FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Następny
  Jakiej muzyki procz J-Popu sluchacie?
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-01-2007, 14:44   

Mnie ostatnio Nodame Cantabile rzuciło się ciężko na mózg, co oznacza że obecnie słucham głównie podwójnego albumu OST do wersji LIVE tej serii (ten sam co do anime), który jest kompilacją wielce "random", ale nie najgorszą, ajest i kilka naprawdę fajnych interpretacji, tych zrobionych na potrzeby serii...

Najczęściej leci:

Ludwig van Beethoven - Piano Sonata No. 8 'Pathétique' - 2nd Movement (Megumi "Nodame" Noda version)

Wolfgang Amadeus Mozart - Piano Sonata in D+ for Two K.448 - 1st Movement (Nodame & Chiaki duet version)

Frederic Chopin - Etude Op.10-4 in A flat Major ("Nodame's Etude" - Megumi "Nodame" Noda version)

No ba, cóżby innego, nie? ^_^;

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2007, 15:31   

Hej, a nie zapomniałeś o najbardziej fantastycznym utworze na tej płycie? Znaczy: Pablo de Sarasate - Carmen Fantasy. To właśnie kawałek, który przetasował mój ranking ulubionych utworów klasycznych. Razem z Błękitną Rapsodią Gershwina - tylko posłuchajcie sobie w wersji oryginalnej, trwa chyba osiem minut, ale jest cudowna.

Co do muzyki, której słucham na codzień... Przychodzą i odchodzą do mnie falami różne style muzyczne. Po niedawnym electro i disco (które jeszcze mi do końca nie przeszło i chyba nie przejdzie, bo strasznie to lubię) przerzuciłam się na indie rock. Mój winamp nieustannie odtwarza Franza Ferdinanda, The Cure, Radiohead, The Killers, Arctic Monkeys czy The White Stripes. Z trochę starszych doszedł jeszcze The Clash czy nieznane raczej Clap Your Hands Say Yeah, Razorlight, Postal Service. A do tego dochodzą jeszcze, z zupełnie innej beczki, fenomenalne Scissor Sisters. Łaaa, warjuję~~

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-01-2007, 15:55   

Yumegari napisał/a:
Hej, a nie zapomniałeś o najbardziej fantastycznym utworze na tej płycie? Znaczy: Pablo de Sarasate - Carmen Fantasy.

Nope, nie zapomniałem, i fakt - to naprawdę świetna interpretacja :) Obie wersje Błękitnej Rapsodii - choć ta Nodame'owa skrócona - są też do rzeczy.
Ale ja wogóle całą edukację szkolną zaczynałem w klasie fortepianu profesor Lachertowej w I POSM i utwory na "mój" instrument mają priorytet nad całą resztą ^.^;

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 30-01-2007, 16:59   

Skoro mowa o muzyce klasycznej - ostatnio słuchałam w radiu retransmisji koncertu Akademickiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Szymanowskiego ( Katowice ), w programie znalazły się:
D. Szostakowicz – "Uwertura uroczysta"
S. Rachmaninow – "Rapsodia na temat Paganiniego"
M. Musorgski – "Obrazki z wystawy"
Na fortepianie rewelacyjnie grał Szczepan Kończal, pierwszy raz słyszałam chłopaka i zrobił na mnie niesamowite wrażenie.

Poza tym ostatnio ciągle słucham składanki The Best Smooth Jazz... Ever!, bardzo pozytywnie nakręca :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-01-2007, 20:17   

Fajne to radio Korsarzu ^^ (tak, czasem na jakiś trance, czy co to tam jest też mnie nachodzi ochota)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2007, 21:28   

wa-totem napisał/a:
Ale ja wogóle całą edukację szkolną zaczynałem w klasie fortepianu profesor Lachertowej w I POSM i utwory na "mój" instrument mają priorytet nad całą resztą ^.^;

Heh, tzw. zboczenie zawodowe ;). Ja na przykład zawsze byłam pewna, że po ośmiu latach nauki znienawidzę skrzypce co do joty, a tu popatrz... co te anime robią z człowiekiem. Teraz na przykład, zamiast uczyć się do matury i rysować, gram sobie radośnie jakieś etiudy. Tragedia. A ty, totem, ile chodziłeś do szkoły muzycznej?

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-01-2007, 22:20   

boże ludzie jak ja wam zazdroszczę, żeście chodzili do szkół muzycznych ^^

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2007, 22:37   

Me too... znaczy też zazdroszczę. Ja całe życie plunkałem sobie amatorsko na czym się dało.
A teraz słucham sobie czasem jazzradio.pl, fajna muzyka.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 31-01-2007, 12:37   

Cytat:
A ty, totem, ile chodziłeś do szkoły muzycznej?
Po roku przeniosłem się do zwykłej, i jeszcze sześć lat chodziłem na zajęcia już jako freelancer. Problem w tym że mam za słabą koordynację ręka-oko, i mógłbym to "obejść" jedynie dodatkowymi godzinami ćwiczeń. Ani ja nie miałem ochoty wysiadywać bez przerwy przy klawiaturze, ani nikt mnie specjalnie nie zmuszał, więc... jak widać, nawet najlepszy słuch to jeszcze nie przepustka do kariery muzycznej.

Teraz to już zupełnie zardzewiałem, pewnie nawet przeczytanie takich banalnych kawałków klasy "Für Elise" byłoby kłopotliwe... Pomyśleć że z grupką koleżeństwa (fortepian, skrzypce, flet i fagot) grywaliśmy sobie ragtime'y >.>

Żeby nie oftopiczyć totalnie:
|> Gift ~eternal rainbow~ - Misato Fujiya - Kokoro Niji wo Kakete

wyjątkowo przyjemna, wesoła balladka, w sam raz na poprawę humoru. Uzależniłem się, chodzę i łapię się na nuceniu pod nosem *^_^*
Wiem, to JEST j-pop, ale niczego poza poważną i j-popem/j-rockiem nie słucham. ^.^''

PS. Kto wie co to minglong, wie dość ^.~

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 31-01-2007, 12:55   

Vodh napisał/a:
Fajne to radio Korsarzu ^^ (tak, czasem na jakiś trance, czy co to tam jest też mnie nachodzi ochota)

Akurat to radio to drum and bass (aka jungle), a nie trance ;-)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 31-01-2007, 19:16   

Fakt. Aż się zdziwiłem, ale od wczoraj nieprzerwanie słucham tego radia i mi się podoba ^^ chyba złapałem jakąś faze, bo muzyka zupełnie nei w moim stylu.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2007, 15:55   

A mnie bardzo przypadła do gustu najnowsza (o ile się nie mylę) płyta Miki Nakashimy "Music"

Ostatnio słucham dużo japońskiej muzy, ale nie sądziłam, że taki pop wpadnie mi w ucho. Raczej nie gustuję w wokalistkach śpiewających ballady, ale Mika jest świetna. Bardzo podobały mi się utwory, które nagrała do NANY, i chociaż żałowałam trochę, że to punk rockowe wcielenie to nie jest jej prawdziwy styl, to jednak postanowiłam posłuchać czegoś z jej dyskografii i jestem mile zaskoczona.

Nie umiem dobrze recenzować, ale "Music" brzmi trochę retro, taki fajny popik w klimacie lat 80. Niektóre piosenki kojarzą mi się też z francuską muzyką w stylu Nouvelle Vague.

Miile zaskoczył mnie głos Miki na tej płycie - śpiewa naprawdę ślicznie, a wiele osób krytykowało jej śpiew w piosenkach z NANY, porównując z Yuną Ito, która trzeba przyznać ma głos jak dzwon, ale jest jedno ale: Yuna śpiewa w filmie ballady, w których jest pole do wokalnych popisów, natomiast piosenki Miki są bardziej punkowo j-rockowe, a tu śpiewa trochę inaczej. W każdym razie lubię Mikę w obu wydaniach: trochę nierównym rockowym i pięknym balladowym.

Yumegari, widzę że mamy podobny gust muzyczny ;) Bardzo lubię brytyjski rock, indie, new wave, 80s i electro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-02-2007, 16:07   

Ostatnio słucham sobie Ugly kid joe, babylon zoo vide mariachi static, Nez( turecka gwiazda popu), piosenki z filmu Asoka, blind melon, flipsyde, massive attack, safri duo, nine inch nails, girls aloud, red hoty.
utwory:
new order- crystal
gnarles barkley- smiley faces
weied al - white and nerdy
outkast- idlewild blue
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2007, 11:15   

U nas w dżungli wciąż słuchamy włoskich kawałków ze starych anime, co to na Polonii 1 je puszczali. I Mozarta. I Presleya. I country, szant i chorału gregoriańskiego. I wszystkiego, co nie ma nic wspólnego z wspólczesną muzyką rozrywkową czyli metalem, popem i hip-hopem. Jeseśmy otwarci na nowe brzmienia, byleby nie były nowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-02-2007, 11:25   

Jeśli to, co Nakashima śpiewała w NANIE było punk rockiem, to ja jestem prorok Lebioda XD i tak cud, że chociaż odrobinę rockowo brzmi... piosenki Anny Tsuchiyi jednak są dużo lepsze (no, może ten ostatni opening do Nany jakoś niezbyt ciekawie brzmi, ale co tam.)

Też zazdroszczę ludziom, którzy chodzili/chodzą do szkół muzycznych... Ale jak się nie ma słuchu to co tu narzekać, siła wyższa xD

No i żeby nie było offtopowo, katuję ostatnio piosenkę Villego Valo (wokalisty HIM, za którym nie przepadam jakoś szalenie, ale 'radia nie wyłączę jak leci'.) z Niemką polskiego pochodzenia Natalią Avelon - cover Nancy Sinatry: Summer Wine. Piękna ^^

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group