FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Tuner
Gość
PostWysłany: 28-07-2008, 10:54   

Taa geass jak impek i wystarczy ze ktos cie usłyszy np przez radio KISAMA SHINE! :D i trup :P tak jak w 1 czesci było podczas czarnej rebeli co sie zawaliło osiedle :D 3 sezon ok ale jeszcze przed swiętami moze sie okazać ze
Spoiler: pokaż / ukryj
Anya jest siostrą/kuzynką lulka i bedzie zabawa zino anya suzak po stronie ZCZR i do tego polacy i mamy wojne wygraną :P
Przejdź na dół
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 11:38   

:)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 13:30   

Dobry epizod właśnie to w CG kocham, dla mnie geass to dodatek, ale ta polityka ahhh! Bardzo udany epi, który rozstawił pionki w grze, tylko kto tą gre wygra ? Oczywiście nasz czarny książe ! Pomysł z ONZ mi się podoba. Licze że będzie dużo strategii, polityki, strategii, polityki !

C.C jest cute ! :D

Mam nadzieje, że wygrają bitwe o japonie i potem wielkie walki flot powietrznych. To bybłaby uczta dla oka ;D !

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 13:32   

Kwik. A myślałem, że będzie pięknie, moja teoria okaże się prawdziwa i Lulek będzie wykorzystywał CC jako niewolnicę... A odcinek taki sobie. Podobała mi się akcja Kallen vs. Suzaku. No i coś tak czułem, że cała ta uroczystość nie obejdzie się bez Karolka... Następny powinien być ciekawszy.

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2008, 15:49   

Co do Anyi. Wreszcie się wyjaśniła ta dziwna scena "kontaktu" z C.C. z odcinka 12. Charles seryjnie jej modyfikował pamięć i stąd ta wizja. No zgodnie z konwencja CG jedna odpowiedz rodzi więcej pytań. Po co imperator światowego imperium miałby jej wielokrotnie zmieniać wspomnienia? Kim niby ona jest, by robić jej co pewien czas reset? Brrry, jeszcze sie okaże, ze jest klonem/wcieleniem Marrianne.

Aha, to może wyjaśniać alegoryczną wizję Suzaku z bitwy o Narite. Nie muszę mówić jakie możliwości fabularne by to dawało.

Jedyne dobre rozwiązanie - Orange GO!
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-07-2008, 16:47   

Wreszcie nadrobiłam zaległości z Code Geass. I miałam przyjemność obejrzeć dwa pod rząd!. Nie no szok za szokiem. Nie mogłam uwierzyć w śmierć Imperatora i oczywiście nie pomyliłam się. Ale że stał się nieśmiertelny zabijając brata... Niedobry Charles, oj niedobry. Niby potem zniknął, ale nie kazał na siebie długo czekać.

Wreszcie poznaliśmy życzenie C.C, a raczej zyskaliśmy potwierdzenie własnych domysłów. Strasznie się bałam, że Imperator naprawdę ją zabije i naprawdę bym się wkurzyła na twórców. Jednak Lelouch stanął na wysokości zadania i przywrócił jej chęć życia. Ale zawsze myślałam, że C.C żyła od wieków i rozdawała geassy, a tu się okazało, że sama go dostała i została zdradzona... Zresztą ciekawy był dość. A teraz o co chodzi z tą C.C, która umie liczyć do 20? I zwraca się do Leloucha, panie? Zdecydowanie mi się taka nie podoba...Ja chcę starą, dobrą C.C... No, ale jej akcja z pizza była świetna.

Nunnaly. Czy to nie wydaje się podejrzane, że wie kiedy ludzie kłamią? Ciekawe, ciekawe. Co najlepsze nie da sobie w kaszę dmuchać. Głupia nie jest, musi wiedzieć, że Zero to Lelouch.

Suzaku. Oczywiście refrenu nie podał, ale dostało mu się od Kallen, dobrze mu tak. Wkurzył mnie tym, że łaskawie zgodził się chronić Nunnaly, po tym jak Lelouch go o to błagał. Ale będzie ich spotkanie! Nie mogę się doczekać.

A z Villettą i Ogim? Widzieliśmy jak spadają do morza, a potem Ogi przychodzi sobie jak gdyby nigdy nic nie zaszło... Może się jednak jakoś dogadali...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 16:57   

Dagor napisał/a:
A jestem ciekawy dywizji 7 Frederick Simanovski brzmi swojsko...Polskie siły w CG ??


Przeta tam pisało wyraźnie Frederick Szymanowski,Polak jak się patrzy!
Japończycy lubią naszą muzyke,nic więc dziwnego ,że wybrali nazwisko kompozytora.

Rozwiązanie armii według mnie jest decyzją iście kretyńską,Skoro Black Knights (ze wszystkimi dowódcami) siedzą w Azji kto będzie w tym czasie bronił Europy?
Armie obrony terytorialnej używające taktyki adekwatnej do terenu swoich działań (swojego kraju) są wielce efektywnymi oddziałami.Eu w Code Geass posiadało armie na podstawie Gwardii Narodowej której zadaniem była teoretycznie obrona terytorialna (choć zapewne wdrożone były wspólne procedury dowodzenia zarówno w ramach działań defensywnych jak i ofensywnych),teraz mamy Black Knights siedzących na 2 końcu świata i armie ustawowo pozbawionie możliwości walki na powierzchni 99% terytorium federacji.
Rozsądym rozwiązaniem byłoby zreformowanie armii krajowych ograniczających je do obrony terenów państowych oraz przeniesienie części ich sił do rdzennej armii federacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 17:03   

Zauważ że również brytania wysłała prawie wszystkie swoje siły do Japoni, poza tym napewno będą to korpusy expedycyjne, a nie całe armie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 17:03   

A nie przypadkiem wszyscy żołnierze nie przepisali się do Black Knights z automatu?

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-07-2008, 17:37   

Dobra beka, beką, ale ja nie chcę takiej C.C! Jeden odcinek może być taka, ale nie więcej. Nie chcę żegnać się z tamtą C.C. Gdy zobaczyłam, że Lulu wnosi pizze, naprawdę myślałam, że odzyska pamięć. I jeszcze jej mina, gdy ją zobaczyła. Bezcenne.

Nie napisałam o muzyce przecież. Taka nastrojowa była i jeszcze to Nippon Banzai i All Hail Britania. Boskie.

Z tym polakiem, to bardzo prawdopodobne. Japończycy kojarzą Polskę głównie z Chopinem i jego muzyką, więc...

A gdy Tamaki wpadł, gdy Kallen miała pogadankę z Rycerzem pomyślałam: "Przyszedł książe na białym koniu uratować ukochaną!" Uśmiałam się przy tym.

Co do Anyi to myślę, że Imperator nie gmerał jej we wspomnieniach. Po pierwsze ten pomysł wysunął Suzaku, a jego myślenie boli. Po drugie mam przeczucie, że to ma coś wspólnego z Marienne.

A i w sumie mam pytanie. Co się stanie z rozmowami Marienne i C.C? Jak rozumiem ustaną, ale Marienne zdawała się mieć jakiś plan, czy przewidziała to co stało się z C.C? Nie zdecydowanie prostestuję i chcę powrót zielonowłosej wiedźmy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 19:39   

Z tego co powiedziano wynika ,że armie zostają rozwiązane a w szeregi Black Knights wstąpią ci co będą chcieli albo też ci którym rząd nakarze.A ja sie pytam co to za różnica włączyć istniejące armie do zakonu czy rozwiązać je i włączyć żołnierzy jednostkowo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 20:44   

Oj duża różnica ! Chociażby kwestia władz, tak do armii osobno idą ludzie, a nie całe sztaby, które odpowiednio chciałyby przywilejów i stanowisk. Poza tym żołnierze myśleliby że nadal walczą pod sztandarem swojej armii, a tak mają przekonanie, że są członkami Black Knights, a nie Polish Army in Black Knights.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2008, 20:45   

Dokładnie było powiedziane, że wszystkie państwa członkowskie zrzekają się własnych sił zbrojnych. Oznacza to tyle, że te siły zostają włączone pod komendę Zakonu. Wątpliwe, by czarni rycerze chcieli ściągać z Europy jakąś nadrdzewiałą dywizje polskich czołgów. Natomiast Brytania wysłała do Area 11 jedynie cześć swoich sił, które (prawdopodobnie) pierwotnie miały wsiąść udział w ataku na Chiny. W końcu wciąż brakuje dwójki rycerzy.

Aha, ilu jest tych rycerzy? Bo mamy:
- Knight of 1: Bismarc Waldstein
- Knight of 3: Gino
- Knight of 6: Anya
- Knight of 7: Suzaku
- Knight of 9: Nonette Enneagram (dotąd się nie pojawiła)
- Knight of 10: Lucciano Brandli
- Knight of 12: Monica Krushevski (dotąd się nie pojawiła)

Mamy rycerzy od pierwszego do dwunastego, jednak brakuje pięciu. Albo ich zostawiają na następną serię, albo numer odpowiada sile i zasługom rycerza. Ma ktoś jakiś inny pomysł, jak to wytłumaczyć?
Powrót do góry
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2008, 21:17   

No wlasnie zadna,urzędy i tak sa nadawne na nowo,wszscy żołnierze muszą przejść szkolenia w zakresie nowych taktyk i dowodzenia.Tak Lulek wprowadził chaos,ponowną rekrutacje,mase papierkowej roboty i opoznienie w mobilizacji armii z europy.
Bo to niby gdyby wszystkie armie sie polaczyly bylby bajzel ze wzgledu na odmienne procedury,czy trzeba armie rozwiazac aby ja przeszkolic i przeformowac?

Teraz Włoch będzie walczył pod chińczykiem itd,żołnierze do rangi porucznika powinni być sformowania w jednonarodowe oddziały.Porucznik i niżsi rangą mający za zadanie prowadzić natarcie i dowodzić z pierwszej linii powinni potrafić motywować swoich ludzi i dobrze sie z nimi dogadywać.Wyżsi oficerowie siedzący na tyłach owszem mogą być innej narodowości choć myśle iż łatwiej byłoby polakowi zaakceptować rozkaz od polaka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-07-2008, 22:20   

Teoria co do Orange dzwoniącego do Gilforda. Na pewno chodzi o Cornelię, bo o co innego? Biedak nadal nie wie, co się z jego ukochaną księżniczką dzieje. Może pomarańcza będzie pertraktował z nim o to co może mu zaoferować w zamian za spotkanie z Cornelią.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 74 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group