FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Następny
  Fate/Stay Night
Wersja do druku
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2006, 19:49   

Sm00k napisał/a:
Zauważyliście iż w Fate praktycznie nie ma dłużyzn, przestojów, bonusowych scen prysznicowych, onsenowych epizodów? Naprawdę, aż przyjemnie się ogląda.

Oooo taaak...całkowicie się z Tobą zgadzam ^^
Co do głównych bohaterów i ich debilizmu....zauważyliście, że jeśli głównym bohaterem jest kobieta to nie jest pierdołą itp. albo jest nawet normalna (tu mi się nasuwa postać Liny Inverse, która posiada naprawdę wspaniałe umiejętności magiczne, ale kiedy zobaczy jedzenie jest troche dziwna ^^" ) Może twórcy robią z facetów idiotów żeby później na wskutek pojawienia się wspaniałej kobiety zamienili się w dojrzałych facetów XD Np. w Full Metal Panic, Sagara po spędzeniu dłuższego czasu z Chidori potrafił być czasami naprawdę normalny i nie myśleć tylko o wojnie, wrogach... a tu, w Fate z odcinka na odcinek Shirou przestaje być pierdołą, która potrafiła tylko stać z boku i ciągle krzyczeć "Szermierzu! Szermierzu!" i wydaje mi się, że to dzięki Saber i Rin, które potrafią mu przemówić do rozumu, wytłumaczyć co i jak XD
Może się mylę, ale takie mam odczucia ;)

53% 17 epa ^^

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-05-2006, 20:04   

Kiedyś spotkałem się z opinią, że taki podział ról męskich i żeńskich jest świadomy. Postacie kobiece są tworzone silniejsze od męskich, by uświadomić japońskim facetom, że kobieta nie jest tylko rodzajem mebla i może mieć np. własne zdanie, a nawet osobowość. Natomiast faceci są przedstawiani jako niedojdy po to, by kobiety zobaczyły, że nie są tylko nieskazitelnymi monstrami i mają też ludzkie cechy.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale brzmi to na tyle głupio, że jestem w stanie założyć, że Japończycy naprawdę to wymyślili.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-05-2006, 21:08   

Cytat:
A Sm00k, o ile dobrze zrozumiałam, zaspoilerował się trochę w kwestii Fate.
Dość by wiedzieć kto jest kto, za mało, by anime nie zaskakiwało. Tak akurat ^^

Podział ról Zeg, podziałem, dobry, dopracowany scenariusz drugie. Zaprawdę, dobre anime. CZekamy na przetłumaczoną grę >]
Powrót do góry
Gothard Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2006, 21:10   

to pewnie dlatego z Króla Artura zrobili kobiete, bo gdybt był facetem to by był za "silny" :)

Cytat:
z odcinka na odcinek Shirou przestaje być pierdołą, która potrafiła tylko stać z boku i ciągle krzyczeć "Szermierzu!


nie no raczej nie stał z boku a jak juz to dlatego, że mu "kazali", a w 16ep dzięki niemu POKONALI Bersekera. W 17ep jak zobaczysz to więcej się przekonasz ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8141690
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2006, 21:23   

Czy stał z własnej woli czy też z przymusu to nie zmienia faktu, że jak wkroczył do akcji to za wiele nie zrobił. Wiem co się działo w 16 epie, bo oglądałam.... Jakby nie patrzeć to już połowa serii i dopiero teraz odkrył co jest jego specjalnością. Nie spoileruj :P

Może i wymyślili taki podział, ale naszczęście nie wszyscy się go trzymają, bo to by była katastrofa XD
Ja też chętnie bym zobaczyła tą gre, ale podejrzewam, że ma nieziemskie wymagania, a mój komp prawdopodobnie im nie sprosta -_-
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-05-2006, 21:53   

Mao, kotku, gra Fate jest co prawda na 3[? nie mam jej na dysku to nie pamiętam] CD, ale wymagania są raczej nieziemsko niskie. O ile twój komp nie jest rozlatującym się ze starości rzęchem, to powinien ją pociągnąć ^^

aaa... apropos gry: Totem, udało ci się ją pod win98 uruchomić?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 10:55   

Właśnie słyszałam, że jest na 3 CD i jeśli tak jak piszesz, że wymagania są niskie to może ją kiedyś, jakoś zdobędę, ale jak już będzie przetłumaczona ^^
Przed chwilą obejrzałam 17 ep bez napisów, ale jutro pewnie już będą ^^

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
Roscoe Płeć:Mężczyzna
._.


Dołączył: 02 Maj 2006
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2006, 11:20   

A co do gry jeszcze.. przetłumaczone jest demo po angielsku, więc można sobie wypróbować i zobaczyć czy gra się podoba:) LINK Jeśli regulaminowo nie powinienem tego tu umieszczać, to bardzo przepraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2006, 15:04   

Właśnie obejrzałam 18 ep. Widział już ktoś? Jest pewna ciekawostka związana z Sakurą i Tohsaką, migawki z ich przeszłości, a Saber znowu spotyka się z Assasinem.
Ja chcę już 19...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2006, 17:11   

Ja teraz obejrzałam...nawet podobał mi się ten odcinek ;)

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-05-2006, 20:29   

GoNik napisał/a:
aaa... apropos gry: Totem, udało ci się ją pod win98 uruchomić?
Nie. Grałem na w2000. Wogóle miałem ją zgraną od kumpla, jemu padł dysk - a dowiedziałem się o tym, kiedy sam zrobiłem 'delete folder'. Muszę jakoś odzyskać... <wink wink>

SG napisał/a:
Widział już ktoś?
No ba. W sobotę wróciłem z lasu, włączyłem ssanie 17 i 18, poszedłem na zakupy, wróciłem i zasiadłem do oglądania ;>

SG napisał/a:
Jest pewna ciekawostka związana z Sakurą i Tohsaką, migawki z ich przeszłości
Proponuję - przypomnij sobie rozmowę o Sakurze którą przeprowadził Shirou z Shinjim Matou. Zwłaszcza o tym, co dzieje się w rodzinach magów z młodszym rodzeństwem. Weź pod uwagę co stało się w rodzie Matou... i reszta powinna być już jasna?
No, ale fakt - tu należy się poważniejsze wyjaśnienie w następnych epach, zwłaszcza jeśli planują pominąć Zoukena (który na razie pokazał się w migawce!! Yay dla prawdziwego Assasyna!!! *__*).
Wielkie "BU" za to co zrobiono z Rule Breakerem. No, ale zawsze coś...
Poza tym, czyż "nowy image" Sakury nie jest... yay? Brakowało (a może nie?) tylko pejcza... _^_

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 21:30   

wa-totem napisał/a:
Poza tym, czyż "nowy image" Sakury nie jest... yay? Brakowało (a może nie?) tylko pejcza... _^_

Taa...był bardzo twórczy :P
Ja jakoś nie mogłam dojść...
Cytat:
...od kogo ta krew wyciekała na koniec odcinka...czy od Sakury, czy Rin...wydawało mi się, że od Rin, ale nie jestem pewna...czy może mi ktoś to wyjaśnić? :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 22:01   

Mao napisał/a:
...od kogo ta krew wyciekała na koniec odcinka...czy od Sakury, czy Rin...wydawało mi się, że od Rin, ale nie jestem pewna...czy może mi ktoś to wyjaśnić? :P


Od Rin.

Cytat:
Sakura trzymała w ręce nóż i dźgnęła Rin w momencie zderzenia z nią, będąc jeszcze pod wpływem zaklęcia. Chwilę później wyraźnie widać, jak Rin ugina się pod ciężarem Sakury.


wa-totem napisał/a:
Proponuję - przypomnij sobie rozmowę o Sakurze którą przeprowadził Shirou z Shinjim Matou. Zwłaszcza o tym, co dzieje się w rodzinach magów z młodszym rodzeństwem. Weź pod uwagę co stało się w rodzie Matou... i reszta powinna być już jasna?


No tak, zorientowałam się. Zastanawia mnie tylko, dlaczego teraz ma inny kolor oczu i włosów... (pomijając wyjaśnienie, że "za łatwo możnaby się domyślić")^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-05-2006, 15:38   

mhmmm... ludzie z wiekiem się zmieniają...
o farbie do włosów i kolorowych kontaktach nie wspominając...
a może jednak jakaś magia?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2006, 17:10   

O farbie i kontaktach też pomyślałam.
Ale chyba chodziło o to, żeby ona o niczym nie wiedziała, a nie by ukrywała swoją tożsamość przed innymi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group