FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
  Valkyria Chronicles
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-07-2009, 11:24   

A mnie zadziwia pewien fenomen związany z tą serią.

Ja, grisz, Eaś, Salva - oglądamy, każde zapewne z nieco innych powodów, ale żadne z nas nie traktuje Valkyrii śmiertelnie serio - to w końcu tylko rozrywka. I w takim charakterze, mimo wszystkich wytkniętych absurdów, a może właśnie dzięki nim, seria sprawdza się dobrze!

Jednak z jakichś powodów, ten temat jak żaden inny nawiedzają rozmaite trolle, głównie po to by podkreślać jak to seria im się nie podoba, jaka jest "gupia i ma fszy w pempku"... Zupełnie nie rozumiem; jeśli nie oglądacie - to czego jeszcze tu szukacie? Ci którzy na tym etapie nie odpadli - nie odpadną, wasze złośliwe docinki wystawiają tylko WAM godną pożałowania opinię, nam dobrej zabawy nie popsują. Tym bardziej, że zgodnie z waszymi własnymi deklaracjami, wypowiadacie się o serii której nie oglądacie, a zatem o czymś o czym nie macie zielonego pojęcia. Normalnie brawo...
Gość napisał/a:
absurdalne sytuacje wynikające z nieumiejętnego prowadzenia fabuły
Fabuła wbrew pozorom jest prowadzona sprawnie i konsekwentnie - jeśli traktuje się tą serię jako romans przygodowy, którego fundamenty tak pięknie podsumowano w "Mumii": "Rescue the damsel in distress, kill the bad guy, save the world." Nie koniecznie w tej kolejności i w tym zestawieniu par podmiot-orzeczenie :D Problem w tym, że z racji militarnych parafernaliów całe stado fanów wojskowości chciałoby w tej serii widzieć realistyczny film wojenny... co jest oczywiście niemożliwe, bo jedynym na co może liczyć fan militariów są wielokrotnie wspominane kamea rozmaitych cudeniek ze światowych arsenałów epok wszelkich. Przy okazji bez litości i sensu "zabawki" te nagina się do potrzeby chwili, jak w ostatnim odcinku wspomniane wcześniej działo kolejowe, które strzelało tym razem w sposób sprzeczny z zasadami fizyki, "bo scenarzysta musi wywołać u bohaterów stosowną traumę"... Oh well?
Do tego całość doprawiono upierdliwą ilością poprawności politycznej w zakresie multi-kulti, co robi się co raz bardziej irytujące... zwłaszcza, że to, co pokazano w ostatnim odcinku potwierdza moje wcześniejsze spekulacje co do Rosie:
wa-totem napisał/a:
Trauma z dzieciństwa
oh noes...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-07-2009, 12:40   

Totem, jak mówi stare przysłowie, z głodnym nie pojesz, z głupim... wiadomo, co.

A co do odcinka 13 - zaskoczenie i to podwójne. Po pierwsze, wygląda na to, że Rosie ma jednak dobry powód, co by Darcsenów nie lubić i można ją zrozumieć. Po drugie, częściowa klapa operacji - dowód na to, że jednak to wojna i nie wszystko zawsze wychodzi gładko, a wojskowi nie są jej jedynymi ofiarami.

Nowy opening rozczarowuje muzycznie jak i konstrukcyjnie. Nawet, jeśli można było to przewidzieć, to mówienie tego wprost ma pełne prawo irytować. Do pierwszego endingu zdążyłem się przyzwyczaić, nowy nie jest taki zły, ale... way too much fanservice.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-07-2009, 16:28   

Odcinek piętnasty... o kfiiiiiiiiiiik.
Zgodnie z oczekiwaniami, niemal w całości poświęcony rozwijaniu wątku romansowego i obyczajowego.

Cała historia Rosie okazała się niemal całkiem zgodna z moimi wcześniejszymi przewidywaniami -
Spoiler: pokaż / ukryj
jej rodziców zastrzeliła Darkseńska bojówka. Oczywiście przy okazji panicznej, "przypadkowej" wymiany ognia z imperialnymi, w czasie poprzedniej wojny Galii z Imperium...

Do tego spora doza wycofanego i kiszącego się we własnym sosie Welkina... spora porcja gocącej się Isary, rumieniącego się Faldiowego Uke... A na końcu jeszcze Faldio - prosto z mostu. O kwik. I tytuł następnego odcinka który wszystko zdradza... XD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-07-2009, 10:37   

Akcja poszła się kochać i powoli zmienia nam się to w "Pierwszą Miłość" z czołgami w tle. Faldio wreszcie wyraził co czuje, jego biedne uke ma na szczęście Isarę na pocieszenie. Dobra, coraz bardziej widzę możliwości śmierci Faldia, po tym jak pokłóci się o Alicię z Welkinem. Z góry uprzedzam, to domysły.

Przeszłość Rosie została dość sensownie pokazana i jej niechęć do Ciemniaków, a już zwłaszcza do śpiewania przy nich jest wytłumaczalna. Szkoda tylko, że to wszystko
SPOILER WIELKI JAK EGO GRISZNAKA, KTO NIE GRAŁ W GRĘ NIECH NIE PODGLĄDA

Spoiler: pokaż / ukryj
skończy się ciężkim angstem w finale i śpiewem nad grobem


Natomiast bardzo miłym akcentem było Kingdom of Poland na mapie za plecami Welkina. Na innych mieliśmy jeszcze Kindgom of Russia. Ech, ta psuedoeuropa.

Jako ciekawostkę dodam, że zapowiedziano drugą część gry pt. Valkyria Chronicles 2: Gallia Military Academy. Będzie wydana na PSP, zaś akcja będzie rozgrywać się dwa lata po wydarzeniach po wydarzeniach z pierwszej części. Kierować będziemy żołnierzami galijskiego ORMO, tłumiącymi zamieszki. Na IW są jeszcze pierwsze grafiki - www.innerworld.pl
Powrót do góry
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2009, 21:09   

Grisz tylko ta mapa nie ma wiele wspólnego z grą. Tam świat wygląda zupełnie inaczej. Więc pojawienie się tych map uważam za dowcip albo niedopatrzenie.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-07-2009, 13:21   

Jeżu Niemiłosierny, odcinek szesnasty, czyli Yaoi Chronicles!
Yaoi Chronicles część 1
Yaoi Chronicles część 2
Yaoi Chronicles 3
To anime jest zue...

A tak serio, na najciekawszą i najsympatyczniejszą postać z całego grona wyrasta Isaara, sposób, w jaki bawi się Ramalem jest uroczy. Byłbym naprawdę wdzięczny, gdyby twórcy
SPOILER Z GATUNKU TYCH NAJCIĘŻSZYCH

Spoiler: pokaż / ukryj
zafundowali nam inne zakończenie niż w grze.

Przy okazji, zauważyliście, że zniknął zupełnie Hans? Poszedł na schabowe?
Wygląda na to, że w kolejnym odcinku wreszcie zacznie się coś dziać. Bo wątki romantycznego tej serii do porywających generalnie nie należą.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-07-2009, 16:51   

Odcinek szesnasty, czyli Welkinie Guntherze, ÓMRZYJ.

Grisz, w pełni popieram. Isaara kawaii jyan~!
Biedny Ramal :3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-07-2009, 17:20   

Ach, ta owłosiona klata... Jakbym był kobietą, to bym epwnie wzdychał : D
jak to dobrze, że już tego nie oglądam, bo bym chyba mocno uszkodził monitor...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-07-2009, 17:35   

Swoją drogą, dostrzegacie to uderzające i chyba nieprzypadkowe podobieństwo między tymi dwoma geniuszami wojskowymi - analfabetami emocjonalnymi i ogólnie rzecz biorąc, denerwującymi bubkami z dwóch różnych serii?
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-07-2009, 12:18   

IRCownicy już widzieli, ale zareklamuje się jeszcze raz
REKLAMĘUŁ
http://www.youtube.com/watch?v=fsiHfkfhEtA

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-07-2009, 11:49   

Odcinek 17... czyli to już... dobra, wiedziałem, że tak będzie, bo gdyby zmienić ten motyw to byłoby coś podobnego jak kręcić adaptację Final Fantasy VII
Spoiler: pokaż / ukryj
bez śmierci Aeris.

Ciekaw jestem tylko, czy piosenka śpiewana przez Rosie na grobie Isary będzie ta sama, co w grze. Jej angielska wersja była naprawdę niezła.

W zasadzie niewiele już zostało do oglądania, bo kolejne odcinki to już będzie właściwie bitwa na bitwie, a już epizod 17 trochę mi się ciął przy bardziej dynamicznych scenach, zatem nie jestem pewien, czy będę w stanie obejrzeć tę serię do końca.

Grisz, maskuj jednak takie poważne spoilery, także te do bieżącego odcinka :3
Moderatorus Rex
Powrót do góry
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2009, 21:58   

Właśnie obejrzałam 17 odcinek i foch z przytupem! Zabili mi moją ulubioną postać, bu...

A najlepsze jest to, że w trakcie oglądania tego odcinka pomyślałam, że mogliby kogoś uśmiercić, bo ciągłe zwycięstwa Niezwyciężonego Składu Siódmego powoli stają się nudne oraz to, że nikt z Tych Dobrych do tej pory nie zginął (w końcu to wojna)...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-07-2009, 22:00   

Urufu napisał/a:
(w końcu to wojna)...

W którym momencie?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2009, 22:02   

Slova napisał/a:
W którym momencie?

Ciiicho, jakaś tam jest (a przynajmniej wg Japończyków) ;P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-07-2009, 15:56   

Slova napisał/a:
Urufu napisał/a:
(w końcu to wojna)...

W którym momencie?
Ty przecież nie oglądasz?

I tru, obawiałem się tego po tych słodziutkich scenach z 16. Bu... ;__;

Wniosek: jeśli jesteś postacią przeznaczoną na (niewinną) ofiarę na ołtarzu dramatyzmu, i zbliża się czas gdy konieczne będzie pogłębienie angstu bohaterów, POD ŻADNYM POZOREM NIE WYCHODŹ Z CZOŁGU! ;3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group