie gadajmy już o historii bo gdy widzę jaki poziom wiedzy prezentujesz to przypominają mi się dzieci z gimnazjum które miałem na praktykach...
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 16:46   

Grisznak napisał/a:
nikt tym ludziom nie każe niczego dawać, dają bo tak chcą, do kopert wkłądają tyle ile mogą.

A z tym to jest w zasadzie jak z tymi piramidami finansowymi i ciężko spłacalnymi kredytami - nikt ludziom nie każe brać w tym udziału, ale są tak omamiani korzyścią materialną, że najwyraźniej nie mogą się oprzeć. Tyle, że w przypadku Kościoła trudno pokazać tę materialną korzyść. Dawno temu były jeszcze przynajmniej odpusty ^^.
No, ale logika jest logiką - nie muszą dawać, więc nikt się czepić nie może. Poza tym, o ile mi wiadomo, prawie zawsze duchowni byli "na utrzymaniu" społeczeństwa.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-05-2006, 17:01   

Grisz, Nezumi ma pietnascie lat jakbys nie zauwazyl.

Ludzie, dajcie sobie spokoj z dyskusja na tym pozomie. Albo obie strony przejda do argumentow merytorycznych, albo niech moderacja zamknie ten temat. Nie po to do diabla czytalem stos ksiazek z zakresu islam-chrzescijanstwo i swietych wojen, by teraz obrzucac sie gnojem jak trzyletni szczyl.

Ja najzupelniej rozumiem, ze muzulmanie to normalni ludzie. Nie zycze im zle, ale uwazam, ze bedac na tym poziomie rozwoju, przy faktycznym braku perspektyw na zmiane tego stanu rzeczy, stanowia zagrozenie. Glownie dla siebie zreszta. Nawet ten przedstawiciel ichniej intelektualnej elity z Wyborczej stwierdzal, ze bez pomocy Zachodu sie z tego bajzlu nie wydobeda. A Zachod to nie Allah i nie potrafi zrobic tego za nich.

Nie zgadzam sie natomiast, ze islam jest religia dorownujaca intelektualnie chrzescijanstwu. W miejsce naszych Doktorow Kosciola, jak sw Augustyn czy sw Tomasz, oni mieli tylko watazkow i demagogow. Jesli sie myle - przyklady, gdzie sie myle.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2006, 17:18   

BOReK napisał/a:
Może to kiedyś przeszkodzić ich "dzieciom", jeżeli na tyle sobie ludzie pozwolą z tą legalizacją.

nie no, adpocja to przesada
Grisznak napisał/a:
Na Trygława, w jakim %^& średniowieczu ? Nie gadajmy już o historii bo gdy widzę jaki poziom wiedzy prezentujesz to przypominają mi się dzieci z gimnazjum które miałem na praktykach...

inkwizycja powstała w XII wieku o ile pamietam
Ysengrinn napisał/a:
Ja najzupelniej rozumiem, ze muzulmanie to normalni ludzie. Nie zycze im zle, ale uwazam, ze bedac na tym poziomie rozwoju, przy faktycznym braku perspektyw na zmiane tego stanu rzeczy, stanowia zagrozenie. Glownie dla siebie zreszta. Nawet ten przedstawiciel ichniej intelektualnej elity z Wyborczej stwierdzal, ze bez pomocy Zachodu sie z tego bajzlu nie wydobeda. A Zachod to nie Allah i nie potrafi zrobic tego za nich.

ale ogólnie rzecz biorąc Grisznak i Totem przesadzają twierdząc, że to zła religia i trzeba ich wybić, ewentualnie wyizolować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-05-2006, 17:27   

Zaden z nich nie twierdzi, ze nalezy ich wybic. Jesli jednak naprawde zagroza Zachodowi, to na Zachodzie do wladzy w legalnych wyborach dojda Le Peny, Haidery, Giertychy i inne hitlerki, ktore ich pozamykaja w obozach. A anihilacja wszystkich panstw muzulmanskich to dla Europy i Hameryki kwestia godzin. O tym, ze wezma wszystkich u sibie za morde nawet nie wspomne. Chcesz tego?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-05-2006, 17:41   

Mai_chan napisał/a:
Cytat:
Ja powtarzam - jeśli księża coś z tej kasy biorą, to CZEMU ksiądz Adam mieszka w celi klasztornej, a budowa nowej plebanii zakończyła się na etapie fundamentów. Trzy lata temu.


Nothing more to say.

Mai? Ludzie są różni. Nie wyciągaj ogólnych wniosków z jednego przypadku (a precyzyjniej: zdanie (∃x.Φ(x))⇒(∀x.Φ(x)) nie jest tautologią.) Do tego trzeba badań statystycznych! Wiara wiarą, ale nie można tracić rozumu...

Nothing more to say... a może lepiej - no comments?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group