FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 55, 56, 57  Następny
  Bleach
Wersja do druku
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2008, 14:07   

Shizuku napisał/a:
No i Bleacha można obejrzeć na Hayparze pierwsze 26 odcinków zdaje się puścili.


Mówiąc krótko - zrobili swoistą reklamę w stylu "Reszte sobie zassaj z torrenta". Po drugie - o ile mnie pamięc nie zwodzi 'Hollow' w "połisz TV" zostało przetłumaczone jako demon czy jakiś tam potwór.

Pusty - to brzmi jednak bardziej klimatycznie. Bo jak matka usłyszała słowo 'Demon' ( a ona Ci niemalże z moherowych... ) od razu zaczęła mnie wypytywać co ja oglądam... czy to jest jakiś satanistyczny serial czy jaka bida... T_T
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2008, 18:38   

Co do tłumaczenia, to postanowili nawet przetłumaczyć Senbonzakura na Kwiaty Wiśni... lol Tzn. owszem, to faktycznie oznacza kwiaty wiśni, ale to jest nazwa własna! Dobrze, że jak BanKai zrobił postanowili zostawić Senbonzakura. Bo by jeszcze zrobili "Kwiaty Wiśni Kageyoshi" ;p

_________________
"Go beyond impossible and kick the reason to the curb! That's the way of Gurren-dan!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-04-2008, 19:14   

Jeśli nawa własna ma określone znaczenie( a na pewno jeśli jest ono ważne dla fabuły) tudzież jest ono w naturalnym dla bohaterów języku raczej powinno się je tłumaczyć.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2008, 13:48   

To w takim razie powinni od początku się tego trzymać, ale przecież jest Zanpakuto, jest Seireitei, jest Soukyoku, jest kamień Sekki... długo możnaby wymieniać. Albo robią tak, albo tak i niech się tego trzymają :)

_________________
"Go beyond impossible and kick the reason to the curb! That's the way of Gurren-dan!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2008, 15:15   

Cytat:
Albo robią tak, albo tak i niech się tego trzymają :)

No nie? Niestety, z japońskim jest nie jeden, a dwa problemy. To język znaczący, czyli każda nazwa, każde imię i nazwisko coś w nim znaczy (a nie tak jak u nas, gdzie znaczenie imion i nazw własnych znają tylko uczeni i ci, których to naprawdę interesuje). Przyjęło się, że imion i nazw japońskich się nie tłumaczy, ale znowu czasami ciężko stwierdzić, co jest nazwą własną, a co nazwą całej kategorii (przykładem zanpakuto). Kiedy wątpliwości znikają (jak właśnie co do zanpakuto), może się okazać, że praktyka była błędna, a na zmiany za późno... Efekt jest taki, że - dla bezpieczeństwa - większość nazw jest zostawiana w oryginalnym brzmieniu, i chyba trzeba się z tym pogodzić. Aczkolwiek sam również wolałbym konsekwentne tłumaczenie wszystkiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2008, 21:30   

Ja wole pół na pół, ostatnio oglądam Samurai Deeper Kyo(eng dubbing), a tam postanowili, że wszystkie nazwy własne będą po japońsku. Czasami się zdarzy tak, że potrafią kilka zdań powiedzieć po japońsku, a Ty widzu się domyśl o co loto ;]. Nazwy charakterystyczne myśle, że powinni zostawić w Japońskim języku, ale słowa typu "styl" (np styl walki mieczem) już można po Polsku. Powinno być to zrównoważone.

Ale to moje zdanie ...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2008, 17:50   

Po dwóch tygodniach przerwy obejrzałem ep 166. Czy to tylko moje wrażenie, czy grafika sie poprawiła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-04-2008, 19:05   

Też mi się tak zdaje. Opłacało się czekać tyle czasu, bo odcinek naprawdę boski! Walce nie mam nic do zarzucenia, świetnie wyreżyserowana, efekty też miała fajne. Drobny zgrzyt to te rozterki Orihime, ale można na to przymknąć oko. Cud, miód, orzeszki pojedynek przerósł moje oczekiwania, a to jeszcze nie koniec.
Spoiler: pokaż / ukryj
I już zacieram rączki, żeby zobaczyć jak będzie wyglądał pojedynek Uluqiory z Ichigo.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-04-2008, 19:31   

Shizuku napisał/a:
Drobny zgrzyt to te rozterki Orihime, ale można na to przymknąć oko.

Dla mnie to był megazgrzyt, który w dużej mierze popsuł mi przyjemność oglądania całkiem efektownego odcinka. Mogłaby w końcu zginąć - Ichigo by trochę poangstował, ale poziom serii by się znacząco podniósł.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2008, 19:57   

Cytat:
Mogłaby w końcu zginąć - Ichigo by trochę poangstował, ale poziom serii by się znacząco podniósł.

Marzenia... marzenia...

Cytat:

Spoiler: pokaż / ukryj
I już zacieram rączki, żeby zobaczyć jak będzie wyglądał pojedynek Uluqiory z Ichigo.

Na ten to raczej DŁUUUUUUGO poczekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2008, 20:56   

fm napisał/a:
Mogłaby w końcu zginąć - Ichigo by trochę poangstował, ale poziom serii by się znacząco podniósł.

Chciałbym tylko zauważyć, że w Bleachu nikt poza Hollowami i Arrancarami nie ginie więc nie licz, że zginie jeden z główniejszych bohaterów :) Poza tym ją lubię, więc nie życzę jej śmierci :)

Co do samego odcinka to IMO od walki z Byakuyą najlepszy. Naprawdę dobrze zrobiona walka. A grafika i animacja chyba faktycznie dużo lepsze niż ostatnio.


Ostatnio zmieniony przez viesiu dnia 10-04-2008, 21:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2008, 21:00   


Spoiler: pokaż / ukryj
Chciałbym tylko zauważyć, że w Bleachu nikt poza Hollowami i Arrancarami nie ginie więc nie licz, że zginie jeden z główniejszych bohaterów :)

To najbardziej wkurzająca rzecz w Bleachu. Nawet taki jacieżniemogę przepak jak Aizen nie umiał zabić z zaskoczenia Hinamori. Za to teraz będzie przegięcie w drugą stronę, znając życie trupów będzie na pęczki, ale Inoue wszystkich powskrzesza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2008, 21:03   

Ale podobnie było z Zarakim po walce z Ichigo. Kiedy zobaczyłem jak stracił przytomność i do tego ten krzyk Yachiru byłem pewien, że to jego koniec, a tu pyk! Zaraki ma się dobrze :p

_________________
"Go beyond impossible and kick the reason to the curb! That's the way of Gurren-dan!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-04-2008, 21:26   

No rzeczywiście wszystkich tam oszczędzają, mogli by w końcu kogoś tam zabić. Niby Bleach jest "ostrzejszy" niż Naruto, a jednak nikt tam nie ginie. Tą Hinamori mogli już wykończyć.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2008, 22:20   

Shizuku napisał/a:
Tą Hinamori mogli już wykończyć.

O, to ona nie zginęła? Chyba tylko dlatego, żebym musiała robić przesiew, ilekroć są nowe posty w fanklubie Yamady...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 44 z 57 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 55, 56, 57  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group