FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 44, 45, 46  Następny
  Kampania MAC na ziemiach Gondoru - Komentarze
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 14:06   

Chwila. Twierdza jest absolutnym centrum mocy całego Bractwa. Posadzenie jej na ziemie przez Galadriele jest stwierdzeniem równoznacznym z określeniem mocy Galadrieli jako potężniejszej i przewyższającej całość tego, czym sobą reprezentuje moc MAC, wraz z całą wiarą setek tysięcy ludzi skupioną wokół Bractwa. To niejako zniszczenie samego serca Bractwa samą wolą elfiej królowej.

Na takie jednostronne rozwiązanie zgodzić się nie możemy. Ale jesteśmy naturalnie otwarci na dialog. Choć łatwiej było by go przeprowadzić na ircu, albo w jakiś podobny sposób, dogadanie się przez komentarze zajmie za dużo czasu.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2009, 14:09   

Ogólnie prosiłbym o wstrzymanie się z postami do czasu rozwiązania tej kwestii...

No i poza tym - wydawało mi się, iż w moim poście oddziały MAC walczyły, wymieszane, z oddziałami Mordoru. Mógłbyś co najwyżej większość OBU armii zniszczyć, Bezimienny.

Co zaś do waszej mocy... To jest kwestia do dyskusji. Ale wiecie, nasi magowie i kapłani to też COŚ jest. Po coś przecież robiono całego questa, żeby znaleźć odpowiednie artefakty, nieprawdaż? I to NIE po to, by rozpadały się po pierwszym ataku wroga.

Więcej, jak trochę ochłonę i będę gotowy do racjonalnej dysputy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 14:14   

Costly napisał/a:
Chwila. Twierdza jest absolutnym centrum mocy całego Bractwa. Posadzenie jej na ziemie przez Galadriele jest stwierdzeniem równoznacznym z określeniem mocy Galadrieli jako potężniejszej i przewyższającej całość tego, czym sobą reprezentuje moc MAC, wraz z całą wiarą setek tysięcy ludzi skupioną wokół Bractwa. To niejako zniszczenie samego serca Bractwa samą wolą elfiej królowej.

Na takie jednostronne rozwiązanie zgodzić się nie możemy. Ale jesteśmy naturalnie otwarci na dialog. Choć łatwiej było by go przeprowadzić na ircu, albo w jakiś podobny sposób, dogadanie się przez komentarze zajmie za dużo czasu.

"Posadzenie na ziemi" było banalnie proste - cała twierdza jest unoszona mocą i WOLĄ kostki - która ma własny umysł. Jeśli na chwilę się zajmie kostkę na tyle, by przestała myśleć o czymkolwiek innym niż swoja obrona, to kaplica po prostu spadnie w dół (kilkaset ton skał i wielkie gmaszysko - konsekwencje możesz sobie wyobrazić chyba sam). I to jest właśnie takie genialne w moim planie - nie muszę używać wielkich mocy, nie muszę neutralizować całej magii twierdzy, muszę tylko przez kilkanaście sekund zająć czymś jeden umysł - a jest to czas zbyt krótki, by ktoś inny zdołał się włączyć do gry.
Gdy Galadriela użyła magii, wasza twierdza była już w ruinach spowodowanych upadkiem, jakakolwiek moc w niej była, została poważnie naruszona (moc, by się kumulować musi mieć jakieś ogniska - runy, konstrukty itepe, jeśli się ich strukturę naruszy, efekt słabnie, lub niknie).

PS: odnośnie wojsk - zgodnie z waszymi postami udało się już wam moje wojska od siebie odgonić, więc pod spodem mogły być już tylko wasze - na pewno był to tylko ich fragment, więc nie spowodowałem strasznych zniszczeń w waszej armii. efekt psychologiczny jest tu ważniejszy.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 24-01-2009, 14:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-01-2009, 14:16   

Costly napisał/a:
To niejako zniszczenie samego serca Bractwa samą wolą elfiej królowej.

Na takie jednostronne rozwiązanie zgodzić się nie możemy.


a) you forgot Pola... Sauron;
b) bynajmniej. Tak naprawdę twierdza została zniszczona podstępem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 14:16   

Bezimienny napisał/a:

"Posadzenie na ziemi" było banalnie proste - cała twierdza jest unoszona mocą i WOLĄ kostki - która ma własny umysł. Jeśli na chwilę się zajmie kostkę na tyle, by przestała myśleć o czymkolwiek innym niż swoja obrona, to kaplica po prostu spadnie w dół (kilkaset ton skał i wielkie gmaszysko - konsekwencje możesz sobie wyobrazić chyba sam). I to jest właśnie takie genialne w moim planie - nie muszę używać wielkich mocy, nie muszę neutralizować całej magii twierdzy, muszę tylko przez kilkanaście sekund zająć czymś jeden umysł.
Gdy Galadriela użyła magii, wasza twierdza była już w ruinach spowodowanych upadkiem, jakakolwiek moc w niej była, została poważnie naruszona (moc, by się kumulować musi mieć jakieś ogniska - runy, konstrukty itepe, jeśli się ich strukturę naruszy, efekt słabnie, lub niknie).


Przeczytaj opis rytuału. Artefakty Północy, Kościół i Patriarcha zostali całkowicie połączeni. Są jednością. Napisany jest rytuał na 2500 słów, aby to właśnie wyjaśnić bez żadnych wątpliwości. Anka czy kostur już nie istnieją, są częścią kościoła, tak mocno z nim związaną jak jego fundamenty. Funkcjonują jednak ciągle ich awatary, używane do kontroli ich działania. I są one jedynie pod kontrolą Patriarchy, choć jeżeli jest to zgodne z jego wolą to może też im rozkaz wydać Najwyższy Kapłan, jako bezpośredni zastępca Kica. A to zostało teraz całkiem zanegowane, nie możemy tego zignorować.

Nasze stanowisko się nie zmienia, chcemy negocjować, bo wersji obecnej nie akceptujemy.

To nie jest podstęp, tylko po prostu nie zapoznanie się z mechaniką zjawiska. Jeżeli możecie zmusić do posłuszeństwa - nieważne na jak długo czy w jaki sposób - Ankę, to jest to równoznaczne z posiadaniem możliwości wydania rozkazu Kicowi, albowiem jest to jeden, spójny byt.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 24-01-2009, 14:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 14:22   

Costly napisał/a:
Bezimienny napisał/a:

"Posadzenie na ziemi" było banalnie proste - cała twierdza jest unoszona mocą i WOLĄ kostki - która ma własny umysł. Jeśli na chwilę się zajmie kostkę na tyle, by przestała myśleć o czymkolwiek innym niż swoja obrona, to kaplica po prostu spadnie w dół (kilkaset ton skał i wielkie gmaszysko - konsekwencje możesz sobie wyobrazić chyba sam). I to jest właśnie takie genialne w moim planie - nie muszę używać wielkich mocy, nie muszę neutralizować całej magii twierdzy, muszę tylko przez kilkanaście sekund zająć czymś jeden umysł.
Gdy Galadriela użyła magii, wasza twierdza była już w ruinach spowodowanych upadkiem, jakakolwiek moc w niej była, została poważnie naruszona (moc, by się kumulować musi mieć jakieś ogniska - runy, konstrukty itepe, jeśli się ich strukturę naruszy, efekt słabnie, lub niknie).


Przeczytaj opis rytuału. Artefakty Północy, Kościół i Patriarcha zostali całkowicie połączeni. Są jednością. Napisany jest rytuał na 2500 słów, aby to właśnie wyjaśnić bez żadnych wątpliwości. A to zostało teraz całkiem zanegowane, nie możemy tego zignorować.

Nasze stanowisko się nie zmienia, chcemy negocjować, bo wersji obecnej nie akceptujemy.
Jeśli tak, to wasz kościół spadł gdy kic stracił przytomność po ataku na edhellond. Zresztą, post altruisty w którym wyraźnie steruje twierdzą za pomocą kostki, a kic mocy nie ma zdecydowanie twojemu twierdzeniu przeczy.

(i tak, rytuał przeczytałem. Można go było interpretować na n różnych sposobów, musiałem się więc opierać głównie na informacjach z innych źródeł)

Zresztą, jeśli kostka jest "awatarem" kościoła, to mój post nadal działa - tyle tylko że musiałem się o wiele bardziej wysilić.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 24-01-2009, 14:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-01-2009, 14:27   

Hymm... Czy ja dobrze rozumiem, że kostka której używacie ma już zupełnie inne właściwości niż te które opisaliście? W takim razie obok nieaktualnego opisu wypadałoby dodać też obowiązujący.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-01-2009, 14:28   

Przed napisaniem przetrzepaliśmy dokładnie Wasze opisy, do ostatniej chwili szukaliśmy argumentów, którymi możecie nam plan podważyć - dlatego to tyle trwało. I tak, rytuał TEŻ czytaliśmy.

Przypominamy - kic był POWAŻNIE OSŁABIONY po użyciu różdżki. Poza tym znajdujecie się na terenie, na którym magia działa na Waszą niekorzyść. No i robicie rzeczy, które na bank powinny ściągnąć Wam na głowę interwencję porządnych bogów, a nie "tylko" naszej dwójki...

Ja WIEM, że zepsuliśmy Wam zabawkę, ale szczerze mówiąc prosiliście się o to bardzo. Pierwotny plan był taki, że ja odstawiam tylko mgiełkę i jak to ja, nie ruszam się z Lorien. O zwaleniu Wam na głowę kaplicy trochę myśleliśmy, ale aż do czasu Edhellondu traktowaliśmy to raczej jako "marzenia nie do napisania". Ale to zniszczone miasto z cywilami to BYŁO przegięcie i nie tylko moją postać, ale i mnie szlag trafił (nie tylko mnie zresztą. Jak multiświat multiświatem, masakr cywilów tu nie było i być nie powinno - zresztą komentarze do tego sami widzieliście).

Poza tym - wy możecie wymyślać dowolne artefakty, nas ograniczają materiały źródłowe.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2009, 14:29   

Bezimienny, już wielu rzeczy nie pamiętam, jednakże w jednym z poście kica było powiedziane, że wyruszył z Kościoła.

A to, co pozostawił w kościele to tylko mamidło. Trzeba czytać posty dokładniej i wiedzieć, że kic to nowy Aragorn.

To co do nieprzytomności po Edhellondzie - jedynie mamidło z 2/3 mocy było nieprzytomne. Sam Patriarcha ma się dobrze.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 14:31   

Że się zacytuję:
Cytat:
Zresztą, jeśli kostka jest "awatarem" kościoła, to mój post nadal działa - tyle tylko że musiałem się o wiele bardziej wysilić.

By zastosować to co zrobiłem nie muszę mieć umysłu o wiele silniejszego od umysłu po drugiej stronie - nie chcę go permanentnie zdominować, ani złamać, a tylko na chwilę przyblokować. Nawet, jeśli umysł jaki zaatakowałem był umysłem "kicokaplicy" to i tak byłem w stanie coś takiego zrobić.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 24-01-2009, 14:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 14:31   

Nie. Kic padł sparaliżowany, ponieważ Kostur uwolnił całą skumulowaną moc. Część jego duszy została opróżniona i stała się równie bezsilna jak kostur, póki ten nie odzyska swojej mocy. Odbija się to na stanie zdrowia Patriarchy. Kostka pozostała silna, na jej moc to nie wpłynęło. Kic też zachował świadomość, jako, że jego byt nie ogranicza się do Kostura.

Kościół może spaść, gdy Kic umrze. Choć zabicie ciała Kica też go w chwili obecnej całkiem nie zniszczy.

Alt (Najwyższy Kapłan) reprezentuje Kica. Wydając rozkaz awatarowi Kica może on zostać spełniony, bo i tak wola Kica jest czynnikiem sterującym kościołem. Staram ci się to wyłożyć, nagięcie woli Anki jest równoznaczne z nagięciem woli Patriarchy. Bo to połączone magią byty.

Bezimienny napisał/a:
Zresztą, jeśli kostka jest "awatarem" kościoła, to mój post nadal działa - tyle tylko że musiałem się o wiele bardziej wysilić.


Jeżeli Galadriela "wysiłkiem" może tego dokonać, to oznacza, że może też "o wiele bardziej wysilając się" kontrolować Kica. Nie akceptujemy takiej wizji całkowicie.

Nie posuniemy się ani o krok dalej w quescie, dopóki nie uwzględnicie rytuału i struktury mocy kościoła. Wychodzi to w ogóle poza wszelakie granice które możemy akceptować, to już nie godzi w MAC w tym quescie, tylko w Bractwo jako organizacje na multiświecie, neguje jej założenia i podstawy.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 24-01-2009, 14:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2009, 14:34   

A nagięcie woli Patriarchy - to sztuczka porównywalna z tą, jakbyśmy wam percepcję nagięli i by się okazało, że "wszystko jest iluzją i walczyliście z własnymi oddziałami".

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 14:37   

Cóż, jeśli okaże się, że umysł jaki napotkałem był silniejszy niż umysł Saurona (najsilniejszego z Majarów), to faktycznie pozostaje nam tylko wezwać Valarów - bo to znaczy, że do Śródziemia przybyli bogowie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 14:38   

Wiecie, ale alternatywą dla tego, co wyczyniacie (mordowanie jeńców, masakrowanie cywili) jest tylko interwencja Valarów, a w porównaniu z nią to co zrobiła Serika to naprawdę pikuś.
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-01-2009, 14:39   

A poza tym z postu kica (specjalnie jeszcze raz przeczytałam):

Cytat:
Nie było to jednak do końca prawdą. Osłabione ciało Patriarchy pozbawione było możliwości czarowania. W ciągu następnych paru minut udało się Kicowi stanąć pewnie na swoich nogach.
[...]
- Wszystkie figury zajęły już własne pozycję. Niech więc zacznie się gra… - Rzekł Kic rozsiadając się najwygodniej i najpewniej jak mógł na tronie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 21 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 44, 45, 46  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group