FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-09-2008, 16:14   

Shizuku napisał/a:
Jednak C.C. wyraźnie mówiła, że jego pokutą będzie śmierć.

gdzie i kiedy?
i JAPOŃSKI cytat proszę, tłumaczenia nie zawsze są dokładne.

Poza tym "Death is only a beginning" :>

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2008, 16:38   

Cytat:
Jednak C.C. wyraźnie mówiła, że jego pokutą będzie śmierć. No i jeszcze słowa Leloucha "Jeśli strzelasz musisz liczyć się z tym, że zostaniesz postrzelony." Za to że zabił tylu ludzi i przez niego tyle ludzi umarło, zginął. Nie wachał się pociągnąć za spust, więc przygotowany był na śmierć.


Nie dokończyła zdania. Dla mnie po tej całej gadce "ludzie życzą przyszłości, geass = życzenie" CC miała powiedzieć "za rzucanie geassa na innych ludzi spełnisz życzenie/geass wszystkich ludzi". A to o strzelaniu to tylko powtórzenie z pierwszego epa w znaczeniu "tylko ten kto jest gotowy na to by zostać zgeassowany może geassować innych".

edit
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-09-2008, 16:47   

Dobra nie mówiła. Przejrzałam jeszcze raz dla pewności. Ale i tak, pozostaje nam zgade, ten kto strzela musi być gotowym zginąć. I ja myślę, że to się odnosiło do tego, że ten kto zabija liczy się z tym, że zostanie zabity.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-09-2008, 17:57   

Shizuku napisał/a:
Rappar. Może nie uściśliłam tego w poście. Według mnie nadinterpretacją jest to, że Suzak ma teraz Code. Słowa "Przyjmuję ten geass" są dla mnie analogią do ich wcześniejszej rozmowy, o tym, że geass przypomina życzenia.


Dodam jeszcze, że toeria Rappara jest, nie ukrywajmy tego, bez sensu.
Zakładając, że Lelouch rzeczywiście przejął Code od Charlesa, to Suzaku nie mógł mu go odebrać, ponieważ nie miał Geass. A nawet, jeżeli dostał jakiś od Leloucha, to i tak nie dałby rady rozwinąć go w ciągu trzech miesięcy do takiego poziomu, jaki jest potrzebny do przejęcia Code. I mówię to jako osoba, która jest za tym, że lelouch zginął, ale nie zdziwię się, jeżeli wystąpi w ewentualnym R3.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
metamind Płeć:Mężczyzna
Umysł Pięciowymiarowy


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Inne miejsce, inny czas...
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2008, 18:17   

prywatnie sądzę że możemy liczyć na R3. why? odpowiedź jest prosta - my - fani. mało kto sobie może pozwolić na ignorowanie próśb o kontynuację, o którą zabiega liczone w setkach tysięcy (milionach?) grono fanów. jako przykład mogę podać, że ilość łajna jakim obrzucono Blizzard Enterntainment za brak kontynuacji StarCrafta wystarczyłaby do nawiezienia Sahary (i to kilkukrotnie). a teraz? StarCraft 2 tuż, tuż, a oficjalna strona jest oblężona poza granice przyzwoitości, zaś tysiące graczy (w tym ja) deklaruje się że kupi tą grę, niezależnie od tego jaka w ostatecznym rozrachunku będzie... z CG będzie tak samo - fani nie ustąpią do momentu w którym nie dostaną jeszcze co najmniej jednej (zaznaczam: "co najmniej jednej") serii CG...

_________________
"Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki."

Sun Tzu, "Sztuka prowadzenia wojny"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-09-2008, 18:22   

Wahaha, już niedługo będe miała OST z R2. Będe sobie puszczać Hitomi non stop. Buahaha, co za szatański plan, w domu zwiariująXD

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
metamind Płeć:Mężczyzna
Umysł Pięciowymiarowy


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Inne miejsce, inny czas...
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2008, 18:37   

Shizuku napisał/a:
Wahaha, już niedługo będe miała OST z R2. Będe sobie puszczać Hitomi non stop. Buahaha, co za szatański plan, w domu zwiariująXD


phy, ja już od wczoraj mam, ale rodzina ma ze mną spokój - wszystkie trzy kompy chodzą u mnie tylko i wyłącznie na słuchawkach...

_________________
"Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki."

Sun Tzu, "Sztuka prowadzenia wojny"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-09-2008, 18:57   

Ja mam swoje 5 głośników i softbufera, czy jak to się nazywa i korzystam;D Zakochałam się. Zaraz sobie zgrywam sobie na komórkę. Nieeee, akurat dzisiaj siostra musiała przyjść i zabrać aparat;/ Inaczej tego nie zrobię. Buuu. Trudno zadowolę się, że będzie na mp4

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2008, 18:59   

Dowód na to że Lulu żyje XD

Gamer2002 ten gif jest świetny
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
liko-chan
Gość
PostWysłany: 30-09-2008, 19:28   

A ja mam cos innego nie bylo grobu ani pogrzebu O. Rolka mial rudzielec, clovis, (impek sie nie liczy bo wyparowal ) wiec zyje :P
Powrót do góry
JahJah Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2008, 19:34   

Przede wszystkim chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum.

Przeczytałem ostatnie kilkanaście stron forum tego tematu ponieważ z racji tego ze obydwa sezony zjadłem w 3-4 dni miałem trochę problemów z poukładaniem sobie tego wszystkiego w głowie. Szczególnie tyczyło się tego ostatnie kilka odcinków (20-25) chyba doskonale sobie zdajecie sprawę ze geassowe odcinki czasami ciężko ogarnąć.

Ale wracając do tematu, to może ten jeden raz Lelouchowi nie udało się wszystkiego zaplanować w 100%. Może nie przewidział tego iż właśnie stał się nie śmiertelny. Przecież ta moc, uaktywnia się pierwszy raz tuż po czy raczej w trakcie śmierci. Było by to dość łatwe szybkie i zgrabne zagranie twórców gdyby np R3 zaczął by się od tego iż Lelouch ze zdziwieniem budzi się (nad nim oczywiście C.C z uradowaną mordką ) i nie może uwierzyć że w ciąż żyje. Wydaje mi się że takie wyjście pogodziło by i przeciwników tego że zginą (bo cała logika przemawia za tym ze żyje) jak również i przeciwników (no bo moralnie nie ma co zarzucić jemu ponieważ chciał się zabić, ale nie wyszło ) + jeszcze tak żeby pojechać jakims starym schematem Lelouch z racji z tego ze stał się teraz L.L nic nie pamięta. Co wy na to ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-09-2008, 20:10   

Witam na forum, życzę miłej zabawy i owocnych dyskusji.

Jak przejrzałeś ostatnie strony, to wiesz, że jestem za tym, że Lulu zginął i siedzi w Świecie C i gada se z C.C. A ogólnie to serię kocham i jedną i drugą.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
rappar
Gość
PostWysłany: 30-09-2008, 22:01   

Cytat:

Zakładając, że Lelouch rzeczywiście przejął Code od Charlesa, to Suzaku nie mógł mu go odebrać, ponieważ nie miał Geass. A nawet, jeżeli dostał jakiś od Leloucha, to i tak nie dałby rady rozwinąć go w ciągu trzech miesięcy do takiego poziomu, jaki jest potrzebny do przejęcia Code. I mówię to jako osoba, która jest za tym, że lelouch zginął, ale nie zdziwię się, jeżeli wystąpi w ewentualnym R3.

Jeśli chodzi o założenie czy Lelouch przejął code od Charlesa, to jestem tego przekonany. Historia C.C. i jej zakonnicy a nawet V.V. i Charlesa świadczy o tym, że Code nie może zaginąć. Osoba, która go traci jednocześnie MUSI go przekazać innej osobie. Jeśli wskażesz mi jakikolwiek dowód, że CODE może sobie od tak wyparować albo jakaś inna osoba dostała(może Guilford? i już by było wiadomo czemu przeżył).
Jeśli zaś zaakceptujemy to założenie, implikacją tego jest kolejne założenie, w którym Lelouch ze śmiercią oddaje geass Suzaku. Nie ma innej możliwości, chyba że uznajemy jego wyparowanie albo przekazanie C.C.(wtedy mamy ładnie C.C.C.C. :) ).
W sumie tak naprawdę alternatywą od przekazania Code Suzaku jest tylko ewentualne przeżycie Leloucha. Ale tutaj by mi nie pasował kompletnie ich ostatni dialog a także nie pasowałoby to do osobowości Leloucha. Jeśli popatrzymy od tej strony, to w całej serii nie pozwolił sobie na ani jeden kompromis. Jest jedną z najbardziej BEZKOMPROMISOWYCH postaci jakie spotkałem w jakimkolwiek dziele. Dlatego też nie pasuje mi, żeby po skazaniu siebie w swoich oczach pozwolił sobie na tak duży kompromis, jak przeżycie. Jeśli od tej strony popatrzymy - Lelouch musiał zginąć.
ps. Taka pośrednia poszlaka, że Lelouch przejął Geass Charlesa - zauważyliście, że od tej pory stał się znacznie bardziej bezpośredni i pozwalał sobie na większe ryzyko?
pps Teoria na kontynuację JahJaha najbardziej prawdopodobna. Ale jeśli chodzi o po mnie to nie chcę, by powstała następna seria. Czemu? Jest dobre zakończenie, ładne, nawet nie przedramatyzowane. Więc pozwólmy trupom spoczywać w pokoju.
Powrót do góry
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2008, 22:14   

Dla mnie mogli by stworzyć R3, dlaczego ? Nie potrafie wyjaśnić, poprostu nigdy mi nie będzie dość lulusza i innych. Może nie, żeby zrobili z tego tasiemca, ale jak za 3-4 lata zrobią R3 to bym był bardzo szczęśliwy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2008, 23:02   

Gość napisał/a:
Jeśli zaś zaakceptujemy to założenie, implikacją tego jest kolejne założenie, w którym Lelouch ze śmiercią oddaje geass Suzaku.

Chwila kiedy to Geass stał się przechodni? Nie chodzi ci czasem o Code.

Co do teorii że Suzaku odebrał code Lulu to teoria niema kompletnie żadnych podstaw w serii, nie istnieje ani jednej scena czy rozmowa z której jednoznacznie by wynikało że Suzaku posiada Geassa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 117 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group