FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-07-2008, 21:57   

Swoją drogą, Kallen musi być już porządnie zirytowana swoją niewolą, a tymczasem Lelouch pokazuje w zapowiedziach następujący tok rozumowania:
- Kogoś chyba miałem uratować... Już wiem - Nunnally!

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 21-07-2008, 22:14   

Doreen a kto ich tam wie, wcale a wcale tego jasno nie określili. Ja narazie zauważyłam dwa sposoby: a) na siłę i wbrew woli geass-usera, krwawo i definitywnie spełnić swoje życzenie, b) po dobroci, gładkie spełnienie życzenia providera i przejęcie mocy. Pierwszy sposób: szalona zakonnica. Drugi sposób: Charles i V.V. Jak dla mnie Lelouch nie podchodzi ani pod to, ani pod to, bo nic nie zyskał, tylko stracił.

Wszystko jednak wskazuje na to, ze wystarczy SPEŁNIĆ ŻYCZENIE, a że często-gęsto jest to życzenie śmierci, to cóż, bywa. Inaczej V.V. byłby już martwy w momencie, kiedy Karolek zabrał mu kod. Słowa C.C że dlaczego zabił swojego brata raczej odnosza się do tego, że mając moc nieśmiertelności te rany nie były groźne dla V.V jednak bez tej mocy te rany sa po prostu śmiertelne. Ale albo coś mi umknęło, albo Karolek nie spełnił życzenia V.V - dziwne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ukesu Płeć:Mężczyzna
Warlord of Hellish_R


Dołączył: 05 Lis 2006
Skąd: Bełchatów
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2008, 07:22   

Tak mnie naszło, pomyślcie Lulu jakoś przystosowywuje C.C. do roli w BK, działa dalej itp. Koniec serii, Zero osiągnął wszystko i jakoś charyzmatyczne poświęca swoje życie, a tu bang! jest nieśmiertelny XD i do tego o tym nie wiedział :P
Buhahahah XD ostatni ep pomieszał mi w głowie XD

_________________
Solitary Rider of Apocalypse
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7854244
soul31 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Lip 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2008, 08:25   

Istnieje jeszcze możliwość d> złamać zasady kontraktu.

Zanim charles wciąga lulu mówi do v.v - znów mnie okłamałeś. Potem scenka retrospekcyjna w płomieniach młody charles i v.v przysięgają że nie będą kłamać. I potem charles ma code. Daje do myślenia , nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2008, 08:52   

Kolega soul31 ma racje, może przez złamanie kontraktu przez loli body charles dostał code. Wtedy jakoś bardziej logiczne to się wydaje, bo jak inaczej mógł to otrzymać ? Skoro v.v żyła, a on sam nie spełnił jej życzenia.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-07-2008, 09:13   

Mi tam się wydaje, że jak provider jest wystarczająco osłabiony, to wystarczy mu kod wydziubać łyżeczką i wklepać sobie na wybrane miejsce... Rany, mam jakieś 70 postów zaległości w wątku o Geassie, ale po obejżeniu 15 jakoś straciłem ochotę do nadrabiania...

Mi się wydaje, że ten odcinek to taki odpowiednik masakry Euphie z R1 - widz robi WTF? . Mam dylemat, czy zacząć traktować CG jako komedię, czy wierzyć w naprawę serii...

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 22-07-2008, 12:24   

Za mało trupów, by można ten odcinek uznać za analogiczny do masakry Euphie ;) Raczej bym rzekła, że jeśli już to najbliższe podobieństwo jest jest do odcinka w jaskini, w którym Lulu poznaje prawdziwe imię C.C. Ja jestem niemalże pewna, że coś nam jeszcze zaserwuja, co będzie można porównać do masakry Euphie, a już w ogóle byłoby wesoło, gdyby Suzaczka wyznaczyli do roli podobnej do tej, która pełniła Euphemia.

Poza tym odcinek z Euphie sprawił, że dosłownie zatkało mnie z wrażenia, a ten że mam ochotę wysadzić w powietrze twórców wraz z Nina.

Soul31 ma rację, to bardzo prawdopodobne. Vodh, z tym dziubdzianiem łyżeczka to może już nie, bo nie wiem jak Wy, ale ja dalej nie wiem GDZIE ten kod miał V.V. ;) Idąc dalej tym tropem, C.C naprawde mogła chcieć ochronić Leloucha ile tylko mogła - gdyby zdradziła mu wcześniej treść kontraktu, on by z pewnoscia odmówił i tymże samym złamałby kontrakt. Wtedy mogłaby go zmusić do przejęcia kodu, stałaby się z powrotem śmiertelna i mogłaby umrzeć.

Dalej drążąc jej przeszłość: była sobie właściwie pustą dziewką, cieszyła się z mocy, która dostała, nadużywała jej (z początku miała geass na jedno oko, potem na oba, zdaje się również że dosyć wcześnie stał się on permamentny), ale nie myślała o konsekwencjach, potem szalona zakonnica zmusiła ją do przejęcia nieśmiertelności, zapewne leżały sobie tak obie, ona we krwi i na golasa, a obok ciało zakonnicy w kałuży krwi, przybyli ludzie, na pewno wzięli ją za wiedźme i chcieli spalić na stosie, ale wtedy C.C była już nieśmiertelna, więc nie mogła od tego umrzeć i poczuła gorzki smak "daru", który zyskała. I tak tułała się przez wieki, próbując znaleźć kogoś, kto mógłby ją uwolnić od nieśmiertelności. Ciekawi mnie, czy to że pozapominała imiona ludzi, którzy byli dla niej mili i jej nienawidzili na przestrzeni czasu to efekt jej mocy, jakiegoś wydarzenia, czy po prostu zapomniała po tylu latach życia.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-07-2008, 15:22   

Czy to, że Charles uzyskał nieśmiertelność oznacza że główna teoria spiskowa, mówiąca o wyhodowaniu jak najlepszego następcy dla obecnego cesarza, jest nieaktualna? Skoro od teraz jest nieśmiertelny to zamiast pełnoprawnego dziedzica wystarczyłaby przecież ładna marionetka (Nunnally?).
fm napisał/a:
Lelouch pokazuje w zapowiedziach następujący tok rozumowania:
- Kogoś chyba miałem uratować... Już wiem - Nunnally!

Moja wizja następnego odcinka. Lelouch negocjuje wymianę Cornelii na Karen, w międzyczasie planując porwanie Nunnally. Efekt: w ep. 17 odzyskuje je obie (wersja optymistyczna).
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 22-07-2008, 15:52   

A moim zdaniem wersja będzie pesymistyczna i plan Leloucha nie wypali, wszystko zacznie się mu walić na głowę :) Oczywiście nie odzyska Nunnally. Co do teorii spiskowej to fakt, już nie potrzebuje dziedzica ani dzieciaków żadnych. Wręcz przeciwnie, mocno mu zawadzaja.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-07-2008, 18:29   

A ja spytam o Kallen - czy tylko mi sie wydawało, że gdy Suzak próbował ją zarefernić, ona jęknęła "Braciszku!"?
Powrót do góry
Zero
Gość
PostWysłany: 22-07-2008, 18:41   

Nie nie wydawało ci sie :P jeczała braciszku :P
Powrót do góry
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2008, 18:48   

Co do teorii spiskowej dotyczącej hodowli następców, to moim zdaniem nie tylko nie została ona odrzucona, ale nawet bardziej wzmocniona. Co z tego że Karolek stał się nieśmiertelny? Incydent z V.V. jasno pokazał, że mając geass'a można ubić jakoś providera. A w czasie pojedynku Karolek co chwila rzucał do Leloucha tekstami w stylu: i ty jesteś moim synem? uważasz się księciem Brytanii? zaatakuj mnie sposobem króli, jeśli chcesz zostać sukcesorem tej władzy... A potem kiedy Lelouch próbuje użyć geass'a, to komentuje to: is that the way of kings?

Moim zdaniem Karolek wygląda tam na jedynego który tak na prawdę wie co robi. Manipuluje Lelouchem by osiągnąć jakiś cel i wcale bym się nie zdziwił gdyby tym celem było właśnie odpowiednie ukształtowanie psychiki następcy :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2008, 18:52   

jękneła, czyli była naprawde przestraszona !

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 22-07-2008, 19:28   

Po tej całej sprawie z refrenem i jej matka nie dziwie sie, ze Kallen ma taki uraz do tego narkotyku. Jej brat jest ucieleśnieniem jej wszystkich motywacji, więc jakoś nie zdziwiło mnie, że to własnie jego prosiła o pomoc w takiej chwili.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-07-2008, 21:24   

A poza tym, już podczas bitwy na Pacyfiku, w momencie gdy spadała w kierunku oceanu szeptała do siebie: "braciszku, mamo". No i już wiadomo kto jest dla niej najważniejszą osobą.

*Znalezione na forum Animesuki.*
Ranking postaci made in Japan.
Cytat:
The character ranking are as follows:
1. Lelouch
2. Rolo
3. Suzaku
4. Anya
5. Gino
6. C.C.
7. Nunnally
8. Xingke
9. Kallen
10. Lloyd

Most Popular combi:
1. Lamperouge Brothers: Lelouch & Rolo
2. Gino & Anya
3. Gino & Suzaku


Pierwsze miejsce nie dziwi. Lulusz to jeden z najciekawszych bohaterów całego gatunku anime. No ale Rolo-ranking musiał powstać przed nadaniem ep.13. No i wygląda na to, że Japończycy uwielbiają nieletnich, amoralnych morderców, z ciągotkami w kierunku jaoi.
Suzaku-i pomyśleć, że to jedna z najbardziej znienawidzonych postaci na forum Tanuki. Punkty ma pewnie za potencjał jaoi, oraz głupotę (patrz definicja "bohatera takiego jak ty").
Anya i Nunnally- widać moe dziewczynki w stylu Ayanami Rei wciąż są popularne. Plusem Any'i jest także dziwne i wciąż niewytłumaczone podobieństwo do Marianne. To także wyjaśnia format C.C.-niedługo nasza moe wiedźma pewnie wskoczy na drugie miejsce rankingu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 71 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group