FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Następny
  Neon Genesis Evangelion
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-10-2005, 21:09   

Cytat:
skad sie one wzieły?


Tego nikt nie wie. Nigdzie to nie było wyjaśnione.
Cytat:

jasli to nie kontakt Evy z Adamem je spowodował to co?


Tego nikt nie wie. Nigdzie to nie było wyjaśnione.
Cytat:
i jeszcze jedno,dlaczego tylko dzieci moga pilotwac Evy?


Tego nikt nie wie. Nigdzie to nie było wyjaśnione.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Serj Płeć:Mężczyzna
Serj

Dołączył: 12 Paź 2005
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2005, 20:25   

1. Pytanie:
Cytat:
TO moja opinia ale całkiem logiczna i prawdziwa. Jerzeli wedłog twórców serialu przepowiednie trzeciego impaktu znaleziono w zwojach z Qumran (najstarsze znalezione woje biblijne) to Bóg wysłał Anioły by dopełnić dzieje ludzkości i stworzyć ją na nowo. Taki Bóg NIe jest zły ale jest taki sam jak w starym testamencie, czyli surowy Majestatyczny, którego plany są nadrzędne wobeć ludzkości (a w serii była tym planem nowa ludzkość).


2. Kontakt Lilith (TO takie białe co wisiało w Geofroncie przebite włócznią) z Rei.

3. Tylko dzieci urodzone w roku second Impact mogły pilotować Evy. DLaczego? NIe wiem może promieniowanie jakieś? A może poprostu serialowy Bóg tak chciał :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serj Płeć:Mężczyzna
Serj

Dołączył: 12 Paź 2005
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2005, 20:26   

Oczywiście tam powinno być

ZWOJE BIBLIJNE
a nie woje biblijne
:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-10-2005, 20:50   

Po pierwsze witam na forum:].

Cytat:
1. Pytanie:[...]


Tak naprawdę to seria nie odpowiada wprost na pytanie, czy Bóg istnieje. Wiele na to wskazuje, ale pewności nie ma.

Cytat:
I NIE. Anioły nie mają przeprowadzić ludzkości na wyższy poziom ewolucji. One chcę się połączyć z Lilith i SAME wejść na wyższe stadium, wywołując jednocześnie zagładę ludzkości. Robią to instynktownie, gdyż tylko Kaoru w pełni zrozumiał cały dowcip i zrezygnował z ewolucji, dając się zabić. Nomen omen ludzkość też jest osobnym Aniołem, jako gatunek (gdyż każdy Anioł to osobny gatunek)


Cytat:
2. Kontakt Lilith z Rei.


On się pyta o drugi, nie trzeci impakt. W czasie drugiego Rei nie było nawet w próbówce jeszcze. I wywołał go prawdopodobni kontakt Adama z jakimś człowiekiem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
adi9998 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2006, 20:55   Neon Genesis Evangelion

Proszę niech ktoś mi streści dwa epizody NGE : 21 i 22 (nie mniałem okazji ich oglądać ). Zgóry dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kleszczman Płeć:Mężczyzna
Fallen Angel


Dołączył: 11 Lut 2006
Skąd: Siemiatycze
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2006, 00:39   Evangelion (seria)

Witajcie ponownie. Ostatnio zainteresowała mnie seria EVANGELION. Znalazłem w internecie wersje z pieknie dopasowanymi polskimi napisami. Lecz nie to jest główną częścią tematu. Ściągam serie od 1 do 26 odcinka. Obecnie jestem na 12 i bardzo mi się podoba. I w tym miejscu nie mam pewności. Czy cały EVANGELION słada się z owych 26 odcinków, czy może musze szukać pozostałych w sieci.

P.S. Dziękuje za wszelką pomoc :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
548928
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-02-2006, 01:31   

Jesteś na forum.tanuki.pl... co powiesz na wejście na anime.tanuki.pl i przeczytanie tego co napisaliśmy o evangelionie? Ze szczególnym uwzględnieniem umieszczonej w nagłówku liczby odcinków i tytułów powiązanych...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Kleszczman Płeć:Mężczyzna
Fallen Angel


Dołączył: 11 Lut 2006
Skąd: Siemiatycze
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2006, 11:46   

Dzięki serdeczne. Już wszystko wiem. Moge spać spokojnie :P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
548928
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-02-2006, 20:33   

Temat scalony z właściwym evangelionowym. Na przyszłość poleca się sprawdzać, czy dany temat już nie istnieje, zwłaszcza gdy mowa o jednej ze starszych i najbardziej znanych serii anime.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2006, 22:18   

Kiedyś z taką trudnością przekopałam się przez wszystkie odcinki, że myślałam, że to jedno z najnudniejszych anime jakie widziałam, ale po upływie znacznego czasu wspomnienia o nim nabrały bardzo pozytywnych kształtów. Poza tym w pewnym wieku nie kręcą dzieci zapytania "kim jestem?" i przeciwnicy o kształtach kostek mydła na przykład. (dobra, może i nie mydła). Shinji przymulony i nijaki, przeżywający prosty problem, który dla mnie nigdy nie wydawał sie być błahym, w sumie przybija swoją zwyczajnością. Można by go było postawić na ulicy i puścić w tłum niech sobie idzie. Kto by pomyślał spotykając go, że nie jest realny? Właśnie to jest dla mnie jego zaletą, taka zwykła postawa, problem, który nie polega na tym, ze nie wie co zrobić ze swoją nadprzyrodzoną mocą czy morduje wszystkich do okoła,a potem czuje wyrzuty itd. łepek boi się, że nie jest potrzebny, że nikt go nie lubi i nikt za nim nie będzie tęksnić, że nie podoła zadaniu i przestanie być akceptowany. Zwyczajne, proste, klarowne, w sam raz nie tylko dla 13 letniego dzieciaka.
i nie nasuwa się od razu na myśl " tak, yhm. A ja jestem królik Baks."
Poza tym Rei wciąż jest jedną z bardziej lubanych przez mnie postaci, nie pasując do powszechnego szablonu miłych, natrętnych, złośliwych, zadziornych, słodkich, albo przedobrych i nudnawych panieneczek, dla których faceci poświęcają cały świat i życie, a one tak na prawdę do końca nie mają pojęcia o co toczy się ta całą wielka sprawa. Nawet Asuka stopniowo z odcinkami staje się do polubienia, a nie minięcia jak kolejnej postaci która jest po prostu tłem. Szukając jakiś ciekawszych wątków na bardziej zakrojoną skalę jak: dlaczego Anioły to i tamto, co z tym Adamem itd. w sumie nie ma o czym specjalnie rozprawiać, przynajmniej mnie nie porwała ta wizja.

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2006, 11:53   

Niedawno oglądałem po raz pierwszy to anime bo niby to takie arcydzieło.
I faktycznie jest to arcydzieło bo to jedno z najlepszych anime jakie wyprodukowano.

A ja mam pytanie odnośnie końcówki end of evangelion.
W jaki tak naprawdę sposób to się skończyło?
Dlaczego na końcu pozostał tylko Schinji i Asuka?
A co się stało z Rei czy zniknęla po połączeniu się z Lilith?
I jakie tak naprawdę uczucia miał Schinji do Asuki i na odwrót?
Jakie są wasze interpretacje tego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-03-2006, 14:25   

Anfan grunt to nie zadawać za trodnych pytań co?
No więc
W jaki tak naprawdę sposób to się skończyło?
Tym co było w Endzie. Jak nie widziałeś Enda to masz problem.

Dlaczego na końcu pozostał tylko Schinji i Asuka?
Według MNIE dlatego ze wykazali wolę życia. A poza tym to po chwili zastanowienia nigdzie nie jest powiedziane że tylko oni. Ktoś jeszcze mógł pozostac gdzieś w tych potępionych przez boga ruinach.

A co się stało z Rei czy zniknęla po połączeniu się z Lilith?
A grom go wie. Moim zdaniem Rei nie tyle się z Lilith połączyła co ją skatalizowała. Nie wiem jak tobie, ale mnie się ta istota co zbierała LCL pełna osobowości nie wydała. Wydała mi się wręcz głupia jak lalka. A Rei... Właściwie nie wiadomo co była Rei.

I jakie tak naprawdę uczucia miał Schinji do Asuki i na odwrót?
A kto cię tam ich wie? A serio to ja myślę że żadne. Po prostu utknęli razem na pustkowiu. Owszem, coś tam między nimi iskrzyło i zauważ że to iskrzenie nawet zostało Baaardzo jasno wyrażone kiedy Shinji Asukę po prostu usiłował zabić, ale raczej nie chodziło o to że któreś chciało zostać z którymś.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2006, 20:55   

Jak ta postać co zbierała LCL mogła być głupia?
Nie żartuj sobie.

Ciekawe czy bez Lilith doszło by do 3 uderzenia?
Bo ten wybuch spowodowany przez drzewo życia odsłonił Geo-front i dopiero później Lilith się pojawiła żeby dokonać oczyszczenia świata.

A na końcu ciekawe dlaczego oprócz Schiniego na ziemi pojawiła się Asuka?
Czy ona wogóle przeżyła atak tymi włóczniami Longinusa?
Przecież jakby ją nie pokonali nie doszło by do 3 uderzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-03-2006, 21:54   

Moim, prywatnym i calkowicie niezależnym zdaniem to to coś co zbieralo LCL nie mogło, zwyczajnie nie moglo mieć jakiejkolwiek osobowosci, jakiegokolwiek mózgu. mialo być naczyniem. Bo, Anfan, na zdrowy rozum: Chciałbys, nawet jako nic, spędzić wieczność w czymś co oszalalo? A gwarantuję że ta istotka, gdyby miała coś w główce to by oszalala.

Ale Lilith nie dalo się zabic więc próze dywagacje.

Asuka chciała życ. Ja to sobie wytlumaczylam tak że wolała zostać tym czym jest niż zamienic się w wieczne nic. to ma mużo sęsu jesli się nad tym zastanowić. no, a poa tym.... Niby w kogo miałaby się jej zamienić ta Rei? W nią sama? Przecież asuka byla przesiąknięta indywidualizmem megalomanką nie?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2006, 18:30   

IT. napisał/a:
Moim, prywatnym i calkowicie niezależnym zdaniem to to coś co zbieralo LCL nie mogło, zwyczajnie nie moglo mieć jakiejkolwiek osobowosci, jakiegokolwiek mózgu. mialo być naczyniem. Bo, Anfan, na zdrowy rozum: Chciałbys, nawet jako nic, spędzić wieczność w czymś co oszalalo? A gwarantuję że ta istotka, gdyby miała coś w główce to by oszalala.


ja ciebie nie rozumie.To tak samo jakby mówić że nie lubisz aniołów.Można powiedzieć że człowiek jest głupi i bez mózgu ale nie anioł.
Anioły miały swój cel tak samo jak Lilith więc wydaje mi się że to bez sensu co piszesz.
A wogóle lilith to jedna z moich ulubionych postaci chociażby za urodę.Bo wyglądała pod koniec bardzo ładnie,oczywiście to dzięki rei.

IT. napisał/a:
Asuka chciała życ. Ja to sobie wytlumaczylam tak że wolała zostać tym czym jest niż zamienic się w wieczne nic. to ma mużo sęsu jesli się nad tym zastanowić. no, a poa tym.... Niby w kogo miałaby się jej zamienić ta Rei? W nią sama? Przecież asuka byla przesiąknięta indywidualizmem megalomanką nie?


no napewno chciała.
I chyba ona naprawdę przezyła atak tych seryjnych Ev bo skoro na końcu pokazali ją w bandażach to widocznie z powodu ran odniesionych podczas walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group